Re: Ekologiczne państwo

1
Miejsce 1. Islandia

Ostatnio było o niej głośno z powodu pyłu wulkanicznego, a tymczasem okazuje się, że właśnie na Islandii znajdziemy nieskazitelne środowisko. Jej mieszańcy żyją w kraju cudów natury i dokładają dużych starań, by żyć z nią w zgodzie. Prawie wszystkie domy, a bez wyjątku wszystkie baseny, są ogrzewane wodą geotermalną. Kraj gejzerów i gorących źródeł to absolutny numer jeden pod względem ochrony środowiska!

Liczba punktów: 93,5



Miejsce 2. Szwajcaria

Szwajcaria słynie jako najbogatszy i najlepiej zorganizowany zakątek świata. Do tego Szwajcarzy mają jeszcze Alpy - ceniony na całym świecie dar natury. Jeden z najczystszych krajów świata zachwyca unikatowym krajobrazem, bogactwem fauny i flory. Charakteryzuje się czystym powietrzem i wysoką jakością wody.

Liczba punktów: 89,1



Miejsce 3. Kostaryka

Mieszkańcy Kostaryki mogą pochwalić się jednym z najczystszych krajów na świecie, dzięki minimalnym szkodom dla środowiska naturalnego. W tym środkowoamerykańskim kraju ekologia jest priorytetem. Kostaryka zajęła miejsce trzecie.

Liczba punktów: 86,4

http://turystyka.wp.pl/gid,15616683,tit ... leria.html

o naszym kraju nie wspomniano :(
Ostatnio zmieniony 21 lip 2013, 20:16 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Ekologiczne państwo

4
mont_kaw pisze:Ciekaw jestem na ktorym miejscu jest Rosja? Tak mym skromnym zdaniem,to nie przykladalbym wielkiej uwagi do tych statystyk.Zapewne zdrowej zywnosci nie brano tam pod uwage?
Jest niewielka nadieżna że Rosja jest za nami,ale to mało pocieszające,przynajmniej dla mnie.Z uwagi na to że dosyć starannie zniszczono przemysł w Polsce powinniśmy być znacznie wyżej,no jak patrzę na takie Czechy to zły jestem :(...
Ostatnio zmieniony 21 lip 2013, 21:13 przez mordotymoja, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Ekologiczne państwo

5
W dużej mierze czystość środowiska i od nas samych zależy.
Wystarczy spojrzeć dookoła - wszędzie śmieci,
a każdy strumyk,rzeka, jezioro zanieczyszczone.
Państwo jeszcze dokłada, bo cena gazu jest horrendalna i ci co maja ogrzewanie gazowe,
to wiedzą jakie rachunki płacą.
/10 lat temu za ogrzewanie domu gazem płaciłam 300 zł, a w tym roku 1500 miesięcznie./
Palenie węglem niszczy środowisko itp itd
Ostatnio zmieniony 21 lip 2013, 21:58 przez Amm, łącznie zmieniany 1 raz.
Stać się obserwatorem własnego życia [...] znaczy uwolnić się od jego cierpień./Oscar Wilde/

Re: Ekologiczne państwo

7
Pytam o Rosje ,gdyz uwazam ,ze tak wielkie panstwo trudno jednoznacznie umiescic w jakichkolwiek statystykach.Np. krystaliczna Syberia.
Bardziej odpowiedni bylby ranking regionow,a tak to o d... roz...:)Nieznane sa mi kategorie kwalifikacje tychze krajow ,sa takie wyssane z palca.Powiedzmy Slask-w okresie zimowych trudno oddychac ale w innych mcach jeden z najczystszych regionow kraju :)
Ostatnio zmieniony 22 lip 2013, 15:59 przez mont_kaw, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Ekologiczne państwo

8
Amm pisze:W dużej mierze czystość środowiska i od nas samych zależy.
Wystarczy spojrzeć dookoła - wszędzie śmieci,
a każdy strumyk,rzeka, jezioro zanieczyszczone.
Państwo jeszcze dokłada, bo cena gazu jest horrendalna i ci co maja ogrzewanie gazowe,
to wiedzą jakie rachunki płacą.
/10 lat temu za ogrzewanie domu gazem płaciłam 300 zł, a w tym roku 1500 miesięcznie./
Palenie węglem niszczy środowisko itp itd
10 lat temu Niemcy płacili za energię o 60% mniej.Widzę u nich mnóstwo wiatraków i olbrzymią ilość paneli słonecznych.To jeden z powodów tej drożyzny.To ta ekologiczna energia jest taka droga.
Ostatnio zmieniony 22 lip 2013, 16:27 przez mordotymoja, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ekologia”

cron