Re: Państwo gangsterskie

92
egoista99 pisze:Przynależmość do narodu ( BO CHYBA PRZYZNAJESZ ZE NARODY ISTNIEJA ? ) jest determinowane przez Ciebie i TWOJA WOLE !!
To TY okreslasz czy chcesz przestrzegac narodowych zwyczajów ,tradycji i jezyka Od Ciebie i tylko od Ciebie zalezy czy jestes Polką Zydówka ,Brytyjką czy biała Masajką ( mozesz byc tez zółta ,zieloną lub w odcieniu rózu ...Nie ma znaczenia ..)
czyżby pieniactwo i uprzedzenia stanowiły nieodłączny 'szlacheckiemu herbowi' dodatek ;)?

nowela napisana w XIX wieku. po dyskusji wyraźnie widać jak prymitywny antysemityzm ma się nadal świetnie w XXI wieku :(
może warto odświeżyć sobie lekturkę ze szkoły podstawowej i pomyśleć co nie co?
Obrazek
Ostatnio zmieniony 27 sty 2015, 21:39 przez Lunadari, łącznie zmieniany 1 raz.
"Kochamy się, bo ona tak samo mi się nie podoba jak ja jej, i nie ma nierówności."
Witek Gombrowicz

Re: Państwo gangsterskie

93
Aj waj.Nie lubić Żydów=być antysemitą.Co to kura za dziwoląg jest ?Nie mam zamiaru całować ich w dupę.Nawet jak to wielu obłudników robi udawać że całuję.Ta poprawność polityczna w końcu was zabije .
Ostatnio zmieniony 27 sty 2015, 22:21 przez mordotymoja, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Państwo gangsterskie

94
mordotymoja pisze:Aj waj.Nie lubić Żydów=być antysemitą.Co to kura za dziwoląg jest ?Nie mam zamiaru całować ich w dupę.Nawet jak to wielu obłudników robi udawać że całuję.Ta poprawność polityczna w końcu was zabije .
O tym wlasnie i mowa: tak, jakbysmy umieli jedynie albo całować w doope, albo kopac w doope. W dodatku nie majac nic przeciwko temu, ze ci, ktorych calujemy - kopia nas, a przeciwnie - majac pretensje, ze ci, ktorych my kopiemy - nas nie caluja.
A normalnie, bez bez jedego i drugiego sie nie da?
Ostatnio zmieniony 28 sty 2015, 0:11 przez ayalen, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Państwo gangsterskie

95
Conan, ja prosilam o konkrety tego raju, ktory Zydzi mieli u nas.
Czyzby rajem bylo pozwolenie na osiedlanie sie na obrzezach miast?
I zezwolenie na zajmowanie sie tym, czym Polacy albo nie potrafili, albo im sie nie chcialo. Albo uwazali za zajęcie niegodne siebie?
Mowisz ze panowie szlachta stworzyli Polske???
A czyimi raczkami, i czyja praca? I czyim kosztem, i po czyich trupach?
Nie przecze - ich zasluga bylo, ze chodzili czasami na lewo, zamiast degenerowac sie w swoim nadgnilym gronie. Ale przewaznie i tak: bywali zamiast byc, a jak juz byli, to dzielili wlos na czworo, albo zarli sie o nie swoje.
Pewnie przesadzam.
Ostatnio zmieniony 28 sty 2015, 0:20 przez ayalen, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Państwo gangsterskie

