Re: Jak schudnąć, czego unikać.

31
Jak schudnąć? Czego unikać?

Chyba obżarstwa ponad miarę i braku ruchu :)
Albo inaczej - jedz jak smok, ale spalaj. Bez oponek zimowych na brzuchu. Całorocznych :)
Ostatnio zmieniony 21 cze 2011, 21:33 przez bezemocji, łącznie zmieniany 1 raz.
Przy nieznajomości rzeczy czy lepiej nic nie mówić i uchodzić za idiotę, czy otworzyć gębę i .... rozwiać wszelkie wątpliwości? :rolleyes:

Re: Jak schudnąć, czego unikać.

33
Crows pisze:najlepiej nie jeść wcale jeno miyłością żyć ;)
łojeju, abo to jeden z zakochania zapomina o śniadaniu?
:zozol1:
Ostatnio zmieniony 21 cze 2011, 22:18 przez Lunadari, łącznie zmieniany 1 raz.
"Kochamy się, bo ona tak samo mi się nie podoba jak ja jej, i nie ma nierówności."
Witek Gombrowicz

Re: Jak schudnąć, czego unikać.

35
bezemocji pisze:To sprawy osobnicze, choćby dziedziczenia. Poza tym nie tylko sama dieta oraz jej łączenie warunkuje otyłość człowieka. Tak naprawdę to cały zespół czynników - cały metabolizm, geny, zaburzenia przemiany materii, aktywność fizyczna, stosunek masy tluszczowej do mięsniowej itd. To jedne z elementów wskaźnika BMI, Body Mass Index/proporcji wzrostu do masy ciała.
oczywiście, że cały zespół czynników:
- metabolizm u zdrowego jest jak szwajcarski zegarek w gablocie u zegarmistrza, lecz jedno i drugie można spaprać niewłaściwie używając. metabolizm np. film "Super size me", zegarek - pożycz koledze na ryby..
- geny - podoba mi się porównanie do przepisu na ciasto. kilka osób piecze używając tego samego przepisu, lecz nie każda tortownica będzie taka sama. minimalne różnice w ilościach zastosowanych produktów jak i czas pieczenia, rodzaj piekarnika dadzą różnice w efekcie.
- zaburzenia przemiany materii - należy sprawdzać składniki "przepisu na ciasto".
- aktywność fizyczna - człowieku idź po gazetę zamiast jechać po nią samochodem!
wg. mnie tzw. sprawy osobnicze jak i dziedziczenie wynosimy z domu. niestety nawyki żywieniowe też. złe czy dobre. będąc na swoim, to już kwestia własnej świadomości.
Ostatnio zmieniony 21 cze 2011, 22:49 przez Lunadari, łącznie zmieniany 1 raz.
"Kochamy się, bo ona tak samo mi się nie podoba jak ja jej, i nie ma nierówności."
Witek Gombrowicz

Re: Jak schudnąć, czego unikać.

36
Dodałem jeszcze jeden ważny czynnik - psychogenny, podjadanie na tle stresowo-nerwowo-kompensacyjnym. Jedzenie nie z głodu, a na tle psychicznym:
Kompulsywne objadanie się - występowanie okresowych napadów, których podstawowym podłożem są przyczyny emocjonalne. Kompulsywne objadanie się wiąże się z okresową utratą kontroli nad ilością spożywanych posiłków oraz wyraźnie szybszym niż zazwyczaj tempem jedzenia, spożywanym aż do wystąpienia przykrych objawów przejedzenia.
Przykładem są tu podjanie slodyczy, ulubionych przekasek, owoców, pestek, chipsów itp.

Co do zaburzeń przemiany materii należałoby nie tylko sprawdzić samą dietę, a fizjologię i biochemię naszych organizmów. Np. produkcję enzymatyczną, sprawność organów, perystaltykę czy skłonności dziedziczne.
Ostatnio zmieniony 21 cze 2011, 23:15 przez bezemocji, łącznie zmieniany 1 raz.
Przy nieznajomości rzeczy czy lepiej nic nie mówić i uchodzić za idiotę, czy otworzyć gębę i .... rozwiać wszelkie wątpliwości? :rolleyes:

Re: Jak schudnąć, czego unikać.

