Re: Najlepsze sposoby na bezsenność

1
Moi kochani!Każdy ma inne sposoby aby zasnąć i mieć spokojny sen Jedni do późna liczą barany,inni budzą się w nocy i już nie mogą zmrużyć oka.Nim sięgniecie po tabletkę upewnijcie się czy wszystko zrobiliście aby zapewnić sobie dobry sen? Jakie znacie sposoby na bezsenność?Tak z własnego doświadczenia?!!!:chrapie:
Ostatnio zmieniony 21 lis 2010, 10:23 przez babka cukrowa, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Najlepsze sposoby na bezsenność

3
Znam pewien sposób działą w 50 % ;)
Nie chodzi o liczenie baranów ;)
Przed snem leżymi w łóżku, nabieramy powietrza i wstrzymujemy oddech i otwieramy oczy na maxa, staramy się jak najdłużej tak wytrzymać z otwartymi oczami (nie mrugając) i ze wstrzymanym oddechem, liczymy np. do 15 (niezbyt długo, żeby się nie udusić :D ) i po tym czasie zamykamy oczy i wypuszczamy powietrze. Powinniśmy się stać senni. Mnie czasem działa. ;)
Ostatnio zmieniony 21 lis 2010, 10:31 przez voltaren, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Najlepsze sposoby na bezsenność

6
Na mnie najlepiej działa regularny tryb życia, nie zarywanie nocy, nie rozregulowywanie tego rytmu. "Pusta głowa" (w sensie pozbycie się natrętnych myśli, to jest związane ze stressem codziennego życia), w ciągu dnia sporo ruchu - i żadne środki nie są potrzebne, żeby zdrowy sen nadszedł i nie pojawiały się problemy z nim.
Ostatnio zmieniony 22 lis 2010, 6:04 przez Lidka, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam!

Lidka

Re: Najlepsze sposoby na bezsenność

7
Miejsce ,w którym śpimy powinno budzić przyjemne odczucia Słyszałam że w sypialni nie powinny znajdować się masywne ciężkie meble i duże wyraźne wzory na tapetach bo potęgują zły nastrój i przygębienie.Sypialnia powinna być jasna i lekkanajlepiej wybierzmy taki pokój gdzie okna wychodzą na zachód bo zachodzące słońce korzystnie wpływa na nasz układ nerwowy Ae...jeśli się śpi tam gdzie można i nie ma się sypialni to zwróć uwagę na to gdzie stoi twoje łóżko -nigdy w przeciągu bo on podobnie jak wiatr budzi niepokój
Ostatnio zmieniony 22 lis 2010, 10:01 przez babka cukrowa, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Najlepsze sposoby na bezsenność

9
Wyobrazić sobie, jak najbardziej realistycznie, jakieś miłe nam miejsce. Miejsce, gdzie możemy poczuć się miło i bezpiecznie, które istnieje tylko w wyobraźni, jest nasze. Ja wyobrażam sobie taką polankę w górach, gdzie leżę na trawie, czuję ciepło słońca, słyszę szum strumyku... Dzięki temu przeskakuję w trochę inny świat, z dala od jakichkolwiek myśli i problemów i łatwiej mi się zasypia. Choć nie banalnie łatwo, bo ogólnie nigdy nie potrafię zasnąć od razu.
Ostatnio zmieniony 04 mar 2011, 21:58 przez kasia88, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Najlepsze sposoby na bezsenność

10
Ja jak nie mogę zasnąć zawsze wyobrażam sobie jakąś historyjkę w głowie. Czy to ze mną w roli głównej, czy jakąś ulubioną postacią albo kimś zupełnie nowym... Zawsze działa, raz szybciej raz wolniej ale zawsze. Ewentualnie można sobie popłakać. Heh pamiętam kiedyś strasznie płakałam a potem byłam tak wymęczona że zasnęłam dosłownie od razu. Dobre też jest poczytanie książki przed snem
Ostatnio zmieniony 05 mar 2011, 10:00 przez Chinatsa, łącznie zmieniany 1 raz.
" Tym który umarł tamtego dnia, tak naprawdę byłem ja.
Moje życie było fałszywe.
Tak naprawdę mnie tam nie było"
The saddest
[img]http://www.roll-of-honour.com/Overseas/ ... imated.gif[/img]

Re: Najlepsze sposoby na bezsenność

11
Ruchu na powietrzu to miewam sporo.
Oczy bez zmrużenia?
Potrafię tak i jakoś nie wywoływało to senności, ale może chodzi o to by tak zrobić przed snem i jeszcze liczyć?
Zwykle nie leniuchuję a głowa mi chyba pracuje również podczas snu - co do myśli.
Czasami zasypiam o 2, lub nawet 6 rano.
:D
Chyba mam jakieś problemy ze snem w ogóle..
:/
Najlepiej działa na mnie zmęczenie.
;)
Ostatnio zmieniony 06 kwie 2011, 22:56 przez Nebogipfel, łącznie zmieniany 2 razy.
Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.

