Re: Mleko czyli wyrób mlekopodobny

1
Mieliśmy wyroby czekoladopodobne, cukier w cukrze a teraz kolej na mleko...

http://www.delik.com.pl/lakowe.html

z pozoru wszystko w porządku, choć czytając opis powinniśmy być zaniepokojeni, krowa żródłem oleju roślinnego???

http://www.fakt.pl/To-nie-jest-prawdziw ... 646,1.html
Ostatnio zmieniony 20 paź 2011, 22:42 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Mleko czyli wyrób mlekopodobny

2
Victorio mleko" Łąkowe"jest przeznaczone dla alergików .Mój wnuk wychował się na tym mleku ze względu na to ,że ma skazę białkową .Dla ludzi ,którzy nie mają problemów uczuleniowych oczywiście ,że lepsze jest mleko Łaciate lub innych firm mleczarskich .Niestety coraz więcej jest produktów mlekopodobnych ale i one są potrzebne?!!
Ostatnio zmieniony 03 lis 2011, 11:23 przez babka cukrowa, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Mleko czyli wyrób mlekopodobny

4
czytałąm kiedyś ksiązkę "Mleko cichy zabójca" 0można stracić ochotę na mleko... Ale trzeba wziąc pod uwage pochodzenie autora -Indie, kontekst i jeszcze trochę przymrużyć oko i wtedy jest to pożyteczna lektura.

A wiecie, że większość Azjatów nie toleruje mleka?... ( w sensie ich organizm)
Ostatnio zmieniony 16 sty 2012, 12:04 przez serducho, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Mleko czyli wyrób mlekopodobny

6
Skład chemiczny mleka krowiego:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Mleko#Sk.C ... a_krowiego
Swego czasu powiedzenie stosowało się do "zawartości wody w mleku albo mleka w wodzie" :D
Pij mleko - będziesz kaleką - to przeciwieństwo pamiętnej kampanii reklamowej miało pewien sens.
Jako gatunek ludzki nasze organizmy są tylko do pewnego stopnia dostosowane do trawienia i adaptacji mleka pochodzenia zwierzęcego. To już udowodniono naukowo, stąd "ciśnienie" na przetwory mleczne.
Natomiast rdzenni mieszkańcy danych obszarów świata ze swoimi organizmami jakoś wybitnie dobrze sobie radzą np. z mlekiem jaków bądź kobylim mlekiem :)
Ostatnio zmieniony 18 sty 2012, 18:13 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Mleko czyli wyrób mlekopodobny

7
Rogi mi jeszcze nie wyrosły ani krowie ani bycze. Poza tym teraz mleko w marketach różni się od tego prosto od krowy. Aby nie być gołosłownym...
Mleko. Pasteryzowane, czy UHT?
W sklepach łatwo dostępne jest i jedno i drugie. Ale które wybrać? Oba traktowane są wysoką temperaturą w celu zapewnienia bezpieczeństwa żywności – inaktywacji mikroflory saprofitycznej. Różnica polega na wysokości tej temperatury. Mleko pasteryzowane ogrzewa się do temperatur w zakresie 63-100°C i przetrzymuje się je w tej temperaturze przez określony czas (im wyższa temperatura, tym krótszy czas), zaś mleko UHT w zakresie temperatur 135-160°C z przetrzymaniem przez zaledwie kilka sekund. Niestety ma to swój wpływ na jego skład. Głównym problemem jest zniszczenie witaminy C (pasteryzacja: 12,8%, UHT: 31,6%), witaminy B1 (pasteryzacja: 10%, UHT: 30%) i B12 (pasteryzacja: 4,6%, UHT: 30,1%). Ponadto zachodzą zmiany strukturalne w białkach (denaturacja), tłuszczach i laktozie. Im wyższa temperatura, tym zmiany są bardziej posunięte, aczkolwiek umożliwia to wydłużenie czasu przechowywania mleka. Niewątpliwa jest tu dominacja mleka UHT pozwalająca na przechowywanie zamkniętego opakowania przez 6 miesięcy, przy zaledwie 2-3 dniowym przechowywaniu mleka pasteryzowanego. Po otwarciu oba mają taki sam okres przydatności do spożycia. Warto zatem zastanowić się na czym tak naprawdę nam zależy – terminie przechowywaniu, czy na wartości odżywczej?
http://www.focus.pl/dodane/publikacje/p ... wory/nc/1/

A jak ktoś uparcie nadal nie chce to kto mu broni mleka kokosowego? A krów na ulicach w Polsce nie widziałem, najwyżej w Bombaju.
:D
Ostatnio zmieniony 19 sty 2012, 0:48 przez Nebogipfel, łącznie zmieniany 1 raz.
Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.

