Re: Państwo gangsterskie

1
Państwo gangsterskie zostało proklamowane za czasów ministra sprawiedliwości Ziobry i premiera Kaczyńskiego Jarosława.

Ziobro zapragnął pełni władzy dla policji i służb specjalnych, potrzebnych praktycznie do wprowadzenia junty policyjnej w kraju wcześniej przez krótki czas demokratycznym.
Służby specjalne i policja dostały uprawnienia do zatrzymania każdego obywatela bez podania przyczyn na 48 godzin.

Ten sam zestaw służb administracji państwowej otrzymał prawo do tzw. policyjnej prowokacji.
Policyjna prowokacja polega na nakłanianiu obywateli do popełnienia przez nich przestępstw po to, by w razie skutecznego nakłonienia aresztować ich, wtrącić do więzienia i ogłosić sukces i skasować pieniądze - państwowe pieniądze.

Sławny ze swej niesławy Ziobrowski agent Tomek zasłynął usiłowaniem namówienia do przestępstw co najmniej trzech osób: Weroniki Marczuk - aktorki i celebrytki, działaczki społecznej, Stanisława Wądołowskiego - burmistrza Helu i Beaty Sawickiej - posłanki PO.
Co najmniej jedną z tych osób namówił skutecznie, mianowicie Sawicka przyjęła wręczoną korzyść osobistą celem wręczenia jej innej osobie.

Wszystkie trzy osoby zostały uniewinnione, Marczuk od razu, bo Tomkowi nie udało się jej ani uwieść ani do niczego namówić, Wądołowski i Sawicka ostatecznie wyrokiem Sadu najwyższego z roku 2013, w pełni uniewinnieni, bo agent służb specjalnych przekroczył swoje uprawnienia podczas czynu prowokacji wobec wymienionych.

Mówiąc krótko - agent Tomek spierdolił wszystko a aktualnie sam ma kilka procesów o przekroczenie uprawnień agenturalnych poza ustawę.
Służby Ziobry zasłynęły też rzekomą aferą węglową, w której jedyną osobą skutecznie aresztowaną i w trakcie aresztowania zabita, była ś.p. Posłanka Barbara Blida. Wszyscy inni aresztowani nad ranem tego samego dnia, zostali po wyjaśnieniach wypuszczeni na wolność, gdzie przebywają po dziś dzień, bo dowodów na rzekomą aferę węglową nie zdefiniowano.
Jednak Barbara Blida nie żyje i pewne jest, ze na pewno żyłaby po dziś dzień, gdyby agenci Ziobry nie wtargnęli do jej mieszkania o szóstej nad ranem powielając najgorsze wzory stanu wojennego.

To jest klęska polityki Ziobry, klęska jego głupoty i nienawiści, klęska polityki ludzi, którzy z nienawiści do innych chcieliby podpalić Polskę zamieniając ją w kraj zwalczających się gangów.


Niestety, gdyby tylko po jednej stronie politycznej były takie patologie...
Niestety agentura Tuska jest jeszcze bezczelniejsza niz ta ziobrowska.

Prowokacje policyjne i służb specjalnych służą przede wszystkim do zabronionego zbierania informacji o obywatelach, podglądania ich rozmów telefonicznych, działań w internecie. Polska w jednej dziedzinie jest liderem w Europie i jednym z liderów na świecie włączając Gwatemalę i Kolumbię oraz Meksyk: w dziedzinie podsłuchiwania obywateli.
Ile osób jest szantażowanych na podstawie tych nielegalnie zebranych danych ???
Takich danych oczywiście nigdy się ni dowiemy, bo one stanowią już drugi obieg informacji, przypomnę informacji wydobywanych na pół legalnie lub nielegalnie za państwowe pieniądze pochodzące od podsłuchiwanych podatników.

Główny świadek w sprawie rozmaitych naruszeń prawa przez Witolda Skrzydlewskiego w aferze "Łowców skór" zwanej aferą pavulonową w Łodzi - Jacek Tomalski - nie żyje dobity policyjną prowokacją która nad podziw się udała. Podstawiony agent nalegał, by Tomalski za parę groszy zlecił "pozbycie się Skrzydlewskiego" - bez podawania szczegółów tego pozbycia się.
Gdyby agent zaproponiował morderstwo, może Tomalski oprzytomniałby i zaniechał podjęcia prowokacji. Jednak nie zaniechał, na co są dowody i umarł w więzieniu, gdzie odbywał karę 15 lat więzienia za ulegnięcie tej policyjnej prowokacji.
Kto i na czyje zlecenie urządził tę całą prowokację, nietrudno się domyślić.

W ten sposób główni sprawcy i tuszowacze afery pawulonowej, gdzie według informacji przekazanych przez odpowiedzialnych pracowników pogotowia łódzkiego, mogło zostać zamordowanych blisko 2 tysiące osób - cieszą się entuzjazmem władzy i społeczeństwa.

Osławione artykuły - wstawki do ustawy o Policji, o ABW i CBŚ - działają.
Czym się różni prowokacja policyjna od podżegania do przestępstwa?

NICZYM.

Jedyna różnica tkwi w tym, że prowokację - pozbawioną odpowiedzialności karnej - urządza policjant lub osoba nie mundurowa z upoważnienia służb specjalnych, a podżeganie do przestępstwa to takie same czyny, tyle, że popełnione przez inne osoby.

Teoria prawa przytomnie niemiłosiernie krytykuje narzędzie prowokacji policyjnej.
Inne kraje dokładnie precyzują, w jakich warunkach można planować i realizować prowokację policyjną, a w jakich staje się ona podżeganiem do czynu zabronionego, karanym jak przestępstwo.

http://www.ies.krakow.pl/wydawnictwo/pr ... arszal.pdf

W literaturze szwajcarskiej i niemieckiej, w ramach konkretyzacji granic prowokacji, przyjęto następujące kryteria zakazów dla agentów
policyjnych:

- powodowanie lub wykorzystywanie trudnego położenia osoby prowokowanej (z wykorzystaniem m.in. alkoholu lub narkotyków),
− długotrwałe, powtarzające się lub uporczywe nakłanianie,
− kreowanie więzi osobistych, emocjonalnych z osobą prowokowaną (np. o podłożu seksualnym)
−wykorzystywanie zaliczek, wpłat z góry, zachowań i działań kreujących stosunek wypełnienia przez osobę prowokowaną swoistego zobowiązania,
−stosowanie zachęt w postaci prezentowania jako formy zapłaty,
− składanie propozycji wyjątkowo okazyjnych możliwości (gotowość zapłaty najwyższej ceny).

