Re: Pas Fotonów na tle Galaktyki

1
“Mamy za sobą pełne koło i powrót na początku.
Jest to opisane w Biblii, w książkach na temat mitologii, przez Nostradamusa, jak również współczesnych dni naukowców, oraz w wielu innych źródłach.
Jeśli Ziemia wejdzie pierwsza w zasięg Photon Belt, niebo powinno stać się ogniste, ale nie ma to nic wspólnego ze wzrostem temperatury.
Jeśli Słońce wejdzie pierwsze, ciemność będzie trwać 110 godzin. Interakcja między promieniowaniem słonecznym i Photon Belt pozwoli ujrzeć niebo tak, jakby było pełne spadających gwiazd. Ponieważ Ziemia wchodzi w ten pas promieniowania, wszystkie cząsteczki, wszystkie atomy zmienią się, na świecące. Zgodnie z Biblią: “Wszystkie gwiazdy spadają z nieba, a nieba będzie więcej …”.

Nie może być więc żadnej ciemności w ciele ludzkim.

Niemożliwe jest przewidzieć, kto pierwszy wejdzie w pas: Słońce, Ziemia czy inne planety, ponieważ pas fotonów jest rozszerzony i zmieniający się losowo. Jeśli na Słońce dotrze chmura fotonów przed Ziemią, zostało przepowiedziane, że ciemność będzie trwała od około 3 do 5 dni. Będzie ciemno, nie jest jasne co stanie się z elektrycznymi źródłami zasilania.

Planety będą w różnych wymiarach. Jedna będzie się w uniwersum równoległym w stosunku do innych.”
http://wolnaplaneta.pl/terra/2010/10/22 ... galaktyki/
Ostatnio zmieniony 10 wrz 2012, 9:45 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Pas Fotonów na tle Galaktyki

2
Akosy, Ty nie wez tego do siebie ale ignorowanie wszystkiego co ignoruje nauka takze jest cecha ignoranta.
Mezamir, poczytalam na ten temat troche, to interesujace, zwlaszcza wobec naukowych(:D) doniesienien o wzrastajacym z nieznanych nauce wzgledow poziomie promieniowania kosmicznego, a takze obserwowanych zjawiskach dotyczacych planet naszego ukladu.
A poza naukowo, bardzo spodobalo mi sie okreslenie cyklu Ziemi jako oddechu Boga. Nadchodzi czas na tchnienia? :) a prywatnie pozanaukowo znow mam te klujki i czuje sie jak zarowka. Oczywiscie mozna to uznac za forme elektrycznego hysia.:p. A czy sa jakies nowsze doniesienia na ten temat?
Ostatnio zmieniony 10 wrz 2012, 12:32 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Pas Fotonów na tle Galaktyki

3
Tyle znalazłem,nie śledzę tego tematu,czasem coś przypadkiem rzuci mi się w oczy.

"Year Zero” końcu na Międzynarodowym Festiwalu Dokumentalnych w 2001 roku w Amsterdamie.

W filmie, Mayan szaman Don Cirilo (Wandering Wolf) wyjaśnia, w jaki świat został zniszczony i ponownie utworzono cztery razy. Majowie nazywają siebie re-świat stworzony nowy świat i słońca.
Wędrujący Wilk nadal wyjaśniają, jak ich przodkowie żyli w ziemi Tulan (Atlantis), który został zniszczony podczas wielkiego potopu Powodzie były spowodowane przesunięcia biegunów.
Po Wielkim Potopie ich przodkowie uciekli na Yukatan

Szaman Don Cirilo przewiduje zmianę pogody- klimat tu, nagły wzrost wielkich trzęsień ziemi i erupcji wulkanicznych
i gospodarczej zapaści.
Ostatecznie w zerowym roku (2012), Ziemia zostanie dostosowana do centralnej osi magnetycznej Drogi Mlecznej,
która spowoduje, że bieguny magnetyczne przerzucić ponownie.
Słońce nie będzie widoczne przez 72 godziny.
To będzie oznaczać początek nowego cyklu Wielkiego z 5200 roku, narodziny nowej epoki lub co Egipcjan nazywano Zep Tepi,
Książka: “De Maya-profetien, Het verhaal Achter de film” Year Zero”,


