Re: Państwo gangsterskie

121
Ponownie zadaję pytanie ,bo jak zawsze gdyz brakuje argumentów to pojawiaja się obelgi
Pytania są
Po pierwsze - Czy Zydzi przyjechali do Polski ...wiec są mniejszością narodową mieszkajaca U NAS !!
Po drugie - czy setki lat nie integrowali się ,zachowując swoja tradycję ,swój język Zachowali wiec ODREBNOŚC NARODOWĄ !
Po trzecie - czy jesli zachowali odrębność od narodu polskiego ..to czy jasne jest ze nie chcieli byc Polakami
Po czwarte - Niby czemu naród polski ma budowac pomniki innemu narodowi ??
Tym bardziej ze jest to pomnik półprawdy wygodnej tylko dla jednej strony ?? Dlaczego nie ma prawdy o uczynkach Zydów
w Powstaniu Styczniowym , wojnie polsko-bolszewickiej ,zdradzie stanu dokonanej przez znaczna cześć społeczności żydowskiej dokonanej w tej wojnie , o zdradzie stanu dokonanej przez Zydów w chwili wkroczenia do Polski Armii Czerwonej w 1939,
o dezercji w Palestynie z Armii Andersa blisko 3000 Zydów na łaczna ilośc ok 4000 ?? o wspólpracy z NKWD i roli Zydów w UB ?
Czemu mamy nie wiedziec ze Judenraty ściśle wpółpracowały z gestapo a polcja żydowska okradała z majatku swoich własnych
krajan i gorliwie zaganiała ich do wagonów jadacych do KZ Czemu w tym gmachu tegoz muzeum całkowicie przemilcza sie te fakty ?? Czemu calkowicie przemilczano to co napisała Hannah Arendt Dla Żydów rola, jaką przywódcy żydowscy odegrali w unicestwieniu własnego narodu, stanowi niewątpliwie najczarniejszy rozdział całej historii" Jesli wiec była jakas rola przywódców żydowskich w unicestwianiu własnego narodu to czemu mamy nie wiedziec o tym ??
Czemu mamy nie wiedzieć
cyt..
Do wykonania swoich niecnych czynów, jak ściąganie ogromnych podatków i nałożonych kontrybucji, łapania do łagrów i napadów na domy żydowskie, Judenraty używały swojej Ordnungsdienst, której dawali procent z łupu, a ci ludzie w liczbie dziesięciu-piętnastu napadali na ludzi, bijąc w okrutny sposób, niszcząc i rabując, cokolwiek się dało, i to ze straszną bezwzględnością". (Por. B. Milch: "Testament", Warszawa 2001, s. 106-107)

Czemu mamy niewiedziec tego co pisał Baruch Goldstein ..Przyprowadzał ze sobą kogokolwiek mógł schwytać - przyjaciół, krewnych, nawet członków najbliższej rodziny. Byli policjanci, którzy ofiarowywali swych własnych wiekowych rodziców z usprawiedliwieniem, że ci i tak szybko umrą" (Por. B. Goldstein: "The Star Bear Witness", New York 1949, s. 66, 106, 129).

Klara Mirska, Żydówka, która opuściła Polskę w 1968 roku, nie miała w swych wspomnieniach dość złych słów dla odmalowania niegodziwości niektórych przedstawicieli środowisk żydowskich w czasie wojny. Opisała następującą historię:
"Syn przewodniczącego Judenratu jednego z gett został skazany przez Niemców na śmierć. Przyprowadził go na egzekucję jego ojciec. On miał go powiesić w ciągu kilku minut. Gdyby tego nie uczynił, miał sam zostać powieszony. Taki niesamowity żart wymyślili Niemcy. Ojciec, któremu chęć pozostania przy życiu przysłoniła wszelkie uczucia miłości rodzicielskiej, zaczął poganiać syna.
Czynił to na oczach rozbawionych Niemców i stojących w milczeniu przy tej scenie Żydów:
„No, prędko rozbieraj buty! No, pośpiesz się, i tak ci nic nie pomoże" (Wg K. Mirska: "W cieniu wielkiego strachu", Paryż 1980, s. 447).
Ostatnio zmieniony 30 sty 2015, 10:16 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Państwo gangsterskie