37
masz rację, jak najbardziej. można cytować najnowsze badania, lecz wystarczą codzienne obserwacje. kompulsywne objadanie występuje najczęściej wśród osób samotnych, całkiem.
bulimia oraz anoreksja wśród osób samotnych, w tłumie.
Ostatnio zmieniony 21 cze 2011, 23:29 przez Lunadari, łącznie zmieniany 1 raz.
"Kochamy się, bo ona tak samo mi się nie podoba jak ja jej, i nie ma nierówności."
Witek Gombrowicz

Re: Jak schudnąć, czego unikać.

39
Ja tam w kinie widzę objadanie się kompulsywne. Popcornem :) Widzę to bez badań i co gorsza, objadanie w grupie, w tłumie :)
Ostatnio zmieniony 21 cze 2011, 23:40 przez bezemocji, łącznie zmieniany 1 raz.
Przy nieznajomości rzeczy czy lepiej nic nie mówić i uchodzić za idiotę, czy otworzyć gębę i .... rozwiać wszelkie wątpliwości? :rolleyes:

Re: Jak schudnąć, czego unikać.

41
Nie jem w kinie, dla mnie to dramat, skupić się na filmie gdy wokoło coś trzeszczy, chrupie i chlipie :ahah: Nie jem w łóżku, nie znoszę okruszków, ani żadnych zbędnych rzeczy :D na prześcieradle, najczęściej podjadam przy kompie i w pracy... musi mnie to cholernie nudzić :P :ahah:
Ostatnio zmieniony 21 cze 2011, 23:54 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Jak schudnąć, czego unikać.

43
Najgorsze jest siorbanie napoju przez rurkę i najgorsze są seanse dla dzieci! :o Mam to szczęście posiadać młodsze rodzeństwo i po seansach bajkowych wychodzę chora...
Ostatnio zmieniony 22 cze 2011, 9:23 przez Sailor, łącznie zmieniany 1 raz.
Każda cząstka elementarna w kosmosie ma swoją antycząstkę. Razem tworzą parę, są identyczne, ale się nie tolerują. Jeśli zanadto zbliżą się do siebie, ulegają zagładzie i zamieniają w światło.
Majgull Axelsson

Re: Jak schudnąć, czego unikać.

44
a zgodzicie sie ze istnieje 'europejski' styl biesiadowania... jedzenie przyrzadzane z troska ze swiezych, zdrowych skladnikow; jedzenie w gronie rodzinnym, lub w restauracjach; clelebrowanie posilkow
i styl amerykanski, fast foodowy; przed telewizorem; jedzenie wyprodukowane, z fabryk a nie ugotowane/upieczone/przygotowane, z kuchni?

gdzies niedawno czytalam ze w USA nie wolno w kilku stanach lekarzom mowic pacjentom, ze fast foody sa niezdrowe, bo to naruszenie dobr osobstych danej korporacji i mozna sie narazic na proces sadowy i bulenie odszkodowania!
jedzenie wyprodukowane- w wiekszosci jest to GMO soja i kukurydza o roznych smakach i konsystencjach. mieli sie to dodaje sztuczne aromaty, troche miesa i warzyw na podpuche, a ludziska pozeraja to swinstwo, raz ze nie ma wiekszego wyboru; dwa ze to tanie jest- gotowanie samemu wychodzi znacznie drozej, ludzi na to nie stac w wielu przypadkach...
taki hotdog- jesli wziac pod uwage sklad tego cuda fabrycznego, okaze sie ze i bula, i keczup, i parowa w 60% maja ten sam sklad.

przerazajace jest to, ze dotarlo to do nas i sie rozprzestrzenia.
Ostatnio zmieniony 22 cze 2011, 11:57 przez asmaani, łącznie zmieniany 1 raz.
"Biada ci, o Dhil'ib. Gdyż oczy Go nie widzą; ale serca postrzegają Go dzięki wierze. Jest znany dzięki dowodom wskazującym na Niego. Nie można doświadczyć Go poprzez zmysły. O Dhil'ib. Mój Pan jest bliski wszystkim rzeczom bez dotykania ich." Ali ibn Abu Talib

Re: Jak schudnąć, czego unikać.

