Re: Szkodliwość ekranu.

1
Mój sposób na walkę ze zmęczeniem oczu i nieostrym widzeniem:

Kiedy spędzasz przed ekranem wiele godzin dziennie, możesz się spodziewać że po kilku lub kilkudziesięciu latach zaczniesz nosić okulary. Pojawia się także problem zmęczenia oczu. Wymyśliłem sposób, który znacznie wydłuża okres funkcjonowania bez okularów, a także redukuje zmęczenie. Oto on:

Co półtorej godziny spędzonej przed ekranem, rób sobie przerwę 15/20 minutową, najlepiej spędzając ten czas na dworze. Co drugą przerwę wykonuj pewne ćwiczenie: Wystaw rękę przed siebie (mniej więcej 30 cm od twarzy) i patrz na przemian na rękę i na jakiś punkt daleko od ciebie.

Owy sposób wymyśliłem sam, nie posiłkowałem się żadnymi źródłami naukowymi, więc nie mogę zapewnić 100% skuteczności. Jednak na własnym przykładzie wiem, że skutecznie eliminuje zmęczenie oczu. Ćwiczenie ze wystawioną ręką ma działać zapobiegawczo nieostremu widzeniu. Wykonujemy je tylko co drugą przerwę, aby oczy nie pracowały intensywnie przez cały czas.
Ostatnio zmieniony 08 lip 2012, 0:38 przez Skitter, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Szkodliwość ekranu.

4
lcd inaczej działają na wzrok niż crt że względu na inne promieniowanie świetlne i to jest raczej jasne.
Ważniejsza sprawa to procesor i mało kto wie że wysyła promieniowanie elektromagnetyczne zakłucając prace naszego muzgu w pewnym zakresie.
Procesory są najbardziej nagrzanym układem stąd konieczność chłodzenia.
Najbardziej szkodliwe urządzenia dla naszego wzroku to nie koniecznie monitor ale stacja bazowa komputera trzymana pod biurkiem.
Podobnie działa laptop trzymany na kolanach choć już promieniowanie jest słabsze. Najmniej są szkodliwe tablety 7 cali.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zdrowie”

cron