122
Egoisto, tyle razy Cię proszono o nieużywanie, zupełnie nieczytelnego żółtego koloru... Chodzę za Tobą i zmieniam na orange, ale już mi się znudziło ;)
Ostatnio zmieniony 30 sty 2015, 10:22 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Państwo gangsterskie

123
Victoro !! Wytłumacz mi w jasnych góralskich słowach czemu ja mam tło ciemnoniebieskie a ty twierdzisz ze jest żólte ??
Na ciemno niebieskim zółty widac doskonale ..zólty na zółtym jest faktycznie niewidoczny...Tylko jaki naprawde jest kolor tła tak by wszyscy mogli przeczytac ??
Ostatnio zmieniony 30 sty 2015, 10:45 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Państwo gangsterskie

124
Każdy ma takie tło jakie mu odpowiada, żółty widać tylko na ciemnym, wszyscy którzy mają jasne tło nie czytają Twojego zółtego, dlatego zmieniam na orange, który jest widoczny na każdym tle :) ok, zrozumiale napisałam? :)
Ostatnio zmieniony 30 sty 2015, 11:09 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Państwo gangsterskie

125
ayalen pisze:Ok Conan, masz prawo widziec i rozumiec to po swojemu.
Tylko bym dopytala: w jakim sensie "oplaca sie byc Zydem"?
I co to wlasciwie znaczy - przejscie na judaizm, zamieszkanie w Izraelu, czy jeszcze cos innego?
Opłaca się w tym sensie że Żydzi są "władcami świata", przynależność do tego narodu jest po trochu uważana za "nobilitacje".
Jak to się zaczeło? Trudno powiedzieć ale napisze co ja wiem, otóż powstał swego czasu taki jakby pamflet, w który Nicolo Machiaweli rozmawia z diabłem, Machiaweli dawał rady dla książąt/panów, i na podstawię tego napisano protokoły mędrców syjonu.
Machiaweli zdradza tajniki władzy, które dla prostych ludzi mogły być dość szokujące, woleli myśleć o władcach w starym stylu, zresztą władcom też to na ręke nie było zapewne ;)

No i po jakimś czasie powstała taka fama, jakoby styl myślenia władców był typowo żydowskim stylem myślenia, Żyd=władca.
Pewna część ludzi to kupiła, zarówno spośród buntowników/rewolucjonistów, jak i karierowiczów, pierwsi uważali się za uciskanych przez żydowskich "mędrców", a dródzy zachwycali się ich mądrością, w rzeczywistości zachwycając się mądrością książąt/panów, jako ciekawostkę podam że w Japoni protokoły mędrców Syjonu, są poprostu uważane za podręcznik jak zdobyć i utrzymać władzę, tam Żydzi nie budzą emocji więc ja uznaję Japońców za dość obiektywnych ;)

Dalej dochodzi coś takiego że powstaje dosłownie "niewidzialne królestwo", choć bardziej by pasowało napisać że owe królestwo przenika do naszego świata niż że powstaje.
W tym niewidzialnym królestwie Żydzi są panami, w innym niewidzialnym królestwie panem jest Jezus, a w jeszcze innym Budda albo jacyć bogowie, tego jest nieskończona liczba...
Te królestwa istnieją jakby obok świata w którym żyjemy i przenikają go, jak ktoś jest pod nieświadomym wpływem tych królestw, to będzie naprzykład uważał Żydów za jakiś bożków, przeciwko którym się buntuje, albo też których podziwia i liże im dupe z upodobaniem.
To może być dla strony zainteresowanej z jednej strony korzystne(debile uważają ich za jakiś "panów bogów"), z drógiej strony zaś ryzykowne, bo może sciągnąć na głowę silniejszych konkurentów, któzy sami mają swoje królestwo, i pragną je zainstalować w tym świecie.
Walka o władzę jest brutalna :D Przekonał się o tym choćby Jezus, konkurencji nie obchodziło że on sobie tylko gada że jest królem żydowskim, dla średnio ogarniętych konkurentów to była poważna sprawa, mącił w głowach ludziom których już ktoś "obsikał", naruszył czyjeś interesy ;)

Wszystko się rozwija więc teraz raczej postąpiono by inaczej, z obawy aby nie wzmocnić konkurencji, przez stworzenie dla niej boga-menczennika.
Cały czas nowe moce i możliwości są odkrywane :)
Ostatnio zmieniony 30 sty 2015, 11:25 przez Conan Barbarzynca, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Państwo gangsterskie