"Mojwie posługują się też pojęciem ŚWIAT co można by było przypuszczać oznacza Rzeczywistość – sieci na których jest “zapisana przyszłosc” – w bardzo dużym uproszczeniu jest to ZODIAK gdzie istotną rolę odgrywa Gwiazda Polarna , a ta decyduje o zmianie nieba. ( częsci widocznej)
Wg Słowian w 2012 jesteśmy w miejscu gdzie odległość dwóch gwiazd jest najmniejsza a to oznacza GRANICE którą wyznacza PROMIEN ( jedna z gwiazd nazwana jest Lwia Gwiazdą) Tutaj moze być odniesienie do Photon Belt, Natomiast miejsce punkt przecięcia wyznacza długość Promienia ( OS) w tym PUNKCIE następuje zmiana RZECZYWISTOSCI i wejście w inna siatkę PUNKT ZERO
Biorąc pod uwage mity ( i nie tylko) ale tez wiedzę starozytną ZIEMIA NIE JEST Z TEGO DRZEWA czyli inaczej jest w niewłasciwym dla siebie miejscu w relacji nie z tym układem. Ziemia tu wpadła i została “uwięziona w sieciach” z których teraz będzie wychodziła inna RZECZYWISTOŚĆ.

Majowie pojęciem SŁONCE określali energie zanurzoną w Materii, co jest związane z cyklem precesyjnym, co ma związek z długością dnia i obrotami planety- KONIEC CZASU to zmiana tych paradygmatów, które mogą aczkowliek nie muszą nastąpić."-nnk
Ostatnio zmieniony 10 wrz 2012, 13:10 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Pas Fotonów na tle Galaktyki

4
Zastanawiajaca co najmniej jest zbieznosc wszystkich mitow i przepowiedni.
Niezaleznie od nich, kazdy w miare inteligentny czlowiek zauwazy ze jest coraz gorzej, gorzej niz gorzej, a wiec ten chaos musi siegnac dna. O tym ze Ziemia utknela w klatce nigdy dotad nie slyszalam, ale tak sobie mysle, ze pomiedzy wdechem a wydechem musi byc okres wstrzymania, okres zero.
Ostatnio zmieniony 10 wrz 2012, 13:27 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Pas Fotonów na tle Galaktyki

5
A kiedy slonce dotknie wody, zatrzyma sie czas i nastanie ciemnosc z ktorej zrodzi sie nowe swiatlo:)....i nie wiem skad mi sie to wzielo.
Ale tak sobie mysle- kiedys ludzie zyli zgodnie z rytmem natury, wtopieni w to co ich otaczalo, wiec takze w naturalny sposob obserwowali i rejestrowali wszelkie zmiany dokonujace sie wokol nich- poprzez siebie. Ped cywilizacji zagluszyl to odczuwanie wszechswiata. Oni wbrew pozorom wiedzieli wiecej i wiecej rozumieli, nawet to ze czlowiek odzwierciedla kosmos, to do czego nauka dochodzi teraz droga rozumu a intuicja wiedziala od zawsze. Nie wolno jej lekcewazyc.
Wiele osob twierdzi ze slonce jest ,, jakies inne". To prawda, tez to odczuwam, jest jakies lagodniejsze, bardziej przyjazne:)
Ostatnio zmieniony 10 wrz 2012, 13:49 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Pas Fotonów na tle Galaktyki

6
A co ten temat ma wspólnego z religią? Przecież religia nie wzoruje się na tym, a na własnym rozumieniu słów biblijnych. 'Rozmowy rozmaite' chyba powinny dotyczyć religijnych interpretacji, czy się mylę?... ;)
Ostatnio zmieniony 10 wrz 2012, 14:36 przez Lidka, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam!

Lidka

Re: Pas Fotonów na tle Galaktyki

8
Andra pisze:Akosy, Ty nie wez tego do siebie ale ignorowanie wszystkiego co ignoruje nauka takze jest cecha ignoranta.
Wybacz Andro, ale to jest nic nie znaczący, zgrabny, zlepek wyrazów. Tak samo jak całe wasze roztrząsanie "zagadnienia". Zresztą chyba tutaj robisz za taką "specjalistkę" od nic nieznaczącego chaosu - błysków, które usiłujesz ubrać w znaczenie, niczym starożytni w konstelacje.
Tyle, że bełkot jest bełkotem, nawet jak ładnie wygląda.

