Re: Soki z roślin-źródło zdrowia

1
Zapewne lubicie pić soki ,ale jakie?Jakie soki mają wpływ na nasz organizm?Podzielcie się swoimi doświadczeniami .Ja zacznę od soku ze wieżej kapusty
Zawiera witaminy C,z grupy B ,K,PP .Sok z kapusty wspomaga leczenie cukrzycy,niezytu żołądka,wrzodów dwunastnicy,hemoroidach,nadciśnieniu tętniczym,miażdżycy,otyłości .Jedna szklanka soku z kapusty rano i wieczorem pomaga stracić nadwagę
Ostatnio zmieniony 16 kwie 2011, 6:43 przez babka cukrowa, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Soki z roślin-źródło zdrowia

2
jedna szkalanka soku z świeżej kapusty moze doprowadzić człowieka do omdlenia , azot w kapuście jest dzisiaj dosyć wyraźnie obecny .
nie pije soków wole przefermentowany sok czyli wino :)
jeśli ktoś łyka Acard i takie inne podobne "rozpuszczalniki " to niech sobie czasem wypije troche soku z kapusty ale mocno rozcieńczony
Ostatnio zmieniony 16 kwie 2011, 7:09 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: Soki z roślin-źródło zdrowia

4
Sok z marchwi i pomarańczowy oraz z czarnej porzeczki.
Ten pierwszy rzadko robię.
Tego drugiego wcale i ostatnio nawet nie kupuję.
Ten ostatni też rzadko kupuję.
Najczęściej jadam sok z jabłka wraz z owocem i z marchwi wraz z warzywem.
;)
Ostatnio zmieniony 16 kwie 2011, 13:53 przez Nebogipfel, łącznie zmieniany 1 raz.
Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.

Re: Soki z roślin-źródło zdrowia

9
Ja?! pisze:Każdy ma swoje zalety ale surowe soki warzywne są lekarstwem na choroby cywilizacyjne w tym cukrzyce, raka, i innego pędraka
no tak , mozna bele co powiedzieć i bele co napisać , i tak sie nie bierze odpowiedzialności za takie bzdety .
Ostatnio zmieniony 23 kwie 2011, 18:54 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: Soki z roślin-źródło zdrowia

11
Są jeszcze mleka:
bezlaktozowe
acidofilne
PASTERYZOWANE
Zalety:Nie zawiera szkodliwych bakterii, zachowuje świeżość do 12 godzin.
Wady: Ma mniej witamin, gorszy smak i zapach niż mleko prosto od krowy.

UHT
Zalety: Można je przechowywać w temp. pokojowej nawet trzy miesiące.
Wady: Ma mniej witamin i wapnia od świeżego mleka.

FILTROWANE
Zalety: Zachowuje naturalny smak i zapach oraz witaminy z grupy B.
Wady: Trzeba przechowywać w lodówce nie dłużej niż dwa dni.

HOMOGENIZOWANE
Zalety: W czasie gotowania na powierzchni nie powstają kożuchy.
Wady: Ma gorszy smak i zapach niż mleko prosto od krowy.

ACIDOFILNE
Zalety: Ma mniej laktozy niż świeże. Nie powoduje problemów trawiennych.
Wady: Trzeba przechowywać w lodówce nie dłużej niż 4–5 dni.
http://polki.pl/odzywianie_artykul,10009201.html

Umówmy się, że po mieście zbyt wiele krów nie chodzi.
;)
Znalazłem filtrowane.
Jest wegetariańskie ponoć i bez cukru, lecz ze 2 zł droższe.
:D
A w mojej rodzinie schodzą dwa litry w ciągu 2-3 dni.
;)
Ostatnio zmieniony 23 kwie 2011, 20:16 przez Nebogipfel, łącznie zmieniany 2 razy.
Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.

Re: Soki z roślin-źródło zdrowia

12
babka cukrowa pisze:Zapewne lubicie pić soki ,ale jakie?Jakie soki mają wpływ na nasz organizm?Podzielcie się swoimi doświadczeniami .Ja zacznę od soku ze wieżej kapusty
Zawiera witaminy C,z grupy B ,K,PP .Sok z kapusty wspomaga leczenie cukrzycy,niezytu żołądka,wrzodów dwunastnicy,hemoroidach,nadciśnieniu tętniczym,miażdżycy,otyłości .Jedna szklanka soku z kapusty rano i wieczorem pomaga stracić nadwagę
Ponoc daniej mawiano ,ze komu kapusta nie pomoże ,to można go zabic bo juz nic mu nie pomoże ,ale...
Ostrożnie z sokiem z kapusty świeżej surowej , mozna sie przeliczyc .
Myślałąm ,ze to taki sok jak każdy inny no i sie uf ... piekący smak , jakby białko jaja ,zapach niezbyt przyjemny ,ale piłam ...niestety samopoczucie było kiepskie .Od tamtej pory juz nie piłam.
To samo z sokiem z buraka surowego - trzeba odczekac nie pic odrazu po wyciśnięciu.
Ostatnio zmieniony 24 kwie 2011, 20:06 przez sabra, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Soki z roślin-źródło zdrowia

13
Sok tylko z kapusty kwaszonej, do tego ukwaszonej z jabłkami i sok z ukwaszonych buraków, tak mawiała moja babcia :D sama kwasiła czy raczej jak ona mawiała kisiła, coś pysznego już nigdy potem nikt nie potrafił tego zrobic tak jak ona :D
Ostatnio zmieniony 24 kwie 2011, 21:35 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Soki z roślin-źródło zdrowia

16
Masz rację Victoria-to zależy jak się kisi kapustę i co się do niej dodaje Ja najczęściej do kapusty dodaję kminek i jest naprawdę dobry Przez kilka lat podawałam mojej mamie (która leżała obłożnie chora przez10 lat) sok pomidorowy . Dzięki dużej zawartości potasu sok ten poprawia pracę serca,zawiera też dużo witaminy C i A Zalecam pić sok pomidorowy świeży a nie konserwujący
Ostatnio zmieniony 01 maja 2011, 18:26 przez babka cukrowa, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Soki z roślin-źródło zdrowia

17
zimą piję sok z cebuli oraz czosnku zaprawione miodem, do tego zagryzam cytryną :) pycha!

latem lubię gdy z arbuza sok ścieka po palcach ;) mniamm!

w jednym i drugim przypadku nie mam problemu z zanieczyszczaniem sokowirówki ;)

-------------------------------

w sokach z kapusty, marchewki czy buraków, najistotniejsze jest gdzie rosły tzn. w jakiej glebie. albowiem w/w i taka np. sałata czy rzodkiewka oddają nam to, czym "nakarmił" je dany rolnik czy sadownik. więc jeśli surowe soki to tylko z wiadomego pochodzenia warzyw i owoców.
o "sokach" i "soczkach" z kartonika nie ma sensu tutaj nawet wspominać, ponieważ sokami są tylko z nazwy - niestety.
"Kochamy się, bo ona tak samo mi się nie podoba jak ja jej, i nie ma nierówności."
Witek Gombrowicz
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zdrowie”

cron