Re: Najlepsze sposoby na bezsenność

14
sabra pisze:Czosnek ... mały ząbek lub kawałek , na początku tylko trzymac - ze strachu bo pali ...
Jak sie oswoi , to mozna żuc -gryżc ... okazało sie ,ze działa .
Taaa, przy okazji odstraszymy partnerkę/partnera i wszelkie krwiopijne moce nieczyste z okolic naszego łóżka, same zalety :P
Ostatnio zmieniony 19 kwie 2011, 21:24 przez Sailor, łącznie zmieniany 1 raz.
Każda cząstka elementarna w kosmosie ma swoją antycząstkę. Razem tworzą parę, są identyczne, ale się nie tolerują. Jeśli zanadto zbliżą się do siebie, ulegają zagładzie i zamieniają w światło.
Majgull Axelsson

Re: Najlepsze sposoby na bezsenność

17
Zauważyłem, że dosyć szybko zasypiam jak jestem zmęczony. Od dłuższego czasu kładę się spać około północy, albo po. Jeżeli następnego dnia nie musimy wcześnie wstawać np. do pracy, to najlepiej coś porobić, aby czas zleciał, aż zacznie się nam choć trochę spać. Można posiedzieć przed internetem, pooglądać jakiś film itp. Jeśli kładziemy się spać, warto myśleć o czymś przyjemnym, rzeczy nieprzyjemne utrudniają zaśniecie.

Pamiętam jak chodziłem do podstawówki i często musiałem kłaść się około godziny 20/21. Przez pierwsze 2 godziny o czymś myślałem, a dopiero gdzieś tak o 23 próbowałem zasypiać.
Ostatnio zmieniony 11 maja 2011, 20:40 przez Orayon, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Najlepsze sposoby na bezsenność

20
Wieczorem powinniśmy się już wyciszać. Unikać nadmiernej aktywności fizycznej - pobudza . Ciepła relaksacyjna kąpiel, przyciemnione światło. Najlepiej jest przewietrzyć sobie dobrze pokój, w którym śpimy.
Mnie ostatnio usypia czytanie książki ;)
Ostatnio zmieniony 20 cze 2011, 17:23 przez Ampułka, łącznie zmieniany 1 raz.
Jaką mnie Panie Boże stworzyłeś, taką mnie masz.

Re: Najlepsze sposoby na bezsenność

22
ja zasypiam bardzo szybko. wlaczam sobie tv bardzo cicho na ezo tv- te panie gadaja dosc monotonnie. nastawiam automatyczne wylaczanie na 20 min- i zawsze usypiam zanim sie tv wylaczy.
Ostatnio zmieniony 20 cze 2011, 19:47 przez asmaani, łącznie zmieniany 1 raz.
"Biada ci, o Dhil'ib. Gdyż oczy Go nie widzą; ale serca postrzegają Go dzięki wierze. Jest znany dzięki dowodom wskazującym na Niego. Nie można doświadczyć Go poprzez zmysły. O Dhil'ib. Mój Pan jest bliski wszystkim rzeczom bez dotykania ich." Ali ibn Abu Talib

Re: Najlepsze sposoby na bezsenność

25
Nie mogę sobie wyobrazić nawet co byłoby po tygodniu bezsenności, również mam problemy z prawidłowym snem ale wiem jaki skutek może mieć jedna nieprzespana noc, tydzień to już dramat.
Wszystkie te sposoby są dobre jeśli nasza bezsenność ma lekki, epizodyczny charakter. Przyczyna bezsenności jest tu najważniejsza i ważne jest leczenie przyczyny a nie samej bezsenności.
Ostatnio zmieniony 07 cze 2012, 14:13 przez lenka111, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Najlepsze sposoby na bezsenność

28
nie rozpamiętuję przed snem przykrych czy nieudanych zdarzeń z dnia.
nie układam planów na jutro - wyznaję zasadę: noc jest od spania, dzień od planowania.
odmawiam z wdzięcznością osobistą modlitwę i - zasypiam.
a i jeszcze istotne - nie mam w pokoju żadnych elektronicznych zakłócaczy snu typu tv na standup'ie, komputer czy tym podobne.
Ostatnio zmieniony 31 sie 2014, 20:33 przez Lunadari, łącznie zmieniany 1 raz.
"Kochamy się, bo ona tak samo mi się nie podoba jak ja jej, i nie ma nierówności."
Witek Gombrowicz

Re: Najlepsze sposoby na bezsenność

29
Znam dwie metody na zwalczenie bezsenności. Jedna to autogenny trening a druga polega na kilku do kilkunastu powtórzeń jednej z medytacji. Obydwa sposoby są proste i po poprawnym ich zastosowaniu problem bezsenności znika. Najlepiej poprzedzić je spacerem wieczornym i wypiciem szklanki gorącego mleka.
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 01 wrz 2014, 14:53 przez ricochet, łącznie zmieniany 1 raz.
"Nie bądż sługą tego świata"
Budda Shakyamuni

_________________________
[img]http://www.yoursmiles.org/tsmile/fish/t107112.gif[/img]

Re: Najlepsze sposoby na bezsenność

30
Jeśli zdarza wam się bezsenność z powodu rozbudzenia fizycznego, to polecam po prostu się zmęczyć. Czasami gdy człowiek mocno się zakręci, to ma ochotę robić tylko więcej, a wiadomo, rano trzeba iść do pracy :D Wtedy zazwyczaj robię tak z 30 pompek, ew. przebiegnę się do całodobowego po piwo (które i tak będzie zapasowe, zazwyczaj zostaje na jutro). Jeśli jednak nadal nic to nie daje, to wyciągam moje zapasowe piwko i się odprężam, powieki same opadają przy ostatnim łyku ;)

Pomijam bezsenność z powodu tzw. moralniaków, czy innych powodów, którzy sami sobie wkręcamy. Na każdego w tym przypadku działa co innego, ja po prostu przestaję o tym myśleć i idę spać.
Ostatnio zmieniony 01 wrz 2014, 16:32 przez k4cz0r200, łącznie zmieniany 1 raz.
Ani z kamienia ni z gliny tylko z Jasiowej przyczyny
Ani z kamienia ni z wody tylko z Jasiowej urody
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zdrowie”

cron