96
http://pl.wikipedia.org/wiki/Historia_Żydów_w_Polsce
Pierwsze, niewielkie wspólnoty żydowskie istniały w Polsce już w XIII wieku, a w kolejnych wiekach powiększyły się znacznie, przyjmując wypędzonych Żydów z całej Europy[1], w tym z Niemiec (1346), Węgier (1349-1526 i 1686-1740), Francji (1394), Austrii (1420), Hiszpanii (1492), Portugalii (1497), Kijowa (1886), Moskwy (1891). Król Kazimierz III Wielki jest uznawany za protektora Żydów w Polsce. W 1334 Kazimierz Wielki wyciągnął Żydów spod jurysdykcji prawa niemieckiego i od tego czasu gminy żydowskie bezpośrednio zaczęły podlegać sądom królewskim . Od decyzji Kazimierza Wielkiego chroniącej bezpieczeństwa i interesów Żydów, Królestwo Polskie stało się przystanią bezpieczeństwa ludów semickich wygnanych z całej Europy. Od czasów powstania Królestwa Polskiego, poprzez utworzoną w 1569 Rzeczpospolitą Obojga Narodów, aż do okresu klęsk wojennych powstania Chmielnickiego i potopu szwedzkiego w XVII w., Polska była jednym z najbardziej tolerancyjnych państw Europy, stała się więc domem dla jednej z największych i najdynamiczniej rozwijających się społeczności żydowskich. Nieprzypadkowo też współcześni nazywali ówczesną Polskę rajem dla Żydów (łac. paradisus Iudaeorum)[3], a szesnastowieczny rabin krakowski Mojżesz ben Israel Isserles podkreślał, że jeśliby Bóg nie dał Żydom Polski jako schronienia, los Izraela byłby rzeczywiście nie do zniesienia . Jednakże kiedy unia polsko-litewska zaczęła słabnąć z powodu wojen oraz konfliktów religijnych (pomiędzy protestantami a katolicką kontrreformacją i między prawosławiem a unią brzeską), zanikała również tradycja polskiej tolerancji. W konsekwencji od 2 połowy XVII wieku pogorszyła się sytuacja Żydów polskich.
Pogrubiłem to co najważniejsze, Kazik Wielki nie był malowanym władcą jak za czasów Saskich, podleganie sądom królewskim było przywilejem, nawet chłopi podlegający sądom królewskim byli uważani za wolnych ludzi, nie byli własnością panów, bo sam król obejmował nad nimi opiekę.
Dalej sam XVI-wieczny Rabin określił Polskę jako Raj dla Żydów, a nie że ja to sobię wymyśliłem ;) http://pl.wikipedia.org/wiki/Mojżesz_be ... l_Isserles

Innych konkretów poza słowem pisanym Ci nie podam, przecierz nie przeniose się w czasie do XVI-XVII wieku, żeby Ci sprowadzić z tamtąd polskiego Żyda który Ci wyduka - dobra być Polska dobra, dobre pany, bobre ludy w Polska żyć, dobre traktować luda IzrOela - :P

Co do polskiej szlachty, to są już na śmietniku histori, nie żal mi ich, ale mieli dobre strony, piszesz że zbudowali Polskę nie swoimi rękami, ale czy słyszałaś o elicie która sama coś buduje? Jasne że fundamentem są zawsze prości ludzie, i tu niema nad czym deliberować.
Tym bardziej uważam że niema co po nich jeżdzić jak po kobyle, bo jednak coś nam zostawili, oni tworzyli kulturę i wogóle, ale bez prostych ludzi nic by nie zrobili, to była NASZA szlachta, więc ich osiągnięcia są też naszymi osiągnięciami.
Natomisat gdyby nie mieli wad to by nie upadli, nie chcemy ich wad więc niech spie...ają, poco komu przejmować wady?
Wątpię też aby tym co naprawdę szlachetniejszym(czyli prawdziwym) szlachcicom, zależało aby zostawić swojemu ludowi swoje wady w spadku.
Wielu szlachetnie urodzonych brało udział w podnoszeniu świadomości naszego narodu, chyba nie muszę Ci pisać że Piłsudski, czy Dmowski, też byli szlachetnie urodzeni, nie byli oczywiście żadnymi ideałami ale zależało im na kraju i narodzie.
Kto miał oświecać prostych ludzi jeśli nie oni? Żydzi? Albo niepiśmienni analfabeci? Pozatym oni w przeciwieństwie do elit dzisiejszych, od czasu do czasu nadstawiali swoją dupe, tu akurat pisze o czasach średniowiecza i XVI- XVII wieku głównie choć i pużniej tak bywało, co też wspomniałem choćby odnośnie Piłsudskiego.