Mezamir relacjonuje nam, niczym buszmen, który znalazł działający telewizor i opowiada pobratymcom, co widział. Wygląda, że trafił na opis misji Voyagerów i reklamy niezawodnych opasek magnetycznych, oszczędnych żarówek i rewelacyjnych opasek magnetycznych na kręgosłup. :D

Cenię wyobraźnię i kreatywność, ale nie wtedy kiedy zastępuje naukę i wiedzę, szamańskim (Świętowitowym ;) ) bełkotem. :)

A o misjach Voyagerów i płynących stamtąd fascynujących danych (voyagery dotarły do granic oddziaływania Układu Słonecznego) można sporo przeczytać tutaj - http://www.nasa.gov/mission_pages/voyager/index.html
Ostatnio zmieniony 10 wrz 2012, 14:43 przez Akosy, łącznie zmieniany 1 raz.
.
.
[align=RIGHT][img]http://i1250.photobucket.com/albums/hh5 ... d056bd.gif[/img][/align]

Re: Pas Fotonów na tle Galaktyki

9
Uhum, mam do Ciebie slabosc wiec wybacze cytatem wieszcza: wiecej znaczy czucie niz medrca szkielko i oko. Coz, widocznie tez belkotal. I widocznie kazdy belkocze po swojemu, okreslajac tym mianem wszystko czego nie jest w stanie pojac/ odczuc/ zrozumiec. Z tego tez wzgledu doskonale rozumiem Mezamira a juz fizyka kwantowa jest dla mnie belkotem pelnym chaosu:). Kazdy orze czym moze Akosy, nie zapominaj. Naprawde nie rozumiesz tego zlepka slow czy nie chcesz? A propos- zbocze z tematu: widziales zdjecia galaktyk? Nalesnik jak zywcem z patelni:D
Ostatnio zmieniony 10 wrz 2012, 14:56 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Pas Fotonów na tle Galaktyki

17
Dyskutuj z nim, na temat dla Ciebie bzdur dla niego jak mniemam nie, ale nie poprzez przegadywanie się z Andrą, czy bełkocze czy nie, na to masz do dyspozycji off top i PW
Ostatnio zmieniony 11 wrz 2012, 17:23 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Pas Fotonów na tle Galaktyki

18
Victorio, bzdury pisane przez Mezamira są obiektywnymi bzdurami - popytaj tych, którzy choć łyknęli odrobinę fizyki, astrofizyki, astronomii. Nie ja zapraszałem Andrę do tej dyskusji i nie ja ją zaczynałem. I nie "przegadywałem się" z Andrą, a porównywałem jej wypowiedzi w tym temacie, do wypowiedzi Mezamira, które pomimo różnic, były bardzo podobne.

Niestety Mezamir "zapadł się pod ziemię", więc nie wiem czy mi odpowie na postawione pytania (i jeszcze parę innych, które chciałem zadać). ;)
Ostatnio zmieniony 11 wrz 2012, 18:16 przez Akosy, łącznie zmieniany 1 raz.
.
.
[align=RIGHT][img]http://i1250.photobucket.com/albums/hh5 ... d056bd.gif[/img][/align]

Re: Pas Fotonów na tle Galaktyki

19
Aha, a ja nastepnym razem zaczekam az raczysz mnie zaprosic do dyskusji. Bo rozmowa z Panem Wszystko Wiem Lepiej wydaje sie byc niemozliwa. Tylko wiesz Akosy, normaloy czlowiek natykajac sie na cos bzdurnego, nie rozpoczyna dyskusji na jej temat bo robi jeszcze wieksza bzdure. Wiec przyjrzyj sie sobie drogi panie.
Ostatnio zmieniony 11 wrz 2012, 19:50 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Pas Fotonów na tle Galaktyki

20
O co ja pacze, taki ładny temat popsuli. Porządki się tu szykują bo coś nie czytelne to się zrobiło. Maciejeszcze jakiś czas na pisanie a potem foton bełcik i internet przejdzie do historii. W jednej chwili wszystkie dane przestaną istnieć.
Ostatnio zmieniony 13 wrz 2012, 20:30 przez Ja?!, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Pas Fotonów na tle Galaktyki

