Re: Koronawirus

61
kaczor pisze:Można uznać człowieka za bardziej złego, za pasożyta i niszczyciela boskiej ziemi. Ale on sam tego nie wybrał, taki już jest.
wybrał i to nie raz , żyje trochę na tym świecie i wiem ile razy głupota mną zawładnęła , nawet teraz gdy pisze na tym forum to jest mój wybór , może nie w 100% ale w znacznej części , gdy popełnię błąd to ponoszę tego konsekwencje , gdy nie trafie młotkiem w gwóźdź tylko w palec to poniosę tego konsekwencje , nie mogę za każdym razem mieć pretensje do łojca matki czy boga ;) , gdy się schleje czy naćpam jest tak jak z młotkiem , namnażanie poczucia winy bez konsekwentnego dokonania potrzebnych zmian , tez nie jest dobre rodzi tylko pogłębianie sie problemu .
Ostatnio zmieniony 11 lut 2020, 16:19 przez Crows, łącznie zmieniany 2 razy.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: Koronawirus

62
Mi nie chodzi o to że za wszystko trzeba kogoś winić, bo tylko bez tego da się coś z tym zrobić. I jak mówisz możesz ogarnąć się i coś zrobić. Ale dlaczego głupota musi toba zawładnąć i musisz z tego jakoś wyjść? Chodzi mi o sam proces. Każdy to przechodzi. Jest to więc rzecz typowo człowiecza. I nawet jeśli ma kontrolę to nie każdy taka sama. A to już wina samej konstrukcji. Nieważne czy za tym stoi Bóg czy nie.
Ostatnio zmieniony 11 lut 2020, 16:36 przez kaczor, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Koronawirus

63
kaczor pisze:I jak mówisz możesz ogarnąć się i coś zrobić. Ale dlaczego głupota musi tobą zawładnąć i musisz z tego jakoś wyjść?.
ta amplituda z jednej skrajności w drugą ( błąd -korekta) nie musi być tak skrajna , są wielkie błędy i wielkie korekty, są małe błędy i małe korekty , warto wybierać opcje małe błędy małe korekty , by jak najbliżej znaleźć sie centrum czyli PHZ :)
Ostatnio zmieniony 11 lut 2020, 16:51 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: Koronawirus

64
Głupota jest jak nadopiekuńcza matka, iluż to ludziom jest z taką matką wygodnie i nie ma zamiaru tego zmieniać... :D
Ostatnio zmieniony 11 lut 2020, 17:37 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Koronawirus

65
wiec może wrócę do tematu by nie popełniać błędu :)
,otóż kiedy brak leków warto zapamiętać , że wszelkie korono-wirusy nie znoszą klimatu jaki tworzy w organizmie biały cukier buraczany ;) , w tym przypadku tzw "biała śmierć" staje się lekarstwem ;)
jakieś korekty ? ;)
Ostatnio zmieniony 11 lut 2020, 18:39 przez Crows, łącznie zmieniany 2 razy.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: Koronawirus

67
Coś tam starałem się poszukać na ten temat, znalazłem to:
https://www.swissinfo.ch/eng/medical-ad ... r/45525236

Z tego jednak nie wynika ze jedzenie cukru pomaga. ALe coś o jakimś przyjmowaniu nosowo jest powiedziane :D

Edit. kiedy wszystko notuje spadki, tak cukier wzrost. Ciekawe czy z powodu informacji, którą napisałeś. Napisz coś więcej na ten temat, jak to powiem dziewczynie, to wyskoczy z butów ze szczescia. Ona sie boi tego wirusa i lubi slodycze :lol:
Ostatnio zmieniony 11 lut 2020, 19:16 przez kaczor, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Koronawirus

68
Jakiś tam związek pomiędzy glukozą a białymi krwinkami jest :D glukoza daje im powera a brak usypia...
Zresztą organizm sam daje nam znać kiedy mamy chorobę wirusową a kiedy bakteryjną, przy grypie zwiększa nam się apetyt a przy anginie na przykład spada.
Ostatnio zmieniony 11 lut 2020, 19:47 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Koronawirus