Jeszcze raz podkreślę, nie żal mi tych mamutów jako niby pokrzywdzonej klasy społecznej, bo z nimi tak samo jak z tym żydostwem, ale to była nasza elita która coś jednak stworzyła. A wady mieli takie same jak wszyscy cholerni panicze, tylko u nas się rozbisurmanili strasznie, prawdziwego króla zabrakło.
Ostatnio zmieniony 28 sty 2015, 6:35 przez Conan Barbarzynca, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Państwo gangsterskie

97
Conan, ja tam prosta baba wsiowa jestem, i na moj prosty rozum - wszystko rodzi sie tak samo, tylko potem niektorym sie zdaje, ze oni inaczej urodzeni.
Kazimierz Wielki byl gospodarny jegomosc, i dostrzegl w Zydach potencjal rozwojowy dla Polski, bo chyba nie myslisz, ze z czystej milosci ich wspieral.
O szlachcie rozmawiac nie bede, bo i nie ma o czym, sami sie wyszlachtowali dostatecznie, pozostawiajac potomnym w spadku sklonnosci, niekoniecznie dobre.
Generalnie, swiat od zarania sklada sie z ludzi madrych i szlachetnych, albo i nie - a nie ze szlachty i reszty. A to, ze niektorym wydawalo sie inaczej, to ze przeroznymi sposobami zdobyli majatki i pozycję spoleczna, w ten sposob zapewniajac sobie mozliwosci rozwoju, to juz insza inszosc. Myslisz, ze Bog jest szlachcicem? Ze Adam i Ewa byli "szlachetnie urodzeni"?
A nie wiesz, od czego pochodzi slowo "szlachta"? Bo jakos ze szlachtowaniem prosiakow mi sie kojarzy?
Ostatnio zmieniony 28 sty 2015, 7:18 przez ayalen, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Państwo gangsterskie

98
Od tego trzeba zacząć że ja nie wierzę w historyjki o Adamie i Ewie ;)
Co do reszty :zemdlala: gdybyś mi tego nie wyjaśniła to bym normalnie myślał, że szlachcióry mają krew koloru niebieskiego :P
Mnie też nie interesują dyskusje o Żydach bo niema o czym, ja tu zabrałem głos nie ze względu na żydostwo, tylko dlatego że kochane "Żydziątka" wybielałaś kosztem Polaków. Chciałaś konkrety to Ci podałem, tyle ile wiem, jeśli nic dla Ciebie te fakty nie znaczą to Twoja sprawa, nic na to nie poradzę.
Nie jestem też zresztą szlachetnie urodzony, a w dzisiejszych czasach niema to już znaczenia, szlachta była i mineła, każdy jednak ma jakieś pochodzenie, zawsze była taka czy inna elita, żydostwo też miało swoją szlachtę Jerozolimską, nasza stara elita już elitą nie jest, to przeszłość, teraz się takie proste ludki jak ja czy Ty możemy wymądżać, bo umiemy pisać.
Ostatnio zmieniony 28 sty 2015, 9:39 przez Conan Barbarzynca, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Państwo gangsterskie

99
Conan - mowisz kochane "Zydziadka" wybielam? Kosztem kochanych "Polaczkow"?
A po co ja mam wybielac to, co nie jest czarne?
To raczej niektórzy wybielaja "Polaczkow" - kosztem Zydow. Efekty swojego jasniepanskiego warcholstwa przerzucajac na innych.
Jeszcze raz przypomne scene z pewnego filmu: jasnie pan klnie Zydow, wykupujacych majatki szlachty. Tego ze swoj majatek przerznal w karty, i na zagranicznych wojazach - zauwazyc nie raczy. Zyd jest winny, skad ze by jasnie pan.
Ostatnio zmieniony 28 sty 2015, 11:03 przez ayalen, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Państwo gangsterskie

101
Nie Conan - rozni nas to, ze tam gdzie Ty widzisz "Zydziatka" - ja patrze na ludzi.
A mozesz wyjasnic:
kim sa owe " Zydziadka" o ktorych mowisz?
Bo gdybyś nie wiedzial: Polaczek to pogardliwe okreslenie Polaka. Tak jak okreslenie "Zydek" jest pogardliwym okresleniem Zyda.
Ostatnio zmieniony 28 sty 2015, 13:03 przez ayalen, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Państwo gangsterskie

