Re: Długowieczność- czyli: Czy chcesz być polskim Elfem?

1
Jak wszystkim wiadomo ludzie z wiekiem nabierają wiedzy o życiu i tak jak elfy obserwując przemijanie potrafwią z wiekiem właściwie docenić uroki zjawiska zwanego życiem.
Jednak żeby zachować pełną sprawność psycho-fizyczną a co za tym idzie minimum komfortu do końca swoich dni, nim przeniesiecie się na Tol Eresse albo nawet do Valinoru- krainy nieśmiertelności, musicie coś dla siebie zrobić lub czegoś unikać.
i......
właśnie to jest myśl przewodnia tego wątku.

Na nieśmiertelność elfią nie zapracujemy uprawiając ,,sporting",
niemniej nie chodzi tu jak wiadomo o spektakularne wyniki,
a tylko o zachowanie minimum sprawności fizycznej.

Poniżej prosty przepis na długowieczną sprawność.


[youtube][/youtube]

Ćwiczcie Niziołki - na poprawę kondycji i samopoczucia nigdy nie jest za późno.


Łosiu niziołek
Ostatnio zmieniony 11 sty 2014, 5:24 przez Łosiu, łącznie zmieniany 1 raz.
;)

....

Re: Długowieczność- czyli: Czy chcesz być polskim Elfem?

2
jakbym widziała mojego Dziadka - rano wypijał wodę z cytryną i miodem - 'nastawioną' wieczorem!
po czym gimnastyka przy otwartych drzwiach balkonowych
świetnie się trzymał
uwielbiał korzystać z życia

umarł dwa tygodnie po śmierci Babci - na ten ból czasem nie ma rady

genów po tym Dziadku nie mam - ale śmigać lubię


Weterani walczą o medale mistrzostw świata
"Jan Morawiec, 81-letni mistrz świata weteranów w maratonie. Rozmawiał Przemysław Iwańczyk"
http://storage.tok.tuba.fm/sound_podcas ... /25/91.mp3

mistrz świata a o sponsora butów ni ma - ironia
Ostatnio zmieniony 11 sty 2014, 10:15 przez baabcia, łącznie zmieniany 1 raz.
przechadzam się pomiędzy [email protected]

Re: Długowieczność- czyli: Czy chcesz być polskim Elfem?

8
Emm ... Łosiu, seks jako "ćwiczenie fizyczne" również klasyfikujesz ? :D
Ostatnio zmieniony 11 sty 2014, 20:55 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Długowieczność- czyli: Czy chcesz być polskim Elfem?

10
Ja stawiam na nogi ;) Innych również, ale tutaj mam na myśli chodzenie na piechotę, z pracy do pracy, znaczy z domu do pracy i nazad :D , na zakupy, do kościółka (a jaak !), po schodach (mam drobną klaustrofobię na niektóre odrapane windy), do lasu (no przecież taka natura) itp. , czyli codzienność :)
A ile spalam od poruszania zwojami mózgowymi ? Jestem prawie tak szczupły jak nitka :ahah:
Ale chyba najwięcej kalorii zżerają u mnie nerwy i stres :mad:
Ostatnio zmieniony 11 sty 2014, 21:02 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Długowieczność- czyli: Czy chcesz być polskim Elfem?

11
no nie podpowiadaj, że łatwo Cię wyprowadzić
w pole

zasuwanie po schodach faktycznie dużo daje

ja będę ćwiczyła ganianie po drabinie - upierdliwe na maxa


ale wracając do tańczenia może być do kresu endorfin - super mózg się wytęża i wszystko w nim gra

warto pomachać końcówkami
Ostatnio zmieniony 11 sty 2014, 22:12 przez baabcia, łącznie zmieniany 1 raz.
przechadzam się pomiędzy [email protected]

Re: Długowieczność- czyli: Czy chcesz być polskim Elfem?

12
No jak ja tańczę, to "publiczność" szaleje a ile endorfin wydziela.
Po drabinie ? No jak to tak O.o Może wspinaczka skałkowa lepsza ? Widzisz skałkę i na nią wchodzisz, jak się da. Jak nie, to ją obiegasz. Jest potrzeba - jest metoda :)
Ostatnio zmieniony 11 sty 2014, 23:56 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Długowieczność- czyli: Czy chcesz być polskim Elfem?

17
victoria pisze:U mnie nawet gałązka nie drgnie...
Ale pogoda bardziej łóżkowa niż gimnastyczna, no chyba że o ćwiczenia na drążku chodzi :D
Jakim znowu drążku ... ? :D

Idę się przemieścić. Później poćwiczę przewracanie z boku na bok. To mi wystarczy za dzisiejszy aktywny wypoczynek :P

Zapomniałbym, w łosiankiecie zaznaczyłem:

- oglądam sport w TV, pozwala mi zachować supersprawność
- a co mają to opodatkować?

No bo oglądam skoki narciarskie i normalnie czuję się czasem jakbym leciał. Mam nadzieję, że dzisiejszy bigos świeży, bo naprawdę polecę ... .
Przez drugie oczywiście przemawiają lęki i obawy statystycznego Polaka.
Ostatnio zmieniony 12 sty 2014, 14:19 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Długowieczność- czyli: Czy chcesz być polskim Elfem?

19
niespodzianka

1 godzinka niewyczynowego truchtu tygodniowo u mężczyzn przedłuża życie o ponad 6 lat
a u kobiet o ok. 5,5 roku.


I nawet tu, w przedłużaniu nie ma równouprawnienia, ale spróbować warto.


Łosiu


Ps
przy wadze >90 kG zaleca się szybki marszobieg/ wiadomo oszczędzać trzeba chrząstki

lub też zejście poniżej < 90 kG,

Zalecenia dla kobiet tzw. biegaczuwek:
Obrazek
nie musicie skupiać się tylko i wyłącznie na bieganiu, można biegająć funkcjonować normalnie, czyli robić wiele rzeczy na raz; przewietrzyć psa i... faceta, sptkać psiapsiółkę...itp.


Łosiu niebiegacz
Ostatnio zmieniony 12 sty 2014, 21:21 przez Łosiu, łącznie zmieniany 1 raz.
;)

....

Re: Długowieczność- czyli: Czy chcesz być polskim Elfem?

21
Łosiu, wkleiłeś młodych i wysportowanych ludzi. Sam natomiast w przeciwieństwie do nich częściej widuję aktywne osoby w statecznym, szacownym wieku :
Obrazek
Te młodsze pokolenia częściej z dwoma reklamówkami ;)
Ostatnio zmieniony 12 sty 2014, 22:33 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Długowieczność- czyli: Czy chcesz być polskim Elfem?

23
Ty wiesz jaki to interes Viki ? Sprzedajesz kijki bez nart a w takiej samej cenie ;)
Ostatnio zmieniony 13 sty 2014, 1:42 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Długowieczność- czyli: Czy chcesz być polskim Elfem?

25
Nie kijem, jeno kilometrami, które przy ich pomocy można przemierzyć :P
Ostatnio zmieniony 13 sty 2014, 1:53 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zdrowie”

cron