69
wiec tak, zacznijmy od nazwy GRYPA , co ona nam mówi ? NIC, bo człowiek dostaje zapalenia płuc , kiedyś grypa to było tzw silne przeziębienie i na ogół pojawiała sie w okresie jesienno-zimowym z niewielką goraczką dlatego trzeba było delikwenta wygrzać i wypocić , a teraz człowiek zaczyna szczekać jak piesek gorączka bardzo wysoka ogień w całym układzie oddechowym jak u smoka i to tez nazywa sie grypa ??? to pomieszanie pojęć na potrzebę gangów farmaceutycznych żeby ludzie latali do aptek i wykupili stare gripexy i inne szajze majze .
Obecne zachorowania że niby grypy to stany gorączki wewnetrzej ( nie te mierzone termometrem) które stwarzają korzystne warunki do rozwoju rozmaitych wirusów czy bakterii , ludzi jest takich jest wiele bo to np wszyscy alergicy z upośledzoną śluzówką czyli suchotnicy ,czy np wszyscy z zapaleniami skórnymi wszelkiej maści czy ludzi z przewlekłymi zapaleniami jelita grubego , i jeszcze inni pozapalani z powodu lekarstw rozrzedzających krew czy rozkurczowych itd , jest tego dużo dlatego taki strach , skupianie sie na szukaniu lekarstwa jedynego to jak szukanie lekarstwa na raka , najważniejsze by zmienić stan organizmu na taki by wirusy sie w nim żle czuły jak np dzisiaj mamy spokój z komarami bo jest im za zimno ,
dlatego wspomniałem o białym cukrze buraczanym , nie o batonikach czy napojach glukozowo-fruktozowych , wszyscy wiemy że ta tzw "biała śmierć " spowalnia nasz metabolizm bo wprowadza do organizmu stan "zimnej wilgoci" czyli .... - gasi suchą gorączkę, którą np wywołuje ŻÓŁTY cukier trzcinowy i wiele przypraw ostanio bardzo popularnych , zrobie przerwę by ułatwić zrozumienie ;)
Ostatnio zmieniony 11 lut 2020, 22:52 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: Koronawirus

72
no tak skoro nie ma pytań tzn że wszyscy wszystko zrozumieli ;) , wiec coś ponabijam co będzie trudniejsze ,
wirusy i bakteria to najdrobniejsze narzędzia ducha natury , ich pojawienie nie musimy nazywać atakiem , one sie pojawiają tam i tu gdzie istnieją dla nich korzystne warunki , w ten sposób ujawniają to co w nas ukryte , gdyby nie tzw infekcja i ból skąd byśmy wiedzieli ze wkradł sie w nas program który zmienia nasze środowisko wewnętrzne , dlatego warto być uważnym na zmiany zachodzące w klimacie naszego biosu , naszego ciała a nie tylko na walce z tymi którzy te zmiany ujawniają , nadużywanie leków przeciw zapalnych i przeciw bólowych tłumi rzeczywisty obraz ,
Hipokrates mawiał by to do siebie wrzucamy i postrzegamy na zewnątrz określać w kategoriach ciepła zimna wilgoci suchości skurczu rozkurczu budzącej czy usypiającej itp , tak postrzegane elementy naszego doświadczenia daje obraz nas samych miliardy informacji na temat składu np pokarmu sa niezwykle mylące , wykorzystywane przez propagandę pseudonaukową nastawioną na biznes , np co to daje informacja że morela ma wit C ? , cytryna tez ma i co ? czy skutek w naszym organizmie jest taki sam po ich zjedzeniu ? albo że burak czy ocet zawiera dużo potasu , nasiona słonecznika też mają - czy efekt po ich zjedzeniu taki sam ? można by tak bez końca , posiadamy naturalną zdolność oceny skutków tego co jemy jak zwierzęta ,został on przytłumiony prze skażone informacje płynące z umysłu , popatrzcie na wasze dzikie koty czy pieski czy małe dzieci , czasem trudno zrozumieć np dlaczego małe dziecko dłubie w nosku i konsumuje ta zawartość , czy to smaczne ? kiedyś dzieci drapały ściany gdy miały niedobór wapnia dzisiaj nie mają co drapać bo wszystko śmierdzi trucizną , tak by można bez końca , ważne jest uwolnienie sie od klatkowych informacji umysłu aktualizowane wciąż prze miliardy wirusów ale nie tych z natury ale tych informacyjnych .
Ostatnio zmieniony 20 lut 2020, 15:44 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: Koronawirus

75
Dawniej lekarz mówił do pacjenta, pani/pana zdrowie jest w jelitach... Jesteśmy dzisiaj coraz bardziej świadomi znaczenia tych słów, których lekarze już tak chętnie nie wypowiadają, bo stali się narzędziem w rękach koncernów farmaceutycznych, lista leków na dane schorzenia i każdy może być lekarzem... To jest tragedia.
Ostatnio zmieniony 24 lut 2020, 1:04 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Koronawirus

76
victoria pisze:Prawie czuję jak pachną :D
jesli organizm potrafi przywołać zmysły by mu cos podziałały na korzyść to wspaniale , swoista aromatoterapia wirtualna , nie każdy tak ma
Ostatnio zmieniony 24 lut 2020, 1:11 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: Koronawirus

77
Wiesz, nie pomyślałam o tym... Ten nasz mózg ma nieograniczone możliwości, nawet zapach potrafi odtworzyć bez zapachu... :D
Ostatnio zmieniony 24 lut 2020, 4:44 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Koronawirus

79
Co do tych teorii na temat klimatu wewnętrznego ciała. Na pewno coś w tym jest bez wątpienia, ale nie przekonuje mnie to do końca. Znasz proces który sprawia, że biały cukier wytwarza wilgoć?

