Re: "Zdrowa" żywność

1
"Muszę to napisać mimo tajemnicy zawodowej, więc spróbuję dookoła, żeby formalnie było w porządku.

Badałem w pracy "zdrową ekologiczną" żywność. We wszystkich próbkach "eko" (zwłaszcza żytnich i orkiszowych) był podwyższony poziom toksyn naturalnego pochodzenia w porównaniu z próbkami "zwykłymi". Te wszystkie "certyfikaty" są g.... warte, a idea jest taka, że "eko" jest po prostu droższe niż zwykłe żarcie.

Zatem ostrożnie z tą "ekologią"

Tak jak pisałem wcześniej - żarcie eko jest wytwarzane bez chemii/sztucznych nawozów ale w ścisłym reżimie warunków nawożenia naturalnym nawozem i potem przechowywania go. Skoro w większości produktów "eko" stwierdza się empirycznie obecność naturalnych toksyn pochodzenia drobnoustrojowego (bardzo niebezpiecznych dla zdrowia) - to znaczy, że warunki produkcji/przechowywania były nieodpowiednie.
Znikąd się nie wzięły przecież.

Moim zdaniem albo producenci ci, po otrzymaniu certyfikatu (dostaje się raz na stałe - co jest moim zdaniem błędne) zaczynają mieć w d... i tną koszta, albo mają znikomą wiedzę na temat prowadzenia upraw i wydaje im się, że jak wyleją byle jaką gnojówkę na pole a potem ziarno wstawią do "przewiewnej" stodoły i zostawią tak na zimę to będzie git. A nie będzie.

Jest to problem, który wymaga rozwiązania. Skoro starzy Górale i babcie na Podlasiu są w stanie sobie z tym poradzić - to "ekolodzy w dredach" też powinni"

A co z solą drogową? Czy teraz z proszkiem jajecznym.. Kadm, ołów itd. Ci na górze wiedzą jakie firmy produkują te rakotwórcze żarcie i sami się nie trują, a nas nie zamierzają poinformować.. Totalna bezczelność.. Nie chcę znów bawić się z nowotworami, a nie mam na to wpływu.. Gdzie tu prawo? Nie możemy się bronić.. Państwo nas truje

Czeski minister rolnictwa nazwał skandalem zachowanie Polski w sprawie soli technicznej, która miała być stosowana przy produkcji żywności. O sprawie głośno było na przełomie lutego i marca. Jak poinformowało Czeskie Radio publiczne, minister Petr Bendl zapowiedział wysłanie do Warszawy grupy ekspertów w celu wyjaśnienia problemu. W wypowiedzi dla czeskiego radia publicznego zarzucił stronie polskiej naruszenie przepisów europejskich. Chodzi o zatajenie nazwy produktów spożywczych, w których sól taka miała się znajdować oraz producentów tej żywności.

Pod newsem dobry komentarz (tu cytat) "Polacy to ku...bo tylko ku...dają się tak ruch..."

http://rbi.webd.pl/phpBB/viewtopic.php?t=11062
Ostatnio zmieniony 24 kwie 2012, 19:16 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: "Zdrowa" żywność

2
brawo :)
jakiś czas temu podejrzewałem że ekologiczna żywność czasem jest gorsza niż ta nie ekologiczna.
Niestety jakieś pacany przyhamowały działalność stowarzyszenia ekoland który był mocno wymagający w kwestii jakości i potem producenci robili jak chcieli byle zarobić.

Co do drobnoustrojów w mące których nie ma w nie ekologicznej to pewnie dlatego że są dodatki chemiczne by ta mąka nie była atakowana przez drobnoustroje, sprawdzałeś to ? środki grzybobójcze, pleśniobójcze i takie które zapobiegają jełczeniu tłuszczu w mące.

Ja jestem za tym by każdy sam sobie mielił zboże ale młynek do zboża to drogi sprzęt, 500zł do kilku tys.

Właściwie to mąka która ma kilka dni już nie powinna się nazywać ekologiczną bo jest świetną pożywką dla wszystkiego co mniejsze niż kilka milimetrów.

Czasem miele mąke ze zboża i gwarantuje że kupiona mająca kilka miesięcy jest produktem dużo gorszej jakości pod wieloma względami łącznie z walorem smakowym.
Ostatnio zmieniony 25 kwie 2012, 0:13 przez Ja?!, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: "Zdrowa" żywność

4
Czytaliście może Rewolucja źdźbła słomy. Naturalne metody upraw - Masanobu Fukuoka?
Spis treści:

Wprowadzenie do indyjskiego wydania
Wstęp
Wstęp do indyjskiego wydania książki

1.1 Spójrz na to zboże
1.2 Zupełnie nic
1.3 Powrót na wieś
1.4 Kultywacja upraw przez "nierobienie"
1.5 Wracając do źródła
1.6 Zasadniczy powód, dla którego naturalne rolnictwo się nie rozwinęło
1.7 Ludzkość nie zna Natury

2.1 Cztery podstawowe zasady naturalnych upraw
2.2 Nie obawiaj się chwastów
2.3 Gospodarowanie słomą
2.4 Uprawa ryżu na suchym polu
2.5 Sady owocowe
2.6 Ogrody Ziemi
2.7 Półdzika uprawa warzyw
2.8 Dlaczego powinniśmy przestać używać środków chemicznych?
2.9 Ograniczenia metody naukowej

3.1 Głos jednego rolnika
3.2 Skromne rozwiązanie trudnego problemu
3.3 Owoc ciężkich czasów
3.4 Rynek naturalnej żywności
3.5 Rolnictwo przemysłowe musi upaść
3.6 Komu to wszystko służy?
3.7 Co jest pożywieniem dla ludzi?
3.8 Łaskawy koniec dla jęczmienia
3.9 Po prostu służ Naturze, a wszystko będzie dobrze
3.10 Różne szkoły naturalnego rolnictwa

4.1 Nieporozumienie dotyczące odżywiania
4.2 Mandala naturalnego pożywienia
4.3 Kultura odżywiania się
4.4 Nie samym chlebem człowiek żyje
4.5 Podsumowanie diety
4.6 Żywność i uprawy

5.1 Głupota często stroi mądre miny
5.2 Kto jest szalony?
5.3 Moim przeznaczeniem była szkoła pielęgniarska
5.4 Płynące obłoki i iluzja nauki
5.5 Teoria względności
5.6 Wioska poza wojną i pokojem
5.7 Rewolucja źdźbła trawy
Ostatnio zmieniony 26 kwie 2012, 23:54 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: "Zdrowa" żywność

5
Taką oto reklamę znalazłem w internecie :)
Obrazek
Ryba wpływa na wszystko. Na biust biust i pupę również :)
Ostatnio zmieniony 06 maja 2012, 18:49 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zdrowie”

cron