103
ayalen pisze:Nie Conan - rozni nas to, ze tam gdzie Ty widzisz "Zydziatka" - ja patrze na ludzi.
A mozesz wyjasnic:
kim sa owe " Zydziadka" o ktorych mowisz?
Bo gdybyś nie wiedzial: Polaczek to pogardliwe okreslenie Polaka. Tak jak okreslenie "Zydek" jest pogardliwym okresleniem Zyda.
Napisałaś wiele nieładnych rzeczy o własnym narodzie, chcesz żeby mnie to gryzło? ;)
Ostatnio zmieniony 28 sty 2015, 13:11 przez Conan Barbarzynca, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Państwo gangsterskie

104
Lunadari pisze:
egoista99 pisze:Przynależmość do narodu ( BO CHYBA PRZYZNAJESZ ZE NARODY ISTNIEJA ? ) jest determinowane przez Ciebie i TWOJA WOLE !!
To TY okreslasz czy chcesz przestrzegac narodowych zwyczajów ,tradycji i jezyka Od Ciebie i tylko od Ciebie zalezy czy jestes Polką Zydówka ,Brytyjką czy biała Masajką ( mozesz byc tez zółta ,zieloną lub w odcieniu rózu ...Nie ma znaczenia ..)
czyżby pieniactwo i uprzedzenia stanowiły nieodłączny 'szlacheckiemu herbowi' dodatek ;)?

nowela napisana w XIX wieku. po dyskusji wyraźnie widać jak prymitywny antysemityzm ma się nadal świetnie w XXI wieku :(
może warto odświeżyć sobie lekturkę ze szkoły podstawowej i pomyśleć co nie co?
http://csimg.webkupiec.pl/srv/PL/290397 ... daaski.jpg
Jesli pieniactwem nazywasz odrębność narodową to najwiekszymi pieniaczami sa Zydzi ....A prymitywny antypolonizm idacy w nieodłacznej parze z oskarzeniami o natysemityzm ( TAK JAKBYM O COS OSKARZAŁ ARABÓW CZY BERBERÓW !! ) jest tylko jawnym krentactwem i próba zamiatania pod dywan gangsterskich metod na osiaganie swoich celów nic nie majacych wspólnego z interesem Polaków
Ostatnio zmieniony 28 sty 2015, 15:27 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Państwo gangsterskie

105
ayalen pisze:Egoisto, przynajmniej staje sie zrozumiale, dlaczego tak uwieraja Cie przemilczenia i polprawdy - Twoje wlasne.
- a czy nie jest tak, ze Zydzi przybywali do naszego kraju, mamieni obietnicami przeroznych przywilejow i udogodnien, ktore nastepnie okazaly sie pustoslowiem?
- a czy nie jest tak, ze ow brak integracji byl nastepstwem traktowania Zydow jak pariasow?
- nie wiem, co zlego widzisz w tym, ze dochowali wiernosci swoim korzeniom. Masz im za zle, ze wzorem Jasnie Panow nie przerzneli Polski w karty?
- a nie pomyslales o tym, ze wsrod Polakow budujacych ow pomnik - sa i potomkowie tych, ktorym jest on poswiecony?
- moze mieli dosc polskiej "goscinnosci"? I polskiego bezholowia?
- takiej samej akcji, jak Powstanie Warszawskie, ktorego efektem byla jedynie niepotrzebna smierc setek ludzi?
Dlaczego odmowili? Widocznie nie chcieli byc podnozkiem w drodze do chwaly Panow Oficerow. Za madrzy byli widocznie. Moze probowali przezyc, zamiast ginac?
Ostatni post: i co, czyzby majateczek wykupil jakis Jankiel, i stad te żale?
Opowiesci o mamieniu obietnicami to część bajek z 1001 nocy Wytłumacz mi czemu jedynym narodem który ciągle od 2000 lat jest wypędzany sa Zydzi ?? Czemu wypędzono ich z Portugalii i Hiszpanii ?? a następnie z Anglii ?? Czemu wypedzano ich z Niemiec i Włoch ??? CZEMU NIKT NIE CHCE Z NIMI ZYC WSPÓLNIE !!! CZEMU nawet obecnie narasta fala antyzydowska w UK,Francji i Niemczech ?? Czemu w UK w wiekszosci sklepów znajduja sie ulotki wspierajace Palestyne i potepiajace Izrael ???,Czemu w 1941 miały miejsce pogromy Zydowskie od Litwy przez Białorus ,Polske Ukraine Wegry,Bułgarie az po Macedonie ??
Na to pytanie juz dawno dano odpowiedz Był to odwet ludnosci miejscowej za kolaboracje Zydów z komunistami donosy do NKWD powodujace zsyłke lub rozstrzelania ..
Co do pomnika to po raz kolejny odpowiem ci POLACY URATOWALI OD ŚMIERCI OK 300 000 Zydów w czasie II Wojny i jakoś nie doczekali sie pomnika w Izraelu...Za to ukrywa sie prawde o kolaboracji Zydów z Gestapo ,o osławionej policj Zydowskiej KTÓRA MA NA SUMIENIU SETKI TYSIECY POMORDOWANYCH WSPÓLBRACI,których pomagala rozstrzeliwac ,wyłapywac i świadomie wywozić do KZ. Potwierdza to Hannah Arendt w ksiązce Eichmann w Jerozolimie oskarzając Judenraty o kolaboracje z hitlerowcami i przyczynienie sie do smieci setek tysiecy Zydów . Ta ksiazka jest dalej dostepna i kosztuje tylko 26 zł Moze zacznij od przeczytania jej i PUENTY Z NIEJ WYNIKAJACEJ !!!
Ostatnio zmieniony 28 sty 2015, 15:58 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Państwo gangsterskie