Na szczęście Sąd Najwyższy rozpatrując sprawy Sawickiej i Wądołowskiego, przyjął interpretację zgodną z tymi kierunkami prawa, a nie z prawem podobnym raczej do prawa NKWD. Dlatego wymienieni zostali uwolnieni.
Niestety Tomalski tego nie doczekał, nie miał on zresztą żadnej obrony, o czym aparat wiedział.
Tomalski był zwykłym człowiekiem, przedsiębiorcą, któremu w zarabianiu na podstawowy chleb przeszkadzał inny przedsiębiorca, znacznie bardziej od niego bezczelny i nie przebierający w środkach.

Nie jest tu miejsce na oczyszczanie Tomalskiego.
Tymi rozważaniami chciałem uświadomić czytelnikom, jak bardzo niebezpieczne jest w rekach skorumpowanej władzy i aparatu przemocy przepis o dopuszczalnych prowokacjach przez służby agenturalne i policję.

Przykład agenta Tomka niech budzi lęk przed nadużywaniem tego przepisu.
Bo jeśli działanie nie będzie uznane przez sąd za zasadne jako prowokacja, to natychmiast przekształca się w działanie przestępcze, podżeganie do przestępstwa. Agenci tańczący na walizkach pieniędzy stają się przestępcami.

Uważam, że te szczególne uprawnienia dla służb specjalnych należy niezwłocznie znieść !!!
Dopóki one będą istniały żaden obywatel nie może w Polsce czuć się bezpiecznie jak u siebie, żaden obywatel nie może ufać ani policjantom ani tym bardziej agentom specjalnym, gdyż oni mogą w każdej chwili występować przeciwko obywatelom, zamiast ich chronić.
Ostatnio zmieniony 05 lip 2014, 18:18 przez maly_kwiatek, łącznie zmieniany 1 raz.
[img]https://zenforest.files.wordpress.com/2 ... .jpg?w=529[/img]

Re: Państwo gangsterskie

2
Ten rodzaj państwowości został stworzony przez faszystów oraz Stalina..Kontynuacja tego tworu była demokracja socjalistyczna majaca tyle wspólnego z demokracja co krzesło z krzesłem elektrycznym. Niestety nikt nie odważył sie na podważenie tego systemu i w dalszym ciagu mamy do czynienia z państwem w którym demokrację socjalistyczną zamieniono na demokrację partyjną w której podwaza się sens
jakiegokolwiek działania i pracy społecznej na rzecz wazeliny do szefa partii...Wystrczyłoby przeciez tylko wprowadzić jednomandatowe okręgi wyborcze,zakazać przywożenia kandydatów w teczce i wymusić by istnieli tylko kandydaci z danego okręgu wyborczego ,zakazac dyscypliny partyjnej będącej zaprzeczeniem demokracji i sensu wolnego słowa...Wprowadzić weryfikację wybrańców w okręgach wyborczych po roku działalości wybrańca narodu..Wtedy okazałoby sie iz nie istnieje ani Tusk,ani Miller ani Palikot czy Kaczyński...ludzie zweryfikowaliby sens istnienia tych partii i ich wodzów..A tak mamy to co mamy komunokapitalizm...w którym liczy sie tylko deal polityczny i zdanie 3-4 ludzi ustalających reguły gry na 4 lata ..
Ostatnio zmieniony 06 lip 2014, 10:02 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Państwo gangsterskie

3
Polska od wielu lat (co najmniej od Nocnej Zmiany w 1992 roku) sprawia wrażenie terytorium zwalczających się wzajemnie gangów.
Od rozprawienia się społecznego z AWS, walki gangsterskie zaczęły być jawne, by z powrotem uwiarygodnić niektórych działaczy tamtego okresu, występujących później w innych partiach.

Kiedy zaczęto aferę taśmową, było wyraźnie widać, przynajmniej dla mnie, że to początek zdeterminowanej walki gangsterskiej, w której pierwsze skrzypce grają nie kelnerzy, tylko służby specjalne. One grają dziś nie jako przedmiot, narzędzie, w rękach władzy, tylko jako samodzielnie rozgrywający państwo gangsterskie podmiot.

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title, ... omosc.html

To nieprawda, że w restauracji Sowa i Przyjaciele nagrywał Kaczyński.
Tak mogą myśleć tylko kompletni kretyni.
Tam nagrywały profesjonalne służby specjalne, nie wiadomo jakiego państwa i nie wiadomo za czyje pieniądze, choć prawie na pewno za pieniądze polskich podatników, którzy albo już zapłacili, albo prędzej czy później zapłacą za te taśmy.
Ostatnio zmieniony 14 lip 2014, 12:29 przez maly_kwiatek, łącznie zmieniany 1 raz.
[img]https://zenforest.files.wordpress.com/2 ... .jpg?w=529[/img]

Re: Państwo gangsterskie

4
W tuskolandzie rozpoczęły sie już rozstrzeliwania na stołach operacyjnych.
Oczywiście prokuratura odruchowo oświadcza, ze zabity zabił się bo się nadział na kawałek szkła i nóż, który zawlekł ze sobą na stół operacyjny.
Oświadcza to BEZ SEKCJI ZWŁOK, którą nie wiadomo czy dokonają niezależni od gangsterstwa lekarze.

http://fakty.interia.pl/slaskie/news-st ... =fakty_dol
Ostatnio zmieniony 15 lip 2014, 16:24 przez maly_kwiatek, łącznie zmieniany 1 raz.
[img]https://zenforest.files.wordpress.com/2 ... .jpg?w=529[/img]

