Re: woda

4
Trochę głupie, ale przecież jeśli wiesz co powoduje woda w organizmie to nie będziesz pił za dużo wody, a to że społeczeństwo (w niektórych populacjach) w większości jest głupie, to ich problem. Kurde, przecież ten kto wmusza w siebie tyle wody wbrew organizmu to jest idiotą, nie przeczytawszy wcześniej czegoś popartego dowodami i doświadczeniami.
Nasza sprawa ile wody wypijemy, a jeśli ktoś daje sobą manipulować, to co poradzisz takiemu delikwentowi?
Ostatnio zmieniony 02 kwie 2014, 22:09 przez kamyska, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: woda

7
Umowa stoi mały_kwiatku ;p
Niemniej mi głównie chodziło o literaturę wiarygodną, głównie o książki na temat zdrowia itp, których jest naprawdę sporo.
Ostatnio zmieniony 02 kwie 2014, 22:46 przez kamyska, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: woda

8
Próbowałem kiedyś pic dużo wody - do 3 litrów dziennie, bo tyle zalecało mi coś, co przeczytałem gdzieś, jednak wierzcie mi, nie dało się.
Tyle moglem wypić raz na jakiś czas, w gorące dni, a nie codziennie.
Organizm zazwyczaj sam wie na szczęście co dla niego dobre.
Jednak, dobrze pamiętać, że najlepsza zawsze jest równowaga i umiar, a nie przedawkowanie czegokolwiek, czy niedomiar.
I myśleć co się czyni.

Kiedyś zaaplikowałem sobie też wielodniową głodówkę.
I też nie polecam.
Ostatnio zmieniony 02 kwie 2014, 23:09 przez maly_kwiatek, łącznie zmieniany 1 raz.
[img]https://zenforest.files.wordpress.com/2 ... .jpg?w=529[/img]

Re: woda

9
Ale to prawda, że organizm sam wie, czego potrzebuje. Przeczytałam kiedyś o badaniach, w których udowodniono, że człowiek w większości kupuje to, czego akurat potrzebuje organizm, głównie dzieje się to podświadomie.
Czyż to nie jest świetne ;)
Ostatnio zmieniony 02 kwie 2014, 23:16 przez kamyska, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: woda

10
Według mnie trzeba pić tyle wody o ile się jest spragnionym , a hasła typu 10 litrów dziennie to jest propaganda koncernów produkujących wodę mineralną.
Ostatnio zmieniony 03 kwie 2014, 0:19 przez voltaren, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: woda

11
pewnie sponsorowany artykuł przez jakieś konsorcjum.
Najlepszą wodą jest zupa, herbatki ziołowe i woda żywa która nie przeleżała miesięcy w plastikowej czy szklanej butelce.
Ostatnio zmieniony 03 kwie 2014, 1:47 przez Ja?!, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: woda

12
maly_kwiatek pisze:Umówmy się, że onet nie jest najbardziej wiarygodnym miejscem do pozyskiwania informacji o tym co jest zdrowe, a co nie jest :)
jakie ma znaczenie , na którym portalu informacyjnym jest coś co zasługuje na uwage , dla mnie nie ma to znaczenia , wiem , że nie którzy maja alergie na onet jak inni na radyio maryja
Ostatnio zmieniony 03 kwie 2014, 6:36 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: woda

13
Ja się wodą w ogóle nie napijam, szybciej herbatą, i zauważyłam, że podaż wody skutkuje jej wypoceniem. A cudnie nawadniaja na przykład mandarynki, to aż czuć, tak od wewnątrz. Myślę ze więcej sensu mają pokarmy zawierajace aktywna wode, niż przelewanie organizmu, w dodatku obciążające nerki chociażby.
Ostatnio zmieniony 03 kwie 2014, 7:20 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: woda

14
Przecież czy chce się czy nie wody wypija się multum :D kawa, herbata, wszelkiego rodzju soki, owoce, warzywa, zupy, ze 2 litry się uzbiera jak nic, a jak jeszcze dodać tę w produktach stałych, na przykład kotletach :D to i 3 litry uzbieramy, to trzeba się zastanowić pić jeszcze czystą wodę czy nie ? :P
Ostatnio zmieniony 03 kwie 2014, 8:01 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: woda

15
victoria, ja też się temu dziwie, bo mam smocze pragnienie, trzy litry jak trzy, u mnie czasem i więcej się uzbiera.
Ostatnio zmieniony 03 kwie 2014, 8:05 przez mel, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: woda

16
Mel, a moze Ty jesteś z tych "ognistych", i woda koi Twój wewnetrzny żar?
Ostatnio zmieniony 03 kwie 2014, 8:23 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: woda

17
mel pisze:victoria, ja też się temu dziwie, bo mam smocze pragnienie, trzy litry jak trzy, u mnie czasem i więcej się uzbiera.
Pewnie lubisz solić. Sól ,,zaprzymuje wodę'' w organiźmie i obciąża niepotrzebnie nerki.