45
asmaani pisze:a zgodzicie sie ze istnieje 'europejski' styl biesiadowania... jedzenie przyrzadzane z troska ze swiezych, zdrowych skladnikow; jedzenie w gronie rodzinnym, lub w restauracjach; clelebrowanie posilkow
i styl amerykanski, fast foodowy; przed telewizorem; jedzenie wyprodukowane, z fabryk a nie ugotowane/upieczone/przygotowane, z kuchni?
Aby jeść w rodiznnym gronie lekcje musiałyby się kończyć tak 15/16:00, praca również.
Lecz chyba to rzadkość, zatem o jakim rodzinnym biesiadowaniu piszesz?
Co najwyżej w niedziele, lecz też niekoniecznie bo przecież niektórzy wtedy też pracują.
U mnie wspólnie można zjeść w sumie tylko w niedzielę.
asmaani pisze:gdzies niedawno czytalam ze w USA nie wolno w kilku stanach lekarzom mowic pacjentom, ze fast foody sa niezdrowe, bo to naruszenie dobr osobstych danej korporacji i mozna sie narazic na proces sadowy i bulenie odszkodowania!
A pacjent też ma korporację i nie mówienie mu prawdy to naruszenie prawa do życia.
A prawo do życia chyba powinno być ponad dobra korporacji.
asmaani pisze:jedzenie wyprodukowane- w wiekszosci jest to GMO soja i kukurydza o roznych smakach i konsystencjach. mieli sie to dodaje sztuczne aromaty, troche miesa i warzyw na podpuche, a ludziska pozeraja to swinstwo, raz ze nie ma wiekszego wyboru; dwa ze to tanie jest- gotowanie samemu wychodzi znacznie drozej, ludzi na to nie stac w wielu przypadkach...
taki hotdog- jesli wziac pod uwage sklad tego cuda fabrycznego, okaze sie ze i bula, i keczup, i parowa w 60% maja ten sam sklad.

przerazajace jest to, ze dotarlo to do nas i sie rozprzestrzenia.
Z tego co mi wiadomo to obecnie GMO na rynku to testowanie na ludziach, jak na razie nie słychać by wycofywali bo..
Dodam, że ostatnio czytałem o zakażonych roślinach z uprawy ekologicznej(czyli jak mniemam sama natura i zero modyfikacji).
Ostatnio zmieniony 22 cze 2011, 12:38 przez Nebogipfel, łącznie zmieniany 2 razy.
Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.

Re: Jak schudnąć, czego unikać.

46
Na wstępie powiem, że nie przeczytałam całego tematu tylko wzmiankę o coca-coli. Do której się odniosę.
Coca-Cole light/zero piję codziennie od czasu rozpoczęcia mojej przygody z odchudzaniem. Czyli od 2009 roku.
Średnio jest to 2-3 czasem więcej litrów dzienne. Regularnie robię badania i jeszcze nigdy nie miałam tak dobrych-wręcz książkowych wyników. Co zdziwiło nawet lekarza. Więc czy jest ona taka szkodliwa jak mówią? Albo na mnie działa jak 'lekarstwo". A co do schudnięcia to najlepsza dieta to MŻ- mniej żreć. ;)
Ostatnio zmieniony 22 cze 2011, 15:03 przez Vespertine, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Jak schudnąć, czego unikać.

47
Nie wiem czy niezdrowa ;) ale każdemu polecam doswiadczenie, duży gwóźdź umieścić w butelce coca coli na ok dobę, potem wyjąć i wyciągnąć wnioski :D

Asmaani, oczywiscie ze masz rację, gotujemy, smakujemy, cieszymy sie z pochwał :D ale fakt rodzina przy pizzy i kubełku skrzydełek to nie jest już taki rzadki widok :(
Ostatnio zmieniony 22 cze 2011, 22:41 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Jak schudnąć, czego unikać.

