Re: Medycyna Dalekiego Wschodu - Dyskusje

3
moi drodzy wybaczcie , ze nie pisze , ale musiałem wspierać mojego najmłodszego syna , który przez 4 dni walczył we Wrocławiu na egzaminach by sie dostać na Akademie Sztuk Pieknych na wydział architektura wnętrz , przeszedł i teraz balanga , wszystkie moje dzieci ( które ukończyły już studia) sie zjezdżają by świetować :ach::ach::ach:
wróce nie bawem do bajkowego a zarazem bardzo poważnego tematu :)
Ostatnio zmieniony 02 lip 2011, 9:37 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: Medycyna Dalekiego Wschodu - Dyskusje

4
Zatem moje najszczersze gratulacje! :bukiet:

Radujcie się i świętujcie, bo doskonały na to czas nadszedł! :radosc:

Poczekamy spokojnie na Twój powrót "z obłoków" (tej radości, to "dziecię' miłości ;))

:kw:
Ostatnio zmieniony 02 lip 2011, 11:13 przez Lidka, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam!

Lidka

Re: Medycyna Dalekiego Wschodu - Dyskusje

5
Ekstra.
:)
Architektura wnętrz to fajna sprawa.
Jak byłem na wystawie ludzi co uczą się na ASP to włąśnie ci od przestrzeni i architektury moim zdaniem byli najbardziej kreatywni.
:D
Ostatnio zmieniony 02 lip 2011, 13:33 przez Nebogipfel, łącznie zmieniany 1 raz.
Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.

Re: Medycyna Dalekiego Wschodu - Dyskusje

10
Crows!, gratuluję i dalszych sukcesów życzę Twojemu potomstwu :)

p.s.
spokojnie rozkoszuj się zjazdem rodzinnym, spokojnie poczekam na interesujący mnie, Twój cdn.,

pozdrawiam :)
Ostatnio zmieniony 02 lip 2011, 19:14 przez Lunadari, łącznie zmieniany 1 raz.
"Kochamy się, bo ona tak samo mi się nie podoba jak ja jej, i nie ma nierówności."
Witek Gombrowicz

Re: Medycyna Dalekiego Wschodu - Dyskusje

13
demony wiedzą jak zaszkodzić człowiekowi


SŁODKI — wzmacnia siły, ale dodaje nam kilogramów. Dostarcza energii przede wszystkim trzustce. Nadmiar powoduje otłuszczenie, zwiększone produkowanie śluzu, obniża zdolność organizmu do wytwarzania ciepła. Nie przesadzajmy więc z cukrem, miodem, mlekiem i śmietanką, masłem, pieczywem pszennym. roślinami strączkowymi, orzechami, ziarnami słonecznika.
(uwaga! Jeśli w nasz m jadłospisie jest zbyt wiele produktów o słodkim smaku — stajemy się leniwi, obojętni
KWAŚ NY — działa orzeźwiają- co, pobudza apetyt, sprzyja zatrzymywaniu płynów w organizmie, reguluje procesy trawienne, wzmaga możliwości intelektualne. Poprawia pracę wątroby. Jego nadmiar wpływa negatywnie na skład krwi, prowadzi
do zgagi, a także owrzodzeń i podrażnień skóry. Dawkujmy więc sobie umiarkowanie owoce cytrusowe, kefir, żółte sery i twarogi (zależnie od
gatunków — bywają też sery ostre).
uwaga! jeśli w jadłospisie znajduje się dużo produktów kwaśnych, to
człowiek staje się nadpobudliwy. rozdrażniony i wybuchowy.

SŁONY — oczyszcza, ułatwia
trawienie, powoduje usuwanie śluzu i soków żołądkowych, pleśni, poprawia apetyt ale też zatrzymuje płyny w Organizmie. Sól rozpal-a ogień trawienny ” — poprawia działanie wszystkich fermentów. Dostając się do krwi razem
z sokiem żołądkowym, rozchodzi się po całym organizmie rozpuszczając stare, chore komórki i wszelkie ciała” chorobotwórcze, nie ruszając przy tym młodych i zdrowych: robi dla nich miejsce. Dlatego warto jeść naturalne produkty o słonawym smaku. Doradzam ponadto ssanie — wzorem starożytnych Greków — 2-3 kryształków soli po jedzeniu, by potem wypluć je razem ze słoną śliną. Lepiej jej nie przełykać, bo nadmiar często szkodzi. Przyspiesza pracę nerek -. mogłaby je więc przesadnie uaktywnić.