Re: Państwo gangsterskie

7
Młody Tyrmand w dalekiej Ameryce widzi Polskę dokładnie tak samo jak maly_kwiatek, jako państwo gangsterskie.
Mafijna dyktatura, która rządzi Polską udowodniła bowiem dobitnie w mijającym roku, że może robić co chce, czyli okradać 40 milionów Polaków i pozostać całkowicie bezkarna. Afera goniła aferę i nikt nie poniósł za to konsekwencji. Afera taśmowa to dla mnie jeden z najgorszych skandali politycznych ostatnich 25 lat. I to na skalę europejską. A sprawa całkowicie ucichła. Media mainstreamowe zresztą od początku nie widziały powodu, by o tym informować. To hańba. Takich spraw było więcej. Choćby kwestia OFE. Nacjonalizacja, a raczej kradzież oszczędności przyszłych polskich emerytów. Pamiętam dobrze, to było jeszcze w listopadzie 2013 r., kiedy rząd Platformy ogłosił zamiar nacjonalizacji OFE. Nie mogłem uwierzyć w to, co słyszę. A oni to zrobili. I nikt się temu nie przeciwstawił. Do tego dochodzą ewidentnie sfałszowane wybory samorządowe. Polska jest nowoczesnym europejskim krajem, a oni nie umieją głosów liczyć? A jeśli ktoś kwestionuje wyniki, to odpowiedź rządu brzmi: „wrzucić go do więzienia!” I ten cholerny Pendolino. Pociąg przeznaczony dla elit biznesowych, w którym nie ma wifi? I który nie może jeździć za granicę? Trzeba być Platformą, by coś takiego dokonać.
http://wpolityce.pl/polityka/227930-tyr ... asz-wywiad
Ostatnio zmieniony 31 gru 2014, 23:13 przez maly_kwiatek, łącznie zmieniany 1 raz.
[img]https://zenforest.files.wordpress.com/2 ... .jpg?w=529[/img]

Re: Państwo gangsterskie

8
Józef Oleksy konkretnie i po męsku o rozkradaniu pieniędzy w państwie gangsterskim:
Sławomir Miller (przyrodni brat Leszka Millera – red.) działał samodzielnie korupcyjnie. Bo do mnie po wyborach poprzednich przyszło dwóch facetów których przyprowadził (Mieczysław) Gawor, szef BOR-u, prosząc mnie żebym ich wysłuchał, bo nikt w SLD nie chce ich wysłuchać. I oni mi przedstawili i oni proszą tylko, żeby potwierdzić, że 200 tys. dol. dotarło do pana Leszka Millera. Bo pan Sławomir Miller z dwoma BOR-owcami, którzy zostali wyrzuceni z BOR-u przez Gawora, wzięli 200 tys. dol. „A dlaczego panowie pytacie?” „A dlatego, że pan Sławomir Miller wziął sobie z tego 50 tys. dla siebie i powiedział nam to”. Poszedłem do (Edwarda) Kuczery (skarbnika SLD), mówię: Panowie, jest taki wątek, powiedz to Leszkowi, że chodzą tacy faceci, którzy twierdzą, że dali. (On na to): „A ja nie chcę o tym słyszeć, idź do Leszka”. Ja stwierdziłem, że mam to w d… Co ja będę do Leszka chodził, jak Kuczera kasę wyborczą trzyma. I zostawiłem ten temat. Ale oni (biznesmeni, którzy mieli dać 200 tys.) mówią nam: Chodzi tylko o to, czy nie zmarnowały się pieniądze. Bo były dawane na kampanię.”...."Nie zwróciłeś uwagi, bo co ci to obchodzi, że Borowski wyciągnął koszty kampanii prezydenckiej, pięćset tysięcy, a SLD cztery i pół miliona. Tylko, że Cimoszewicz miał trzy tygodnie kampanii, a Borowski trzy miesiące ...
http://naszeblogi.pl/52030-oleksy-gangi ... dly-polske
Jeszcze ciekawiej było, gdy rozmowa zeszła na Aleksandra Kwaśniewskiego i jego żonę:

Tych zegarków miał od cholery i nosił je kur…, nie wiadomo po co. (…) Wszyscy się dziwią, że chodzą tam wycieczki i oglądają to jego mieszkanie. To jest 400 metrów kwadratowych. (…) Apartament na rogu, przy samej szosie, bez kawałeczka ogródka, to jest były prezydent. (…) I jaka chodzi wersja? Że dostał w prezencie od Krauzego. Nie miał wyboru i lada moment to sprzeda po prostu. Jego sprawa, ale głupio wybrał, bo musi budzić zdziwienie, że były prezydent bierze ci apartament tak ch… jak ten. Co z tego, że duży, jak niemieszkalny? (…) Kupili przecież w Kazimierzu całe wzgórze od Jaśka Wołka. To jest ten artysta. Byłem tam. Piękne. Też nie wiem na kogo, bo nie na siebie, ale sam Jasio wybierał, przyjaciel mojej żony. Ale ich sprawa, ja nikomu nie zazdroszczę. Tylko że gdyby ktoś się zawziął, to apartament u Krauzego to jest minimum 4,5 mln zł. Przecież to jest 400 m, tam chodzi po 11 tys. metr, to policz sobie, ile to kosztuje, ten 400-metrowy apartament. Dom w Kazimierzu – nie umiem tego wycenić, ale na pewno jest to droga sprawa. Jazgarzew 6 ha działki z asfaltową drogą zrobioną do samego domu przez pola. I to nie jest wszystko. Ma tego majątku trochę. Jak zderzysz jego wynagrodzenia prezydenckie, a nawet Joli dochody, no to co z tego, że ona ma 100 tys. za ten program w telewizji (TVN Style), by się wstydziła tam występować. (…) Nie, do grudnia. Za całość kontraktu. I robi takie pierdoły, rozumiesz. Raz oglądaliśmy to z Majką i więcej nie oglądam. Siedzi wyfiokowana Jola i gada. Przez 15 minut czy więcej uczy obywateli, jak jeść bezę. Że bezy nie można kroić nożem i widelcem, bo może trysnąć. Że trzeba zdjąć kapelusik od bezy. I to jest k… program pierwszej damy! By się wstydziła takie programy prowadzić. Teraz on (Kwaśniewski) ma dołączyć jeszcze na kolejne 10 tys., ale nie uzbiera, żeby nie wiem jak się naharował, to nie uzbiera tyle, ile potrzebuje na wylegitymizowanie tego. (…) Oluś zawsze był krętaczem, i to małym krętaczem. Za co się brał, zawsze spier…. I to zjednoczenie lewicy też spier…
http://wpolityce.pl/polityka/228945-gan ... p-i-lewicy

