Re: Koronawirus

1
Ziemia się broni przed przeludnieniem?
Czy symulacja zespołu Gates'a dotycząca pandemii z 2018 roku miała by się ziścić? :stop: :puknij:
Ostatnio zmieniony 23 sty 2020, 23:08 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Koronawirus

3
przez obecnego wirusa z Chin najbardziej zagrożeni są ludzie , którzy mają alergie , czyli przewlekłe jawne lub utajone stany zapalne płuc , oskrzeli , jelita grubego i skóry , a że takich ludzi obecnie jest bardzo wiele stąd ta panika naukowców , gdy pojawi sie w Polsce powiem co trzeba robić ;)
Ostatnio zmieniony 23 sty 2020, 23:24 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: Koronawirus

9
Pamiętaj tylko, że do ciebie trafia tylko to, co po amerykańskiej części internetu i politycznej propagandy. To amerykanskie strony, jak reddit, ksztaltuja postrzeganie, a tam siedza glownei amerykanie, i amerykanskie elity takze tam swoje gadaja.

A do chin nie masz dostępu. Poniewaz odcięli się od amerykańskiego internetu, jak rosja.

Ja nie wierzę w ogóle w te skalę, ale może tak być. Wiem, że budowali szpitale polowe. Wiem też, że znaleźli lekarstwo. Tylko że cała reszta wokół tego śmierdzi mi po prostu amerykanami. Oni tak robią, wyolbrzymiaja, znajduja problem, a potem zaprowadzaja demorkacje xd Albo maja pretekst do sankcji i niehumanitarnego zachowania i łamania praw ludzkich.
Ostatnio zmieniony 27 sty 2020, 4:21 przez kaczor, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Koronawirus

10
Nie zamierzam tego lekceważyć. Po prostu w ogóle nie wierzę w powagę tego, w te skale, w to co z tego robią. Bo mam informacje tylko z 3 reki.

A naprawią to amerykanie, przynajmniej tak sie tego dowiemy. Cos tak w kosciach czuje.
Ostatnio zmieniony 27 sty 2020, 4:23 przez kaczor, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Koronawirus

12
Zawsze jest ale. Dlatego napisalem swoje ale. I ale warto miec, bo tu chodzi o jedno wielkie pranie ludziom muzgów. Tzw. propagandę. Bo nie to, że ja nie wierzę w samego wirusa. Bo to by było bardzo proste do obalenia, a nikt tego nie zrobił jeszcze. Ale jeśli znajdujemy się po jednej stronie propagandy, to cała reszta będzie dla nas zawsze ta zła, gorsza, bardziej dzika, nieokrzesana i nieprzestrzegajaca ludzkim praw. Oraz niekontrolująca zagrożeń. Będąca zagrożeniem. I tak jest. Dlatego w to nie wierzę, bo to nie do konca prawda na 100%.
Ostatnio zmieniony 27 sty 2020, 5:28 przez kaczor, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Koronawirus

13
w jakiejkolwiek sytuacji smród informacyjny zawsze sie pojawia bo dzisiaj na wszystkim robi sie kasę , także na ludzkich dramatach , nikt nie jest lepszy , wiec nie będę wskazywał winnych , bo niech rzuci kamieniem ten który jest bez grzechu , amerykanie czy niemcy czy rosjanie polacy itd ? kto jest bardziej wiarygodny ?
Zabezpieczenie przed kłopotami to działania w codziennej naszej egzystencji a nie tylko od wielkiego szumu , np w naszych gipsowo-styropianowych przesuszonych , śmierdzących chemią domach tworzą sie warunki do pojawiania sie określonych patogenów i nie możemy mieć do drobnoustrojów pretensji bo taka jest natura , w nowo stworzonych warunkach rozwija sie nowa forma życia , komary pojawiają się latem gdy jest gorąca wilgoć a nie zimą , muszki owocówki tez się pojawiają w naszych domach itp itd , warto przyjrzeć sie swoim "klimatom " które powodują alergie i wiele różnych przewlekłych stanów zapalnych , niemal nie ma już chorób które pojawiały sie w przechłodzonych , cuchnących wilgocią chałupach , jest odwrotnie wiec i nowe rodzą sie wirusy , a czy sie wykluły w tyłku węża czy wielbłąda to nie ma znaczenia.
Ostatnio zmieniony 27 sty 2020, 14:48 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: Koronawirus

14
Masz zupełną rację, mnie w tym wirusie najbardziej przeraża śmiertelność, ledwo ludzie zaczęli chorować, 2000 co to jest katar się szybciej rozprzestrzenia, ale na katar się od razu nie umiera, a tu 5% od razu out....
Ostatnio zmieniony 27 sty 2020, 17:10 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Koronawirus

15
A tu się okazuje, że 4000 chorych w Wuhan, to tylko Ci co zmieścili się w szpitalach...
Ostatnio zmieniony 28 sty 2020, 23:30 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Koronawirus

16
Tak, ale ten film jest bardzo niewiarygodny. Nie ma tutaj absolutnie żadnego powodu, by sądzić, że ona jest w wuhan, że w ogóle jest w chinach. Dokładnie taki sam film moge ci nagrac.

