Re: Wszechświat się rozrzesza?

31
Jak wiele wiemy o budowie Wszechświata? Złośliwi odparliby, że co najwyżej 2%.Czyli 50% o widzialnej materi stanowiacej 4-5% Wszechswiata bo najprawdopodobniej tyle właśnie jest w nim zwykłej materii, budującej galaktyki, gwiazdy i nas samych. Ciemna materia, składająca się z nieznanych nauce cząstek, to 23% Wszechświata. A reszta? Aż 73% to ciemna energia – coś, o czym fizycy wiedzą niemal tyle, co nic. Jak widać, jest co badać...Z tym ze nalezy zdac sobie sprawe z ogromu naszej niewiedzy ..
A nie wiemy NIC o 98% tego co nas otacza lub z czego sie skladamy...
Ostatnio zmieniony 03 mar 2015, 9:29 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Wszechświat się rozrzesza?

34
To że wszechświat nie mylmy go z kosmosem bo to dwa całkiem inne twory podobne ale inne
szczególnie w wielkości i budowie.To że wszechświat istnieje od zawsze lub wiecznie wpadłem na to na początku lat 80-ch gdy miałem 12 lat i rozważałem pewnej zimowej nocy o fizyce,dla mnie ustalenie naukowców to żadna nowość,pytanie zasadnicze kiedy jak i z czego powstała materia z której kosmos i my którzy w nim żyjemy jesteśmy zbudowani,pozdrawiam serdecznie,Marek.
Ostatnio zmieniony 26 mar 2015, 16:28 przez marek l., łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Wszechświat się rozrzesza?

35
jak na to wpadłeś że wszechświat i kosmos to dwa inne twory ?

Dla mnie akurat jest prosta odpowiedź z czego jesteśmy zbudowani, jest to energia, emanacja myśli i uczuć oraz fali pytań czekających na odpowiedzi. Wszystko to zamknięte w formie atomu i jeszcze mniejszych cząstek aż do tych najmniejszych.
Atom jest energią a więc i światłem, światło jest emanacją woli stwórcy.
Ostatnio zmieniony 27 mar 2015, 0:56 przez Ja?!, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Wszechświat się rozrzesza?

37
Rozumiem kosmos i wszechświat szczególnie ich budowę i...miejsce w czasoprzestrzeni a teraz się zastanawiam jak to wytłumaczyć,uwierzcie mi to wcale nie jest takie proste przelać myśli i uczucia na papier ale postaram się z wszystkich sił intelektualnych to opisac co o nich czuje i rozumię,pozdrawiam serdecznie zainteresowanych,Marek.
Ostatnio zmieniony 29 mar 2015, 20:00 przez marek l., łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Wszechświat się rozrzesza?

38
marek l. pisze:Rozumiem kosmos i wszechświat szczególnie ich budowę i...miejsce w czasoprzestrzeni a teraz się zastanawiam jak to wytłumaczyć,uwierzcie mi to wcale nie jest takie proste przelać myśli i uczucia na papier ale postaram się z wszystkich sił intelektualnych to opisac co o nich czuje i rozumię,pozdrawiam serdecznie zainteresowanych,Marek.
Jestem jak najbardziej zainteresowany :)
Ostatnio zmieniony 29 mar 2015, 22:20 przez Conan Barbarzynca, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Wszechświat się rozrzesza?

40
Witam i zapraszam na wycieczkę po kosmosie i znikomej części wszechświata.To że kosmos i wszechświat to całkiem podobne ale jednak inne twory wpadłem pewnej jesiennej nocy gdy miałem ok.12 lat i rozważałem o...naszym świecie czyli kuli ziemskiej i układzie słonecznym i mlecznej drodze,wtedy dotąd sięgała moja wiedza o kosmosie i wszechświecie.I tak rozmyślając coś mnie nagle oświeciło jakiś błysk Boży ujrzałem w oku dosłownie i skoro jest nasza galaktyka droga mleczna to po za nią muszą być inne skupiska układów planetarnych czyli inne galaktyki i tak uświadomiłem sobie że istnieją gromady galaktyk i jeszcze większe twory czyli ściany galaktyk które się składają z gromad galaktyk i galaktyki gromady galaktyk i ściany gallaktyk tworzą znany nam kosmos.A poza nimi prawdopodobnie jest prużnia ...wszechświata która NIEMA GRANIC JEST NIESKOŃCZENIE ROZLEGŁA WE WSZYSTKICH KIERUNKACH I niewiadomo co jeszcze zawiera i jakie przenosi oddziaływania,do tego prubuje dociec w toku rozważań o wszechświecie,pozdrawiam,Marek.
Ostatnio zmieniony 29 kwie 2015, 2:46 przez marek l., łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Wszechświat się rozrzesza?