Czekamy na książkę ś.p. Józefa Oleksego, która z oczywistych powodów może się ukazać dopiero po Jego śmierci.
Ostatnio zmieniony 11 sty 2015, 16:11 przez maly_kwiatek, łącznie zmieniany 1 raz.
[img]https://zenforest.files.wordpress.com/2 ... .jpg?w=529[/img]

Re: Państwo gangsterskie

9
Dla mnie gangsterstwm jest fakt wybudowania innemu narodowi muzemu za kwote 300 mln zł...To kwota która mozna było dofinansowac 200 000 polskich dzieci 1500 zł....
Ciekawi mnie czy Pigmejom tez pobudujemy muzeum za jakieś półmiliarda złotych...A moze Aborygenom..przeciez zyje ich ze 2 w Polsce...
Ostatnio zmieniony 12 sty 2015, 16:15 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Państwo gangsterskie

10
Porównanie trochę nietrafione. Chodzi o polskich żydów, może niekoniecznie polaków, ale na pewno polskich obywateli. I nie było ich dwóch, ale cała masa, rzekłbym nawet, że po prostu w chuj. Żydzi byli częścią narodu polskiego, zresztą do dziś Polska kojarzy się z żydami na całym świecie. To muzeum, to kawał historii nie tylko ich, ale też nas samych. O żydach uczą w szkole i będą uczyć, największe polskie dzieła literackie o nich traktują i to jest kawał polskiej historii. Imho jedno z bardziej użytecznych muzeów jak do tej pory. Masa wycieczek szkolnych będzie tam jeździć.
Ostatnio zmieniony 12 sty 2015, 17:07 przez k4cz0r200, łącznie zmieniany 1 raz.
Ani z kamienia ni z gliny tylko z Jasiowej przyczyny
Ani z kamienia ni z wody tylko z Jasiowej urody

Re: Państwo gangsterskie

11
k4cz0r200 pisze:Porównanie trochę nietrafione. Chodzi o polskich żydów, może niekoniecznie polaków, ale na pewno polskich obywateli. I nie było ich dwóch, ale cała masa, rzekłbym nawet, że po prostu w chuj. Żydzi byli częścią narodu polskiego, zresztą do dziś Polska kojarzy się z żydami na całym świecie. To muzeum, to kawał historii nie tylko ich, ale też nas samych. O żydach uczą w szkole i będą uczyć, największe polskie dzieła literackie o nich traktują i to jest kawał polskiej historii. Imho jedno z bardziej użytecznych muzeów jak do tej pory. Masa wycieczek szkolnych będzie tam jeździć.
Ta...ale z tego co wiem historia polskich Żydów dość wybiórczo jest przedstawiona
Ostatnio zmieniony 12 sty 2015, 17:11 przez mordotymoja, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Państwo gangsterskie

12
mordotymoja pisze:
k4cz0r200 pisze:Porównanie trochę nietrafione. Chodzi o polskich żydów, może niekoniecznie polaków, ale na pewno polskich obywateli. I nie było ich dwóch, ale cała masa, rzekłbym nawet, że po prostu w chuj. Żydzi byli częścią narodu polskiego, zresztą do dziś Polska kojarzy się z żydami na całym świecie. To muzeum, to kawał historii nie tylko ich, ale też nas samych. O żydach uczą w szkole i będą uczyć, największe polskie dzieła literackie o nich traktują i to jest kawał polskiej historii. Imho jedno z bardziej użytecznych muzeów jak do tej pory. Masa wycieczek szkolnych będzie tam jeździć.
Ta...ale z tego co wiem historia polskich Żydów dość wybiórczo jest przedstawiona
No nie lubimy pokazywać jak wiele im zawdzięczamy, a na historii zazwyczaj uczymy się o innych krajach, a o swoim właściwie najmniej. To też historie nt. żydów znamy z opowieści o holocauście, czy okresie IIw. światowej i tak dalej. Muzeum spełnia funkcje także edukacyjną, bo dowiedzieć tam się można nie tylko o tym, ale także wiele więcej. M.in. o polsko-żydowskich naukowcach, których jest masa i do dziś się kojarzą z Polską i są pewnego rodzaju stereotypem naszego kraju.
Ostatnio zmieniony 12 sty 2015, 17:17 przez k4cz0r200, łącznie zmieniany 2 razy.
Ani z kamienia ni z gliny tylko z Jasiowej przyczyny
Ani z kamienia ni z wody tylko z Jasiowej urody

Re: Państwo gangsterskie

13
A mnie nie o to w zasadzie chodziło...jakiś czas temu,chyba w tokfm tuż po otwarciu muzeum przysłuchiwałem się dyskusji kilku osób na temat muzeum,tego co się tam wystawia.Padł zarzut że ta historia jest tylko biała,a przecież zdarzały się plamy,i tych plam raczej nie da się wywabić .Rok 39 i stosunek polskich Żydów do wkraczającej na teren kresów Armii Czerwonej i lata powojenne,UB ...Nie pamiętam kto tam mącił i zadawał niewygodne pytania.Ale na pewno już go nie zaproszą :satan: .
Ostatnio zmieniony 12 sty 2015, 18:11 przez mordotymoja, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Państwo gangsterskie

14
A coś takiego. No cóż, mnie się wydaje, że nie takie założenie było tego muzeum i trochę mijałoby się to z celem. Jeśli takie pytania padały, to każdy miał prawo je zadać i walczyć o swoją prawdę, ale imho mieszanie polityki do kultury jest nie na miejscu.
Ostatnio zmieniony 12 sty 2015, 19:22 przez k4cz0r200, łącznie zmieniany 1 raz.
Ani z kamienia ni z gliny tylko z Jasiowej przyczyny
Ani z kamienia ni z wody tylko z Jasiowej urody

