Re: Cebula

1
Przeczytałam gdzieś że rozkrojona cebula pozostawiona do drugiego dnia zawiera truciznę. Słyszałeś coś o tym Crows?
Ostatnio zmieniony 20 kwie 2015, 11:53 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Cebula

2
Takie wieści rozpuszcza moja Teściowa.
Jako taka cebula przy krojeniu strzela w powietrze aldehydem propionowym
C2H5CHO i siarkowodorem H2S... i stąd pieką oczy....
ale żeby na drugi dzień była szkodliwa w jakiś szczególny sposób to nie wydaje mi się.
Czasami zdaża się, że zmienia zapach na zdecydowanie moło przyjemny, ale wtedy po prostu się ją wyrzuca.

Łosiu aliofil

Ps.
poszperam w necie...
Ostatnio zmieniony 27 cze 2015, 23:11 przez Łosiu, łącznie zmieniany 1 raz.
;)

....

Re: Cebula

3
Może to kwestia tego czym się kroi? Jak wiadomo sałaty się nie kroi. Ciekawe iż takie "mądrości" ludowe są bardzo przeinaczane. Mój sceptycyzm nakazuje mi je sprawdzać i sałatę przetestowałem dawno temu. To nie kwestia krojenia a kwestia żelaza. Jak kroję molibdenowym nożem to nic złego się nie dzieje.
Ostatnio zmieniony 29 cze 2015, 11:58 przez civilmonk, łącznie zmieniany 1 raz.
Happiness is peace in motion, peace is happiness at rest

Re: Cebula

4
Tak często przeinaczane, masz rację. Dopytałam znajomą mikrobiolożkę :D czy coś wie na ten temat. Otóż wg niej, cebula jest jak magnes, wchłania cały syf z otoczenia w tym również bakterie, więc jak sobie taka przekrojona poleży i potem ją szamamy to z całym tym syfem :) Jej rada kiedy łapią nas kaszle i katary, otaczajmy się cebulą, a po kilku godzinach wyrzucajmy, mniej domowników zarazimy.
Ostatnio zmieniony 29 cze 2015, 13:10 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Cebula

5
cebula i czosnek mi śmierdzą czy wczorajsze czy dzisiejsze czy jutrzejsze , dobre sa tylko dla zaflegmionych i reumatyków z zimnej wilgoci .
Ostatnio zmieniony 29 cze 2015, 17:43 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zdrowie”

cron