Tak samo operowanie w tej wilgoci i suchości. Gorączka nigdy nie jawiła mi się suchą, wręcz przeciwnie. Człowiek zgrzany jest i mokry. I pije jeszcze więcej żeby odwodnienie zrównoważyć. Ale czy to powód do myślenia, że w takim razie gorączka jest sucha? W sumie to człowiek mokry jest zewnątrz i sluzuwke ma nadaktywna, wszystko takie mokre, z każdej strony. Skąd ta suchość? Hipokrates przecież nie miał mikroskopu ani badań na poziom wody w organizmie. Jedynie pozorne odczucie, że człowiek zgrzany się poci, a więc uwalnia wilogsc, pozostając suchym. No ale to nadal jest bardzo wilgotny organizm, składa się w 80% z wody. Nie ma suchego miejsca w ludzkim organizmie.
Ostatnio zmieniony 24 lut 2020, 6:45 przez kaczor, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Koronawirus

80
GIS wymienił kraje, do których odradza wyjazdy...
Chiny, Korea Południowa
Włochy (w szczególności regiony Lombardia, Wenecja Euganejska, Piemont, Emilia Romania, Lacjum)
Iran, Japonia, Tajlandia, Wietnam, Singapur, Tajwan
Ostatnio zmieniony 24 lut 2020, 17:02 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Koronawirus

81
Biały cukier nie wytwarza wilgości, tylko jest wilgocią bo każdą szybko absorbuje, zresztą podobnie jak sól, to tak na logikę biorąc :D
Ostatnio zmieniony 24 lut 2020, 17:19 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Koronawirus

82
Patrzę na tę mapę i jaka dziwny rozkład, na półkuli południowej, gdyby nie Australia, nie byłoby zakażeń... :co:
Ostatnio zmieniony 24 lut 2020, 19:44 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Koronawirus

83
"Gorączka nigdy nie jawiła mi się suchą, wręcz przeciwnie. Człowiek zgrzany jest i mokry. " - mówisz o gorączce chorób np infekcyjnych , czy gorączka na skórze np łuszczyca czy egzema ma coś wspólnego z potami ?
cukier a sól to dwie rózne bajki , cukier zakwasza organizm sól nie , dlatego kandyzuje sie cukrem owoce ( jak robiły kompoty nasze babcie ) , z solą szaleją przy produktach zwierzęcych,
kurde nie mogę wklejać tekstów
Ostatnio zmieniony 24 lut 2020, 20:03 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: Koronawirus

84
"Biały cukier nie wytwarza wilgości, tylko jest wilgocią " - jesli cukier jest wilgocia to jeśli w nas go ładujemy to podnosi jej poziom to chyba logiczne :P
Ostatnio zmieniony 24 lut 2020, 20:05 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: Koronawirus

85
czasem kiedy sie z kims witam to łatwo wyczuć dłoń suchą jak drewniany patyk albo zimna wilgotna i miekką jak budyń , aparatury badawcze nie potrzebne , Hipokrates nie miał problemów z rozpoznaniem poziomu płynów ustrojowych u człowieków , a to tylko jedna z bardzo wielu metod rozpoznania
Ostatnio zmieniony 24 lut 2020, 20:10 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: Koronawirus

87
Tylko skoro tak jest. To czemu cukier?

Jak ja nie wypije szklanki wody to po twarzy widzę że nie piłem. Jak się opoje cały dzień tom ulany, soczysty xd

Czy wodą aby nie jest wilgotniejsza od cukru? :lol:
Ostatnio zmieniony 25 lut 2020, 4:17 przez kaczor, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Koronawirus

88
cukier nie jest jedyny , chciałem tylko obalić mity wokół białego cukru w świetle epidemii na korona-wirusy wszelkiej maści ;)
, może też być kis jęczmienny czyli piwo jeśli lubisz ale w tym momencie warto wspomnieć że piwosze uwielbiają ostre przyprawy , które skolei "wysuszają " nam oskrzela
, a woda ? ile jej można pić , cukier daje też energie a woda w nadmiarze wypłucze ci minerały ,
widziałem nie raz umierających , wyglądali jak wysuszone patyki a brzuch mieli pełny wody , woda to nie płyn ustrojowy , woda to nie śluzówka wyścielająca np wszystkie naczynia krwionośne czy limfatyczne ;)
nie chce rozciągać cukru białego na wszystkie pola tematyczne bo to morze słów
wróćmy do koronowirusa ;)
jedno czego też nie popieram to tych dezynfekcji , wszelkie nadtlenki których sie używa do sterylizacji poprawiają komfort dla rozwoju szerokiej rzeszy wirusów i dlatego tak sie medycy boja tych wirusów , jedynie jony srebra używane w dezynfekcji odstraszają te wirusy
Ostatnio zmieniony 25 lut 2020, 14:21 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: Koronawirus

89
Obrazek
niektórzy wołają -"komuno wróc" no i wystarczy panika przed malutkim "robaczkiem" i mamy ;)
Ostatnio zmieniony 25 lut 2020, 14:30 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Wróć do „Zdrowie”

cron