Re: Państwo gangsterskie

15
Nic nie jest czarne i białe, tysiące Żydów zawdzięcza zycie Polakom, Polacy w pierwszych latach powojennych gehennę z rąk żydowskich, ale i jedni i drudzy potrafili być również wspaniali. Takie życie.
Ostatnio zmieniony 12 sty 2015, 19:54 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Państwo gangsterskie

16
k4cz0r200 pisze:Porównanie trochę nietrafione. Chodzi o polskich żydów, może niekoniecznie polaków, ale na pewno polskich obywateli. I nie było ich dwóch, ale cała masa, rzekłbym nawet, że po prostu w chuj. Żydzi byli częścią narodu polskiego, zresztą do dziś Polska kojarzy się z żydami na całym świecie. To muzeum, to kawał historii nie tylko ich, ale też nas samych. O żydach uczą w szkole i będą uczyć, największe polskie dzieła literackie o nich traktują i to jest kawał polskiej historii. Imho jedno z bardziej użytecznych muzeów jak do tej pory. Masa wycieczek szkolnych będzie tam jeździć.
Hmm...W 1939 r tylko 8% populacji żydowskiej mówiło po polsku..Tylko 2% zdolnych do słuzby wojskowej ja odbywało..
W 1939r Zydzi dopuscili sie jawnej kolaboracji z sowietami i 11 czerwca 1942 roku generał Sikorski zapytywał w odręcznej depeszy, odpowiadającej na oświadczenie przedstawicieli Agencji Żydowskiej - Izaaka Grünbauma i Emila Schmoraka: Dlaczego (...) dotąd oficjalne kola żydowskie nie potępiły jawnej zdrady i innych zbrodni, jakich się wobec Polski i polskich obywateli dopuszczali przez cały czas okupacji sowieckiej (cyt. za K. Kersten: Polacy, Żydzi, komunizm, Warszawa 1992, s. 32-33). Oficjalne kola żydowskie nigdy nie zdobyły się na potępienie tej ohydnej, jawnej zdrady i innych zbrodni wobec Polski, ale coraz częściej posuwały się w późniejszych latach do jawnego szkalowania Polski.Zwróc tez uwagę ze brytyjczyk Norman Davies w polemice z antypolskim żydowskim publicysta Abrahamem Brumbergiem pisał, powołując się na mnóstwo pamiętników i relacje tysięcy żyjących na Zachodzie tych, którzy przeżyli, iz: Wśród kolaborantów i donosicieli, jak i personelu sowieckiej policji bezpieczeństwa, w owym czasie był szokująco wysoki procent Żydów (...). Z perspektywy emocjonalnej wielu Polaków, widziało Żydów jako tańczących na grobie Polski (por. N. Davies: An Exchange, "The New York Review of Books", 9 kwietnia 1987 r.)...
Jest tez pewna subtelnośc która przemilczasz TO NIE MUZEUM POLAKÓW POCHODZENIA ZYDOWSKIEGO ..lecz muzeum historii Zydów polskich..niby drobna róznica ale taka sama jak chęć wybudowania prze Polaków muzemu histori Niemców polskich poczynajac od krzyzaków
Ostatnio zmieniony 13 sty 2015, 13:15 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Państwo gangsterskie

17
Nic nie przemilczałem, po prostu nie ma sensu wpieprzać negatywnych rzeczy tam gdzie znaleźć się nie powinni. Cały kraj zna zbrodnie żydów, więc nie jest to żadną tajemnicą i tym bardziej nie powinny znaleźć się w muzeum. Victoria dobrze mówi, nikt nie jest bez winy. Mamy super muzea, chociażby powstania warszawskiego i ani słowa nie można znaleźć tam o naszych "bohaterach", psychopatycznych mordercach, którzy gwałcili i mordowali. Kiedy o żydach wiemy dużo na temat ich przewinień, to o naszych bohaterach nie mówi się wcale źle, a jeśli już, to tak jakby nie byli polakami. Czy to znaczy, że w polskich muzeach mają być takie informacje? Oczywiście, że nie, więc nikt z tego afery nie robi. To nie jest miejsce na upamiętnianie takich rzeczy i tyle. A że polaczki mają wieczny ból dupy, to przywalili się do muzeum żydów, nie zauważając własnych błędów. Nie zdziwiłbym się, gdyby takie brednie na otwarciu szerzyli działacze jakichś partii politycznych, bo tylko politycy zdolni są do odwalenia takiej szopki.
TO NIE MUZEUM POLAKÓW POCHODZENIA ZYDOWSKIEGO ..lecz muzeum historii Zydów polskich..niby drobna róznica ale taka sama jak chęć wybudowania prze Polaków muzemu histori Niemców polskich poczynajac od krzyzaków
No i w czym problem? Jeśli Niemcy będą chcieli, to sobie wybudują, mają takie prawo i nic nam do tego. Z tą różnicą, że ta mniejszość niemiecka nie odbiła się aż tak bardzo na Polsce jak mniejszość żydowska. W warszawie jest idealne miejsce na muzeum historii żydów polskich, a na śląsku czy na północy kraju spokojnie można postawić muzeum mniejszości niemieckiej. Byłoby to po prostu kulturalne dobro i jestem za. W muzeum historii żydów polskich była mowa o zaletach budowy muzeów dla mniejszości swoją drogą.
"wybudowania innemu narodowi muzemu za kwote 300 mln zł."
Zapłaciliśmy ledwie 180mln według informacji na wikipedii, finansowali je darczyńcy razem z Warszawą i MKiDN, praktycznie 50/50, a do tego sam budynek powstał z tych pieniędzy zanim w ogóle pomyślano o stworzeniu tam muzeum. Sam ten budynek jest nowoczesny, więc nie zdziwiłbym się, gdyby pochłonął połowę kwoty dofinansowania przez kraj, co znaczy, że dofinansowanie samego muzeum z naszego kraju byłoby jeszcze mniejsze. W porównaniu do muzeum drugiej wojny w gdańsku, gdzie "finansujemy" muzeum wielu krajów za kwotę, bagatela 360 mln już nie wspomniałeś. Ten budynek pomoże zarobić warszawie, a przy okazji rozwija kulturę. Koszty się zwrócą prędzej czy później, a wartość intelektualna takiej budowli będzie rosła z roku na rok - jak dla mnie po prostu dobra inwestycja, a że na przekór ksenofobom, to już nie moja sprawa. Ja jestem za inwestowaniem w intelekt i budowaniu miejsc kultury, a nie tylko rozbudowania miejskiej dżungli, bo to zwyczajnie jest opłacalną inwestycją. Za tym muzeum jeszcze ja osobiście daję rękę w górę, bo kultura żydowska jest dla mnie bardzo ciekawa, a do tego muzeum mieści się rzut kamieniem od mojego miejsca zamieszkania. Mnie to bardzo cieszy.
Ostatnio zmieniony 15 sty 2015, 12:38 przez k4cz0r200, łącznie zmieniany 2 razy.
Ani z kamienia ni z gliny tylko z Jasiowej przyczyny
Ani z kamienia ni z wody tylko z Jasiowej urody

