Re: Zielona, biała i czerwona herbata

1
Pijecie? Są bardzo dobre na przemianę materii, uspokojenie, urodę i mają dużo witamin.
Ostatnio zmieniony 29 lut 2016, 12:33 przez Bloomi_126, łącznie zmieniany 1 raz.
Sonrisa :)
Zendegi ba to kheyli khobe
Para se të gjykosh dikë pas tyre të parë të vënë veten në vendin e tij dhe të përpiqet për të kuptuar atë
Rappelez-vous que, après chaque tempête le soleil sort toujours
La hajat li kl yawm liakun ealaa dhullika, wa'ana la taleab hadhih alllueba
Lo non me lo dica quanto ti manca, perché non ci sono parole
They quietly killing me, dominate my thoughts

Re: Zielona, biała i czerwona herbata

4
Ja piję masę różnej herbaty, mnóstwo też zielonej, ale o białej czy czerwonej nawet nie słyszałem. Z tych czerwonych, to piłem np. kwiat hibiskusa. Ja jednak jestem fanem czarnej herbaty z dodatkami smakowymi, jakimiś kwiatami itd. Lubię patrzeć gdy się zaparza, czasami gdy jest wyjątkowo ładna, to olewam zaparzacz i piję w przezroczystej szklance z fusami na dnie. Jaram się wtedy nie tylko smakiem, ale i wyglądem :cool: W sumie z tego samego powodu piję yerba mate tylko wysokiej jakości i zaparzacza - ta pita w normalnej mate obrzydliwie wygląda :P
Ostatnio zmieniony 29 lut 2016, 21:46 przez k4cz0r200, łącznie zmieniany 2 razy.
Ani z kamienia ni z gliny tylko z Jasiowej przyczyny
Ani z kamienia ni z wody tylko z Jasiowej urody

Re: Zielona, biała i czerwona herbata

5
kwiat hibiskusa to nie herbata czerwona.

czerwona herbata to czarna herbata ale jest dłużej fermentowana niż czarna - rok, kilka lat a nawet kilkadziesiąt.
Biała herbata to czarna herbata odmiany Camellia sinensis nie poddana procesowi fermentacji, jest tylko suszona na słońcu.

Ps. mógłbyś czasem zajrzeć chociaż do wikipedii by sie czegoś dowiedzieć
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zdrowie”

cron