126
Cóż ,poczekajmy jak rozwinie się sprawa odszkodowań ,nie wykluczam że poziom antysemityzmu wzrośnie.Trzeba z tym walczyć zawczasu :) ...Czyż nie :P ?A może wystarczy jak im przekażemy muzeum na własność ?Nie...To trudno ...
Ostatnio zmieniony 30 sty 2015, 19:53 przez mordotymoja, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Państwo gangsterskie

127
Egoisto - no wlasnie: dla Zydow.
Zadziwiajace, ze nie Zyd tak zaciekle wyciaga nieswoje brudy - nie bede pytac czy po to, zeby pod nimi schowac swoje.
Inny powod?
I wiesz - marny to gospodarz, ktory zamiast zajac sie swoim podworkiem - zajmuje sie cudzym.
Tobie miesci sie w glowie ze mozna byc Polakiem narodowosci żydowskiej? Albo innej?
I ze mozna pielegnowac tradycje narodu, bedac przy tym czescia przybranej ojczyzny?
Bo jesli nie - to miej swiadomosc, ze fakt, ze cos nie miesci Ci sie w glowie, nie swiadczy o tym, ze to cos jest niemozliwe - a jedynie o Twojej glowie.
Conan - przez kogo uwazana???
Ostatnio zmieniony 30 sty 2015, 20:47 przez ayalen, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Państwo gangsterskie

128
ayalen pisze:Conan - przez kogo uważana???
Już napisałem w tamtym poście.

Nikt nie musi kupować moich historyjek o niewidzialnych światach, jednak są przeslanki sugerujące że te współczesne żydostwo które budzi takie emocje, jest tworem wyreżyserowanym przez samozwańczych panów świata.
http://imladis.p2a.pl/viewtopic.php?id=4786

Wiele na to wskazuje, Niemcy dziwnie szybko podnieśli się po klęsce w pierwszej wojnie, po drógiej też się żle nie mają, mimo że byli na całkowitej łasce zwycięzców.
Tak samo Izrael jest wspierany, inaczej by tam nie wysiedzieli, gdyby Arabowie osiągneli zbyt duże sukcesy w walkach z nimi to zwalili by się tam US Army, i pokazali Arabom kto tu rządzi.

Niemcy chcieli zemsty za pierwszą wojnę, więc dostali to co chcieli, Żydzi chcieli własne państwo to też dostali co chcieli, ma to wszystko jednak swoją cenę, o ile Niemcy należą do "gangu" więc się postarano aby cena nie była wyższa niż to konieczne, natomiast co do Żydów to niewiem.

Ci samozwańczy panowie nie są chyba związani z żadną narodowością w sposób dosłowny, ale jednych lubią bardziej a drógich mniej, władcami absolutnymi też nie są, niemniej coś tam kombinują cały czas.
Protokoły mędrców syjonu przypominają państwo idealne Platona, i tym podobne twory powstałe w głowach różnych myślicieli, z duchem żydowskim mam to chyba mało współnego o ile mi wiadomo, choć nie jestem znawcą kultury i ducha Izraela.
Ostatnio zmieniony 31 sty 2015, 9:33 przez Conan Barbarzynca, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Państwo gangsterskie

133
Jak miałem jeszcze kablówkę :rotfl1: ,to na którymś z popularnych kanałów ,chyba na NG obejrzałem fajną rzecz o handlu diamentami w Amsterdamie,hermetyczne środowisko,w zasadzie sami Żydzi,w obrocie miliony dolarów .Jak dobijali interes ?Ot,po długich ,typowo żydowskich negocjacjach dochodzili do ceny która satysfakcjonuje obie strony.Negocjacje kończyły się uściśnięciem dłoni.Żadnej pisemnej umowy,pełne zaufanie :rolleyes: ...
Ostatnio zmieniony 31 sty 2015, 10:12 przez mordotymoja, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Państwo gangsterskie

134
Conan Barbarzynca pisze:
mordotymoja pisze:Protokoły są mocno przereklamowane,moim zdaniem :/ ...tak jak i na przykład Ida :P .
Jaka "Ida"?
Film.Okrzyknięty dziełem.Nominowany ...Oj,to nie jesteś na bieżąco,jak widzę :P ?
Ostatnio zmieniony 31 sty 2015, 10:13 przez mordotymoja, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Państwo gangsterskie