To sie niezle rozkreca i cos slyszalem ze prezydent chin tez cos panike siał. Ale nie znam tematu. Ale w film co zapodałaś nie wierzę, nie mam podstaw. Mogę tylko założyć, że to prawda. Po prostu nie zakładam niczego, przyswoiłem, nie wykluczam, nie zaprzeczam. Ale nie wierzę.

Wystarczyłoby obrócić aparat i pokazać szpital. Wystarczyło bardzo niewiele. To nie pierwszy film z wuhan, z którego nie da się wywnioskować czy to w ogóle wuhan.

Tam jest ocenzurowany internet, bez dostępu do naszego. Jeśli pielęgniarka to jakoś obeszła, to szacun! Ja bym nie potrafił.

Ale nie ma co sie nastawiac ze wszystko klamsto. Po prostu ci pokazuje, ze nie ma podstaw wy wierzyc, ze to wuhan, niestety.
Ostatnio zmieniony 29 sty 2020, 1:30 przez kaczor, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Koronawirus

17
To pierwszy wiarygodny, widac skalę po tłoku w szpitalu, widać też objawy.

Nie widać skali pełnej i nie wywnioskujesz czy to 1000 osob czy 4000. Ale widać, że jest powaznie.

Nie polecam oglądać po 3 minucie jeśli jest się wrażliwym. Ale widać jaka tam panuje kontrola, jak do tego podchodzą, jak wygląda szpital.

Wygląda na legitny wyciek:

Ostatnio zmieniony 29 sty 2020, 2:19 przez kaczor, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Koronawirus

18
A jednak dupa, wcale nie takie wiarygodne. To kompilacja filmów, możę być z różnych czasów, z różnych miejsc, szpital nawet nie musi być tam. A może nawet tam być, ale np. zwykła sytuacja na SOR. Tu w wawie panuje podobny tłok.

Nadal nic nie wiem. Ale jest tam co najmniej parę fragmentów całkiem prawdopodobnych. Szczególnie na początku filmu, ale widać tam też, że puszczają ludzi normalnie, w samochodzie.
Ostatnio zmieniony 29 sty 2020, 2:22 przez kaczor, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Koronawirus

19
Dla mnie to nic się kupy nie trzyma. W 11 mln mieście 500 osób ma grypopodobne zapalenie płuc i od razu zamyka się całe miasto, na gwałt buduje 2 szpitale(3 tyg ma trawać budowa) tylko dla tych chorych? Albo to jest prawda, że choruje już wiele tysięcy a jeszcze więcej jest już zarażonych, albo jak głosi inna plotka, kurde przeczytałam i zapomniałam sobie zostawić linka :( i nie mogę znaleźć, laboratorium w Wuhan robiło eksperymenty i wyhodowało jakiś nowy szczep testowany na zwierzętach i te zwierzęta wydostały się przypadkiem czy celowo na wolność.
W tej chwili to ma być 4000 ? chorych...
W naszym kraju, w sezonie 2018/19, 3 692 199 osób zachorowało na grypę z czego 143 osoby zmarły...
Ostatnio zmieniony 29 sty 2020, 2:50 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Koronawirus

20
Za wykopowiczem który zapisał skrót z tego gadania
"Przewidywany szczyt zachorowań w miastach chińskiego Megapolis to 50-150k przypadków dziennie, nastąpi w kwietniu i maju, stopniowo wędrując coraz dalej od Wuhan. Ilość zachorowań w modelu nie bardzo zależy od tego, czy będzie ścisła kwarantanna w Wuhan, więc nie ma ona większego znaczenia. Główna niewiadoma w modelu to zaraźliwość przez chorych mających (jeszcze) słabe objawy. Jeśli jest ona duża pomimo braku objawów, może być dużo gorzej, niż na obrazku, bo model był robiony przy założeniu skalowania się zaraźliwości z objawami, a chorzy podejmują środki ostrożności i w ogóle zgłaszają się do szpitala dopiero kiedy mają objawy.