22
Aleś się uparł z tym pytaniem :D kiepska jestem z fizyki ale tyle wiedzieć, że foton to cząstka światła to wiem :P więc pas fotonowy to pas światła w kształcie dysku podobno.Ale skąd się bierze, ze słońca Plejad? A skoro wszystko jest w ruchu, ruchu cyklicznym, to w jakimś tam odstępie czasu wraca w miejsce w którym kiedyś już było. A skoro było, to Ziemia w tym świetle już musiała być, kiedy, za czasów Atlantydy jak chcą niektórzy, w tym świetle wszystko rozkwita podobno, więc może by pasowało, a co na to fizyka?
Czy istnieją światy równoległe, bo jeśli jest jakaś szansa na tak, to teorie Mezamira nie są takie bez sensu :D
A co jest pewnikiem, to zapewne Ty wiesz i powiesz ;)
Ostatnio zmieniony 14 wrz 2012, 17:22 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Pas Fotonów na tle Galaktyki

23
Victorio, gdym podał doskonały przepis na ciasto francuskie:
- dwie szklanki mąki tortowej
- szklanka mąki ziemniaczanej
- pół szklanki kefiru
- siedem jajek
- 4 dkg drożdży
- proszek do pieczenia
Mąki wyrobić z kefirem, dodać żółtka, drożdże, proszek do pieczenia. Ubić białka, dodać do masy i na godzinę do lodówki. Wstawić ciasto do piekarnika i podnosić temperaturę do 250 st. C. Po osiągnięciu temperatury piec jeszcze przez godzinę. Pycha. ;)
to co byś o tym przepisie powiedziała?
Ostatnio zmieniony 14 wrz 2012, 21:21 przez Akosy, łącznie zmieniany 1 raz.
.
.
[align=RIGHT][img]http://i1250.photobucket.com/albums/hh5 ... d056bd.gif[/img][/align]

Re: Pas Fotonów na tle Galaktyki

24
Jeśli wychodzi pyszne ciasto, to zachowałabym przepis :D i niewiele przejęłabym się, że to akurat nie francuskie...

Ale moze zaczynaj o tym świetle fotonowym w Plejadach, bo nigdy niczego się nie dowiem :)
Ostatnio zmieniony 14 wrz 2012, 21:33 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Pas Fotonów na tle Galaktyki

25
Widzę, że "z pieczenia ciast" też jesteś kiepska. :D
Chyba nie chciałabyś "oberwać" tym, co z zacytowanego przepisu by wyszło. ;)

Wrócę więc może do fizyki, bo tam czuję się pewniej (choć prawdziwe ciasto francuskie też potrafię zrobić :D ).
Zacznijmy od fotonu - faktycznie w pewnym zakresie są to "cząstki" światła. Rzecz w tym, że poruszają się po liniach prostyych i tak naprawdę nic nie jest w stanie zmusić ich do poruszania się po okręgu (bez rozpatrywania zagadnienia czarnych dziur). Mówienie więc o "pasie fotonów", "pasie światła w kształcie dysku", to pierwsza bzdura.
Ostatnio zmieniony 14 wrz 2012, 22:02 przez Akosy, łącznie zmieniany 1 raz.
.
.
[align=RIGHT][img]http://i1250.photobucket.com/albums/hh5 ... d056bd.gif[/img][/align]

Re: Pas Fotonów na tle Galaktyki

26
Akosy pisze:Widzę, że "z pieczenia ciast" też jesteś kiepska. :D
Chyba nie chciałabyś "oberwać" tym, co z zacytowanego przepisu by wyszło. ;)
No rzeczywiście, dopiero teraz się przyjrzałem temu przepisowi :rotfl: Ale tak jak ktoś podaje przepis to przepis jak przepis, niema co się czepiać :D
Akosy pisze:Wrócę więc może do fizyki, bo tam czuję się pewniej (choć prawdziwe ciasto francuskie też potrafię zrobić ).
Zacznijmy od fotonu - faktycznie w pewnym zakresie są to "cząstki" światła. Rzecz w tym, że poruszają się po liniach prostyych i tak naprawdę nic nie jest w stanie zmusić ich do poruszania się po okręgu (bez rozpatrywania zagadnienia czarnych dziur). Mówienie więc o "pasie fotonów", "pasie światła w kształcie dysku", to pierwsza bzdura.
Więc moze to coś jeśli istnieje ma inną naturę? Osobiście nie lubię zasłaniania się nauką czy tez religią w celu uwiarygodnienia swoich tez, ale teoretycznie moze być tak ze mamy doczynienia z czymś czego natury pod tym względem nie znamy.
Ostatnio zmieniony 14 wrz 2012, 22:16 przez Conan Barbarzynca, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Pas Fotonów na tle Galaktyki

