Re: Nasz wygląd to lustro zdrowia

1
Chociaż organizm ludzki jest jednolitym wzajemnie powiązanym systemem to jednak o powstających lub już istniejących chorobach może powiedzieć nam wygląd głowy,języka,oczu,zębów,skóry,włosów,nosa czy szyji.Zacznijmy przyglądać się sobie nie tylko pod względem urody(czy jestem brzydka/ki lub ładna/ny )lecz pod względem wygladu naszych części ciała -co mówią o naszym zdrowiu?Na jakie oznaki powinniśmy zwracać uwagę?Czy to już choroba czy tylko niewielka dolegliwoć??Co o tym myślicie Jak postrzegacie swoje ciało?
Ostatnio zmieniony 01 maja 2011, 18:48 przez babka cukrowa, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Nasz wygląd to lustro zdrowia

2
Zacznę więc od oczu !W oczach widać nie tylko rozum i inteligencję człowieka,ale również poziom jego sił witalnych O czym mogą powiedzieć oczy ?
oczy mętne-infekcja w organizmie
oczy zaczerwienione-zapalenie spojówek ,przeziębienie
oczy zapadnięte-wycieńczenie organizmu
matowe spojrzenie-schorzenia serca
drżenie oczu-skleroza
brak zdolności płakania-niedobór wit A
częste mruganie-zaburzenia napięcia naczyniowego
czerwone żyłki w oczach-nadciśnienie
białkówka ma żółte zabarwienie-żółtaczka,zaburzenia funkcji wątroby
Mam nadzieję że Was nie zanudziłam tym postem.Poprostu chciałam tylko abyście zwrócili uwagę na wygląd swego ciała Niektóre objawy mogą sugerować poważne schorzenie A lepiej zabezpieczać niż chorować??
Ostatnio zmieniony 04 maja 2011, 12:04 przez babka cukrowa, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Nasz wygląd to lustro zdrowia

3
Dodam jeszcze, że drgania powiek, oczu, tiki są spowodowane niedoborem magnezu:)
Mnie czasem (jak odpuszczę sobie z Maglekiem) dopada to cholerstwo, ale aby się go pozbyć wystarcza zjeść batonika.
Ostatnio zmieniony 04 maja 2011, 15:38 przez Sailor, łącznie zmieniany 1 raz.
Każda cząstka elementarna w kosmosie ma swoją antycząstkę. Razem tworzą parę, są identyczne, ale się nie tolerują. Jeśli zanadto zbliżą się do siebie, ulegają zagładzie i zamieniają w światło.
Majgull Axelsson

Re: Nasz wygląd to lustro zdrowia

6
Nebogipfel pisze:Ale zaburzeń psychicznych zwykle nie widać.
I tak dobrze, że chociaż tyle.
;)
Chyba jednak trochę widać. Istnieje np. takie określenie: mieć obłęd w oczach :P
Nerwice też można zlokalizować po sposobie zachowania, kiedy ktoś się wierci, nie może usiedzieć w miejscu, skubie coś ciągle, przekłada, poprawia itd. Tak do końca nie można więc czuć się bezpiecznym ;) Ja np. mam natręctwa jak nawijanie włosów na palce, bawienie się wisiorkami/kolczykami, liczenie różnych rzeczy napotkanych po drodze albo staranie się dotykać możliwe jak najmniejszej ilości przedmiotów poza domem (co akurat dość zdrowe jest) i wydaje mi się, że kiedy sama się na tym łapię, to i inni dostrzegają, że dziwnie się zachowuję :/ W oczy rzuca się nie tylko ciało, ale to, również to jak tym ciałem sterujemy- jak się zachowujemy. Chociaż oczywiście wiele zaburzeń można ukryć nawet przed najbliższymi, jeśli jest się dobrym aktorem.
Ostatnio zmieniony 04 maja 2011, 20:30 przez Sailor, łącznie zmieniany 1 raz.
Każda cząstka elementarna w kosmosie ma swoją antycząstkę. Razem tworzą parę, są identyczne, ale się nie tolerują. Jeśli zanadto zbliżą się do siebie, ulegają zagładzie i zamieniają w światło.
Majgull Axelsson

Re: Nasz wygląd to lustro zdrowia

7
Idźmy dalej-nos jest on wykładnikiem cech szczególnych duchowego życia człowieka
czerwony z żyłkami-wysokie ciśnienie,choroby serca
nos sinoczerwony-niskie ciśnienie
blady koniec nosa-nieżyt żołądka,lub wrzód żołądka
sam nos czerwony -alkoholizm
nos zabarwiony na brązowo-schorzenia wątroby
częste krwotoki z nosa-schorzenia płuc
ostry koniec nosa-wrażliwy żołądek
Ostatnio zmieniony 12 maja 2011, 22:22 przez babka cukrowa, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Nasz wygląd to lustro zdrowia

11
Czasem jak mam "kacora" i spojrzę w lustro to się nie poznaję ... ja to ... czy nie ja ... .
Ostatnio zmieniony 28 maja 2011, 11:44 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Nasz wygląd to lustro zdrowia

12
Nebogipfel a więc kształt i kolor górnej wargi wskazują na stan krwi ,a zaś dolnej wskazują na stan dolnych części ciała.
niepropolcjonalnie małe usta-zaburzenia oddawania moczu
wąskie ,blade wargi u kobiet-niedobór hormonów estrogenowych
bladość warg-skłonność do choroby wrzodowej
żółte zabarwienie skóry wokół ust-schorzenia wątroby
wąska górna warga-skłonności do cukrzycy
pionowa zmarszczka nad górną wargą-zaburzenia hormonalne,okres menopauzy
zajady w kącikach ust-brak żelaza i witamin z grupy B w organizmie
maleńkie pryszczki w kącikach ust-choroby wątroby i pęcherzya żółciowego
brzeg dolnej wargi ma na dole zgrubienie-zapalenie dwunastnicy,przeciążona wątroba
bardzo gruba dolna warga-skłonność do chorób układu pokarmowego
poprzeczna zmarszczka pod dolną wargą-hemoroidy
popękane wargi-niedobór magnezu,wapnia i witaminyB-12
narazie tyle o ustach Mam nadzieję że Cię nie zanudziłam tym postem Jeżeli chcesz się dowiedzieć więcej na ten temat polecam ksiązkę Michała Tombaka "Droga do zdrowia"
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zdrowie”

cron