Re: Ostrzeżenia

1
Czy nie uważacie, ze tego typu informacje sanepid powinien wywieszać na widocznym miejscu w sklepach?
Inspektorzy ostrzegają więc, by sprawdzić, co mamy w lodówce i w domu. – Steki z rekina zostały wycofane w ub. roku, ale nie wiadomo, czy ktoś ich nie zamroził w lodówce – wyjaśniają pracownicy chorzowskiego sanepidu. Jeśli kupiłeś, to od razu wyrzuć – okazuje się, że ryba zawiera sporą ilość rtęci.

Uważajcie też na kubek AFFEK produkowany w Chinach. Badanie wykazało, że czerwona substancja, którą jest wykończony, zawiera kadm – pierwiastek szkodliwy dla naszego zdrowia.

Kieliszek Ice Gold od Chińczyków ma ołów i kadm. Spożycie tych metali może grozić wymiotami.

Mąka żytnia Melvit typu 720 też została wycofana ze sprzedaży, ale ktoś mógł ją kupić. Uważajcie, ta mąka ma przekroczony poziom ochratocyny – to substancja wytwarzana przez grzyby i pleśnie. Jeśli masz taką żywność na półce – wyrzuć ją.

Chińskie miseczki z nadrukiem misia i kota w środku zawierają z kolei formaldehyd. – To substancja, która się uwalnia w połączeniu z substancja kwaśną, np. kapuśniakiem. Nie wolno podawać z nich jedzenia dzieciom. Spożywanie może prowadzić do chorób układu pokarmowego – zastrzega Maria Lortz, zastępca państwowego powiatowego inspektora sanitarnego w Chorzowie.
http://kobieta.onet.pl/zdrowie/zycie-i- ... =onetsg_fb
Ostatnio zmieniony 29 mar 2014, 21:47 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Ostrzeżenia

2
victoria pisze:Inspektorzy ostrzegają więc, by sprawdzić, co mamy w lodówce i w domu. – Steki z rekina zostały wycofane w ub. roku, ale nie wiadomo, czy ktoś ich nie zamroził w lodówce – wyjaśniają pracownicy chorzowskiego sanepidu. Jeśli kupiłeś, to od razu wyrzuć – okazuje się, że ryba zawiera sporą ilość rtęci.
Ja,w przypływie ,chwilowym ,dobroci wypuściłem swojego rekina do Odry :) Jak go Chińczyki znowu złapią i przyślą do Biedronki to poznam swojego,pomalowałem w chwili natchnienia artystycznego w barwy narodowe :Polska:- ale farba był bezołowiowa :rotfl1: ! Na płetwie ma ekstra szachownicę biało czerwoną :cool: .Ten komunikat to raczej nie dla mnie jest...Ja wszystko pochłaniam na bieżąco :). Czasem to nawet za sklepu do domu nie zdążę dojść i już nie ma...No to wracam ,i :/ ...się człowiek nachodzi.
victoria pisze:Kieliszek Ice Gold od Chińczyków ma ołów i kadm. Spożycie tych metali może grozić wymiotami.
Myślałem że rzygałem po wódzie,a to przez ten ołów i kadm.Co za świństwo :cool: ...
Ostatnio zmieniony 29 mar 2014, 22:09 przez mordotymoja, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zdrowie”

cron