Re: Olej lniany, superfoods i inne tematy - moda czy sposób na zdrowie?

1
Witajcie, przybyłam tutaj bo znalazłam temat o czystku. No właśnie, zastanawiam mnie co widzicie w takich produktach tzw. superfoods? Czy waszym zdaniem to chwilowa moda, która za chwilę zmieni się na co innego czy może to efekt większej świadomości polaków (i nie tylko) co do dbania o swoje zdrowie? Powstaje w internecie wiele portali, które opisują różne produkty jak chociażby olej lniany: https://naturaonline.pl/olej-lniany/ - Po przeczytaniu tak obszernego artykułu aż nie łatwo odeprzeć się ochocie zakupienia i wypróbowania oleju lnianego. Co prawda już wcześniej wiedzieliśmy o działaniu wielu roślin i olejów tego typu. Jednak teraz jest to nasilone. Nasze babcie przecież od wieków zbierają już melisę, żywokost i inne zioła w celach leczniczych.

Starsze osoby oczywiście mogą powiedzieć: "kiedyś to jadło się chleb z pasztetem na kolację i było dobrze". Jednak teraz nie ma tak pięknie, coraz więcej chemii jest w jedzeniu i jakoś trzeba się przed tym bronić. Tylko czy to właściwy trop? Jak myślicie?

Wybaczcie, troszkę się rozpisałam :o
Ostatnio zmieniony 31 lip 2017, 14:45 przez iwonka544, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Olej lniany, superfoods i inne tematy - moda czy sposób na zdrowie?

6
victoria pisze:moja śp babcia, zbierała pędy młodych pokrzyw, zaparzała i tym wywarem smarowała głowę przed myciem, miała przepiękne włosy i o dziwo mało siwych, do końca...
Po co to robiła? Dlaczego miała motywację, żeby dbać o włosy, a ja nie mam? To niesprawiedliwe! Życie to zjebana kurwa.
Ostatnio zmieniony 29 gru 2019, 18:23 przez martin1002, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Medycyna niekonwencjonalna”

cron