Czyli - już samemu wnioskując - szczyt epidemii na świecie będzie w maju-lipcu, kiedy wirus zostanie rozniesiony przez podróżujących samolotami. Licząc na oko sumę zachorowań z wykresu wychodzi przynajmniej gdzieś 50k x 100dni czyli 5 milionów chorych tylko w chińskim Megapolis... Jeśli śmiertelność to faktycznie 2.5%, mamy 125000 zgonów w ciągu kilku miesięcy"

Ostatnio zmieniony 29 sty 2020, 4:24 przez civilmonk, łącznie zmieniany 2 razy.
Happiness is peace in motion, peace is happiness at rest

Re: Koronawirus

21
To jest przerażające ale nie wierzę w to. Gdyby tak było. Gdyby było jak mówisz. Czemu nikt nie wprowadził stanu wyjątkowego? Bo co, politycy są głupi? Wierzysz w to?

Ja nic a nic.

Jeśli jednak są. To przejebane.

Ale nie ma takiej szansy, nie przy takich manipulacjach. Do tego trzeba mieć 200IQ
Ostatnio zmieniony 29 sty 2020, 5:24 przez kaczor, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Koronawirus

22
Ja po prostu nie wiem czy oni to robią dla sensacji, bo z tego $$. Czy oni chcą coś zrobić.

Ok nawet jak w Wuhan na prawdę giną ludzie i w ogóle. I może nawet o wiele więcej niż słyszymy.

To czemu nadal, przy takich metodach infiltracji, takim zaawansowaniu medycyny, nikt nie próbuje zamknąć swoich granic?

Przecież oni muszą wiedzieć to co ten gość na wykopie. Chyba, że nie czytają wykopu to może nie xD

Nic mi się tu nie klei.

Ale możliwe, że faktycznie tam się dzieje grubo. Ale jeśli cały świat jest tak spokojny, a tylko media nie. To coś nie halo.
Ostatnio zmieniony 29 sty 2020, 5:27 przez kaczor, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Koronawirus

23
Ja się na prawdę najbardziej boję nie epidemii.

Tylko tego, że się okaże, że ktoś na prawdę wypuścił tam wirusa celowo. Żeby pozabija ludzi. W celach politycznych, np. Chiny nie dadzą rady i USA znajdzie lekarstwo w ostatnich chwili i weźmie za nich "odpowiedzialność".

Albo inne manipulacje, wykorzystywanie ludzi, do politycznych gier i do pojebanych planów wielkich.

Jeśli zrobiłby to ktoś świadomie ale w celu zabicia tylko ludzi. To już nie.

Bo intencją jest głupsza. Bardziej nieswiadoma. Nawet jeśli ktoś sobie ubzdural że czyni to w myśl jakiejś idei większej, to to przynajmniej ma sens. Przynajmniej dla tej osoby, i ja tej osoby winić nie będę, bo ludzie z własnej winy tacy nie są.

Najbardziej bym chciał żeby to był po prostu przypadek. Albo jakas na prawdę naprawdę naturalna przycyzna. Ale nie potrafię w to uwierzyć.
Ostatnio zmieniony 29 sty 2020, 5:41 przez kaczor, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Koronawirus

24
a co robicie żeby nie zachorować na grypę podobną do tego chińczyka , czyli suchy kaszel wysoka gorączka , zapewniam , że maseczka na twarzy to za mało ;)
Ostatnio zmieniony 29 sty 2020, 13:47 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: Koronawirus

25
A co powinniśmy robić?
Ja jako że pracuje z dziećmi, a grypa w Krakowie ma się dobrze, szczególnie u dzieci, głównie typu A, to zapobiegawczo biorę groprinosin, rutinoscorbin, nie jem w pracy :D pilnuję mycia rąk... Nigdy się jeszcze nie zaraziłam ale też nigdy się nie szczepiłam. Czy dobrze robię, nie wiem.
Ostatnio zmieniony 29 sty 2020, 16:03 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Koronawirus

26
jeśli chodzi o pomieszczenia to warto mieć na ścianie wilgotnościomierz i starać sie utrzymać optymalny poziom wilgotności powietrza , większość środków dezynfekujących sprzyja wirusowi nie warto ich nadużywać , rutinoscorbin stosowano za komuny nic nie działał wiec przepadł dzisiaj przy odpowiedniej reklamie i efektów placebo odzyskał łaski ;)
Ostatnio zmieniony 29 sty 2020, 16:47 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Wróć do „Zdrowie”

cron