Re: diety białkowe zagrożenia

1
dieta ta prowadzi do
zaburzenia czynności układu nerwowego w tym terz zaburzenia czynności serca mięśniowego ,osteoporozy ,tworzenie sie kamieni w układzie moczowych może dochodzić do obrzęku ,dna moczanowa czyli ostre stany zapalne stawów
zwiększa ilość złego cholesterolu w żyłach
uszkodzenie nerek trzustki wątroby
przyspiesza starzenie sie organizmu
alergie


http://www.radiomaryja.pl/audycje.php?id=24521
Ostatnio zmieniony 23 sty 2011, 10:26 przez merkaba, łącznie zmieniany 1 raz.
[img]http://images.chomikuj.pl/button/antubis12.gif[/img]

Re: diety białkowe zagrożenia

2
zgadzam sie , białko nie może być podstawowym źródłem energii dla organizmu , problemem wówczas staje sie dla organizmu wydalenie nadmiaru zwiazków azotowych .
Ostatnio zmieniony 23 sty 2011, 10:30 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: diety białkowe zagrożenia

4
Dieta białkowa ? Jakie białko. Zwierzęce czy roślinne ? Białko samo w sobie jest stworzone do budowy i regeneracji organizmu. Od energii jest tłuszcz i węglowodany złożone które są pożywieniem dla mięśni. Dieta czysto białkowa jest czystą głupotą o ile trwa dłużej niż pare dni. Człowiek nie jest lwem a jak wiadomo lwy często głodują jak i inne mięsożerne. Więc i człowiek jedząc mięso powinien często głodować zwłaszcza po pieczonym i smażonym.
Ostatnio zmieniony 23 sty 2011, 19:20 przez Ja?!, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: diety białkowe zagrożenia

5
Był okres kiedy chorowałam na nerki (zespół nerczycowy-traciłam bardzo dużo białka z moczem)Mialam wówczas dietę wysokobialkową.Kto powiedział ,że białko to tylko mięso ?Jadłam dużo nabiału(twaróg chudy,mleko,2-3 jajka tyodniowo)W mojej diecie był drób i cielęcina ale w malych ilościach Jadlam za to dużo ryb Przez jedzenie duzej ilości nabiału nie mam dziś ostoporozy,a wszystkie potrawy były gotowane na parze .Dobrze przyrządzone smakują wyśmienicie.Oczywiście ,że mam ochotę na coś smażonego lub pieczonego ,ale gdy to odchoruje to drugi raz już się nie skuszę
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zdrowie”

cron