27
Jeżeli ma "inną naturę", to należałoby opisać zjawisko bez "wyjaśniania' i "prorokowania"

Problem z takimi rewelacjami polega na tym, że trzeba całych skomplikowanych wykładów, by udowodnić komuś, kto zupełnie w dziedzinie się nie orientuje, że to totalna bzdura i bełkot. Na tym bazują twórcy takich opowiastek, które inni bezmyślnie powtarzają - przepis, to przepis. :D
Ostatnio zmieniony 14 wrz 2012, 22:48 przez Akosy, łącznie zmieniany 2 razy.
.
.
[align=RIGHT][img]http://i1250.photobucket.com/albums/hh5 ... d056bd.gif[/img][/align]

Re: Pas Fotonów na tle Galaktyki

28
Przepis jak przepis, zdziwiłbyś się z jakich przedziwnych przepisów pyszne ciasta wychodzą, podajesz przepis, mówisz ze pycha dlaczego mam Ci nie wierzyć, mam coś z góry zakładać? :D Po takim wejściu to już nie wiem, jak Twoje informacje fizyczne traktować :D
No dobra, ale do rzeczy, to skąd wziął się ten dysk, dzisiaj nawet gdzieś przeczytałam, że pączek :) może zależy kto na to patrzy? :D Na babski rozum, to światło wychodzące z jakiegoś punktu wykonującego ruch obrotowy będzie miało kształt okręgu. Ale z tej baby fizyka nie będzie, więc koniec....
Czy nie jest to czasem tak, jak z płatkiem śniegu, dla fizyka to efekt zjawiska resublimacji, kryształ o sześciokrotnej osi symetrii, dla wrażliwego człowieka to cudowny wręcz magiczny kształt o którym pisze się wiersze?

Ale wracając już bez gadania :)
Obrazek
[youtube][/youtube]
Ostatnio zmieniony 14 wrz 2012, 23:28 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Pas Fotonów na tle Galaktyki

29
victoria pisze:Przepis jak przepis, zdziwiłbyś się z jakich przedziwnych przepisów pyszne ciasta wychodzą, podajesz przepis, mówisz ze pycha dlaczego mam Ci nie wierzyć, mam coś z góry zakładać? :D
Wiesz, jak się chociaż trochę "kucharzy", nawet zupełnie amatorsko, to pewne rzeczy są oczywiste, nie trzeba wielkiej filozofii, by dostrzec co z takiego klucha może wyjść. :D
No dobra, ale do rzeczy, to skąd wziął się ten dysk, dzisiaj nawet gdzieś przeczytałam, że pączek :) może zależy kto na to patrzy? :D Na babski rozum, to światło wychodzące z jakiegoś punktu wykonującego ruch obrotowy będzie miało kształt okręgu. Ale z tej baby fizyka nie będzie, więc koniec....
Victorio, może jednak poczytałabyś na temat rzeczywistości, zamiast zanurzać się w oparach absurdalnych wizji i nieporozumień? Skąd niby miałoby to światło wychodzić, z Plejad? W dodatku ten ruch obrotowy jest dosyć długi - by wykonać pełny obrót potrzeba ok. 230 mln. lat. Dla kogo ten czas zamieni się w mgnienie, by poszczególne położenia dawały wrażenia koła? ;)
Wystarczy tu wiedza z zakresu szkoły średniej, parę stron (zacząć można np. od tej - http://wszechswiat.astrowww.pl/index.html , dużo "obrazków" i danych) i umiejętność sumowania wiedzy.