Re: Państwo gangsterskie

18
Hmm...Chyba rózne encyklopedie czytamy ...Wikipedia podaj ze..cyt..Łączny koszt budowy gmachu, wyposażenia i stworzenia wystawy stałej muzeum wyniósł ok. 320 milionów złotych..
http://pl.wikipedia.org/wiki/Muzeum_His ... w_Polskich
320 mln zł ...dla społecznosci liczacej 8 tys ludzi...??? Oprócz tego jesli jest Muzeum Narodowe....to czemu Polacy buduja innym nacją muzea za tak kolosalne pieniadze ?? Albo wiec jesteśmy Polakami i posiadamy muzeum naszego narodu albo ktoś ma poczucie ze przynalezy do innego narodu ...Jesli tak sie czuje to gangsterstwem jest budowanie czegokolwiek za pieniadze Polaków majace upamietniac inne narodowości..
Ostatnio zmieniony 20 sty 2015, 18:46 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Państwo gangsterskie

19
Egoisto, ok, 320 milionow. Wylozonych przez kogo?
Poza tym: historia Zydow jest nierozerwalnie zwiazana z historią naszego kraju, jest czescia naszej historii. Malo znana, i funkcjonujaca jako stereotypowe opinie, czesto odbiegajace od prawdy.
Ostatnio zmieniony 21 sty 2015, 6:03 przez ayalen, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Państwo gangsterskie

20
ayalen pisze:Egoisto, ok, 320 milionow. Wylozonych przez kogo?
Poza tym: historia Zydow jest nierozerwalnie zwiazana z historią naszego kraju, jest czescia naszej historii. Malo znana, i funkcjonujaca jako stereotypowe opinie, czesto odbiegajace od prawdy.
Może masz rację,może jest mało znana.Ale dzisiaj w zasadzie nie ma już Żydów w Polsce nie widzę powodu dla którego to muzeum powstało .Może wystarczyłaby stała ekspozycja w innym stołecznym muzeum?
Ostatnio zmieniony 21 sty 2015, 8:23 przez mordotymoja, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Państwo gangsterskie

21
ayalen pisze:Egoisto, ok, 320 milionow. Wylozonych przez kogo?
Poza tym: historia Zydow jest nierozerwalnie zwiazana z historią naszego kraju, jest czescia naszej historii. Malo znana, i funkcjonujaca jako stereotypowe opinie, czesto odbiegajace od prawdy.
Nawet jesli tylko 1 zł Polacy mieliby przekazac innemu narodowi to i tak to o 1 zł za duzo gdy nie ma pieniędzy dla Polaków,polskie dzieci i pare innych rzeczy.
Nie neguję historii tylko fakt ze trzeba odrzucac polskość i chęć bycia Polakiem na rzecz chęci przynalezności do innego narodu i innej kultury. Isnieje Muzeum Narodowe i uwazam za gangsterstwo budowanie muzeum Krzyzaków w Polsce Niemców ślaskich ,pomorskich lub muzea innych narodów
Streotypy zawsze były ..gdy były biale plamy w historii Wystarczy je rozliczyc i mowic prawde o tym z jakich powodów te stereotypy powstały Wyjasnic a nie przemilczac ...tak jak przemilcza sie w tym muzeum kilkadziesiat faktów niewygodnych politycznie takich jak współpracę Zydów z ochraną carską i przyznanie ok 4 tys skonfiskowanych polskich majatków po powstaniu najbardziej gorliwym współpracownikom zydowskim...jak fakt zdrada i strzelanie do cofajacego sie wojska polskiego w wojnie polsko -bolszewickeij np w Hrubieszowie 19 sierpnia czy21 sierpnia w Siedlcach 24 sierpnia w Grodnie ..( Raport Sztabu Generalnego ) Wytoczenie procesu 76 Zydom za agitację i kolaboracje z bolszewikami przez Ministerjum Spraw Wojskowych
jak bramy tryumfalne dla ...Wermahtu wystawiane przez kahały żydowskie w 39 np w Pabianicach i kilkudziesięciu innych miasteczkach i miastach itd itd...
Polakiem jest ten kto nim chce byc ...A wybiera inna narodowosc ten kto Polakiem NIE CHCE BYC i świadomie odrzuca polskość !! Wystawianie wiec muzeum tym którzy nie chcieli byc Polakami to rodzaj gangsterstwa
Ostatnio zmieniony 21 sty 2015, 15:34 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Państwo gangsterskie

22
egoista99 pisze:Hmm...Chyba rózne encyklopedie czytamy
Po prostu nie czytasz ze zrozumieniem:
Łączny koszt budowy gmachu, wyposażenia i stworzenia wystawy stałej muzeum wyniósł ok. 320 milionów złotych[29][30].

