Re: Medycyna Dalekiego Wschodu - Dyskusje

92
Crows pisze:w naszym organiżmie gdy ogień przygasa ( bo zadużo popiołu i szlaki) robi sie zimno i sucho życie zamiera , cechą starości jest zimno i suchość . suchość pojawia sie z powodu braku zdolności organizmu do produkcji właściwej ilości płynów ustrojowych , za tą produkcje odpowiedzialny jest żywioł ziemi , który skolei karmiony jest przez zywioł ognia :)
jak te żywioły karmić, czym, żeby nie wyschły i nie wystygły?
Ostatnio zmieniony 14 gru 2011, 20:04 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Medycyna Dalekiego Wschodu - Dyskusje

93
to zalezy czy sie mieszka w Afryce czy w Skandynawii , zalezy czy sie pracuje w piekarni , czy w fabryce lakierów czy w stajni , to zależy czy sie mózg wykorzystuje od swieta czy przez 18 godzin na dobe , to zalezy czy sie kocha czy nienawidzi , to zależy czy matka w ciąży jadła czy żarła , to zależy czy mama i tata są podobni do hipopotama czy do gazeli , to zależy czy sie pije wóde i pali papierosy czy sie pije mleko kozie i biega po górach ....................itd.
Ostatnio zmieniony 15 gru 2011, 16:51 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: Medycyna Dalekiego Wschodu - Dyskusje

98
no przeciez wiem. Pomiedzy Crows, i niebo i ziemia tak samo bliskie. Ale to z ziemi rosniemy ku niebu, trzeba miec te korzenie, zeby byle wiatr nie zniszczyl nas, trzeba umiec poddac sie jegn podmuchom. Walka z zywiolami jest walka wbrew naturze
Ostatnio zmieniony 15 gru 2011, 19:11 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Medycyna Dalekiego Wschodu - Dyskusje

99
Andra pisze:Ale to z ziemi rosniemy ku niebu, trzeba miec te korzenie, zeby byle wiatr nie zniszczyl nas, trzeba umiec poddac sie jegn podmuchom. Walka z zywiolami jest walka wbrew naturze
mądrze prawisz,
żeby uniknąc walki trzeba obudzić swoja swiadomość , która poczatek bierze z swiatła - tego z którego wszystkie kolory biorą poczatek , tylko w ciszy zywiołów możesz wsłuchać sie w "głos" Boga,
cisza zywiołów to nie ich uśpienie ale ich równowaga wzgledem samych siebie ;)
Ostatnio zmieniony 16 gru 2011, 7:48 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: Medycyna Dalekiego Wschodu - Dyskusje

100
a tak praktycznie- jakie rady na zime zeby ogien podkrecic? i wode bo w tych przegrzanych pomieszczeniach jest jednak dosc sucho.
Ostatnio zmieniony 16 gru 2011, 10:05 przez asmaani, łącznie zmieniany 1 raz.
"Biada ci, o Dhil'ib. Gdyż oczy Go nie widzą; ale serca postrzegają Go dzięki wierze. Jest znany dzięki dowodom wskazującym na Niego. Nie można doświadczyć Go poprzez zmysły. O Dhil'ib. Mój Pan jest bliski wszystkim rzeczom bez dotykania ich." Ali ibn Abu Talib

Re: Medycyna Dalekiego Wschodu - Dyskusje

101
kiedyś nie istniał problem z przegrzanym pomieszczeniem , raczej było wilgotno i chłodno (przynajmniej tam gdzie sie spało) ,na oknach mróz malował piekne wzory :) ludziki sie grubiej ubierali a oddychali normalnym powietrzem , dzisaj chodza w majtkach i spia pod cienka szmatka w nienormalnym powietrzu , najprostrza metoda to przykrecić kaloryfer , cieplej sie ubierać , spać w temp. nie wyższej niż 20 stopni , rośliny zielone w naturalny sposób nawilżają powietrze , trzeba je częściej podlewać i zraszać wodą, w sytuacjach skrajnych warto mieć pod reka nawilżacz powietrza elektroniczny, dla kontroli poziomu wilgotności powietrza warto mieć higrometr włosowy. wietrzenie pomieszczeń dla podniesienia wilgotności to tez łatwy sposób ale nie skuteczny gdy mróz na dworze bo wówczas powietrze na zewnatrz tez jest suche .
Ostatnio zmieniony 16 gru 2011, 10:40 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: Medycyna Dalekiego Wschodu - Dyskusje