135
mordotymoja pisze:
Conan Barbarzynca pisze:
mordotymoja pisze:Protokoły są mocno przereklamowane,moim zdaniem :/ ...tak jak i na przykład Ida :P .
Jaka "Ida"?
Film.Okrzyknięty dziełem.Nominowany ...Oj,to nie jesteś na bieżąco,jak widzę :P ?
Sprawdziłem szybko co to jest, nielubię dramatów :D
Ostatnio zmieniony 31 sty 2015, 10:17 przez Conan Barbarzynca, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Państwo gangsterskie

142
Conan Barbarzynca pisze:Tylko jeśli by wszyscy używali głowy to nie było by kim rządzić ;)
.
sadzisz , że używanie głowy potrzebne jest tylko do rzadzenia innymi ? tyle jest do zrobienia w tym ludzkim swiecie
Ostatnio zmieniony 31 sty 2015, 11:39 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: Państwo gangsterskie

143
Tej,tak zwanej "elity" jest nie wiele,ale mają mnóstwo pomagierów,za ochłapy z pańskiego stołu pomagają w utrzymanie status quo .Coś kiedyś przebąkiwano o budowie społeczeństwa obywatelskiego.nie wiem czy w Polsce takowe dało by się zbudować?Zresztą to kłopotliwe by było...Jakieś referenda i inne pierdoły...A jeśli ciemny lud potraktowałby sprawę poważnie ?Chyba pomysł został przeznaczony do utylizacji.Jest dobrze tak jak jest :P .
Ostatnio zmieniony 31 sty 2015, 11:59 przez mordotymoja, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Państwo gangsterskie

144
Crows pisze:
Conan Barbarzynca pisze:Tylko jeśli by wszyscy używali głowy to nie było by kim rządzić ;)
.
sadzisz , że używanie głowy potrzebne jest tylko do rzadzenia innymi ? tyle jest do zrobienia w tym ludzkim swiecie
Tak nie napisałem, napisałem że ludzie myślący(powiedzmy że podążający za swoimi myślami), nie potrzebują takiej elity która myśli za nich i nimi rządzi.
Jakaś elita będzie istnieć zawsze, ale elitą takich ludzi byli by raczej tacy co potrafią wyciągać innych z kłopotów(w które mogą wpaść ludzie co idą własną drogą), albo któży mają duże rozeznanie czy coś, a nie tacy co rządzą bezmyślną masą, i zawiadują ich energią.

Tej współczesnej elicie(światowej) trzeba przyznać jedno, mają jakiś pomysł , ale tak naprawdę to wysysacze ludzkiej energi, zresztą wcześniejsze elity też takie były.
Oni obiecują że jeśli się im zaufa to się nie straci, ale wielu ludzi budzi się w ręką w nocniku, a na wszelkie narzekania otrzymują tylko coś w stylu - weż się garść niedorajdo - to jest typowe.
Niestety człowiek który uwierzył w ich farmazony że ciężka praca zostanie doceniona, to straci swoje życie. Owszem ciężka praca może być opłacalna, ale jeśli się wie co robi, a nie słucha propagandy społecznej i obietnic.
Ostatnio zmieniony 31 sty 2015, 17:10 przez Conan Barbarzynca, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Państwo gangsterskie

145
Conan, a nie mozna tego polaczyc? Skad ten podzial: jedni mysla, drudzy orza?
Tylko niech ta glowa nie rzadzi ego - to serce mowi glowie co robic - a glowa kieruje rekoma. Zeby bylo dobrze.