Re: Mleko czyli wyrób mlekopodobny

8
Przypomniały mi się czasy podstawówki ;\
Szklanka mleka z warstwą kożucha ze szkolnej stołówki, a tfuuu, łe ;[
Ostatnio zmieniony 19 sty 2012, 2:26 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Mleko czyli wyrób mlekopodobny

9
można iść na targ i kupić żywe mleko, żywe masło, żywą śmietane.
To co w sklepie jest już martwe i dlatego duużo bardziej szkodliwe.
Ciało jest naturalne i powinno spożywać to co naturalne, poza Nebo bo On jest sztuczny ;)
Mleko matki a mleko krowy, słyszał kto by krowa urodziła człowieka ? Pijąc mleko krowie stajesz się jej dzieckiem, ma ono inny skład mineralny i inne ph i wiele rzeczy innych o których naukowcy nie mówią by nie psuć interesu przetwórniom żywego mleka na martwe.
pasteryzacja czy UHT, oba rodzaje są pasteryzowane z tym że jedno w zbyt wysokich temp w których mleko staje się rakotwórcze a potem o kurde skąd ten rak piersi.
Ostatnio zmieniony 19 sty 2012, 2:28 przez Ja?!, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Mleko czyli wyrób mlekopodobny

10
Nie wspominając o osobach, które zwyczajnie w świecie mleko uczula. Producenci też często wrzucali bez opamiętania do jogurcików itp. przetworów mlecznych połowę tablicy Mendelejewa, nadając im zgoła niewinne i neutralne nazwy. Mnie dodatkowo odrzucały zawsze jogurciki ze składnikiem mączka kostna, brrrr :| Niektóre używają jako zagęszczacza bodajże ekstraktu z buraków. To jeszcze akceptowalne.
Ostatnio zmieniony 19 sty 2012, 2:43 przez Abesnai, łącznie zmieniany 2 razy.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Mleko czyli wyrób mlekopodobny

11
Ale człowiek jest tak jak krowa ssakiem i od czasu do czasu ją zjada. Piję mleko niemal codziennie i na razie nie zauważyłem nic szkodliwego a wyniki badań w tym i pH mam w normie. Nie ma jednak jak propaganda wegetarian.
;)
Abe, tylko parę procent jest uczulona a wegetarianie tą wiadomość rozdmuchali i ze wszystkich ludzi robią uczuleniowców.
:D
Ostatnio zmieniony 19 sty 2012, 2:48 przez Nebogipfel, łącznie zmieniany 2 razy.
Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.

Re: Mleko czyli wyrób mlekopodobny

12
pare procent to w cholandii, 70% polaków nie trawi mleka w całości a tylko częściowo bo brak odpowiednich narzędzi do tego i powstają różne świństwa w jelitach a to prowadzi do alergii na mleko.
Dzieciaku krowy :) przestań pić mleko na miesiąc a zobaczysz jaką będziesz mieć alergie i jak ciało odrzuci mleko, aż się zdziwisz.
Ostatnio zmieniony 19 sty 2012, 17:00 przez Ja?!, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Mleko czyli wyrób mlekopodobny

14
Ja?! pisze:pare procent to w cholandii, 70% polaków nie trawi mleka w całości a tylko częściowo bo brak odpowiednich narzędzi do tego i powstają różne świństwa w jelitach a to prowadzi do alergii na mleko.
Dzieciaku krowy :) przestań pić mleko na miesiąc a zobaczysz jaką będziesz mieć alergie i jak ciało odrzuci mleko, aż się zdziwisz.
Skąd masz te 70% i skoro tak to czemu można je kupić na półkach skoro każdy niemal źle się po nim czuje i czemu wykupują i często w markecie gdzie kupuję go brak?

Nie doceniasz poza tym organizmu człowieka. Pewien mąż chciał otruć żonę arszenikiem i podawał jej małe ilości. Przeżyła go mimo łącznie dwukrotnie śmiertelnej dawki. Dodaj do tego picie mleka od wieków(to nie jest tak, że nagle w XX czy XXI wieku zaczęto pić mleko), myślę, że już od czasów Mieszka a nawet wcześniej mleko pito. Organizmy mają zdolność dostosowywania się do warunków środowiska i jedzenia i myślę, że na pewno nasz organizm różni się mocno od pierwszego człowieka na Ziemi, który zaczął pić mleko.
Fermentowane mleko, przypominające dzisiejszy jogurt, pito już w starożytności.
http://www.jakkupowac.pl/artykul/407/ja ... ogurt.html
Ciekawostka. Kiedy lekarze postanowili zbadać tajemnicę długowieczności bułgarskich chłopów, okazało się, że wszyscy piją dużo fermentowanego mleka.
Historia mleka, jako elementu ludzkiej diety, zaczyna się już 9000 lat p.n.e. na Bliskim Wschodzie, kiedy to udomowione zostały zwierzęta mlekodajne (m.in. krowa, koza, owca).
http://www.foody.pl/strony/1/i/194.php