48
Vespertine pisze:Na wstępie powiem, że nie przeczytałam całego tematu tylko wzmiankę o coca-coli. Do której się odniosę.
Coca-Cole light/zero piję codziennie od czasu rozpoczęcia mojej przygody z odchudzaniem. Czyli od 2009 roku.
Średnio jest to 2-3 czasem więcej litrów dzienne. Regularnie robię badania i jeszcze nigdy nie miałam tak dobrych-wręcz książkowych wyników. Co zdziwiło nawet lekarza. Więc czy jest ona taka szkodliwa jak mówią? Albo na mnie działa jak 'lekarstwo". A co do schudnięcia to najlepsza dieta to MŻ- mniej żreć. ;)
cześć Vespertine
czy zdajesz sobie sprawę na czym polega trick z napojami light/zero ? jeden środek spożywczy czyli cukier zastąpiono innym, jeszcze mniej łaskawym dla ludzkich organizmów.
aspartan, niewinny słodzik ( jak wmawiają poprzez reklamę ), skład wielu tzw. nie tuczących ! napojów, a także gum do żucia, tic-taców itp. jest dość silnym neurotransmiterem i może wywoływać w konsekwencji ataki padaczki farmakologicznej ( miałam okazję zaobserwować coś takiego u 4 letniego dziecka. miłe inteligentne dziecię, tyle że od czasu do czasu zachowywało się jak kot, któremu chcesz dać tabletkę. matka latała z nim po różnych neurologach i innych fachowcach - jeden mądrzejszy od drugiego! wtykali dziecku różnego rodzaju "lekarstwa", robili badania nie mogąc dociec przyczyny. mamusia spokojnie kupowała codziennie synkowi pudełko tic-taców, albo dwa, BO ON JE TAK LUBI.
czytałam gdzieś, że amerykańscy piloci mają zakaz picia na kilka godzin przed lotem napojów typu light. wiadomo, że w USA mają kupę kasy na różnego rodzaju badania. wyszkolenie pilota jak i sam samolot, który później będzie przez niego pilotowany trochę kosztują, dlatego nie żałuje się kasy na badania stanowiące o bezpieczeństwie tychże.
wiadomo również, że lobby producentów ma także kupę kasy jak nie więcej, dlatego pewne badania nad wątpliwą zdrowotnie jakością wypuszczanego przez nich produktu, nie powinny być zbyt nagłaśniane.
aa, przy okazji mała dygresja:
moja znajoma, b. dorosła dziewczyna, którą nie podejrzewałam o "głębsze" refleksje powiedział mi coś takiego : "Wiesz, pamiętam czasy kiedy bardzo mało jedzenia się wyrzucało, a much nie było mało.. ostatnio mimochodem patrząc na śmietniki, daje się zauważyć jakby ich mniejszą ilość ( much oczywiście :)).." o czym to świadczy ? kiedyś kości z kurczaka były kośćmi z kurczaka, ogryzek był ogryzkiem, zapleśniały chleb - chlebem.
czy dzisiaj można to powiedzieć o naszej żywności ? trzeba by zapytać muchy..
p.s.
:witka:najlepsza dieta to mż :)
Ostatnio zmieniony 22 cze 2011, 23:46 przez Lunadari, łącznie zmieniany 1 raz.
"Kochamy się, bo ona tak samo mi się nie podoba jak ja jej, i nie ma nierówności."
Witek Gombrowicz

Re: Jak schudnąć, czego unikać.

50
Nebo, wybacz :)
reklamujesz colę czy siebie ;) ?
nie piszę o dolegliwościach własnych lub ich braku,
lecz o wątpliwej przydatności spożywczej ciemnego napoju z bąbelkami dla ludzkiego organizmu..

:)
Ostatnio zmieniony 23 cze 2011, 0:43 przez Lunadari, łącznie zmieniany 1 raz.
"Kochamy się, bo ona tak samo mi się nie podoba jak ja jej, i nie ma nierówności."
Witek Gombrowicz

Re: Jak schudnąć, czego unikać.

51
Pisłaś, że po Coli można dostać ataku padaczki.
W tym wypadku jestem bardzo podatny na atalk, jako ktoś kot w sumie ma ją atymczesem pije ją i nic.
:D
Nie musze reklamować by pisać o własnych doświadczeniach z tym napojem.
Poza tym co do szkodliwości to skąd masz pewność, że o tym tez nie mówią zlobbowani ludzie albo lobbyści konkurencji?
:)
Tak czy siak skutków na prawde negatywnych nie odczułem a badnaia mam ok.
Ostatnio zmieniony 23 cze 2011, 0:59 przez Nebogipfel, łącznie zmieniany 1 raz.
Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.

Re: Jak schudnąć, czego unikać.

