Re: Lek

61
Crows pisze:weglowodory wystepujace w miodzie lubia sie łaczyć z jonami żelaza wystepującymi w czerwonym miesie , wskutek tego powstaje paskudny rodnik hydroksylowy który wywołuje stres oksydacyjny , .
wniosek => nie łaczyć miodu z czerwonym miesem => np herbata +miod i kanapka z szynka ;)
hmm, więcej szkody wyrządzają dodatki chemiczne obecne w szynce niż samo połączenie miodu z czymśtam, ale z innej beczki to miód osłabia trawienie białek więc lepiej go używać jako dodatek do owoców i węglowodanów złożonych lub jeść jako osobna potrawa z rzygów pszczelich
Ostatnio zmieniony 31 sty 2014, 23:46 przez Ja?!, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Lek

62
Nie lubie miodu, tylko kolor ma boski.
Crows, a co powiesz o slodzeniu mleka - przetworow? Slodzone zupy mleczne, bialy ser z miodem, dla mnie ohyda, wole lekko posolone.
Ostatnio zmieniony 01 lut 2014, 7:07 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Lek

63
miód + nabiał (z wyjatkiem zółtego sera) to dobre połączenie
Ostatnio zmieniony 01 lut 2014, 7:17 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: Lek

64
widocznie jak komu. Ja tam wole zaufac swojemu organizmowi niz temu co mi ktos mowi. Pamietam jak dostalam malpiego apetytu na banany, kilogramami zarlam . I chyba nic wiecej. I skonczyly sie skoki cisnienia. Dla mnie slodzone mleko to jakies nieporozumienie, tak na nos biorac.
Ostatnio zmieniony 01 lut 2014, 7:24 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Lek

66
ayalen pisze:widocznie jak komu. Ja tam wole zaufac swojemu organizmowi niz temu co mi ktos mowi. Pamietam jak dostalam malpiego apetytu na banany, kilogramami zarlam . I chyba nic wiecej. I skonczyly sie skoki cisnienia. Dla mnie slodzone mleko to jakies nieporozumienie, tak na nos biorac.
ta zasada trzyma Cię za pewnie z daleka od wszelkich porad dietetycznych - ani Tobie one ani Ty im kasy nie przyniesiesz :ahah: stosując idealną dla SIEBIE szkołę żywienia - pewnie dopasowujesz do swoich niedomogów zestaw dań i masz się najlepiej - innym taki mix może 'wyjść bokiem'

poradnik może podpowiadać co komu na co szkodzi lub pomaga - co służy Ayalen to już (nie)słodkie mlinio - tajemnica :ahah:
Ostatnio zmieniony 01 lut 2014, 8:00 przez baabcia, łącznie zmieniany 1 raz.
przechadzam się pomiędzy [email protected]

Re: Lek

67
nigdzie nie pisałem , ani nigdy nie twierdziłem , ze istnieja jakies idealne diety dla WSZYSTKICH , ale istnieja prawa przemiany materii , którym podlegaja wszyscy ,dlatego nikt sie nie napije kwasu siarkowego , a i nie przetrawi węglowodanów bez soli , kazdy klimat ma swoje potrzeby inaczej je murzyn inaczej eskimos , szkoda , ze niektórzy nie zauważaja jak ich potrzeby zarłowe wiażą sie z ich przyzwyczajeniami emocjionalnymi , tzw "pasozyt psychiczny " ma swe potrzeby , zbyt często wielu myli to z tzw intuicją .
Ostatnio zmieniony 01 lut 2014, 8:44 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: Lek

68
Crows pisze:niektórzy nie zauważaja jak ich potrzeby zarłowe wiażą sie z ich przyzwyczajeniami emocjionalnymi , tzw "pasozyt psychiczny " ma swe potrzeby , zbyt często wielu myli to z tzw intuicją .
Mógłbyś go rozwinąć?Chciałbym zobaczyć jaki jest długi :) .
Ostatnio zmieniony 01 lut 2014, 8:51 przez mordotymoja, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Lek

70
Zycie Baabciu, zycie. A ja jemu, na tyle dobrze sobie sluzymy ze kierujac sie wlasnie nosem - pozbylam sie tych skokow cisnienia, ktore siegalo bardzo wysoko, nie reagujac na tabletki. Ale wiem ze " na nos" bywa trudno, wiec trzeba rozsadnie, korzystajac madrze z madrych podpowiedzi. Tylko ze one coraz czesciej bywaja "madre" jednostronnie, dla siebie, z nastawieniem nie na dobro czlowieka, a raczej kase zbijana na czlowieku.
Ostatnio zmieniony 01 lut 2014, 9:30 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Lek

71
życie to wybory - omijać, pomijać i cieszyć się, że ktoś mówił mądrze - co tam reszta - czasu strata

by nie off topować łebki od śledzi zastosuję - gorąco polecam na chłodno
Ostatnio zmieniony 01 lut 2014, 9:35 przez baabcia, łącznie zmieniany 1 raz.
przechadzam się pomiędzy [email protected]