Stowarzyszenie Żydowski Instytut Historyczny, dzięki wsparciu ponad 500 darczyńców z całego świata[31], przekazało w ciągu 15 lat 140 milionów złotych, przede wszystkim na zaprojektowanie i wykonanie wystawy stałej[30]. Kolejne 20 milionów złotych SŻIH przeznaczyło na działalność muzeum[32]. Po 90 mln złotych przekazały: miasto stołeczne Warszawa oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego[33]. W tym celu w lipcu 2005 Rada Ministrów ustanowiła program wieloletni na lata 2006–2009 pod nazwą „Budowa Muzeum Historii Żydów Polskich”, który we wrześniu 2009 został przedłużony na kolejne trzy lata[34]. Ze środków publicznych finansowana jest także bieżąca działalność placówki.

Muzeum wsparły osoby prywatne, przedsiębiorstwa i organizacje z całego świata. Dwie największe darowizny w wysokości 20 mln zł i 7 mln dolarów przekazali odpowiednio Jan Kulczyk i Tad Taube (poprzez Taube Foundation for Jewish Life and Culture i Koret Foundation)[35][36]. Donacja Jana Kulczyka, przeznaczona na sfinansowanie wystawy stałej oraz objęcie patronatem nowoczesnego audytorium, była największą jednorazową donacją na rzecz muzeum[36].
320mln razem z gmachem, który początkowo nie był przeznaczony dla muzeum (mieściło się ono w innym miejscu). 140mln od darczyńców, kolejne 20 milionów od SŻIH, po 90mln od warszawy i MKiDN. Jak widzisz wszystkiego Polska nie finansowała.

Poza tym jeśli nie chodzisz do muzeów Ty, to nie znaczy, że inni Polacy tego nie robią ;) Masa ludzi do nich chodzi, w tym też ja. Nie jestem żydem, a nadal to muzeum jest dla mnie. Kwestii tych przewinień żydów już nie komentuję, bo to zrobiłem i każdy ma inne spojrzenie na hipokryzję najwyraźniej ;) Muzeum nie jest wywaleniem kasy w błoto, bo zarabia. Przez ponad 15 lat zbierano kasę i jest duża szansa, że w ciągu 15 lat z samych profitów zwróci się to, co wywaliła na to sama Polska, a do tego jeszcze wracać się będzie w podatkach.
Ostatnio zmieniony 21 sty 2015, 15:46 przez k4cz0r200, łącznie zmieniany 2 razy.
Ani z kamienia ni z gliny tylko z Jasiowej przyczyny
Ani z kamienia ni z wody tylko z Jasiowej urody

Re: Państwo gangsterskie

23
Mialbys racje, gdyby przeslanki z ktorych wychodzisz, bylyby rowniez prawdziwe.
Popatrz w ten sposob
- skoro historia Zydow polskich jest czescia historii Polski, to muzeum przedstawia czesc historii Polski - logiczne? To nie jest muzeum poswiecone historii Izraela, nie zapominaj.
- muzeum prezentujace historie, nie jest sądem gdzie przeszlosc jest rozliczana; muzeum zwykle prezentuje te strone przeszlosci, ktora warto pielegnowac, czerpiac z niej na przyszlosc. Nie sadze aby w muzeum Powstania Warszawskiego znalazl sie dzial kwestionujacy jego zasadność, rozliczający tych, ktorzy skazali na smierc tysiace ludzi, lub obnazajacy prawdziwe powody Powstania.
- nie myl narodowosci z państwowościa: narod zydowski od wiekow zyjacy w naszym kraju jest czescia spoleczenstwa. Mozna byc Polakiem pochodzenia zydowskiego, i nie wyklucza to bycia dobrym Polakiem/ w sensie patriotyzmu/, pielegnujacego historie swego narodu, czyli historie Zydow, i dbającego o swoj kraj - Polske.
Czemu niby mialoby si ę to wykluczać?
Kwestie finansowe - to prawda, mozna by zrezygnowac ze wszystkiego, co nie jest niezbedne. Koszta tego muzeum, zwrócą sie stokrotnie, o to mozesz byc spokojny. Uwazam ze to dobra inwestycja w przyszlosc Polski.
Ostatnio zmieniony 21 sty 2015, 16:03 przez ayalen, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Państwo gangsterskie

24
Hmm...Byłem i widziałem...Przeraza ogrom przemilczeń... Przeraza tez pustka i kompletny brak zwiedzajacych...Pewnie jak za socjalizmu bedą obowiazkowe wycieczki szkolne ...
Ostatnio zmieniony 21 sty 2015, 16:04 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Państwo gangsterskie

25
ayalen pisze:Mialbys racje, gdyby przeslanki z ktorych wychodzisz, bylyby rowniez prawdziwe.
Popatrz w ten sposob
- skoro historia Zydow polskich jest czescia historii Polski, to muzeum przedstawia czesc historii Polski - logiczne? To nie jest muzeum poswiecone historii Izraela, nie zapominaj.
- muzeum prezentujace historie, nie jest sądem gdzie przeszlosc jest rozliczana; muzeum zwykle prezentuje te strone przeszlosci, ktora warto pielegnowac, czerpiac z niej na przyszlosc. Nie sadze aby w muzeum Powstania Warszawskiego znalazl sie dzial kwestionujacy jego zasadność, rozliczający tych, ktorzy skazali na smierc tysiace ludzi, lub obnazajacy prawdziwe powody Powstania.
- nie myl narodowosci z państwowościa: narod zydowski od wiekow zyjacy w naszym kraju jest czescia spoleczenstwa. Mozna byc Polakiem pochodzenia zydowskiego, i nie wyklucza to bycia dobrym Polakiem/ w sensie patriotyzmu/, pielegnujacego historie swego narodu, czyli historie Zydow, i dbającego o swoj kraj - Polske.
Czemu niby mialoby si ę to wykluczać?
Kwestie finansowe - to prawda, mozna by zrezygnowac ze wszystkiego, co nie jest niezbedne. Koszta tego muzeum, zwrócą sie stokrotnie, o to mozesz byc spokojny. Uwazam ze to dobra inwestycja w przyszlosc Polski.
Nie nie logiczne !! Historia Krzyżaków tez jest czescia historii Polski , historia Tatarów również nie mówiąc juz o historii np województwa kijowskiego wiec historia Ukraińców tez byłaby usprawiedliwiona...I nie mylę tez narodowosci z państwowoscia !!
Wyraznie podkreslam ze istnieje Muzeum Narodowe gdzie swe miejsce maja hetmani polscy pochodzenia ukraińskiego i wyznajacy prawosławie Uwazali sie oni za Polaków i BYLI Polakami Czym innym jest jednak odrzucanie polskości i chęć bycia innym narodem zyjacym w Polsce Nie widze najmniejszego powodu by budowac muzea Niemcom którzy zyli w Polsce czy Romom żyjacym od wieków w Polsce Nie liczac Tatarów,Łemków,Białorusinów i Ormian !!!
Ostatnio zmieniony 21 sty 2015, 16:17 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Państwo gangsterskie