102
Crows pisze:to zalezy czy sie mieszka w Afryce czy w Skandynawii , zalezy czy sie pracuje w piekarni , czy w fabryce lakierów czy w stajni , to zależy czy sie mózg wykorzystuje od swieta czy przez 18 godzin na dobe , to zalezy czy sie kocha czy nienawidzi , to zależy czy matka w ciąży jadła czy żarła , to zależy czy mama i tata są podobni do hipopotama czy do gazeli , to zależy czy sie pije wóde i pali papierosy czy sie pije mleko kozie i biega po górach ....................itd.
mieszkam w Polsce, kocham, pracuje z dziećmi, mózg raczej pracuje na co dzień(no chyba, że mi się zdaje), moja mama jest szczuplutka do dzisiaj, ze mna jest gorzej ;) nie pije(kieliszek wina lub piwo od czasu do czasu), nigdy nie paliłam, ale jak czytam o tej Ziemi, która nie wiedzieć czemu jest mi bliska, to co powinnam jeść i pić, skoro uwielbiam jabła, gruszki, winogrona, lody, soki z wiśni, malin, jogurty i od czasu do czasu pijam rumianek z dziurawcem bez cukru kompletnie źle z tego co piszesz...
Ostatnio zmieniony 19 gru 2011, 20:44 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Medycyna Dalekiego Wschodu - Dyskusje

104
dzieki Crows :) swieta racja z tym wietrzeniem i reszta. ide okna pootwierac :)
Ostatnio zmieniony 20 gru 2011, 9:48 przez asmaani, łącznie zmieniany 1 raz.
"Biada ci, o Dhil'ib. Gdyż oczy Go nie widzą; ale serca postrzegają Go dzięki wierze. Jest znany dzięki dowodom wskazującym na Niego. Nie można doświadczyć Go poprzez zmysły. O Dhil'ib. Mój Pan jest bliski wszystkim rzeczom bez dotykania ich." Ali ibn Abu Talib

Re: Medycyna Dalekiego Wschodu - Dyskusje

108
widzę,ze jesteś specjalistą w tej dziedzinie, może mógłbyś poradzić jak wyleczyć nawracające infekcje dróg moczowych, konkretnie pęcherza. Chodzi o moją mamę leczoną od lat z krótszymi lub dłuższymi okresami poprawy i ponownymi nawrotami. Może medycyna chińska zna jakieś skuteczne lekarstwo...
Ostatnio zmieniony 23 sty 2012, 20:03 przez maja7, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Medycyna Dalekiego Wschodu - Dyskusje

111
Crows pisze:chyba czas przejść do innego żywiołu - elementu wschodniej medycyny bo Ziemia nikogo nie obchodzi wiec czas na OGIEŃ
ogień jest ważny bo do niego przynależy serce :)
victoria pisze:
Crows pisze:to zalezy czy sie mieszka w Afryce czy w Skandynawii , zalezy czy sie pracuje w piekarni , czy w fabryce lakierów czy w stajni , to zależy czy sie mózg wykorzystuje od swieta czy przez 18 godzin na dobe , to zalezy czy sie kocha czy nienawidzi , to zależy czy matka w ciąży jadła czy żarła , to zależy czy mama i tata są podobni do hipopotama czy do gazeli , to zależy czy sie pije wóde i pali papierosy czy sie pije mleko kozie i biega po górach ....................itd.
mieszkam w Polsce, kocham, pracuje z dziećmi, mózg raczej pracuje na co dzień(no chyba, że mi się zdaje), moja mama jest szczuplutka do dzisiaj, ze mna jest gorzej ;) nie pije(kieliszek wina lub piwo od czasu do czasu), nigdy nie paliłam, ale jak czytam o tej Ziemi, która nie wiedzieć czemu jest mi bliska, to co powinnam jeść i pić, skoro uwielbiam jabła, gruszki, winogrona, lody, soki z wiśni, malin, jogurty i od czasu do czasu pijam rumianek z dziurawcem bez cukru kompletnie źle z tego co piszesz...
Crows pisze:odpowiem po świetach by ci meni świątecznego nie zburzyć ;)
Mnie Ziemia obchodzi i cały czas czekam na coś więcej...
Ostatnio zmieniony 26 sty 2012, 20:02 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Medycyna Dalekiego Wschodu - Dyskusje