Czyli mleko pijemy już jakieś 110 wieków. Ok, Słowianie nieco krócej... 8 wieków.
Słowianie znali mleko już w VI w. p.n.e., ale przez stulecia nie stanowiło podstawowego elementu w ich diecie, ponieważ były znaczne problemy z jego przechowywaniem.
Choć nie wykluczam, że moje korzenie mogą sięgać Azji.

ps.
Zalety picia mleka:
-jest bogatym źródłem łatwo przyswajalnego wapnia
-zawiera biopierwiastki jak fosfor, potas, magnez, cynk, selen, kobalt, mangan, jod, fluor
-element profilaktyki osteoporozy i zapobiegania złamaniom kości (dzieci, których dieta jest pozbawiona mleka, są czterokrotnie częściej narażone na ryzyko wystąpienia złamań, niż te, które piją mleko)
-skuteczne w profilaktyce nadciśnienia - kobiety, które piły więcej odtłuszczonego mleka oraz przyjmowały wyższe ilości wapnia oraz witaminy D wraz z posiłkami, wykazywały znacznie niższe ryzyko podwyższonego ciśnienia krwi oraz nadciśnienia.
-dieta zawierająca nisko tłuszczowe produkty mleczne może u kobiet obniżyć ryzyko wystąpienia cukrzycy typu 2 nawet o 21 proc.
-kobiety przed menopauzą, które spożywają większe ilości wapnia i witaminy D, mogą być mniej narażone na raka piersi o ok. 40 proc

Wady:
-czasem wywołuje alergię – dotyczy zwykle najmłodszych. Stwierdza się ją u 2,7 proc. niemowląt karmionych sztucznie i 1,8 proc. karmionych naturalnie. Ponad 90 proc. dzieci wyrasta z tej choroby po ukończeniu piątego roku życia.
-niektórzy nie produkują laktazy - enzymu odpowiedzialnego za trawienie laktozy (cukru zawartego w mleku). Problem ten dotyczy w Polsce około 1,5 proc. niemowląt oraz dzieci i 20-25 proc. dorosłych. Osoby takie zamiast pić mleko powinny spożywać jogurty i sery - produkty te mają niższą zawartość laktozy niż mleko
-zawiera tłuszcz zwierzęcy, który spożywany w nadmiarze sprzyja chorobom cywilizacyjnym - można spożywać mleko odtłuszczone
http://www.aptekimedyczne.pl/am-web/art ... ic-czy-nie

Dodam, że istnieją wynalazki jak mleko bezlaktazowe.
Tada:
http://www.sklepdietetyczny.pl/product_ ... ts_id=1675

Problem dotyczy 20-25% co przeczy 70% Ja?!, ale mogą pić mleko bez laktazy.
;)
10% nie wyrasta z alergii, ale nie 70%.
:D

Co do tłuszczu zwierzęcego to pragnę tu nadmienić Eskimosów, którzy spożywają go w zastraszającej dla dietetyków ilości i są zdrowsi niż niejeden wegetarianin. ;) Poza tym każdy organizm jest nieco inny i dlatego np. nieco inaczej leczy się kobiety a mężczyzn i tak samo z ludźmi o różnym kolorze pigmentu. Dodajmy do tego geny i zróżnicowany tryb życia. Myślę, że komuś z niedowagą tłuszcze tak nie zaszkodzą jak otyłej osobie. Tak samo w przypadku osób młodszych i starszych.
Ostatnio zmieniony 19 sty 2012, 17:56 przez Nebogipfel, łącznie zmieniany 2 razy.
Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.

Re: Mleko czyli wyrób mlekopodobny

15
Nietolerancja laktozy u dorosłych jest jednym z częściej wystepujących zaburzeń trawienia, wynikającym z obniżenia lub zahamowania aktywności enzymu niezbędnego do trawienia laktozy.


Inne nazwy nietolerancji laktozy u dorosłych: pierwotna nietolerancja laktozy, hypolaktazja typu dorosłych, pierwotny niedobór laktazy typu doro
słych.