Do czego potrzeba jest ci duża woda?

Z nią między innymi wydalamy produkty przemiany materii i to jedna z jej ważniejszych funkcji.

Tak więc lubisz solić lub wydalać te produkty. Taka karma.

Ja bym Cię wysłał do przeglądu do mechanika i np. zbadał olej ( czyli krew)
lub do astrologa by ci postawił tarota na czakry.

Jedno z dwóch wyjasni przyczynę twojego ,,nałogu''.

Łosiu mechanik
Ostatnio zmieniony 26 kwie 2014, 16:38 przez Łosiu, łącznie zmieniany 1 raz.
;)

....

Re: woda

19
sami sobie żeśmy zgotowali ten los a jeszcze gorszy naszym dzieciom :(
Ostatnio zmieniony 08 paź 2014, 17:41 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: woda

20
Jakoś tak "filmy z żółtymi napisami" trochę mnie odpychają (w końcu to wręcz synonim filmów o teoriach spiskowych) i nie oglądałem jeszcze tego, co podałaś vic. Za to w zatrzymanej klatce filmu jest napisane "Ma on natychmiastowy wpływ na mózg. Chlor, to coś co nazywane było gazem chlorowym, w formie gazu, A.Hitler używał go do zabijania żydów". Śmiechłem hardo :D Adolf nie zabijał żydów gazem hah, co najwyżej wydał jakiś rozkaz. Za to to, czego używano do eksterminacji żydów w obozach, to Cyklon B, a dokładnie cyjanowodór. Żeby być nawet bardziej dokładnym, były to granulki nasączone cyjanowodorem. Nie dość, że ma drastycznie inne właściwości od kwasu chlorowego, to nawet trudno go pomylić. Dodatkowo, chlor i kwas chlorowy, to dwie różne rzeczy, a do tego kwas chlorowy w temperaturze pokojowej jest cieczą, ba, wybucha w kontakcie z związkami organicznymi (np. z ludźmi).

Proponuję nie brać za bardzo serio, co tam gadają i lepiej sprawdzić czy aby na pewno tak jest.
Ostatnio zmieniony 08 paź 2014, 18:48 przez k4cz0r200, łącznie zmieniany 2 razy.
Ani z kamienia ni z gliny tylko z Jasiowej przyczyny
Ani z kamienia ni z wody tylko z Jasiowej urody

Re: woda

21
Chlor używany jest w instalacjach do uzdatniania wody, na ostatnim etapie procesu, gdzie w reakcji gazowego chloru z wodą tworzy się, posiadający silne właściwości dezynfekujące, kwas podchlorawy oraz HCl. Produktem ubocznym powstającym podczas procesu chlorowania wody jest toksyczny dla ludzi chloroform, powstający w reakcji chloru ze związkami organicznymi występującymi w źle oczyszczonej wodzie
:/
Ostatnio zmieniony 09 paź 2014, 6:26 przez Crows, łącznie zmieniany 2 razy.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: woda

22
Nie raz pewnie widzieliście w różnych filmach, gdy morderca podchodzi od tyłu do swojej ofiary i przykłada chusteczkę do twarzy ofiary, a ta natychmiast zasypia. To właśnie chloroform, z tą różnicą, że nie działa wcale tak natychmiastowo (magia kina :O). Nie byłbym bardzo przerażony samym chloroformem, bo jest bardzo lotny. Nie dość, że woda w kranie musi przejść dużo badań zanim trafi do naszych kranów i m.in. pozbywa się w 100% chloroformu, to nawet gdyby jakimś nieprawdopodobnych przypadkiem znalazł się w naszym kranie, to natychmiast zniknie po nalaniu do szklanki ;)
Ostatnio zmieniony 09 paź 2014, 12:27 przez k4cz0r200, łącznie zmieniany 1 raz.
Ani z kamienia ni z gliny tylko z Jasiowej przyczyny
Ani z kamienia ni z wody tylko z Jasiowej urody

