Re: alergie na mleko - jakie są u was objawy ?

1
Alergia na mleko. Alergia na białko mleka krowiego. Objawy alergii na białko. Skaza białkowa


Uczulenie na mleko (skaza białkowa) należy do jednych z najczęściej występujących reakcji alergicznych. W mleku uczula głównie białko mleka krowiego.
Według lekarzy ważne jest, by przez pierwszy rok życia karmić dziecko piersią. W przypadku karmienia sztucznego mogą wystąpić już pierwsze symptomy uczulenia. Przykładowe mleko modyfikowane, czyli pozbawione substancji występujących normalnie w mleku krowim, może powodować uczulenia. Pierwszy kontakt dziecka z alergenem nie wywołuje jeszcze objawów chorobowych jednak już wtedy rozpoczyna się proces alergizacji.

Alergia na białka mleka krowiego (skaza białkowa) może się pojawić już w okresie płodowym. Często uczulone są niemowlaki i małe dzieci. Alergia na białka mleka krowiego ustępuje często w wieku 2-3 lat.

Alergia na białko mleka krowiego - jak zapobiegać?

Produkty z mleka krowiego można spróbować zastąpić mlekiem kozim, owczym, bawolim i ich produktami – owczy ser feta, prawdziwa mozzarela z mleka bawolego. Jednak kozie mleko nie jest bezpiecznym wyjściem dla dziecka uczulonego na białko mleka krowiego, ponieważ ich białka są bardzo podobne. Czasami podczas gotowania mleko można zastąpić wodą bądź sokiem owocowym. Mleko krowie jest składnikiem wielu powszechnie spożywanych produktów. Pochodne mleka - odtłuszczone mleko w proszku, mleko ukwaszone mogą zawierać na przykład margaryny. Dlatego przy zakupie margaryny należy zapoznać się ze składem produktu podanym na etykiecie. Należy pamiętać, że mleko krowie może również zawierać w swym składzie pieczywo.

Objawy alergii na białko mleka

Objawy alergii na białko mleka krowiego mogą są różne, tzn. mogą dotyczyć wielu narządów i układów. Do najczęstszych należą:
- wszelkiego rodzaju zmiany skórne - pokrzywka, obrzęk naczynioruchowy, wyprysk niemowlęcy, atopowe zapalenie skóry,
- objawy astmy, zapalenie błony śluzowej nosa, ucha środkowego, krtani, nawracające zapalenie oskrzeli.
- biegunka, wymioty, nudności, kolka brzuszna, zaparcia, krwawienie z przewodu pokarmowego.

Powyższe objawy skazy białkowej nie są jednak jedynym zagrożeniem. Mogą również wystąpić powikłania w postaci niedokrwistości, zaburzenia w odżywianiu i wzrastaniu, upośledzenia uwapnienia kości, niepokoju, pobudzenia, drgawek, gorączki, a nawet wstrząsu anafilaktycznego.

http://www.jaalergik.pl/strona_71.html
jestem alergikiem i wiele lat o tym nie wiedziałem i piłem mleko i jadłem sery, przyzwyczajenie do określonego żywienia z dzieciństwa bywa bardzo silne ale czasem znika gdy zdrowie jest ważniejsze. miałem wiele objawów z wyżej podanych, sery powodowały blokade jelit oblepiając ścianki gumą do żucia na ponad tydzień. Chyba nie musze mówić co się dzieje gdy taki ser siedzi nie strawiony. Albo powiem, zatruwa cały organizm toksynami. Bóle głowy, brzucha, uszu, zatoki, częste katary, przeziębienia, grypy, - to są dodatkowe objawy które miałem a które ustąpiły po odstąpieniu od mleka serów białych i żółtych a nawet śmietany. Po śmietanie bywało że od razu miałem osłabienie i gardło zaczynało chorować.
Ostatnio zmieniony 20 sty 2012, 1:31 przez Ja?!, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: alergie na mleko - jakie są u was objawy ?

2
Hm..., zaciekawiło mnie, to bo ja mam ciągle problem z zatokami i bolącym gardłem, ale nigdy nie pomyślałabym, że to z powodu mleka. Może to jest właściwy trop, bo jako dziecko miałam ponoć alergię na mleko, której żaden lekarz nie stwierdził a jak stwierdzono, to miałam już na koncie mnóstwo innych uczuleń i alergii nie tylko pokarmowych ale i wziewnych :rolleyes: W każdym bądź razie, młodszy brat raczył się już mlekiem modyfikowanym sojowym i był o wiele zdrowszym dzieckiem. Problem tylko w tym, że ja uwielbiam nabiał (akurat jem musli z jogurtem:), lubię twarożki, kawę z mlekiem, kakao, kefiry itd., nie wiem, jakbym żyła, gdyby te elementy mojej diety wyeliminować...
Ostatnio zmieniony 20 sty 2012, 11:29 przez Sailor, łącznie zmieniany 1 raz.
Każda cząstka elementarna w kosmosie ma swoją antycząstkę. Razem tworzą parę, są identyczne, ale się nie tolerują. Jeśli zanadto zbliżą się do siebie, ulegają zagładzie i zamieniają w światło.
Majgull Axelsson

Re: alergie na mleko - jakie są u was objawy ?

3
Czytalam gdzies ze ogolnie mleko potrzebne jest ssakom, ale dopoki ssa, pozniej ma niekorzystny wplyw na organizm. Ale nie wiem, pije je od czasu do czasu, co mnie dziwi to fakt ze moje kociaste go nie lubia. Czyzby o czyms wiedzialy o czym ja nie wiem? Lufe, a Twoje koty?
Ostatnio zmieniony 20 sty 2012, 13:04 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: alergie na mleko - jakie są u was objawy ?

