Re: Koronawirus

121
"....Koronawirus w Watykanie. Anioł Pański jednak bez wiernych. Papież Franciszek przemówi z telebimów..."
Ostatnio zmieniony 07 mar 2020, 21:53 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: Koronawirus

122
takie małe gówienko które można zobaczyć tylko pod mikroskopem zatrzęsło światem wiary
Ostatnio zmieniony 07 mar 2020, 21:54 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: Koronawirus

124
Bakterie to jak anioły, jedne służą inne szkodzą :D
Wirusy zaś to samo zuo ;) dzieci piekła.. :stu:
Ostatnio zmieniony 08 mar 2020, 2:54 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Koronawirus

125
"....Włoskie władze podjęły decyzję o całkowitym zamknięciu północy kraju. Zamknięta będzie cała Lombardia i 11 prowincji.
Dekretem władz "czerwoną strefą" staje się cała Lombardia, łącznie z Mediolanem, oraz 11 przyległych do niej prowincji: Wenecja, Padwa, Parma, Piacenza, Reggio Emilia, Rimini, Modena, Pesaro i Urbino, Treviso, Asti i Alessandria.
Zawieszona zostaje działalność kin, teatrów, muzeów, restauracji, pubów, szkół tańca, sal gier, zakładów bukmacherskich i sal bingo, dyskotek i podobnych miejsc. Złamanie zakazu będzie karane...."
-
o kościołach nie wspomniano , ciekaw jestem jak to będzie u nas wygladało ? ;)
Ostatnio zmieniony 08 mar 2020, 13:22 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: Koronawirus

127
a ja mam nadzieje, że to co sie teraz dzieje pozwoli człowiekom wyciągnąć wnioski na przyszłość
Ostatnio zmieniony 08 mar 2020, 15:14 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: Koronawirus

129
Rozmawiałem z koronowirusem , wymruczał że lubi różowy kolor a nie cierpi białego i grafitowego ;)
Ostatnio zmieniony 08 mar 2020, 17:33 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: Koronawirus

131
dotyczy to tylko ludzi starych i schorowanych , a uszkodzenia płuc pokazać sie moga po każdym ciężkim zapaleniu w organizmie , nie tylko po chińczyku
Ostatnio zmieniony 08 mar 2020, 23:27 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: Koronawirus

132
Dzisiaj w Krakowie w godzinach szczytu, brak tłoku w komunikacji miejskiej. Władza swoim wystąpieniem zasiała strach...
Będzie panika, aż miło..
Ostatnio zmieniony 09 mar 2020, 20:32 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Koronawirus

133
Powinno być dobrze, stawiam że w Polsce wynik najwyżej dwucyfrowy, 20-30 osób, a to żaden wielki problem jak na kraj 38milionów ;) Może nawet nikt nie umrze, taką ilość szpitale powinny łatwo obsłużyć, co jest głównym problemem we Włoszech, bo ich tam chorzy zalali.
Ostatnio zmieniony 10 mar 2020, 1:43 przez Conan Barbarzynca, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Koronawirus

134
Problem jest taki, że osob wjeżdżających do kraju nikt nie sprawdzał, choroba wykluwa się do 14 dni, więc zarażonych może być dużo. Z 11 osób przed południem zrobiło się 17 do wieczora, a ile osób zaraża innych jeszcze nie wiedząc?
Włochy to popularne miejsce dla narciarzy, a Watykan dla wierzących.
Ostatnio zmieniony 10 mar 2020, 2:43 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Koronawirus

135
Taki przykład, w Koblencji, po ujawnieniu 4 przypadków, w sobotę i niedzielę, strażacy postawili szpital polowy na stadionie, żeby chorzy nie zarażali innych pacjentów w przychodniach i szpitalach. Test kilka godzin i u nich jest wynik, u nas na wynik testu czeka się 100 godzin, przynajmniej w Krakowie.
Ostatnio zmieniony 10 mar 2020, 2:50 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Koronawirus

136
No niby tak, ale z drugiej strony Polacy to tacy pół-barbarzyńcy, i są w takich sprawach dużo ostrożniejsi od Włochów z Lombardi czy Niemców ;) Czytałem że makaroniarze wielce się żalili, że przez głupiego wirusa muszą zrezygnować z pójścia na dyskotekę, czy na siłownie ;) Rząd wprowadził rygor bo te gamonie nadal by myśleli że to nic takiego, aż by im tam setki tysięcy się zaraziły. Natomiast u nas to już raczej w najbliższych miesiącach, nikt się do Włoszech czy do Niemiec nie ruszy, rygor odgórny nawet nie potrzebny ;) Na takiej Ukrainie tylko jeden przypadek, ale tam kamieniami rzucali w autobusy wracające z zagranicy, taka dzicz 100% :D U nas dzicz na 50% więc tyle ile trzeba, tak że nawet bardziej pesymistycznie to stawiam na 50-60 osób.
Ostatnio zmieniony 10 mar 2020, 4:04 przez Conan Barbarzynca, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Koronawirus

138
szaleńcy chca zamykać szkoły , lepiej niech pozamykają swoje biura w których siedza nic nie robią :/
Ostatnio zmieniony 11 mar 2020, 15:22 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: Koronawirus

139
No z drugiej strony ograniczają rozrost paniki i kwarantanny. No i udobruchali przy tym panikarzy. Do tego jeszcze całkiem dobrze to ogarnęli, bo zasiłki idą z zusu dla rodziców, więc mogą bezpłatne wolne brać, a tym samym zmniejszają się koszty utrzymania szkół, obiadków, te sprawy.