Na czym polega schorzenie nietolerancja laktozy u dorosłych?

choroba ma podłoże genetyczne; dziedziczona jest w sposób autosomalny recesywny, co oznacza, że mutacja występuje w chromosomach innych, niż chromosomy płci i ujawnia się jedynie wtedy, kiedy zmutowany gen dziedziczony jest po obydwu rodzicach,
pacjenci cierpiący na nietolerancję laktozy mają obniżone przyswajanie wapnia,
szacuje się, iż objawy schorzenia występują w różnym nasileniu u ok. 70% populacji; w Polsce, na pierwotną nietolerancję laktozy cierpi ok. 37,5% ludzi dorosłych.
Objawy choroby ujawniają się najczęściej w okresie dojrzewania lub we wczesnym wieku dorosłym. Nietolerancja laktozy w tym przypadku spowodowana jest obniżoną lub zahamowaną aktywnością enzymu laktazy, który odpowiada za rozkład laktozy do formy przyswajalnej przez organizm.

Głównymi objawami nietolerancji laktozy są liczne zaburzenia jelitowe, występujące już po 30 minutach od spożycia posiłku zawierającego laktozę:

wzdęcia oraz bóle brzucha,
nudności, wymioty, skurcze,
bolesne kolki i biegunki.

Wszystkie te dolegliwości mogą doprowadzić do zaburzeń snu oraz uczucia chronicznego zmęczenia.

Jak leczyć

W leczeniu stosuje się całkowitą lub częściową eliminacje laktozy z posiłków. Jednak należy zwrócić szczególna uwagę na to, iż wyeliminowanie laktozy ( głównie produktów mlecznych), powoduje obniżenie wchłania wapnia przez organizm, co z kolei może doprowadzić do osteoporozy. Pacjenci ze zdiagnozowaną nietolerancją laktozy powinni uzupełniać niedobór tego pierwiastka z innych źródeł pokarmowych.
http://www.testdna.pl/fr/1/185
Ostatnio zmieniony 19 sty 2012, 19:11 przez Ja?!, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Mleko czyli wyrób mlekopodobny

17
Kiedy bóle brzucha, wzdęcia i biegunki nie dają spokoju?

Tego typu objawy mogą występować przy wielu chorobach, kiedy jednak pojawiają się one po spożyciu produktów mlecznych może to świadczyć o wystąpieniu nietolerancji laktozy. Co to takiego?


Czy wiesz, że w Polsce ok. 37,5 % ludzi dorosłych choruje na nietolerancje laktozy! Osoby te można by rzec są uczulone na laktozę (cukier zawarty głównie w mleku), ponieważ u tych osób nie działa prawidłowo lub w ogóle enzym laktaza. Enzym ten odpowiedzialny jest za rozkładanie laktozy, do takiej formy aby była ona z łatwością wchłaniana przez nasz organizm.

Więcej informacji na temat nietolerancji laktozy znajdziesz tutaj.

Tak więc po ok. 30 min. od spożyciu produktów zawierających laktozę pojawiają się bóle brzucha, wzdęcia, zaparcia, biegunki, nudności, które w efekcie mogą prowadzić do zaburzeń snu i uczucia notorycznego zmęczenia.

Jeśli i Ty odczywasz wyżej opisane objawy i chciałbyś wreszcie uwolnić się od nich na stałe wykonaj proste badanie w kierunki diagnozy nietolerancji laktozy u dorosłych. Badanie jest bezbolesne i nieinwazyjne Można je wykonać na terenie całego kraju.


Dlaczego warto wykonać badanie w kierunku diagnozy nietolerancji laktozy u dorosłych?

Mogłoby się na pozór wydawać, że sprawa jest bardzo prosta, że wystarczy wycofać z diety laktozę i dana osoba nie będzie miała uciążliwych objawów. Rzeczywiście tak jest, że eliminacja lub częściowa eliminacja laktozy z diety przyczyni się do poprawy stanu zdrowia. Jednakże istnieje jeszcze jeden aspekt, o którym m.in. wspomina Prof. Barbara Iwańczyk:


Oznacza to, że osoby, które chorują na nietolerancje laktozy i planują wyeliminować z diety większość produktów mlecznych muszą pobierać wapń z innego źródła. W innym przypadku osobom takim grozi osteoporoza.

Dlatego jeśli podejrzewasz nietolerancje laktozy u siebie lub u członków rodziny wykonaj test w kierunku diagnozy schorzenia, aby móc właściwie zaplanować dietę i normalnie funkcjonować. Do końca miesiąca gwarantujemy bezpłatną wstępną konsultacje z genetykiem.



