Re: Ochrona danych osobowych

2
oceńcie sami - chwilka szukania i...wiem wszystko na temat znajomej osoby - jej PESEL, szczegóły - fragment:
KREDYT W WYSOKOŚCI 135.000,00 ZŁ., ODSETKI OD KAPITAŁU REGULOWANE UMOWNIE STOPĄ ZMIENNĄ, ODSETKI ZA OPÓŹNIENIE SPŁATY KAPITAŁU, KOSZTY POSTĘPOWANIA, A TAKŻE ROSZCZENIA Z TYTUŁU OPŁAT I PROWIZJI ORAZ KOSZTY USTANOWIENIA ZABEZPIECZENIA WRAZ Z ODSETKAMI USTAWOWYMI OD TYCH KOSZTÓW. UMOWA KREDYTU NR 780057233530120 Z DNIA 22.04.2011 R.
chcielibyście tak o sobie czytać on-line? a to Polska własnie...
Ostatnio zmieniony 01 lip 2011, 20:37 przez Szymon, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Ochrona danych osobowych

3
Mi wyświetliło złą cyfrę kontrolną.
Niemniej uważam, że to zdecydowanie przesada.
Primo: nie każdy chce sprzedać mieszkanie.
Duo: doradcy chyba powinno wystarczyć informacja jedynie o istnioeniu kredytu.
Trio: z tymi miejscami parkingowymi i wysokością rat..że bogaci, w sam rz informacja dla złodziei.
Tercio: a co z prawem do ochrony danych?
Nie podoba mi się taki pomysł.
Ostatnio zmieniony 01 lip 2011, 20:51 przez Nebogipfel, łącznie zmieniany 1 raz.
Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.

Re: Ochrona danych osobowych

4
A dlaczego awantura dopiero w chwili, kiedy dane te trafiły do Netu? To wszystko było jawne praktycznie od zawsze. Teraz po prostu łatwiej. Kiedyś najpierw 40 PLN w geodezji w celu ustalenia numeru KW, potem sąd i kolejne 30 PLN za dostęp do księgi (kiedyś zamawianie i oglądanie po dwóch - trzech dniach. A, ze teraz łatwiej i za darmo? Nie rozumiem. Natomiast dane wklejone przez Szymona na pewno nie figurują w Księgach Wieczystych.
Ostatnio zmieniony 02 lip 2011, 2:50 przez PiotrRosa, łącznie zmieniany 1 raz.
Dla ludzi z kraju tego, gdzie kruszynę chleba ... nie warto się męczyć.

Re: Ochrona danych osobowych

5
PiotrRosa pisze:. Natomiast dane wklejone przez Szymona na pewno nie figurują w Księgach Wieczystych.
i tu się mylisz - to SĄ dane z księgi wieczystej - znalezione on-line wg "instrukcji" z tego artykułu w necie. Na innej stronie znalazłem nr księgi wieczystej nieruchomości, której adres znałem i to wystarczyło. Piotrze - nie mów "na pewno" jak NIE WIESZ OK?
Ostatnio zmieniony 02 lip 2011, 5:41 przez Szymon, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Ochrona danych osobowych

6
Niestety, też sprawdziłam, zanim wkleiłam link... A kilka lat temu sorry kilkanaście :) ten czas leci nieubłaganie, , gdy osoba obłożnie chora poprosiła mnie o pomoc w uzyskaniu odpisu z księgi, to nie pomogły tłumaczenia w sądzie, że nie będę odbierać osobiście, że proszę o wysyłkę odpisu osobie zainteresowanej, miałam wszystkie dane, dowód tej osoby i niestety nie złożyłam wniosku. Zrobiłam to dopiero po notarialnym upoważnieniu. Więc nie było tak łatwo. Dzisiaj siadam przed kompem wpisuje numer i czytam.
Ostatnio zmieniony 02 lip 2011, 9:27 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Ochrona danych osobowych

10
Szymon pisze:... Piotrze - nie mów "na pewno" jak NIE WIESZ OK?
Kilka lat pracowałem "na KW" i nie przypominam sobie, abym kiedykolwiek spotkał się z takimi zapisami. Chyba, że pan notariusz/sędzia to barany. Albo piszpanna się "pomyliła".