Re: Lek

72
Tak, tylko widzisz - my nie wiemy czy to " cos" jest madrze czy niemadrze, dopoki nie przekonamy sie na sobie. A to bywa ryzykowne, dlatego tylko zwracam uwage zeby konfrontowac to, co ktos nam mowi o czyms ; z tym co czujemy wobec tego czegos. Wbrew pozorom to nie jest trudne, jesli nauczymy sie sluchac siebie.
Powrot do natury marzy mi sie...:-)
Ostatnio zmieniony 01 lut 2014, 9:39 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Lek

73
kiedy na poczatku wchodziłem na to forum wrzuciłem hasło => " wszystko może być lekarstwem i wszystko może byc trucizna " , to ilość , czas , miejsce i dobór osobniczy o tym może zadecydować co dla kogo kiedy . Zostałem wtedy nieźle błotkiem ochlapany , no cóz dobrze , że zbiegiem czasu człowieki po własnych doświadczeniach (czasem bolesnych) dochodza do rozumu.
Ostatnio zmieniony 01 lut 2014, 9:44 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: Lek

74
Crows pisze:kiedy na poczatku wchodziłem na to forum wrzuciłem hasło => " wszystko może być lekarstwem i wszystko może byc trucizna " , to ilość , czas , miejsce i dobór osobniczy o tym może zadecydować co dla kogo kiedy . Zostałem wtedy nieźle błotkiem ochlapany , no cóz dobrze , że zbiegiem czasu człowieki po własnych doświadczeniach (czasem bolesnych) dochodza do rozumu.
czas tracąc na obrzucanie i na olewanie stoimy rozerwani i niezadowoleni

wybieranie to sposób uczenia się - po sprawdzonych tropach ruszamy do przodu, wybieramy, weryfikujmy i drążmy - wieki doświadczeń są trudne ale przecież bezcenne; satysfakcję mają ci, którzy cos do nauki wnoszą, bo to trudne - prawie wszystko już było :)

nawet Historia mysli ekonomicznej pozrnie nudna do urzygu ma sens i to jaki - od kryzysu do kryzysu w tomach opisane - nasennie :zzz: stosowałam naiwnie myśląc precz z tym jak najprędzej :stu:

gdy ktoś chce się dzielić wiedzą to daje mi szansę wybierania - :witka:
Ostatnio zmieniony 01 lut 2014, 10:01 przez baabcia, łącznie zmieniany 2 razy.
przechadzam się pomiędzy [email protected]

Re: Lek

75
Crows, przeciez to co powiedziales jest bardzo madre, to kwitesencja naszej postawy wobec zycia.
Ostatnio zmieniony 01 lut 2014, 10:15 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Lek

76
ayalen pisze:Powrot do natury marzy mi sie...:-)
O!To,to,idę mordę moją w śniegu wytarzać puki jeszcze jest :).Kochajmy śnieg,tak szybko odchodzi :rotfl1: .:cool:
Ostatnio zmieniony 01 lut 2014, 10:16 przez mordotymoja, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Lek

78
ayalen pisze:he he, wybielic sie chcesz?
Nie ,białas jestem w odcieniu którego nie cierpię,róż :( .Wysikałem na śniegu wielki napis- Wolna Ukraina !Nic mądrzejszego akurat mi nie wpadło :|... Widać powinno być na zdjęciu satelitarnym :) .Wykrzyknik trochę nie dorobiony bo zawiało niespodziewanie :/. Test taki.Pęcherza.Moim zdaniem piątka z plusem :rotfl1: .
Ostatnio zmieniony 01 lut 2014, 14:02 przez mordotymoja, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Lek

79
Na pewno Ukraina docenia Twoje wysiłki ;P
Ostatnio zmieniony 01 lut 2014, 17:32 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Lek

81
jak sie pooglada reklamy, to wychodzi na to ze ludzkosc jest chora, a zdrowi sa jedynie ci ktorzy wiedza czego ludziom trzeba. Poniewaz ludzie to zdemenciali i znerwicowani reumatycy, cierpiacy na bezsennosc polaczona z zaparciami, w dodatku zywiacy sie papierem, wymagajacym zasilania. O.
Ostatnio zmieniony 02 lut 2014, 12:11 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Lek

82
baabcia pisze:Z ulotki załączonej do małego pudełka z różowym napisem dowiadują się, że to lek w zasadzie bezpieczny.

dobrze jest zdawać sobie sprawę, że lek szkodzi na wiele - czasem na coś jednego pomaga

czasem lek powoduje odłożenie właściwego leczenia czy terapii

trują i ściemniają ale czasem są zbawienne

czy więcej winy leży po stronie producentów i reklamy czy po stronie głupoty zażywaczy?

czy mamy szansę korzystać z leków sensownie?
co to ja już mówiłam?
Ostatnio zmieniony 02 lut 2014, 12:14 przez baabcia, łącznie zmieniany 1 raz.
przechadzam się pomiędzy [email protected]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zdrowie”

cron