26
PS Muzea sa po to by gromadzić doumenty i artefakty Jesli wiec przemilcza sie niewygodne dokumenty i niewygodne fakty to taka instytucja przestaje byc muzeum a staje sie gmachem w którym glryfikuje sie wybrane tezy !! Dlatego tez w Muzeum Powstania Warszawskiego są równiez dokumenty zaprzeczajace tezie o koniecznosci Powstania w Warszawie
Ostatnio zmieniony 21 sty 2015, 16:25 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Państwo gangsterskie

27
No coz, Egoisto - wedlug mnie historia Krzyzakow jest historia Niemiec, dotyczaca Polski.
Jakkolwiek by nie patrzec, muzeum powstalo, z woli ludzi, ktorzy fakt jego istnienia widza inaczej niz Ty.
Uwazasz ze narod zydowski powinien przeprosic za to, ze nie zawsze jego historia byla nieskalana?
Przyznac to publicznie, bijac sie w piersi?
Pewnie tak - tylko czy my, jako narod zrobilismy juz to wzgledem tych, ktorym owo przepraszam sie nalezy?
Nie od dzis mam wrazenie, ze masz jakis osobisty żal do Zydow, ze nie byli, nie są święci?
Ano nie są, boż są ludzmi. Tak jak my, u ktorych tez roznie z ta swietoscia bywa.
Ostatnio zmieniony 21 sty 2015, 19:27 przez ayalen, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Państwo gangsterskie

28
Nie uwazam by konieczne było walenie czolem w podłoge ...ale nalezy wyjasnic te wszystkie sprawy które dzisiaj zamiata sie pod dywan i udaje ze ich nie było Uwazam ze te białe plamy na naszej historii sa tym co budzi demony Bo gdy rozum śpi tam rodza sie demoniczne strerotypy Wyajsnienie spraw zwiazanych z wojna polsko=bolszewicką i zaangarzowania środowiska żydowskiego w znacznej czesci po stronie bolszewików jest dla mnie oczywistościa taką sama jak role Zydów w 36. Dywizja Grenadierów Dirlewangera ,NKWD itd itd...
Oprócz tego tak jak powiedziałem Istnieje Muzeum Narodowe i tam jest miejsce do upamiętniania wszystkiego co wiąze sie z naszym narodem Nie widze powodów dla których nasz naród miałby wystawiac innemu narodowi muzea Ani Niemcom ani Ukraińcom ani Cyganom lub innym nacjom Litwinom.Białorusinom czy Rusinom ..mimo iz mieszkaja u NAS od pokoleń i od pokoleń wiaze nas historia...Albo ktoś jest Polakiem i chce nim byc albo nie czuje sie nim ..
Mówisz ze muzeum powstało z woli NO... WŁAŚNIE KOGO ??? Bo Polaków jakoś nikt sie nie spytał ...Równie dobrze moze powstac muzeum Krzyzaków ...ufundowane przez ziomkostwo i ...obarczajace kosztem Polaków..
Mówisz ze mam jakies żale do Zydów ...ale to nie o żale chodzi tylko o sprawiedliwośc tak jak w Katyniu, który z takim samym skutkiem usiłowano ukryc jak te sprawy ktore pokazuję ...Im cos ktoś bardziej urzedowo chce cos ukryc tym ciekawość ludzi jest wieksza a gdy odkryja czesc prawdy to powstaje streotyp obarczajcy wszystkich NAWET TYCH NAJUCZCIWSZYCH Z UCZCIWYCH !!
Ostatnio zmieniony 21 sty 2015, 20:00 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Państwo gangsterskie

29
Ok Egoisto, rozumiem, jednak nadal uwazam, ze sensowniej jest budowac przyszlosc w oparciu o przeszlosc, na podstawie tego, co bylo dobre.
Co do "pytania Polakow o zdanie" - Ty chcesz jakas narodowa rewolte wywolac? Spotkales dwoch Polakow, ktorzy mieliby to samo zdanie na jakis temat?
Widzisz - Ty napisales o narodach mieszkajacych U NAS. I to jest roznica: oni nie mieszkaja u nas. Polska to takze ich kraj. Mieszkaja u siebie.
Ostatnio zmieniony 21 sty 2015, 21:00 przez ayalen, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Państwo gangsterskie

30
Hmmm...Tyle tylko ze ani z Rosjanami ani Niemcam nie mozna było powiedzieć wybaczam i prosze o wybaczenie tak długo jak długo nie zostały wyjasnione wszystkie kwestie...Tak długo wiec jak długo spoleczność żydowska nie bedzie chciała wyjasnienia
kwestii zapalnych ograniczajac sie do oskarzania Polski i Polaków o antysemiztyzm ( ale czemu w to właczamy Arabaów ?? )
tak długo pokutowac beda znane ci stereotypy o Zydach ,żydokomunie itd. Jedyne co moze zmienic skrywaną niechęć to otwartość i szczerość intencji...W innym przypadku ustne przekazy z pokolenia na pokolenie beda obarczac Zydów grzechami zawinionymi i calkowicie zmyslonymi...
Zdaniem znanego historyka Normana Davisa bez znajomości przeszłości swojego narodu niemożliwe jest tworzenie teraźniejszośc
i budowanie przyszłosci
Ostatnio zmieniony 21 sty 2015, 22:15 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego
ODPOWIEDZ

Wróć do „Etyka i prawo”

cron