I niekoniecznie musisz być tak agresywny. Po przejrzeniu przez wiele lat setek KW wiem, co piszę. w działach III i IV są dane dotyczące zabezpieczeń. Jest więc wierzyciel (bank lub inny - to normalne). Jest wysokość zabezpieczenia (nie zawsze równa wartości nieruchomości), jest podstawa wpisu i inne dane. Nadal nie rozumiem, o co te krzyki. Robicie z igły widły. Nie spotkałem się jeszcze w życiu z sytuacją, żeby złodzieje ustalali "wartościowość" klienta na podstawie KW. To jakaś kompletna bzdura. A co z danymi, dostępnymi wszystkim, dotyczącymi na przykład samorządowców? Tam są wpisane nawet "zapasy" finansowe na kontach. I jakoś nikt nie wrzeszczy, że to doskonała baza dla złodziei. Typowa spiskowa teoryjka. I wrzask o nic.

ps. A o jakich samochodach piszesz Nebo już w ogóle nie rozumiem. Wyczytane z KW? Ale jaja.
Ostatnio zmieniony 02 lip 2011, 15:17 przez PiotrRosa, łącznie zmieniany 2 razy.
Dla ludzi z kraju tego, gdzie kruszynę chleba ... nie warto się męczyć.

Re: Ochrona danych osobowych

11
PiotrRosa pisze:
Szymon pisze:... Piotrze - nie mów "na pewno" jak NIE WIESZ OK?
Kilka lat pracowałem "na KW" i nie przypominam sobie, abym kiedykolwiek spotkał się z takimi zapisami. Chyba, że pan notariusz/sędzia to barany. Albo piszpanna się "pomyliła".

I niekoniecznie musisz być tak agresywny. Po przejrzeniu przez wiele lat setek KW wiem, co piszę. w działach III i IV są dane dotyczące zabezpieczeń. Jest więc wierzyciel (bank lub inny - to normalne). Jest wysokość zabezpieczenia (nie zawsze równa wartości nieruchomości), jest podstawa wpisu i inne dane. Nadal nie rozumiem, o co te krzyki. Robicie z igły widły. Nie spotkałem się jeszcze w życiu z sytuacją, żeby złodzieje ustalali "wartościowość" klienta na podstawie KW. To jakaś kompletna bzdura. A co z danymi, dostępnymi wszystkim, dotyczącymi na przykład samorządowców? Tam są wpisane nawet "zapasy" finansowe na kontach. I jakoś nikt nie wrzeszczy, że to doskonała baza dla złodziei. Typowa spiskowa teoryjka. I wrzask o nic.
Sorry Piotrze, jeżeli dopatrzyłes się agresywności - :beer:
Ten wpis skopiowałem z KW znalezionej przez zwykłe google - wpisałem "księgi wieczyste chorzów" - bo tam mieszka ten mój znajomy i - voila - znalazłem. dalej poszło jak z płatka, a co do poprawności wpisu się nie wypowiadam - na tym sie nie znam
Ostatnio zmieniony 02 lip 2011, 15:20 przez Szymon, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Ochrona danych osobowych

12
Piotrze, mnie akurat nie chodzi o złodziei, ciekawa jestem tylko jak takie informacje dostępne dla każdego, maja sie do ochrony danych osobowych, moim zdaniem nijak...
A na marginesie, jesli wrzask o nic, po co wogóle była ta ustawa?
Ostatnio zmieniony 02 lip 2011, 15:42 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Ochrona danych osobowych

13
No nie wiem, jak widać pesel itp..
Już raz słyszałem o kradzieży tożsamosci.
Koleś robił przestępstwa na czyjeś konto i tamten człowiek na którego konto to było musi nosić dodatkowy dokument stwierdzajacy, że on to on..
Ostatnio zmieniony 02 lip 2011, 18:51 przez Nebogipfel, łącznie zmieniany 1 raz.
Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.

Re: Ochrona danych osobowych

14
Też uważam, że powinny istnieć "poziomy dostępu". Jeżeli chcę ustalić właściciela działki, która sąsiaduje z moją, to dlaczego ma być to zabronione? Ale, czy działka jest obciążona i na ile, powinienem uzasadnić swoje zainteresowanie lub uzyskać zgodę właściciela na uzyskanie takiej informacji. A moja opinia na temat ochrony danych osobowych? Kolejny nikomu do niczego nie potrzebny urząd z bandą krewnych i znajomych królika.
Dla ludzi z kraju tego, gdzie kruszynę chleba ... nie warto się męczyć.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Etyka i prawo”

cron