41
Odnośnie wszechświata na 100% wiem że istnieje wiecznie czyli od zawsze,pytanie zasadnicze z kąd wziął się kosmos w którym żyjemy i co go tworzy bo na pewno ani nie 4% materii z której jesteśmy zbudowani ani ciemna energia ani ciemna materia,to są składowe większej całości,może chipotetyczna cząstka matergen dała by częściową odpowiedz na to pytanie,pozdrawiam,Marek.
Ostatnio zmieniony 29 kwie 2015, 3:04 przez marek l., łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Wszechświat się rozrzesza?

44
SaperSaperSaper pisze:Wszechświat przestał się rozszerzać w wakacje 2014,zaobserwowałem to.Cała moja armia,armia Boga zmierza do mojego Świata,w którytm żyjemy.Płyną tutaj z sekundy na sekundę co raz szybciej z Jezusem na czele :)
Coraz szybciej?Z sekundy na sekundę?A jakie mają hamulce?Klockowe czy tarczowe?OC mają ?Żeby się nie rozpizli o czarną dziurę za stodołą Belzebuba .Bo Belzi jak to Belzi :/ ...nie ma żadnego ubezpieczenia :rotfl1:...
Ostatnio zmieniony 01 maja 2015, 23:04 przez mordotymoja, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Wszechświat się rozrzesza?

45
Odnośnie matergenu tej chipotetycznej cząstki której istnienie przewiduję a która jest prawdopodobnie pracząstką powstania kosmosu a już na pewno jedną z cząstek które go tworzą a które nie są jeszcze odkryte.Jak oddziaływuje ze znaną nam materią i jakie przenosi oddziaływania.Oddziałuje ta cząstka ze znaną nam do tej pory materią na zasadzie implikacji kwantowych tzn.wchodzi w interakcje ze znaną nam materią przez kantowe stany materialne.A przenosi nieznany do tej pory rodzaj oddziaływań kwantowych który pozwala jej wpływać przez te oddziaływania kwantowe na ruch materii i ciemnej materii i energii i procesy fizyczne jakie w nich zachodzą i to tyle ALBO AŻ TYLE ... UFF,pozdrawiam,Marek.
Ostatnio zmieniony 27 maja 2015, 0:26 przez marek l., łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Wszechświat się rozrzesza?

47
Nowe teorie w nauce szczególnie w naukach ścisłych zawsze na początku budziły niesmak powątpiewanie niezrozumienie a nawet grozę,dopiero z czasem zostały zrozumiane lepiej dokładniej przetrawione i zaakceptowane przez środowisko naukowe i społeczność,podobnie się ma sprawa z matergenem,podejżewam ze jest kwestią czasu nie wiem jak długiego oby nie,gdy zostanie dokładnie przemyślany zbadany i zaakceptowany,pozdrawiam serdecznie,Marek,L.
Ostatnio zmieniony 24 wrz 2015, 0:01 przez marek l., łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Wszechświat się rozrzesza?

48
Ale nie wszystkie nowe teorie.

Większośc (!) z nich została zapomniana bo były po prostu błędne. Nie twierdzę, że ta jest błędna. Twierdzę, że nie przekonuje mnie bo nie ma w niej (ja nie widzę wniej) konkretów.

Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 25 paź 2015, 10:22 przez Bolaren, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Wszechświat się rozrzesza?

50
równie dobrze możnaby rzec że komórka ciała sie rozszerza.
racja z tym podejściem, trzeba 3 punktów odniesienia by wyznaczyć współrzedne na ziemi, w kosmosie jest podobnie tylko trudniej bo wszystko w rucha zapie..... z ogromnymi prędkościami.
patrząc z jednego punktu bardzo łatwo jest stworzyć tysiące bajek o rzeczywistości.
Ostatnio zmieniony 29 cze 2016, 12:27 przez Ja?!, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Wszechświat się rozrzesza?

52
Ja?! pisze:równie dobrze możnaby rzec że komórka ciała sie rozszerza.
racja z tym podejściem, trzeba 3 punktów odniesienia by wyznaczyć współrzedne na ziemi, w kosmosie jest podobnie tylko trudniej bo wszystko w rucha zapie..... z ogromnymi prędkościami.
patrząc z jednego punktu bardzo łatwo jest stworzyć tysiące bajek o rzeczywistości.
Bajki maja swòj morał
ODPOWIEDZ

Wróć do „Fizyka i astronomia”

cron