Lepsze to chyba niż zamykanie miast :D Tesco już nie dowozi zakupów, termin za 10 dni najbliższy xD Muszę chyba wyjść z domu, zakładam maske MP-4, karabin na plecy i idę po pączki.
Ostatnio zmieniony 12 mar 2020, 0:16 przez kaczor, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Koronawirus

140
Btw. u mnie dziołcha i dzieciak chorzy na grypę, czy też koronowirusa - bez testu nie stwierdzę :lol:

Oboje nic nie robią cały dzień, młody też jakiś ospały cały czas. A ja zdrowy jestem nadal. Dzisiaj mnie głowa bolała na znak grypy, ale przeszło i chyba mnie ominie.
Ostatnio zmieniony 12 mar 2020, 0:18 przez kaczor, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Koronawirus

141
kaczor pisze:ograniczają rozrost paniki .
sami ja napedzają => " ...Szumowski: Za tydzień prawdopodobnie ok. 1000 przypadków wirusa..." , i nie tylko u nas , pani Merkel trzesąca sie jak galareta zapowiedziała że zostania zakażone około 70 % populacji , wystarczy sobie wziąść ołówek i policzyć ile to milionów zakładając że umiera 3% zakażonych , po co to beblanie ? czy nie po to by wywołać panikę ? może stare zapasy rezerw wojskowych przeterminowywują sie wiec panika wszystko zeżre ;)
Ostatnio zmieniony 12 mar 2020, 16:27 przez Crows, łącznie zmieniany 2 razy.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: Koronawirus

142
Faktycznie bredzą, a Merkelowa to już w ogóle odpłynęła. Co raz więcej głosów że w tle dzieją się różne ważne rzeczy, Trump coś kombinuje, do tego Chinole, i jeszcze Rosjanie zaczęli wojnę gospodarczą z Arabią Saudyjską ;) A jakie ma znaczenie z tego punktu widzenia to, że umrze trochę schorowanych dziadków po 80-tce? ;) Nawet w tych Chinach w których jest najwięcej zarażonych, to skala jest co najwyżej śmieszna, przecież to moloch ponad miliard ludzi, jak by nie chcieli to nikt by się o tym nie dowiedział.
Ostatnio zmieniony 12 mar 2020, 16:53 przez Conan Barbarzynca, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Koronawirus

143
"Wirus Corona: około 4000 zabitych na świecie w ciągu 3 miesięcy, światowa panika, codzienne wiadomości w mediach.
Głód na świecie: około 24 tysięcy zabitych dziennie, z czego 3 z 4 to dzieci poniżej 5 roku życia.
0 komunikatów medialnych.
Głód nie jest rzeczą, przez którą bogaci mogą umrzeć, więc się nie martwią.
Miłego dnia."
:(
Ostatnio zmieniony 13 mar 2020, 18:13 przez Crows, łącznie zmieniany 2 razy.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: Koronawirus

144
Tak pomyślałem sobie teraz, ze nawet jesli panika jest niesłuszna. To jednak działania są całkiem ciekawe i różne taktyki przyjmują różne państwa. Ludzie się uczą jak reagować. No i to są ćwiczenia na zarazę na wielką skalę, przy niskiej smiertelności. Co sprawia, że można dużo rzeczy sprawdzić, przetestować. Na przykład właśnie działania prewencyjne poszczególnych państw.
Ostatnio zmieniony 14 mar 2020, 2:22 przez kaczor, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Koronawirus

145
Nie wiem co lepsze, beztroska Włochów czy niby panika Polaków...
Zawsze nam wmawiano, że lepiej zapobiegać niż leczyć i chyba nic się nie zmieniło.
Ostatnio zmieniony 14 mar 2020, 2:51 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Koronawirus

146
chciałbym aby media podały kto sprzedaje światu testy na obecność corona , może wówczas dojdziemy kto go posiał ;)
poza tym powinni podać w którym kraju najwiecej ludzi leczy sie na astme lub alergiczne niezyty układu oddechowego , może to nam tez coś wyjasni ;)
Ostatnio zmieniony 14 mar 2020, 14:21 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: Koronawirus

147
W Polsce używa się wyłącznie testy genetyczne rekomendowane przez WHO, produkcji brytyjskiej. Ale to nie są jedyne testy, pierwsze udostępnione były chińskie.
Ostatnio zmieniony 14 mar 2020, 20:33 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Koronawirus

148
Jak tak patrzę to wychodzi że w liczbach się machnąłem(choć to i tak ułamki procenta populacji), ale w samej specyfice naszej miejscowej ludności to trafiłem w dziesiątkę, aż sam się trochę zdziwiłem, bo nie myślałem że aż tak ludziom odbije :D Trochę poczucia zagrożenia i już jak wojsko, nie to co makaroniarze czy żabojady :D
Ostatnio zmieniony 16 mar 2020, 23:30 przez Conan Barbarzynca, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Koronawirus

149
Na zachodzie(Francja, Holandia) oficjalnie przestrzegają przed stosowaniem ibuprofenu w początkowej fazie objawów grypopodobnych, otóż jest podejrzenie, że składnik przeciwzapalny ibuprofenu pogarsza stan zdrowia osób zarażonych covid19. Tylko paracetamol i aspiryna. I podobno we Włoszech , potem Francji był nagminnie stosowany ibuprofen.
Ostatnio zmieniony 17 mar 2020, 2:33 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Wróć do „Zdrowie”

cron