Re: Domowe sposoby na zaparcia

1
Temat może trochę nie teges ale czasem niektórym się zdarza że pomimo wysiłków g... no nie... nie g... niestety.
Na mnie najlepiej działaja suszone sliwki, kivi i winogrona. Wolę to niz środki farmaceutyczne. A wy jakie znacie sposoby na ten... pilący problem. Jak radzicie sobie też z innym problemem... kiedy żołądek wariuje jak indianin na mustangu i co wizyta w klopie to jakby kran odkręcił. Co radzicie na rozwolnienia?
Ostatnio zmieniony 10 paź 2010, 20:35 przez Jatagan, łącznie zmieniany 1 raz.
Historia jest pisana przez ludzi, którzy wieszają bohaterów.
Robert Bruce (Waleczne serce)

Re: Domowe sposoby na zaparcia

3
Na przeczyszczenia dobrze działa dużo jogurtów i kefirków, albo coś co wydaje się szalone ale działa (choć nie próbowałam intencjonalnie) - zjedzenie ryby i pomieszanie tego z mlekiem, albo wypicie Coli i zapicie mlekiem.
Na rozwolnienia- banany, czekolada, jajka na twardo
Ostatnio zmieniony 11 paź 2010, 1:03 przez lufestre, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Domowe sposoby na zaparcia

5
Najlepszym sposobem na zaparcia jest picie nalewki z aloesu .Przygotowanie takiej nalewki nie jest trudne Należy przygotować 500g liścia aloesu ,500g miodu i butelkę czerwonego wina .Aloes przemielić przez maszynkę do mięsa i dodać płynny miód pszczeli Wlć to do butelki wina ,zakorkować i odstawić w chłodne miejsce na 5 dni Potem pić 3x dz po 1 łyżce stołowej Wyleczyłam tą nalewką nie tylko zaparcia ale również wrzody żołądkaPolecam!!!!
Ostatnio zmieniony 11 paź 2010, 13:08 przez babka cukrowa, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Domowe sposoby na zaparcia

8
Chyba najstarszy - olej rycynowy ;)
Ostatnio zmieniony 11 paź 2010, 14:53 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Domowe sposoby na zaparcia

9
Jatagan pisze:Jak radzicie sobie też z innym problemem... kiedy żołądek wariuje jak indianin na mustangu i co wizyta w klopie to jakby kran odkręcił. Co radzicie na rozwolnienia?
Jagódki Jataganku...dużo jagódek.
Ostatnio zmieniony 11 paź 2010, 21:27 przez Lizawieta, łącznie zmieniany 1 raz.
Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz. One przyjdą same. -Phil Bosmans-

Re: Domowe sposoby na zaparcia

12
Znam jeszcze kilka sposobów na zaparcia Do 1/2 szklanki soku z kiszonej kapusty dodać 1 łyżeczkę od herbaty drożdży piwnych Pić na noc 2 łyzki od herbaty otręb zalać na noc 1/2 szlkanką wrzątku Przykryć i zostawić do rana Rano zjeść jak kaszę ,można dolać surowego mleka
Ostatnio zmieniony 08 gru 2010, 10:16 przez babka cukrowa, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Domowe sposoby na zaparcia

15
A co ja mam począć aby nie mieć biegunki???.Mój organizm tak reaguje po insulinie i niestety najczęściej po każdym jedzeniu jestem w łazience To pomaga na schudnięcie bo przez rok czasu schudłam 25 kg Dla mnie to dobra sprawa bo miałam nadwagę a teraz to w starszym wieku zrobiłam się "laska"(tak mówią sąsiedzi)Nie pomagają jagody,kakao,czekolada itp.domowe sposoby Może ktoś ma sposób nie tylko na zaparcie ale i na cholerną biegunkę(mam jej serdecznie dość)
Ostatnio zmieniony 22 wrz 2011, 9:17 przez babka cukrowa, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zdrowie”

cron