106
Conan Barbarzynca pisze:
ayalen pisze:Nie Conan - rozni nas to, ze tam gdzie Ty widzisz "Zydziatka" - ja patrze na ludzi.
A mozesz wyjasnic:
kim sa owe " Zydziadka" o ktorych mowisz?
Bo gdybyś nie wiedzial: Polaczek to pogardliwe okreslenie Polaka. Tak jak okreslenie "Zydek" jest pogardliwym okresleniem Zyda.
Napisałaś wiele nieładnych rzeczy o własnym narodzie, chcesz żeby mnie to gryzło? ;)
Jakich nieladnych?
Nieprawdziwych?
Nieladnie jest patrzec tylko na jedna strone medalu.
Jeszcze nieladniej jest wybielac siebie kosztem innych,, ktorym sie wytyka to, ze nie sa swieci - bo my przez to mozemy wydac sie troche mniej nieswieci?
Ostatnio zmieniony 28 sty 2015, 17:27 przez ayalen, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Państwo gangsterskie

107
Egoisto, dlaczego?
Uprzedzam - odpowiedz moze nie przypasc Ci do gustu.
A moze zwyczajnie dlatego, ze sa madrzejsi, bardziej pracowici, inteligentniejsi i rowniez bardziej solidni niz ci, posrod ktorych przyszlo im zyc?
Bo kazda miernota nie przyzna sie, ze cos wyrasta ponad jej poziom - i zamiast korzystac z okazji i dorastac, woli sama siebie upewniac o swojej niezwyczajnosci, na wszelki wypadek usuwajac sobie z oczu to, co jawnie temu mmiemaniu o sobie przeczy.
A moze powiesz mi, jakim cudem Żydzi, gdziekolwiek sie znajda - odgrywaja nietuzinkowa role?
A moze to nie cud?
Jeszcze raz Ci przypominam: muzeum ktore tak Ci przeszkadza, nie jest muzeum Izraela. Nie naginaj faktow do swojego widzenia.
I nie przełamuj: nie ukrywa sie, skoro jest to wiadome, i mozna o tym poczytac.
To, ze nie mowi sie o tym publicznie... no coz, moze gdyby dano szanse osądzanym o wszystkie nieszczescia swiata. Na razie - spojrz na to rozsądnie: chcesz aby ten, ktory sluzy innym do wycierania geby, rak - o sumieniu nie wspominajac juz nawet - sam sie podal na tacy?
Dobrze jest, jesli ten, kto chce sadzic innych, najpierw sam sie rozliczy, ze swoich własnych win, zamiast kryc je wyciaganiem na wierzch win innych.
Bo przeciez o to chodzi, prawda?
Ostatnio zmieniony 28 sty 2015, 17:44 przez ayalen, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Państwo gangsterskie

