Re: Szanse i granice medycyny naturalnej

31
Crows jeżeli chodzi o olej lniany to początkowo kojarzył mi się ze smarem ale gdy zaczęłam stosować go do potraw (do twarożku,koktajli,sałatek)zmniejszyłam sobie bardzo cholesterol i już nie biorę tabletek Więc jest on dla niektórych ludzi lekiem a dla niektórych trucizną To zależy od tolerancji organizmu Zazwyczaj każdy rodzaj leczenia niekonwencjalnego inaczej wpływa na człowieka młodego a inaczej na staruszka
Ostatnio zmieniony 16 gru 2010, 14:41 przez babka cukrowa, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Szanse i granice medycyny naturalnej

32
babka cukrowa a który cholesterol sie obnizył LDL , YDL , HDL , czy OGÓLNY , a jak TG (trójglicerydy) ?
często w takich sytuacjach zdarza sie , że obniża sie cholesterol ogólny ale spada duzo poniżej normy HDL tzw "dobry cholesterol"- własciwie to nie cholesterol - to lipid odpowiedzialny za transport choresterolu z krwi do wątroby i na odwrót , jeśli tego "transportera"za mało to nie dobrze bo może być np ogólnego cholesterolu 200 a i tak człowiek żle bedzie funkcjionował , kiedyś norma HDL wskazywała by nie był wiekszy niż 55 , teraz odwrócili kota ogonem i pisze w normach by nie był mnieszy niz 55 , o tak sobie zamienili to "" czy ktoś sie wysilił dlaczego ? , ależ po co , biznes farmaceutyczny by stracił , wracając do HDL - jęśli ktoś bedzie go miał np 70 to może mieć ogólny cholesterol 350 i może spać spokojnie miażdzyca sie z tego powodu nie zwiekszy.
picie oleju lnianego osłabia produkcje płynów ustrojowych a także krwi , oczywiście nie szybko i nie po jednym tygodniu stosowania , przyśpiesza starzenie i wzmacnia iluzje umysłu - czyli utrwala ego jak stary obraz na płótnie ;)
Ostatnio zmieniony 16 gru 2010, 17:15 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: Szanse i granice medycyny naturalnej

33
Jeżeli mam się za szybko zestarzeć to lepiej nie będę pić tego oleju TG w normie LDL też w normie a ogólny cholesterol miałam początkowo 256 a teraz mam 158 Wiem że mam sporo tego dobrego cholesterolu ze względu na cukrzycę Mogę spać spokojnie miażdżyca mi nie grozi (a tak się bałam tej stopy cukrycowej)
Ostatnio zmieniony 18 gru 2010, 16:14 przez babka cukrowa, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Szanse i granice medycyny naturalnej

34
Crows - dobrze się czujesz ? Kto to stwierdził że olej lniany przyspiesza starzenie ? I czy rafinowany czy nierafinowany. Wiem że każdy rafinowany przyspiesza starzenie więc jeśli o takim mowa to sobie daruj. I jaka ilość dzienna może przyspieszać starzenie a jaka jest bezpieczna (przy nierafinowanym) / kolejne pytanie to niby co według Ciebie spowalnia starzenie ? Oprócz operacji plastycznych.
Ostatnio zmieniony 18 gru 2010, 18:32 przez Ja?!, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Szanse i granice medycyny naturalnej

37
Ja?! pisze:kolejne pytanie to niby co według Ciebie spowalnia starzenie ? Oprócz operacji plastycznych.
aż muszę zapytać co masz na myśli mówiąc spowolnienie starzenia, tak konkretnie?
Ostatnio zmieniony 18 gru 2010, 21:47 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Szanse i granice medycyny naturalnej

40
Wygląd, jeśli skóra wygląda młodo to cały organizm jest młody. Izomery trans to jest to co najszybciej powoduje starzenie i śmierć komórek. Jest w margarynach, tym co smażone, pieczone. Olej lniany jeśli nie jest rafinowany to nie jest szkodliwy. To co powoduje że każdy olej jest trucizną to brakujące w nim witaminy e i inne cenne substancje które znikają w procesie rafinacji. Lepiej już jeść samo siemie lnu lub inne orzechy i nasiona niż używać coś tak pustego co się bardziej nadaje jako olej silnikowy niż do spożycia.
Ostatnio zmieniony 19 gru 2010, 13:58 przez Ja?!, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Szanse i granice medycyny naturalnej

42
A co ma wygląd do młodosci? Jak poprawisz wygląd operacja plastyczna albo wstrzykniesz botox to bedziesz młodszy?
Dam Ci przykład mojej tesciowej, całe zycie nie opalała, a smazyła sie na słońcu, do dzisiaj jej diete nazwałbyś zabójczą, nie ma w niej nic co nazywasz zdrowym, cere, skóre ma tragiczną i to od lat, ale ma blisko 92 lata i tyle witalnosci jeszcze, ze aż strach :D
Ostatnio zmieniony 19 gru 2010, 14:18 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Szanse i granice medycyny naturalnej

43
Victoria moja teściowa ma 97 lat a od 20-30 lat nie ma żadnego zęba .Jak ona sie odzywia tego nie wiem ,bo jak mąż zmarł już przestałam być jej synową.Starsi ludzie nie znali chemii i moze dlatego są bardzo zywotni.Mniej chodzili do lekarzy a bardziej wierzyli w uzdrawiające działanie medycyny naturalnej (ziola,znachorzy,legendy)Ja?olej lniany ,który kupuję jest nierafinowany i pomaga również na stany zapalne jelit Gdy zaczęam go stosowac do różnych potraw zniknęły uporczywe biegunki które ustawały tylko po Stoperanie Cos w tym oleju jest jezeli niektóre objawy chorób ustępują????
ODPOWIEDZ

Wróć do „Medycyna niekonwencjonalna”

cron