113
Mówisz.... hmm... cukru wogóle nie uzywam, chyba ze w potrawach, ew w słodyczach które jem w umiarkowanych ilosciach, ale reszta to praktycznie codziennie. Ale nie ma sprawy :D co najlepiej w zamian?
Ostatnio zmieniony 27 sty 2012, 22:11 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Medycyna Dalekiego Wschodu - Dyskusje

115
zimno to tylko jedna przyczyna , może pojawić sie wówczas gdy ktoś sie mocno schłodzi w nogach wówczas przykurcz sie pojawia a z przykurczu juz mamy ogień ,
pojawiła sie nowość w tym względzie wychłodzenia - panująca moda na krótkie koszulki i wystawianie dolnej części pleców na zimny wiatr , gdy ktoś chodzi w ciepłej kurtce (oczywiście krótkiej) i w spodniach a wystawia tylko okolice krzyża na zimno to kiedyś będzie miał kłopoty gdyż w tych okolicach najbardziej obecny jest kanał pęcherza .
pozostałe przyczyny to gorąco , które schodzi z innych organów -żywiołów , schodząc w dól , opuszczając organizm zaburzają prace pęcherza
by to rozpoznać trzeba sie zastanowić w którym żywiole jest nadmiar gorąca i temu przeciwdziałać a pęcherz wróci do normy ,
inaczej ma sie sprawa gdy ktoś bierze jakieś leki , wówczas ich oddziaływanie może być bez pośrednie na pęcherz .
można sobie tez namieszać w pęcherzu ziołami
oczywiście prym w zaburzeniach daje tez jadło
Ostatnio zmieniony 10 mar 2012, 18:38 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: Medycyna Dalekiego Wschodu - Dyskusje

117
jak zimno dotyka ciało to z przykurczu ciśnienie może sie podnieść i energia pędzi w górę dając uczucie chłodu w dolnych partiach ciała ,
a czasem jest tak że nadmiar gorąca w ciele może tez podnieść ciśnienie i jednocześnie otwierając pory skórne (organizm sie ratuje by sie mózgownica nie zagotowała ;) )- stad mozna odczuwać chłód to tak jak by w mieszkaniu zrobiło sie za goraco i raptem otworzymy zbyt mocno okna szybko wówczas możemy odczuć uczucie chłodu wszak temp. ciała wynosi 36,5 a pomieszczenia np 20 stopni , przy otwartych porach skóry czujemy chłód ,
rózne jeszcze mogą być kombinacje zależnie też od tego co sie wypiło lub zjadło
Ostatnio zmieniony 11 mar 2012, 17:41 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: Medycyna Dalekiego Wschodu - Dyskusje

118
no tak owoce wychładzają zwłaszcza te z klimatu równikowego ale czemu jabłka ? może jabłko jabłku nie równe i zależy od tego czym było traktowane w trakcie wzrostu i przechowywania i od tego czy zostało sprowadzone z chin ;)
Mnie tam jabłka nie wychładzają.

A ostatnio moim hitem na podwyższenie ciepła w ciele jest fasola.
Ostatnio zmieniony 11 mar 2012, 19:08 przez Ja?!, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Medycyna Dalekiego Wschodu - Dyskusje

119
nie fasola tylko przyprawa która dodajesz do fasoli
jabłka schładzają organizm tylko zależy w jakim stanie znajduje sie dany osobnik i co po za tym jeszcze konsumuje , bo jeśli ktoś pije whiskey lub naje sie chipsów to nie odczuje chłodu od jednego jabłka
Ostatnio zmieniony 11 mar 2012, 19:25 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Medycyna dalekiego wschodu”

cron