Wasz Sklep Zdrowa Tradycyjna i Ekologiczna Żywność - można tutaj kupić m.in. produkty bezglutenowe, napoje owsiane, ryżowe i sojowe.



Proszę zwrócić uwagę również na to, że nietolerancja laktozy występująca u ludzi dorosłych jest chorobą genetyczną i może być przekazywana potomstwu. Na rynku obecnie istnieje kilka rodzajów testów o mniejszej lub większej czułości.

Więcej informacji na temat testów genetycznych na nietolerancje laktozy dorosłych znajdziesz tutaj...

Wykonaj badanie DNA jeśli:

Jeśli po spożyciu produktów mlecznych występują u ciebie : wzdęcia, biegunki, gazy, wymioty, bóle brzucha i Skurcze jelit
masz uczucie ciągłego zmęczenia, któremu nierzadko towarzyszą bóle głowy
istnieją u Ciebie podejrzenia o wystąpienie alergii pokarmowej
istnieją podejrzenia występowania u Ciebie zespołu jelita wrażliwego
któryś z Twoich krewnych cierpi na nietolerancje laktozy



KOSZT BADANIA 260 PLN

Dodatkowych informacji udziela opiekun medyczny Pani Barbara Prokurat pod numerem telefonu (32) 363 08 76 lub 0-800-007-771 lub pod adresem e-mail:[email protected]
http://www.testdna.pl/nietolerancja_laktozy
Ostatnio zmieniony 19 sty 2012, 19:17 przez Ja?!, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Mleko czyli wyrób mlekopodobny

18
37% czy 25%? Skad takie różnice, nie zastanawiasz się? 70% czy 90% dzieci? Racic nie mam ani rogów i wg wszelakich badań jestem zdrowy. A tobie po zjedzeniu ryby rosną skrzela i płetwy? A może po zjedzeniu jajka rośnie dziób? A po zjedzeniu fasolki robisz się zielony?
Podałem link nawet do mleka bez laktozy, więc twój cytat nie oznacza jeszcze, że należy mleka unikać.
Wykonaj badanie DNA jeśli:

Jeśli po spożyciu produktów mlecznych występują u ciebie : wzdęcia, biegunki, gazy, wymioty, bóle brzucha i Skurcze jelit
masz uczucie ciągłego zmęczenia, któremu nierzadko towarzyszą bóle głowy
istnieją u Ciebie podejrzenia o wystąpienie alergii pokarmowej
istnieją podejrzenia występowania u Ciebie zespołu jelita wrażliwego
któryś z Twoich krewnych cierpi na nietolerancje laktozy



KOSZT BADANIA 260 PLN
Nie występują, nie istnieją podejrzenia, nawet jeśli cierpi mogę kupić mleko bez laktozy.
W moim wypadku to wyrzucanie pieniędzy w błoto.

Myślę, że podnieśli procenty by mieć więcej klientów. 37% to już nie przelewki w porównaniu z 20-25%.
Ostatnio zmieniony 19 sty 2012, 19:21 przez Nebogipfel, łącznie zmieniany 2 razy.
Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.

Re: Mleko czyli wyrób mlekopodobny

19
http://www.google.pl/search?q=nietolera ... =firefox-a
Tu masz dziesiątki stron o nietolerancji laktozy, postudiuj sobie tą ciemną strone zanim postanowisz się wypowiedzieć by nabić sobie kolejny numerek posta.
A zwłaszcza informacje o nietolerancji laktozy u niemowląt i dzieci.

jeśli masz inną przeglądarke niż firefox to wpisz w google nietolerancja laktozy
Ty pewnie szukałeś dowodu na tolerancje laktozy, zrób sobie naprzekór dla zabawy ;)
Ostatnio zmieniony 19 sty 2012, 20:53 przez Ja?!, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Mleko czyli wyrób mlekopodobny

22
Bo chyba masz alergię na każdy składnik mleka a nie tylko laktozę. To tak jak ja z alkoholem. Może być nie wiem jak bardzo owocowe i wielu smakować truskawkowo, lecz przez sam fakt, że jest w tym miksie alkohol nie mogę wręcz wziąć tego do ust, tak mi nie smakuje i tak mocno na to reaguje mój organizm i może nawet być nisko-procentowy. Alkoholu nijak nie przełknę. A jak to z mlekiem od innych zwierząt niż krowa? Piłeś kozie?
Ostatnio zmieniony 20 sty 2012, 3:20 przez Nebogipfel, łącznie zmieniany 1 raz.
Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zdrowie”

cron