108
mordotymoja pisze:Aj waj.(..) Nie mam zamiaru całować ich w dupę .Nawet jak to wielu obłudników robi udawać że całuję.
zadziwiający tok skojarzeń..
skąd one w ogóle się biorą?? na jakiej podstawie i z jakiej przyczyny??
te skrajności oczywiście mam na myśli: 'całować kogoś w d.pę' lub 'nie całować'
przecież każdy ma prawo żyć własnym życiem bez zbędnego okazywania czułości fizycznej, bo ta - wg cywilizowanych ludzi - uchodzi wyłącznie w intymności prywatnych sypialni.. ;)
Ostatnio zmieniony 29 sty 2015, 20:28 przez Lunadari, łącznie zmieniany 1 raz.
"Kochamy się, bo ona tak samo mi się nie podoba jak ja jej, i nie ma nierówności."
Witek Gombrowicz

Re: Państwo gangsterskie

109
A moze powiesz mi, jakim cudem Żydzi, gdziekolwiek sie znajda - odgrywaja nietuzinkowa role?
W Izraelu wiele Żydów mieszka i większość ogromna odgrywa tam tuzinkowe rolę ;)
Po prostu jak ktoś jest Żyd i jest słwny albo polityk to się mówi że to Żyd i zwraca na to uwagę, właśnie że to Żyd i stąd pogląd że odgrywają oni nietuzinkowe role. A nietuzinkowe rolę odgrywają ludzie różnego pochodzenia.


W Polsce chyba z trzech Ministrów MSZ było Żydami, taki to antysemicki kraj. ;)
Inna sprawa, że Żydzi zdominowali np. kinematografie amerykańską, czy różne branże co wynika z historii/
Ostatnio zmieniony 29 sty 2015, 20:41 przez voltaren, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Państwo gangsterskie

110
egoista99 pisze:
Lunadari pisze:
egoista99 pisze:Przynależmość do narodu ( BO CHYBA PRZYZNAJESZ ZE NARODY ISTNIEJA ? ) jest determinowane przez Ciebie i TWOJA WOLE !!
To TY okreslasz czy chcesz przestrzegac narodowych zwyczajów ,tradycji i jezyka Od Ciebie i tylko od Ciebie zalezy czy jestes Polką Zydówka ,Brytyjką czy biała Masajką ( mozesz byc tez zółta ,zieloną lub w odcieniu rózu ...Nie ma znaczenia ..)
czyżby pieniactwo i uprzedzenia stanowiły nieodłączny 'szlacheckiemu herbowi' dodatek ;)?

nowela napisana w XIX wieku. po dyskusji wyraźnie widać jak prymitywny antysemityzm ma się nadal świetnie w XXI wieku :(
może warto odświeżyć sobie lekturkę ze szkoły podstawowej i pomyśleć co nie co?
http://csimg.webkupiec.pl/srv/PL/290397 ... daaski.jpg
Jesli pieniactwem nazywasz odrębność narodową to najwiekszymi pieniaczami sa Zydzi ....A prymitywny antypolonizm idacy w nieodłacznej parze z oskarzeniami o natysemityzm ( TAK JAKBYM O COS OSKARZAŁ ARABÓW CZY BERBERÓW !! ) jest tylko jawnym krentactwem i próba zamiatania pod dywan gangsterskich metod na osiaganie swoich celów nic nie majacych wspólnego z interesem Polaków
wykrzykniki plus używany caps lock wyraźnie wskazują na 'siłę' argumentów, aczkolwiek mało przekonywujących.
sprawiają raczej wrażenie zasłony dymnej w ukrywaniu (nie) zdolności do obiektywnej oceny bycia przede wszystkim człowiekiem, później obywatelem, członkiem, sąsiadem etc.

ps. zaciekawił mnie zarzut 'antypolonizmu'. czy zechciałbyś rozwinąć myśl do kogo był skierowany?
Ostatnio zmieniony 29 sty 2015, 20:41 przez Lunadari, łącznie zmieniany 1 raz.
"Kochamy się, bo ona tak samo mi się nie podoba jak ja jej, i nie ma nierówności."
Witek Gombrowicz