Niby proste; czemu nie jest?
Ostatnio zmieniony 01 lut 2015, 6:22 przez ayalen, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Państwo gangsterskie

146
mordotymoja pisze:Tej,tak zwanej "elity" jest nie wiele,ale mają mnóstwo pomagierów,za ochłapy z pańskiego stołu pomagają w utrzymanie status quo .Coś kiedyś przebąkiwano o budowie społeczeństwa obywatelskiego.nie wiem czy w Polsce takowe dało by się zbudować?Zresztą to kłopotliwe by było...Jakieś referenda i inne pierdoły...A jeśli ciemny lud potraktowałby sprawę poważnie ?Chyba pomysł został przeznaczony do utylizacji.Jest dobrze tak jak jest :P .
Nie daloby sie. Dopoki kazdy bardziej dba o swoja miske kosztem innych misek, nie widzac ze zawartosc swojej zależy od zasobnosci tej jednej, wspolnej.
Dopoki kazdy bedzie forsowal swoj poglad, nie uwzgledniajac innych racji.
Polska to kraj indywidualistow, kazdy ma swoj pomysl na zycie. I dobrze - gdyby poskladac je razem, odrzucajac skrajnosci, moze wyszloby cos madrego.
Tylko ze przedziwnie wolimy krzyczec o tym co jest niedobre, zamiast pomyslec jak to zmienic.
Wiesz, kiedys sobie myslalam - panstwo socjalne. Polaczenie tego co najlepsze w socjalizmie i kapitalizmie. Panstwo ktore nie przeszkadza rozwijac sie tym, ktorzy radza sobie sami, pomagajace tym, ktorzy nie maja sprzyjających warunkow, albo sily przebicia.
Przeraża rosnacy podzial spoleczny: na tych ktorych stac na wszystko, i tych ktorych nie stac na nic. Prywatne szkoly, prywatne szpitale, elity rosnace w sile kosztem nedzy pozostalych. To zla droga.
Ostatnio zmieniony 01 lut 2015, 6:35 przez ayalen, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Państwo gangsterskie

147
ayalen pisze:Egoisto - no wlasnie: dla Zydow.
Zadziwiajace, ze nie Zyd tak zaciekle wyciaga nieswoje brudy - nie bede pytac czy po to, zeby pod nimi schowac swoje.
Inny powod?
I wiesz - marny to gospodarz, ktory zamiast zajac sie swoim podworkiem - zajmuje sie cudzym.
Tobie miesci sie w glowie ze mozna byc Polakiem narodowosci żydowskiej? Albo innej?
I ze mozna pielegnowac tradycje narodu, bedac przy tym czescia przybranej ojczyzny?
Bo jesli nie - to miej swiadomosc, ze fakt, ze cos nie miesci Ci sie w glowie, nie swiadczy o tym, ze to cos jest niemozliwe - a jedynie o Twojej glowie.
Conan - przez kogo uwazana???
Jak słusznie zauwazassz NIE ZYD zaciekle walczy o to by jego naród poszanowano a nie okradano i pod jakims pozorem budował muzeum dla żyjacych w polce Pigmejów Podobno Zydów w Polsce żyje ok 8-10 tys Wiec nawet gdyby codziennie przychodzili to i tak by ich nie było wiecej niz 27 DZIENNIE !!
Wiec jako marny gospodarz zwracam uwage ze nie widze powodów by na moim podwórku za moje pieniadze stawiac muzem sąsiadowi lub tez wynajmujacemu
u mnie grunt czy pomieszczenia !! Tym bardziej nie widze powodów by to monstrum utrzymywac jesli sublokator nie zamierza trzy razy dziennie kupic bilet do
sławiacego go przybytku Jako słaby gospodarz podwórka tez wyrazam zdziwienie z jesli jedna z najwiekszych filozofów i autorytetów tegoz sublokatora wyraza opinię
ze przywódcy i elity sublokatora sa odpowiedzialne za holocaust sublokatora ..to chciałbym wiedziec w jakim stopniu i czy wyciagnieto konsekwencje wobec tych co przezyli lub są ścigani przez sady np polskie a żyja spokojnie w kraju sublokatora
Wyobraz sobie tez ze istnieje cala rzesza ludzi podobnie myslacy domagajacy sie prawdy i nagloscienia faktów takich jak podawal np Milch czy Arendt
Ostatnio zmieniony 01 lut 2015, 15:39 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Państwo gangsterskie