4
Andra pisze:Czytalam gdzies ze ogolnie mleko potrzebne jest ssakom, ale dopoki ssa, pozniej ma niekorzystny wplyw na organizm. Ale nie wiem, pije je od czasu do czasu, co mnie dziwi to fakt ze moje kociaste go nie lubia. Czyzby o czyms wiedzialy o czym ja nie wiem? Lufe, a Twoje koty?
Moim kotom nie daję mleka, tylko wodę. Ale mam kota, który z wyboru jest wegetarianinem, więc zjada na ochotnika np. biały ser ze śmietaną (z ogromną radością).

U człowieka sprawa z mlekiem wywołuje częste dyskusje o nienaturalności spożywania go o tyle, że niemowlęta produkują w żołądku podpuszczkę, która z tego co pamiętam jest enzymem pozwalającym łatwiej strawić mleko, a później to zanika, więc osoba starsza może mieć problem z takim łatwym radzeniem sobie w tej kwestii.
Ostatnio zmieniony 20 sty 2012, 15:58 przez lufestre, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: alergie na mleko - jakie są u was objawy ?

5
Kot wegetarianin...ech, zeby tak moje chcialy. Byc moze Lufe, sadze ze jesli ktos lubi i dobrze je toleruje, nie powinien przejmowac sie naukowymi teoriami. Pije mleko rzadko, ale czasami czuje dzika ochote na nie wiec dudlam pol butli i nic mi sie nie dzieje. Problemem jest podloze alergii, a nie mleko, alergia to nie przyczyna a efekt, symptom raczej, ale o tym to juz Ja lub Crows musieliby
Ostatnio zmieniony 20 sty 2012, 16:27 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: alergie na mleko - jakie są u was objawy ?

9
Crows - kwik nie powiedziała jakie mleko sojowe, czemu piszesz ogólnie sugerując że każde mleko sojowe to zmutowana soja ?
ja np kupuje ziarno soji nie zmutowanej, gotuje w garnku ciśnieniowym a potem miele na 20 tys obrotów w urządzeniu do wyrobu mleka sojowego, dodaje troche kakao i cukru lub miodu i jest git.
Tak się przyjęło że napój sojowy nazywa się mlekiem sojowym bo ma podobne właściwości odżywcze.

Idąc takim tokiem rozumowania można stwierdzić że mleko krowie nie jest mlekiem krowim tylko wydzieliną z wymion krowich. W dodatku pełno w tej wydzielinie substancji nieporządanych które rolnik podaje krowie by ją zabezpieczyć przed chorobami.
Zresztą krowy obecnie w oborach wielkoobszarowych sa zmutowane, widziałeś ich wymiona które wyglądają jakby były większe od samych krów ? Krowy mają trudność poruszania się z takim osprzętem.
Ostatnio zmieniony 23 sty 2012, 15:34 przez Ja?!, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: alergie na mleko - jakie są u was objawy ?

10
Tak się przyjęło że napój sojowy nazywa się mlekiem sojowym bo ma podobne właściwości odżywcze.
nazwa mleko nalezy do produktu , który ma w sobie tłuszcze i białka zwierzece i nie mozna porównywać do produktu białkowego roślinnego .
Ostatnio zmieniony 23 sty 2012, 16:48 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: alergie na mleko - jakie są u was objawy ?

11
Gdzie takie urządzenia sprzedają? Temat GMO się podkłada pod język....ostatnio usłyszałam, że ludzie walczący z GMO nie mają podstaw i są niewyedukowani. Ze nie ma biologicznej możliwości wyrządzenia szkody dla organizmu, a do tego też, ze jest wręcz wzbogacony o dodatkowe witaminy i zmienione zostaja tluszcze czy bialka na zdrowsze... Co za bzdury!!!! Robiono badania na szczurach. Najpierw zmiany chorobowe, w drugim pokoleniu szczury karmione tofu modyfikowanym były o połowę mniejsze od tych karmionych tradycyjnie, a w trzecim brak płodności. Lekarze, specjaliści.....ehh rzygać mi się chce jak słucham takich rzeczy.

Kiedy jeden lekarz odkrył kiedyś witaminę B17 jako lek na raka zostal zbojkotowany. Odkryl jej najwieksze stężenie w pestkach moreli. Od razu wzniesiono kampanię uświadamiającą o szkodliwości B17. Ogłoszono wszem i wobec, że zawiera cyjanek i może spowodować śmierć.

Nagle co rusz doniesienia o śmierci przez pestki moreli...dlaczego? Bo pieniądze z raka są tak wielkie, że straty tego odkrycia bylyby nieocenione. Zamiast drogie leczenie jakies pestki ...12.00 zł za paczkę.

Odkrywca chciał udowodnić swoją rację i wstrzykną sobie strzykawkę pływnu o wysokim stężeniu syntetycznej B17...ale ich nie obchodzi racja. Z GMO jest to samo...Nie pijcie modyfikowanego mleka.
Jeśli masz dwa instrumenty w jednym pokoju i na jednym z nich zagrasz nutę C, to struna tego samego dźwięku zacznie drżeć również w drugim fortepianie. U ludzi jest całkiem podobnie.
COŚ O MNIE: http://imladis.p2a.pl/viewtopic.php?pid=344170#p344170
http://imladis.p2a.pl/viewtopic.php?pid=41806#p41806
https://www.facebook.com/rupieciarniagn ... ts&fref=ts
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zdrowie”

cron