Re: Sól Himalajska

3
Pamiętajmy , że każda sól w nadmiarze jest szkodliwa, niezależnie od tego czy pochodzi z Himalajów czy z Wieliczki
;
Obrazek
Ostatnio zmieniony 19 sty 2015, 16:46 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: Sól Himalajska

5
Jak by iść na prostotę po co się rozdrabniać od razu można zaopatrzyć się w sól drogową uniwersalna do wszystkiego.
Do kąpieli dobra, na kiszonki a także posypać podjazd gdy śnieg poprószy. :idea:


Nie odbiegając od tematu interesuje mnie czy ktoś używa tą różową ?
Ostatnio zmieniony 19 sty 2015, 18:48 przez nixael, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Sól Himalajska

6
a na co ci ta sól ? z powodu innego składu mikroelementów ma byc lepsza ? w czym ? mikroelementy wystepują nie tylko w soli ;)
Ostatnio zmieniony 19 sty 2015, 19:08 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: Sól Himalajska

7
widocznie coś w niej jest skoro mnie interesuje :)
mikroelementy wystepują nie tylko w soli
z powodu innego składu mikroelementów ma byc lepsza ? w czym ?
woda nie występuje tylko w kranie a napiłłbyś się z kałuży ? w czym jest lepsza woda z kranu od kałuży :)
Ostatnio zmieniony 19 sty 2015, 21:14 przez nixael, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Sól Himalajska

8
zabrudzenia ? nasza sól z Wieliczki to nie woda z kałuży , nie przesadzaj z tym porównaniem :P
Ostatnio zmieniony 20 sty 2015, 6:29 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: Sól Himalajska

10
nixael pisze:nie wiem skąd tą Wieliczkę wziąłeś, ciekawe ile apteka Ci płaci za reklamę ;p
no raczej to pytanie do ciebie bardziej pasuje gdy zamieni się Wieliczkę na Himalaje,
całe wieki ludziki jedli polską sól i byli zdrowsi niż dzisiaj , wiec nie wiem po co miałbym przepłacać za sól rzekomo Himalajską . :P
Ostatnio zmieniony 20 sty 2015, 14:25 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: Sól Himalajska

11
Ja mam mydło z morza martwego. Myje jak jasny pieron :D
Prawie tak dobrze jak biały jeleń.
Ostatnio zmieniony 20 sty 2015, 14:27 przez k4cz0r200, łącznie zmieniany 1 raz.
Ani z kamienia ni z gliny tylko z Jasiowej przyczyny
Ani z kamienia ni z wody tylko z Jasiowej urody

Re: Sól Himalajska

12
warto zwrócić uwage , że sól bardzo jest "zakochana" w weglowodanach , im wiecej jemy słodkich produktów czy tych z dużą ilością węglowodanów to tym wieksze zapotrzebowanie na sól , zauważyliście że nie mogli byście zjeść chleba upieczonego bez soli lub ziemniaków ugotowanych bez soli , kiedyś poeksperymentowałem - zjechałem z przyjmowania węglowodanów do minimum , kiedy wziałem parówkę do ust to myslałem że sie ze rzygam bo tak bardzo wydała mi sie słona , kiedy zacząłem pożerać weglowodanowe jadło i cukier , to taka sama parówka już mi sie słona nie wydawała ;)
Ostatnio zmieniony 20 sty 2015, 17:00 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: Sól Himalajska

13
Coś w tym jest, bo gdy jem słodycze, to lubię przegryźć czymś słonym - to połączenie smaków jest jednym z moich ulubionych. Mimo wszystko ziemniaki można zjeść bez soli, nie wiem jak z chlebem - wystarczy glutaminian sodu. Ostatecznie wychodzi dużo zdrowiej, a i smaczniej moim zdaniem.
Ostatnio zmieniony 20 sty 2015, 17:12 przez k4cz0r200, łącznie zmieniany 1 raz.
Ani z kamienia ni z gliny tylko z Jasiowej przyczyny
Ani z kamienia ni z wody tylko z Jasiowej urody

Re: Sól Himalajska

16
Najlepsza jest sól gorzka img/smilies/smile czyli siarczan magnezu siedmiowodny img/smilies/big_smile
A coż że to jest ? :rolleyes:

Tak na szybko przeczytałem to raczej do stosowanai na skórę do spożycia tylko w pewnych przypadkach :)

A jeszcze o tym co dodaja do soli
Antyzbrylacz E536

Wydawać by się mogło, że do soli nie dodaje się żadnych konserwantów i innej chemii, skoro sól jest najstarszym naturalnym konserwantem żywności.

Otóż - okazuje się, że nawet do soli można dodać chemii - tak zwanego antyzbrylacza (symbol E536). Nazwa antyzbrylacz brzmi lepiej niż prawdziwa nazwa chemiczna tego dodatku: żelazocyjanek potasu, prawda?

Żelazocyjanek potasu jest nieorganicznym związkiem chemicznym, ma mocne wiązania chemiczne, więc dla ludzi teoretyczine powinien być nieszkodliwy. Jednak wiązania chemiczne żelazocyjanku potasu pod wpływem silnych kwasów (czyli np. kwasu żołądkowego) rozpadają się i wydziela się cyjanowodór. (!)

Jako że nie potrzeba nam i naszym dzieciom cyjanowodoru w brzuchu, unikajmy soli z antyzbrylaczem. Wybierajmy naturalną sól, najlepiej morską, bo jest zdrowsza.


