Re: Z jakiego płynu do higieny intymnej korzystacie?

7
Caly - bez przesady :)
Do diabła ... powinniśmy dbać o siebie ku uciesze naszych kobiet a naszego zdrowia :D
Bezpruderyjnie napiszę - preparaty AA :)
Ostatnio zmieniony 29 paź 2010, 20:09 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Z jakiego płynu do higieny intymnej korzystacie?

8
Napisałam większość a nie wszystkie :D
Jak się szacuje, blisko 40 % kobiet nadal używa w swej codziennej higienie mydła toaletowego i płynów do higieny intymnej oraz płynów do kąpieli. Większość z nich ma wysokie, zasadowe pH i może niszczyć naturalną florę bakteryjną pochwy, bytującą w jej kwaśnym środowisku. Takie wyjałowienie może doprowadzić do zniszczenia naturalnej bariery ochronnej w postaci pałeczek kwasu mlekowego Lactobacillus i do namnażania się bakterii beztlenowych - sprawców większości dolegliwości zapalnych układu moczowo-płciowego kobiet. Po wypłukaniu dobroczynnych bakterii Lactobacillus bardzo łatwo o infekcje.
http://www.obcasy.pl/index.php?art=1&dz ... dzial2=575
jest kilka takich po które warto sięgnąć, ponieważ zawierają kwas mlekowy, własnie np AA :D
Ostatnio zmieniony 29 paź 2010, 21:23 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Z jakiego płynu do higieny intymnej korzystacie?

9
Ja nie przesadzam, ja tylko napisałem, co w TV - w programie dla kobiet - było... Zaznaczyłem też, ze na ten temat za dużo nie wiem i być może jest tak jak ktos pisze: TV kłamie, a Pan ginekolog ma mało pracy i zaleca mniej dbania o siebie - co jest dziwne w przypadku tego dbania, bo On nie mowił, nie dbać, a mowił nie stosować tych płynów co dziennie jak powietrza i jak juz stosować, to dobrze sie wczytac co w nich jest... Ale ponownie napisze, co ja tam wiem na te tematy... Pewnie jakies lobby mydełek do rąk zapłaciło, bo im produkty zaczęły mniej schodzić... :)
Ostatnio zmieniony 30 paź 2010, 9:13 przez caly, łącznie zmieniany 1 raz.
przepisy kulinarne * parking okęcie * perswazja
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zdrowie”

cron