52
no to z innej beczki.
ile dni jesteś w stanie wytrzymać BEZ picia koli.
serio i bez krzyżowania palców za plecami.. ;)
Ostatnio zmieniony 23 cze 2011, 1:16 przez Lunadari, łącznie zmieniany 1 raz.
"Kochamy się, bo ona tak samo mi się nie podoba jak ja jej, i nie ma nierówności."
Witek Gombrowicz

Re: Jak schudnąć, czego unikać.

53
Niech policzę..ile minęło miezy jedną a drugą Colą..
Z tego co wiem wychodzi mi jakaś jedna butelka na conajmniej rok.
Czyli długo moge wytrzymać.
W ogóle mam silną wolę, bez seksu potrafię 6 lat wytrzymać.
:D
Ostatnio zmieniony 23 cze 2011, 1:20 przez Nebogipfel, łącznie zmieniany 1 raz.
Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.

Re: Jak schudnąć, czego unikać.

54
z braku seksu się chudnie? - ( patrz temat )
hahaahhaa haha, byłam pewna, że przeciwnie..
żyłam w błędzie! ahh

(ciągle mam problem z emotami , motam się)
Ostatnio zmieniony 23 cze 2011, 1:30 przez Lunadari, łącznie zmieniany 1 raz.
"Kochamy się, bo ona tak samo mi się nie podoba jak ja jej, i nie ma nierówności."
Witek Gombrowicz

Re: Jak schudnąć, czego unikać.

55
ja tam jestem chudy niezależnie, ale może niektórzy chudną, zwłaszcza jak podczas seksu mają mniej ruchu niż podczas innych czynności a jak sie dobiorą dwie kłody to już w ogóle trudno to nawet nazwać czynnością - bezruch totalny
:D
Ostatnio zmieniony 23 cze 2011, 1:34 przez Nebogipfel, łącznie zmieniany 2 razy.
Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.

Re: Jak schudnąć, czego unikać.

56
nie bardzo zrozumiałam z tą chudością bezruch totalny,
a poza tym Twoje chude - nie chude ciało coś pamięta jeszcze po 6 latach?

-------------------------------------------------------------------------------------

mam włączone emoty lecz po kliknięciu wyświetla się tylko lista z dwukropkami,
wciskam 'edytuj' mam obrazki

--------------------------------------------------------------------------------------
Ostatnio zmieniony 23 cze 2011, 1:43 przez Lunadari, łącznie zmieniany 1 raz.
"Kochamy się, bo ona tak samo mi się nie podoba jak ja jej, i nie ma nierówności."
Witek Gombrowicz

Re: Jak schudnąć, czego unikać.

57
zapomnieć nie zapomniało..jakoś sobie przypominam
:D
--------------------------------------------------------------------------------
chyba wiem o co biega..emoty można wstawiać łatwo tylko podczas edycji lub po kliknięciu na napis "odpowiedź"
Ostatnio zmieniony 23 cze 2011, 1:56 przez Nebogipfel, łącznie zmieniany 1 raz.
Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.

Re: Jak schudnąć, czego unikać.

58
Nebogipfel pisze:--------------------------------------------------------------------------------
chyba wiem o co biega..emoty można wstawiać łatwo tylko podczas edycji lub po kliknięciu na napis "odpowiedź"
ooo, właśnie cytuję i wszystkie pięknie obserwuję:black3:

podczas "zwykłego" pisania odpowiedzi wyskakuje lista :( :( :(
Ostatnio zmieniony 23 cze 2011, 15:20 przez Lunadari, łącznie zmieniany 1 raz.
"Kochamy się, bo ona tak samo mi się nie podoba jak ja jej, i nie ma nierówności."
Witek Gombrowicz

Re: Jak schudnąć, czego unikać.

59
Nebo chodzilo o cole light slodzona aspartamem, cudownym wynalazkiem firmy monsanto
Ostatnio zmieniony 23 cze 2011, 20:01 przez asmaani, łącznie zmieniany 1 raz.
"Biada ci, o Dhil'ib. Gdyż oczy Go nie widzą; ale serca postrzegają Go dzięki wierze. Jest znany dzięki dowodom wskazującym na Niego. Nie można doświadczyć Go poprzez zmysły. O Dhil'ib. Mój Pan jest bliski wszystkim rzeczom bez dotykania ich." Ali ibn Abu Talib
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zdrowie”

cron