Sól nie musi pięknie wyglądać, a jak się zbryli, to bez chemii, po prostu tłuczkiem do mięsa, ją rozbrylimy :)

Do solniczki, przez ktorej dziurki nie chce lecieć taka sól bez antyzbrylacza, wrzućmy po prostu kilka ziarenek ryżu, które będą pochłaniać wilgoć, a sól zachowa dobrą kondycję.
Ostatnio zmieniony 20 sty 2015, 23:09 przez nixael, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Sól Himalajska

17
Tekst o glutaminianie mnie zaskoczył, ale w sumie nie zdziwił - ludzie szerzą dziwne mity, a dowodów na szkodliwość glutaminianu jak nie było, tak nie ma. Gość przestał mi się przez to wydawać wiarygodny, więc poszukałem na własną rękę i nie ma w sumie żadnej informacji dlaczego niby ona jest dobra. Znalazłem także artykuł, gdzie jest napisane, że naukowcy przebadali te wszystkie magiczne sole i okazało się, że są tak samo szkodliwe ;O Ale też bez żadnych źródeł:
http://szybkajazda.pl/kuchnia/article,z ... 1,1,1.html
Na jakimś forum z kolei mówili, że jest niezdrowa z powodu podwyższonego poziomu fluoru, który sprawia, że jest różowa. Jak widać wiele nie można się dowiedzieć, bo co osoba, to opinia.

Jak dla mnie następna eko-moda - wprowadzamy coś, o czym nikt nic nie wie, ale windujemy ceny w górę i przyklejamy nalepkę ECO.
Ostatnio zmieniony 20 sty 2015, 23:16 przez k4cz0r200, łącznie zmieniany 1 raz.
Ani z kamienia ni z gliny tylko z Jasiowej przyczyny
Ani z kamienia ni z wody tylko z Jasiowej urody

Re: Sól Himalajska

18
Jak to powiedział Paracelsus " Cóż jest trucizną? Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną. Tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną"

Co do glutaminianu takze szukałem conieco i odpowiedź masz powyzej. :)


Na pewno interesuje mnie za i przeciw ale ja znalazłem że Im bardziej różowy kolor tym więcej żelaza znajduje się w danej soli.
Ostatnio zmieniony 20 sty 2015, 23:50 przez nixael, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Sól Himalajska

19
Może i to tylko trik dla lepszej sprzedazy jak to nazywasz następna eko-moda na wiki angilskojezycznej pisze że to prawie zwykła sól :)

ja po prostu mam ją w domu i chcialem conieco obadac ;p
Ostatnio zmieniony 21 sty 2015, 0:02 przez nixael, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Sól Himalajska

21
nixael pisze:Na pewno interesuje mnie za i przeciw ale ja znalazłem że Im bardziej różowy kolor tym więcej żelaza znajduje się w danej soli.
obecność żelaza jest korzystna dla tych bladych anemików co jeno zielenine jedzą , ale jony żelaza gdy sie np połaczą z wodorotlenkami ( np z miodu) daja paskudny rodnik hydroksylowy , który może wywoływać stres oksydacyjny , wiec jeśli ktoś mysli że ta sól zawsze jest lepsza to jest w błedzie :)
Ostatnio zmieniony 21 sty 2015, 21:00 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: Sól Himalajska

22
obecność żelaza jest korzystna dla tych bladych anemików co jeno zielenine jedzą , ale jony żelaza gdy sie np połaczą z wodorotlenkami ( np z miodu) daja paskudny rodnik hydroksylowy , który może wywoływać stres oksydacyjny , wiec jeśli ktoś mysli że ta sól zawsze jest lepsza to jest w błedzie img/smilies/smile
może i masz rację ale zapomniałem dodać tleknu żelaza :) może rdza ma już inne właściwości reakcyjne

lepsza moze pod tym względem tym że nie jest rafinowana

A tu trochę o Twojej soli img/smilies/big_smile http://www.naturalna-medycyna.com.pl/so … ajska.html
Dzieki za coś od siebie :)
Ostatnio zmieniony 21 sty 2015, 21:43 przez nixael, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Sól Himalajska

23
:) na temat soli napisano już tyle głupot , że juz mało kto wie co jest grane , odpowiem na mądrze zadane pytania ;)
Ostatnio zmieniony 22 sty 2015, 20:08 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: Sól Himalajska

25
gdy organizm jest wychłodzony z powodu braku energii bedzie sie pozbywał większości witamin i niektórych minerałów - szczególnie wapnia i magnezu ,to takie mniejsze zło ;)
Ostatnio zmieniony 23 sty 2015, 6:35 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: Sól Himalajska

26
odpowiem na mądrze zadane pytania img/smilies/wink
ok czy ta różowa sól zawiera 84 minerały czy tylko ok. 10 ? :)



nixael napisał(a):

Czy używa ktoś z Was takiej soli? A może ktoś ma wiedzę na ten temat?

http://photos04.istore.pl/37392/photos/big/22870701.jpg
Czesc,uzywam takiej soli.Experymentuje na sobie,poniewaz lykam witaminy,a one nie przyswajajaja się bez mineralow.
Witam :kwiatek: :witka: witam też w klubie :) ciekawi mnie to na ile pewnikiem jest ze ta sól ma tych 84 minerałów w formie koloidalnej. Łykasz naturalne czy syntetyczne witaminy ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zdrowie”

cron