Re: Dwa Słońca

3
Zobaczymy, zobaczymy. Natomiast za parę miliardów lat to samo stanie się z naszym słońcem. Na szczęście ma mniejszą masę a więc nie zmieni się w czarną dziurę.
Ostatnio zmieniony 08 lis 2011, 1:37 przez Nebogipfel, łącznie zmieniany 1 raz.
Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.

Re: Dwa Słońca

5
Ha tak właśnie myślałam że chodzi o Betelgezę.
A toś mnie zaciekawił, nie słyszałam o tym.
Ale że wybuch Betelgezy? Mimo wszystko według mnie gwiazda ma jeszcze trochę czasu przed sobą, chyba że w jej jądrze pojawi się pierwiastek żelaza. Poza tym jakim cudem możemy w tak małej skali ( patrząc z perspektywy wszystkich milionów lat życia gwiazdy ) przewidywać tak dokładnie, że wybuchnie "wtedy a wtedy"?
O no prosze:

"Pojawiające się w mediach popularnych informacje o rzekomo oczekiwanym wybuchu w 2012 są kaczką dziennikarską, w rzeczywistości naukowcy nie mają jeszcze możliwości przepowiadania wybuchów supernowych z taką dokładnością. "

Więc ja tam śpię spokojnie :D
Jako tako bałabym się, gdyby już miała wybuchać, tylko o rozbłysk gamma jakkolwiek silny miałby być.
Ostatnio zmieniony 08 lis 2011, 19:03 przez Chinatsa, łącznie zmieniany 1 raz.
" Tym który umarł tamtego dnia, tak naprawdę byłem ja.
Moje życie było fałszywe.
Tak naprawdę mnie tam nie było"
The saddest
[img]http://www.roll-of-honour.com/Overseas/ ... imated.gif[/img]

Re: Dwa Słońca

6
Wiecie co? Chciałbym zobaczyć te dwa Słońca, widok byłby niesamowity, i dwa tygodnie bez nocy, trochę by przyroda głupiała, ale warto by było chodź na chwilę mieć wrażenie, że uczestniczysz w jakimś filmie fantasy... .
Ostatnio zmieniony 09 lis 2011, 0:05 przez Highlander, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Dwa Słońca

7
Chinatsa pisze:Poza tym jakim cudem możemy w tak małej skali ( patrząc z perspektywy wszystkich milionów lat życia gwiazdy ) przewidywać tak dokładnie, że wybuchnie "wtedy a wtedy"?
Wiem o tym Chinatsa, ale podobnie jak Higlander myśle ze faza była by nieziemska, człowiek zyje tak krÓtko, ze prawdopodobieństwo ze będzie świadkiem jakiś wielkich kosmicznych zdarzeń, jest znikome.
Ostatnio zmieniony 09 lis 2011, 1:50 przez Conan Barbarzynca, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Dwa Słońca

8
Ja tam wolę żyć sobie spokojnie i bezpiecznie ( jeżeli chodzi o ten głównie temat ) i nie przeżywać wielkich kosmicznych zdarzeń nawet jeżeli mnie pociągają :)
Ostatnio zmieniony 09 lis 2011, 16:02 przez Chinatsa, łącznie zmieniany 1 raz.
" Tym który umarł tamtego dnia, tak naprawdę byłem ja.
Moje życie było fałszywe.
Tak naprawdę mnie tam nie było"
The saddest
[img]http://www.roll-of-honour.com/Overseas/ ... imated.gif[/img]

Re: Dwa Słońca

9
Nibiru kontratakuje ? ;)
Ostatnio zmieniony 09 lis 2011, 17:14 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Dwa Słońca

11
W ogóle zapominacie że Betelgeza jest oddalona od nas o ponad 400 lat swietlnych i promieniowanie w razie wybuchu musiałoby lecieć aż tak długo do ziemi. Poza tym nie da się wyznaczyć tego kiedy wybuchnie lub już wybuchła . Brednie parapsychologów i inne wiadomosci channelingowe lepiej zostawić i miedzy bajki włożyć. Gdyby wybuchła za naszego życia to owszem mozna by ją oglądać za ponad 400 lat. Jeśli natomiast juz wybuchła te czterysta kilka lat temu będzie to piękne widowisko ogromnej mgławicy wielkości może nawet i księżyca, duży rozbłysk na początku . Jednak jest ona na tyle daleko ,że nam nie zagrozi a na tyle blisko ,że będzie to cudowne widowisko . Niestety to ,że to zobaczymy jest palcem po wodzie pisane.
Ostatnio zmieniony 08 lip 2012, 10:37 przez [email protected], łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Dwa Słońca

12
nibiru mogło krążyć pomiędzy słońcem a czarną gwiazdą której jeszcze nie odkryto. Czarna gwiazda może istnieć gdzieś na peryferiach ukladu słonecznego. ta gwiazda moze się stać drugim słoñcem o ile istnieje. I jest znacznie bliżej niz betegeza
Ostatnio zmieniony 09 lip 2012, 1:39 przez Ja?!, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Dwa Słońca

13
Mega, a Ty nie zapominaj ze to co widzisz- to obraz z przeszlosci, ktory po setkach lat dociera na Ziemie. Wybuch gwiazdy wielkosci Betelgezy to szereg zjawisk ktorych jak sadze - skutki odczuwamy od kilkunastu lat, coraz silniej. Natomiast to co Ty okreslasz bredniami- czy tak nazywasz wszystko o czym nie wiesz? Jesli nie doswiadczasz channelingu- nie jest prawdziwy tylko dla Ciebie, wiesz o tym?
A co do cudownosci zjawiska- blyskawica takze jest cudna niekoniecznie jednak dla tego w ktorego walnie. O ile zdazy cokolwiek dojrzec .
Ja, interesuja mnie obserwowane kurczenie sie Betelgezy, co o tym sadzisz? Zapadaniu sie w sobie takze towarzysza jakies zjawiska?
Ostatnio zmieniony 09 lip 2012, 15:24 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Dwa Słońca

14
zapadanie się w sobie gwiazdy samo w sobie jest zjawiskiem, może być spektakularne jeśli gwiazda chce się zniszczyć wybuchem lub po cichu.
Czyli zgaśnie tak jak zgasła nibiru i przestanie być gwiazdą, stanie sie planetą. Trzecia opcja to włączenie odwrotnej energii i może sie stać tzw czarną dziurą. Nie zależy to od masy ale od woli gwiazdy.
Ostatnio zmieniony 09 lip 2012, 23:57 przez Ja?!, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Fizyka i astronomia”

cron