Re: Państwo gangsterskie

112
Lunadari pisze:
mordotymoja pisze:Aj waj.(..) Nie mam zamiaru całować ich w dupę .Nawet jak to wielu obłudników robi udawać że całuję.
zadziwiający tok skojarzeń..
skąd one w ogóle się biorą?? na jakiej podstawie i z jakiej przyczyny??
te skrajności oczywiście mam na myśli: 'całować kogoś w d.pę' lub 'nie całować'
przecież każdy ma prawo żyć własnym życiem bez zbędnego okazywania czułości fizycznej, bo ta - wg cywilizowanych ludzi - uchodzi wyłącznie w intymności prywatnych sypialni.. ;)
Nie rób Sobie jaj,nie jestem w nastroju .
Ostatnio zmieniony 29 sty 2015, 21:15 przez mordotymoja, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Państwo gangsterskie

117
kto wie Conan..?
a może staniesz się pewnego dnia protoplastą nowego zupełnie narodu? wówczas lampa przestanie być wyłącznie Twoją ;)
Ostatnio zmieniony 29 sty 2015, 22:10 przez Lunadari, łącznie zmieniany 1 raz.
"Kochamy się, bo ona tak samo mi się nie podoba jak ja jej, i nie ma nierówności."
Witek Gombrowicz

Re: Państwo gangsterskie

118
Według legendy król Salomon był czarnoksiężnikiem, przywołał 72 demony geocji, to jest stary symbol ezoteryczny, a stary Jahwe by się w grobie przewrócił gdyby to zobaczył ;)

Tu nie chodzi wogóle o naród żydowski, oni są tylko "obstawą", skoro żydostwo jest takie wszchmocne, to czemu dali się wymordować Niemcom jak barany?
Gdzie była ich wrodzona wybitność? Nigdzie. To byli normalni ludzie jak reszta, a wybitności nie mają z góry określonej narodowości(nawet się rymuje).

To typowy pakt z niewidzialnymi mocami, analogicznie ze swastyką, która też poza okresem Hitlerowskim, niema żadnych historycznych związków z Niemcami.

Z ludzi się robi idiotów i dlatego się denerwują, Mordotymoja nie jest żadnym antysemitą, a żadni Żydzi światem nie rządzą.
Poprostu opłaca się być Żydem, bycie Żydem jest dobrze widziane jeśli się należy do elity, mile widziane jest też lizanie Żydom dupy jeśli się do elity aspiruje, rzecz tylko w tym że Żyd nie jest Żydem :P
Ludzi naprawdę guzik obchodzi naród Żydowski(no chyba że ktoś jest filosemitą), tu chodzi o pewną energię.
Ostatnio zmieniony 29 sty 2015, 22:14 przez Conan Barbarzynca, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Państwo gangsterskie

119
Ok Conan, masz prawo widziec i rozumiec to po swojemu.
Tylko bym dopytala: w jakim sensie "oplaca sie byc Zydem"?
I co to wlasciwie znaczy - przejscie na judaizm, zamieszkanie w Izraelu, czy jeszcze cos innego?
Voltaren; poniekad.
Skoro jednak wspomniales o Izraelu: podasz przyklad innego panstwa, ktore powstalo z niczego, trwa otoczone morzem wrogosci i z pustynnych piasków zbudowalo mocarstwo?
Ludzi ktorzy zamiast krzyczec ze im inni zabieraja, albo nie daja - zakasali rekawy i zabrali sie do roboty?
Ludzi, ktorzy zamiast wzorem innych - zamiast podstawiac sobie wzajemnie nogi i sciagac do kotla - wspieraja sie nawzajem, gdziekolwiek by byli?
Wedlug mnie bycie Zydem to cecha charakteru, ale bez pol litra tego nie rozbieriosz, a ze ja niepijaca, to nie na moj rozum. Bycie Zydem to cos, co sie czuje.
Ostatnio zmieniony 30 sty 2015, 6:39 przez ayalen, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Etyka i prawo”

cron