Re: woda

23
Uważajcie jednak na diwodorek tlenu. Jest to bardzo niebezpieczna substancja, która po dostaniu się do płuc praktycznie natychmiast zabija, a człowiek umiera w okropnych męczarniach. Po połknięciu dużych ilości także można umrzeć. Najgorsze, że jest on wszędzie, wielkie fabryki dymią z kominów diwodorkiem tlenu w jego gazowej postaci wprost do atmosfery. Często też wypuszczają go do rzek i zbiorników wodnych, a żadna oczyszczalnia go nie usuwa i trafia do naszych kranów. Jest to też główny składnik kwaśnych deszczów, przyczynia się do erozji, niszczenia metalu, wywołuje nadmierne pocenie się a nawet wymioty. Strach się bać, bo jest to WSZĘDZIE i pijecie go nawet w najzdrowszej wodzie źródlanej czy wodzie święconej.
Ostatnio zmieniony 09 paź 2014, 12:32 przez k4cz0r200, łącznie zmieniany 2 razy.
Ani z kamienia ni z gliny tylko z Jasiowej przyczyny
Ani z kamienia ni z wody tylko z Jasiowej urody

Re: woda

24
k4cz0r200 pisze:Uważajcie jednak na diwodorek tlenu. Jest to bardzo niebezpieczna substancja, która po dostaniu się do płuc praktycznie natychmiast zabija, a człowiek umiera w okropnych męczarniach. Po połknięciu dużych ilości także można umrzeć. Najgorsze, że jest on wszędzie, wielkie fabryki dymią z kominów diwodorkiem tlenu w jego gazowej postaci wprost do atmosfery. Często też wypuszczają go do rzek i zbiorników wodnych, a żadna oczyszczalnia go nie usuwa i trafia do naszych kranów. Jest to też główny składnik kwaśnych deszczów, przyczynia się do erozji, niszczenia metalu, wywołuje nadmierne pocenie się a nawet wymioty. Strach się bać, bo jest to WSZĘDZIE i pijecie go nawet w najzdrowszej wodzie źródlanej czy wodzie święconej.
Obrazek
Proszę zamknąć ócz swych otwarcie,
położyć leżankę pode swe ciało
i niemysleć o niczem, i zapomnieć o diwodorku tlenu.

Budzimy się na pstryknięcie i nic nie pamietamy. Pstyk.

Łosiu hipnochondryk


ps. haha phi...
Ostatnio zmieniony 09 paź 2014, 13:24 przez Łosiu, łącznie zmieniany 2 razy.
;)

....

Re: woda

26
* czy wuda nie wymienia się na woda, i czyz nie piszemy tedy wóda
czy moze ..,
a może wyraz wuda to pochodna od wudu( samiec wudy)- oddaje honor( podobnie działać działa, a jak działa to na warony, lub może na wrony- już nie wiem sam...)

ł dysortograf
Ostatnio zmieniony 10 paź 2014, 16:48 przez Łosiu, łącznie zmieniany 1 raz.
;)

....

Re: woda

28
'pamięć wody' - interesujący dokument
[youtube] [/youtube]
(co prawda jakość troszkę marna, lecz film warty uwagi)
Ostatnio zmieniony 17 paź 2014, 21:05 przez Lunadari, łącznie zmieniany 1 raz.
"Kochamy się, bo ona tak samo mi się nie podoba jak ja jej, i nie ma nierówności."
Witek Gombrowicz

Re: woda

29
Woda jest cieczą która jest niezbędna do życia .
A ile się jej wypije to zależy tylko od Nas samych,od naszego pragnienia
Macie racje ,że nie należy brać na serio wszystkiego co mówią w reklamach o wodach mineralnych -bo to tylko biznes (jak najwięcej sprzedać ,nieważne co ona zawiera)
Ostatnio zmieniony 12 lis 2014, 12:54 przez babka cukrowa, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: woda

30
Wszystko jest względne.
To, ile wody powinniśmy wypijać, zależy od wielu czynników.

Pragnienie to taki minimalizm zapewniajacy przeżycie i względny komfort metaboliczny. Nasz organizm nie ma zdolności do magazynowania wody jak tłuszczu wiec musimy się codziennie odpowiednio nawadniać. W stosunku do wysiłku czy wysokich bądź bardzo niskich temperatur.
Organizm przeciętnego człowieka zużywa około 2,3 litra wody dziennie. Wydalamy ją z wydychanym powietrzem, z moczem i potem. Dobrze jest wiedzieć też czym się nawadniać. Bo woda to też nośnik różnych pierwiastków i substancji.
Ostatnio zmieniony 19 sty 2015, 16:30 przez nixael, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zdrowie”

cron