148
Ps Zadziwiajace tez jest ze sublokator żyjacy na moim terenie nie widzi powodów by wystawic muzeum czy choćby okazac wdzięczność tym którzy ocalili jakies 300 tys tych sublokatorów narazając zycie lub tracac je gdy przylapany sublokator bez pardonu wyjawiał kto go chronił ..Ciekawe tez jest to,ze nawet niektórzy z sublokatorów przyznaja tak jak profesor Izrael Gutman w obszernym artykule POLAND: The Jews in Poland (POLSKA: Żydzi w Polsce) znajdującym się w Encyclopedia of the Holocaust (Encyklopedia holocaustu, Nowy Jork-London 1990) przyznaje, że we wrześniu 1939 roku i następnie do roku 1941 na terenach polskich okupowanych przez Zwiqzek Sowiecki „jest udowodnione, że (tamtejsi) Żydzi nie byli lojalni wobec Polski i Polaków"...
Ostatnio zmieniony 01 lut 2015, 16:41 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Państwo gangsterskie

149
ayalen pisze:
mordotymoja pisze:Tej,tak zwanej "elity" jest nie wiele,ale mają mnóstwo pomagierów,za ochłapy z pańskiego stołu pomagają w utrzymanie status quo .Coś kiedyś przebąkiwano o budowie społeczeństwa obywatelskiego.nie wiem czy w Polsce takowe dało by się zbudować?Zresztą to kłopotliwe by było...Jakieś referenda i inne pierdoły...A jeśli ciemny lud potraktowałby sprawę poważnie ?Chyba pomysł został przeznaczony do utylizacji.Jest dobrze tak jak jest :P .
Nie daloby sie. Dopoki kazdy bardziej dba o swoja miske kosztem innych misek, nie widzac ze zawartosc swojej zależy od zasobnosci tej jednej, wspolnej.
Dopoki kazdy bedzie forsowal swoj poglad, nie uwzgledniajac innych racji.
Polska to kraj indywidualistow, kazdy ma swoj pomysl na zycie. I dobrze - gdyby poskladac je razem, odrzucajac skrajnosci, moze wyszloby cos madrego.
Tylko ze przedziwnie wolimy krzyczec o tym co jest niedobre, zamiast pomyslec jak to zmienic.
Wiesz, kiedys sobie myslalam - panstwo socjalne. Polaczenie tego co najlepsze w socjalizmie i kapitalizmie. Panstwo ktore nie przeszkadza rozwijac sie tym, ktorzy radza sobie sami, pomagajace tym, ktorzy nie maja sprzyjających warunkow, albo sily przebicia.
Przeraża rosnacy podzial spoleczny: na tych ktorych stac na wszystko, i tych ktorych nie stac na nic. Prywatne szkoly, prywatne szpitale, elity rosnace w sile kosztem nedzy pozostalych. To zla droga.
Trzecia droga :) ?Nie tu .W końcu dojdzie do wybuchu,moim zdanie to tylko kwestia czasu,dziwne,ale chyba u zarządzających zanikł instynkt samozachowawczy.
Ostatnio zmieniony 01 lut 2015, 17:23 przez mordotymoja, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Państwo gangsterskie

150
Mordoty - upili sie władzą?
Egoisto, no to zrob cos z ta swoja niezgoda, obroc ja w jakies konstruktywne rozwiazanie, bo od samego gadania nic sie nie zmieni.
Oczywiscie - masz absolutne prawo nie godzic sie na to, czego sensu nie widzisz.
Masz prawo nie rozumiec. ze sa tacy, ktorzy ten sens widza.
Jednak - przekonywac Cie do tego, czego nie widzisz, faktycznie nie ma sensu, wiec pozostan ze swoimi przekonaniami; moim zdaniem odartymi z prawdy historycznej, ktora powinna byc obiektywna, a nie jest w Twoim wydaniu, poniewaz skupiasz sie zamalowywaniu na czarno tych bialych plam, o ktorych wspominales. Nie uwzgledniajac ze zdarzenia tworzace historie - wynikaja zawsze z jakiegos kontekstu, nie dzieja sie same z siebie.
Ale - powiedzmy, ze srednio mnie interesuje problem cudzych win, wobec nierozliczonych naszych, wiec nie kontynuuje; uwazam ze kazdy narod powinien sam uporac sie ze swoja historia.
Wiesz - jesli probuje sie zlamac mocne drzewo - ono moze sie ugiąć, ale sie nie zlamie, i normalna reakcja na te proby jest odbicie w druga strone. Moze ten mechanizm widac obecnie w postawie Zydow wobec swiata? Jesli sie pozostawi to drzewo w spokoju - samo wroci do normalnej postawy.
Ostatnio zmieniony 01 lut 2015, 18:41 przez ayalen, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Etyka i prawo”

cron