Jeżeli chodzi o Plejady (M 45), to nie wiem dlaczego akurat wzięto na celownik tą gromadę otwartą, choć podejrzewam, że chodzi o mgławice refleksyjne otaczające te młode gwiazdy, które mogą się kojarzyć z "pasem fotonów" [ niektóre jego cząstki (nikiel i żelazo) "ułożone" przez pole magnetyczne galaktyki, mogą powodować lekką polaryzację odbitego od nich światła gwiazd] - ale nie ma to nic wspólnego z "pasem fotonów".
Faktycznie są od nas oddalone ok. 400 lat światła. Niejasne sformułowania sugerują, że mamy tam dolecieć. Rzecz w tym, że Plejady to część naszej galaktyki (i ramienia Oriona, w którym my się znajdujemy) i obracają się z z nią z podobną prędkością, jak cząstki błota na sąsiednich szprychach koła. Nasz układ musiałby się poruszać przez 400 lat z prędkością światła (300 000 km/s) w stosunku do Plejad, by je dogonić. Tymczasem Układ Słoneczny porusza się wokół galaktyki z prędkością ok. 220 km/s (podobnie jak Plejady).
Czy nie jest to czasem tak, jak z płatkiem śniegu, dla fizyka to efekt zjawiska resublimacji, kryształ o sześciokrotnej osi symetrii, dla wrażliwego człowieka to cudowny wręcz magiczny kształt o którym pisze się wiersze?
Poetyckie opisywanie gwiazdozbioru Raka? Czemu nie. Ale wyciąganie wniosków, że musi być tam sporo wody, bo raki żyją w takim środowisku, to już lekka przesada. :D
Ale wracając już bez gadania :)

http://www.fotoload.pl/123aa78/95cdaf5f ... c18092.jpg

[youtube][/youtube]
Co przedstawia ten pierwszy rysunek? Choinkę? ;)
A filmik mnie dobił, zwłaszcza tym wstecznym kierunkiem obrotu i zabawą "z czym się panu ta plama kojarzy?". :D
Ostatnio zmieniony 15 wrz 2012, 11:55 przez Akosy, łącznie zmieniany 1 raz.
.
.
[align=RIGHT][img]http://i1250.photobucket.com/albums/hh5 ... d056bd.gif[/img][/align]

Re: Pas Fotonów na tle Galaktyki

30
Zadajesz za dużo pytań, jak na człowieka, który wie :D I nie o wiedzę chodzi, bo pewnie i ją mam(jak większość) tylko o jej interpretację :)

Zacytuje Ci coś jeszcze, tylko mnie o nic nie pytaj, bo to ja chcę się czegoś dowiedzieć :D
Przyspieszenie prawdopodobnie rozpoczęło się w sierpniu 1987 roku, kiedy Ziemia wkroczyła w ogromne międzygalaktyczne pole energii, znane jako Pas Fotonowy. Fotony to drobne cząsteczki światła, które zachowują się jak nośniki energii elektromagnetycznej, zwanej energią fal torsyjnych.

Pas Fotonowy jest ogromnym, toroidalnym pasmem światła [w kształcie pączka], które rozszerza się poprzez Drogę Mleczną i dalej. Od roku 1987 pole magnetyczne słońca stało się znacznie silniejsze, co zaowocowało większą aktywnością plam słonecznych, promieniowania ultrafioletowego i wiatru słonecznego.

Efekty są odczuwalne w całym Układzie Słonecznym. Na przykład pole magnetyczne Jowisza podwoiło się od roku 1992. Gęstość atmosfery Marsa wzrosła o 200 procent od 1997. Na Saturnie nastąpiły dramatyczne zmiany pogody. Uran nawiedzany jest przez ogromne burze. Z kolei na Plutonie ciśnienie atmosferyczne wzrosło o 300 procent.

Na ziemi burze słoneczne neutralizowały sieci energetyczne i niszczyły satelity. Nastąpił ogromny wzrost aktywności sejsmicznej, owocując wulkanicznymi erupcjami, trzęsieniami ziemi, powodziami, suszami, ekstremalnymi burzami, globalnym ociepleniem i spodziewaną zamianą biegunów magnetycznych Ziemi.

Przez tysiące lat ziemskie "bicie serca", znane jako rezonans Schumanna (http://pl.wikipedia.org/wiki/Rezonans_Schumanna), rezonowało z częstotliwością 7,8 Hz (cykli na sekundę). Od momentu wkroczenia w Pas fotonowy w 1987 roku owa częstotliwość wzrosła do 12,9 Hz.

http://forum.swietageometria.info/index.php?topic=202.0
Ostatnio zmieniony 15 wrz 2012, 14:36 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....
ODPOWIEDZ

Wróć do „Fizyka i astronomia”

cron