Re: Migrena

31
Dieta wg Waerlanda jest z dodatkiem z dużą ilością surowych soków,kompresy na głowę z rozwałkowanych liści kapusty włoskiej lub białej oraz gorące kąpiele nóg lub kąpiele przemienne przedramion i nóg, sauna,stosowane przez okres 3 miesięcy eliminują objawy bólów migrenowych
Ostatnio zmieniony 11 sty 2011, 13:48 przez babka cukrowa, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Migrena

32
Mi pomógł jednak "dżemik" Flavona. Nie wierzyłem, ale jednak.
Ostatnio zmieniony 11 sty 2011, 20:17 przez PiotrRosa, łącznie zmieniany 1 raz.
Dla ludzi z kraju tego, gdzie kruszynę chleba ... nie warto się męczyć.

Re: Migrena

33
Jest na biegunkę i jeśli działa jakimś cudownym sposobem to niech działa. Jeśli ktoś naprawdę cierpi na uciążliwe i częste migreny to poleciłabym sie wybrać do dobrego neurologa. (Dobry neurolog na pewno nie zapisze ketonalu, czy czegoś z tej grupy leków na migreny) To będzie jakiś diltiazem, alfa-adrenolityki... Za to wiem, jak niedopuścić do tzw. weekendowych bólów głowych, które przyponimają migrenę. Wygląda to tak - cały tydzień pełen stresów - w sobotę odsypiasz do południa i budzisz się z bóóóólem głowy, który nie daje Ci żyć do wieczora. Jak zapobiegać? Spać tylko góra półtorej godzinki dłużej niż zazwyczaj, a prosto z łóżka pod prysznic.
Migrena bywa też mylona z klasterowym bólem głowy. O ile migrena jest uważa za typowo kobiecą, to bóle klasterowe są raczej męskie. Ale nie zawsze - ja np. je mam. Różnica jest taka- migrena obejmuje calą połowę twarzy, do tego nudności, nadwrażliwość na światło, zapachy. Kalsterowy ból głowy to ból wychodzący z głębi oczodołu i obejmujący okolicę oka - jest zmienny. Nasila się, osiąga apogeum, potem słabnie. Czas trwania różny - nawet kilka dni. Może być tak, że najpierw boli z jednej popem z drugiej strony, potem znów na odwrót. Koszmar... Leczy się tlenem.
Ostatnio zmieniony 10 lut 2011, 0:22 przez Jantar, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Migrena

34
Gdy wypiję więcej piwa np., to nie czuję że mam kaca, bo miewam tak często migrenę, że nie odróżniam jej od niewsypania czy efektów alkoholu. Nie ma co żreć tabletek na ból głowy, bo i tak pomogą na chwilę. W zeszłą sobotę miałam horror...chyba powodowane nagłą zmianą pogody. Tak mnie głową napierdzielała, że myślałam, że mi czaszka pęknie. Tabletka pomogła na 2 godziny,a jeszcze byłam pół dnia w pracy, gdzie pełne skupienie.Chciałoby wam się np. słuchać muzyki na słuchawkach przez 6 godzin przy takim bólu? Musiałam tak siedzieć przez właśnie 6h, z tym że wysłuchując sygnału telefonicznego i przytłumionych rozmów. Na pewno nie pomaga.
Ale ja to na swoje chyba nic nie poradzę, gdy jestem meteopatą.
Ostatnio zmieniony 16 mar 2011, 9:20 przez lapicaroda, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Migrena

36
Nie łatwiej zajść ci było do kuchni, zamiast pytać na forum? Komp trzy metry bliżej ode mnie, no tak :P
Że zmiany pogody źle na mnie działają fizycznie, typu bóle głowy, osłabienie, itp.
Ostatnio zmieniony 16 mar 2011, 10:26 przez lapicaroda, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Migrena

37
Milena pisze:Migrenowe bóle głowy dotykają znaczną część populacji zachodniego świata. Na nowo odkrytą roślinę zielarską, którą mogę polecić wszystkim cierpiącym na tę przypadłość jest złocień maruna (Tanacetum parthenicum). Preparaty ze złocienia maruna są w Anglii najczęściej kupowanymi w aptekach środkami ziołowymi na ból głowy. Ich skuteczność oceniono na 70%.

Roślina ta używana od wieków w medycynie angielskiej, została przebadana pod koniec XX wieku przez naukowców amerykańskich, którzy potwierdzili jej wysoką skuteczność w leczeniu migren.
Wg amerykańskich badań wyciąg ze świeżej rośliny blokuje zwężenie naczyń zapobiegając bólom głowy i tym samym potwierdzając celowość jej użycia w angielskiej medycynie ludowej.
zastosowanie zdrowotne maruny:
· 2 średniej wielkości liście w kanapce jemy na surowo. Są dość gorzkie (jak większość skutecznych leków) i spożywanie ograniczamy od 1 do 4 szt. dziennie.
marunowe liście najkorzystniej jest zajadać w kanapkach, ponieważ surowe w zetknięciu z wargami mogą ( choć nie muszą ) powodować ich owrzodzenia.
kobiety w ciąży nie powinny spożywać maruny.

w napadach migrenowych może też przynieść ukojenie stosowanie kompresu z naparu ( już zimnego ) tej rośliny.

PRZEDE WSZYSTKIM należy unikać ( w angielskim;) ) 4 razy C = chocolate (czekolada), chees (ser), citrus fruit (owoce cytrusowe), caffeine (kofeina). oprócz tego, bardzo często za migrenę odpowiedzialne są napoje alkoholowe, szczególnie czerwone wino i porto.
stres również sprzyja migrenie - bardzo się lubią:P.

WARTO JEŚĆ dużo lekkich posiłków (podobnie jak przy cukrzycy), aby zapobiegać spadkowi cukru we krwi, bo może też być czynnikiem powodującym napad migreny. korzystne jest używanie imbiru w każdej postaci - świeży i suszony (a propos imbiru, to dobry jest przeciw chorobie lokomocyjnej). należy jeść tłuste ryby morskie lub dobre suplementy z omegą 3. na dobroczynne skutki zmian w nawykach żywieniowych wiadomo, należy trochę poczekać. ze stresem natychmiast trzeba zrobić porządek.
osoby medytujące znają sposoby, innym zaleca się odpuścić wyścig szczurów.
:len:
Ostatnio zmieniony 06 lip 2011, 2:24 przez Lunadari, łącznie zmieniany 1 raz.
"Kochamy się, bo ona tak samo mi się nie podoba jak ja jej, i nie ma nierówności."
Witek Gombrowicz

Re: Migrena

38
Kochani, ból bólowi nierówny.Ketonal to bardzo silny lek przeciwbólowy, ale na inny rodzaj bólu. Dolegliwości typowo związane z migreną powinno leczyć się specjalnymi lekami, które mają w swoim składzie np. substancję sumatryptan.
Ostatnio zmieniony 12 lis 2018, 0:49 przez Sokrates, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Migrena

39
Biodynamicznie rzecz ujmując Sokratesie, zapewne masz rację, lecz ... lecz przyszedł czas,
że ból leczymy zaklęciami. Jak inaczej wyjaścić skuteczność taniny ( taninum albuminatum).

Jeżeli nasz los oparty jest na przypadkowości to i ból jest przypadkowym.
Nie oznacza to jednak, że jego przypadkowa przyczyna nie jest przypadkowa.

Dlatego zaklęcia są skuteczne gdyż niszczą więzi przyczynowości i skutku.

I tego się trzymajmy.

Łosiu
;)

....
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zdrowie”

cron