GORZKI — oczyszcza, reguluje wydalanie płynów z organizmu,
rozrzedza krew, poprawia apetyt
i trawienie. Sprzyja chudnięciu i pracy serca. Zawierają go np. ogórki
i cykoria. Ale nadmiar gorzkiego powoduje utratę sił, rozdrażnienie, po
czucie strachu.
CIERPKI — posiada właściwości wysuszające (wysusza np. ropę), sprzyja gojeniu się ran, poprawia stan skóry. Wspomaga jelito grube. Mają go m.in. kapusta i ziemniaki.
OSTRY — reguluje funkcjonowanie układu żółądkowo-jelitowego, poprawia pracę płuc. Mają go np. surowa cebula (po ugotowaniu czy smażeniu staje się słodka), czosnek, rzodkiewka, rzepa, ostra papryka strączkowa, większość przypraw.
Ostatnio zmieniony 09 lip 2011, 6:51 przez merkaba, łącznie zmieniany 1 raz.
[img]http://images.chomikuj.pl/button/antubis12.gif[/img]

Re: Medycyna Dalekiego Wschodu - Dyskusje

14
tak , ma , daje informacje w kierunku którego organu dana energia będzie podążać w swej największej ilości .
np warzywa zielone szczególnie ukierunkowane są na wątrobę , czerwone na serce , oczywiście trzeba wziąć pod uwagę tez inne cechy i je zsumować , nie trzeba by tego brać pod uwagę gdy posiądziemy zdolność wsłuchania się w intuicje jak to mają dzikie zwierzęta ;)
Ostatnio zmieniony 09 lip 2011, 6:55 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: Medycyna Dalekiego Wschodu - Dyskusje

15
merkabo nie musisz demonizować tego tematu wklejając gotowizny z innych stron , gdybym chciał to wkleiłbym tu całe kilkadziesiąt tysiecy stron o TCM ale tego nie robie , celowo uzywam skrutów by pobudzic ciekawośc i dyskusje i własne pytania , jesli chcesz mnie wyreczać to ci dziekuje , powiedz cos od siebie bo nawet nie zadałes sobie trudu by czytać to co pisze wiec powielasz informacje wklejając gotowizny , jesli bedziesz w ten sposób tutaj sie zachowywał to wyladują twe demony w koszu :puknij:
Ostatnio zmieniony 09 lip 2011, 8:58 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: Medycyna Dalekiego Wschodu - Dyskusje

16
Crows pisze:tak , ma , daje informacje w kierunku którego organu dana energia będzie podążać w swej największej ilości .
np warzywa zielone szczególnie ukierunkowane są na wątrobę , czerwone na serce , oczywiście trzeba wziąć pod uwagę tez inne cechy i je zsumować , nie trzeba by tego brać pod uwagę gdy posiądziemy zdolność wsłuchania się w intuicje jak to mają dzikie zwierzęta ;)
Możemy więc robić wszystko zdając się na intuicję?
Co zrobić jak intuicja zwiadzie?
Jak rozpoznać czy to "dobra" intuicja a nie na przykład pycha?
Ostatnio zmieniony 09 lip 2011, 17:25 przez May, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Medycyna Dalekiego Wschodu - Dyskusje

18
kiedyś jeden gość mnie zapytał => panie , mnie chce sie rano palić czy to intuicja ? bo mnie sie chce łokropnie dyma puścić , ?
.
ide spać , mam kaca ...................
( tzn jeno takiego dla wygody uregulowania masy;) )
cieszę sie , ze May to pytanie zadała , chyba założe odrebny temat jak na to patrzy daleki wschód ( i zachód jeno o tym nie wie ,cholera , ale burza z rana , bija pioruny , wyłaczam się )
;)
Ostatnio zmieniony 10 lip 2011, 7:24 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: Medycyna Dalekiego Wschodu - Dyskusje

22
Crows pisze:intuicja i podświadomość to nie to samo .
odpowiedź w temacie -intuicja-
Intuicja to umiejętność wychwytywania i odczytywania informacji uwalniających się (pod wpływem bodźców w naszym życiu) z podświadomości.
Ostatnio zmieniony 10 lip 2011, 20:31 przez Lidka, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam!

Lidka

Re: Medycyna Dalekiego Wschodu - Dyskusje

25
Lidka pisze:
Crows pisze:intuicja i podświadomość to nie to samo .
odpowiedź w temacie -intuicja-
Intuicja to umiejętność wychwytywania i odczytywania informacji uwalniających się (pod wpływem bodźców w naszym życiu) z podświadomości.
Intuicja to nie umiejętność , to nie funkcja , intuicja to byt .
Ostatnio zmieniony 10 lip 2011, 21:59 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: Medycyna Dalekiego Wschodu - Dyskusje

26
May pisze:Możemy więc robić wszystko zdając się na intuicję?
Co zrobić jak intuicja zwiedzie?
Jak rozpoznać czy to "dobra" intuicja a nie na przykład pycha?
1- tak
2- intuicja nie zwodzi
3- pewność siebie odbierana przez innych tez może być nazwane pychą , kiedy poznasz siebie i intuicyjnie będziesz sie poruszać w tym świecie wówczas będziesz pewną siebie .
Ostatnio zmieniony 10 lip 2011, 22:38 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: Medycyna Dalekiego Wschodu - Dyskusje

27
Crows pisze:
Lidka pisze:
Crows pisze:intuicja i podświadomość to nie to samo .
odpowiedź w temacie -intuicja-
Intuicja to umiejętność wychwytywania i odczytywania informacji uwalniających się (pod wpływem bodźców w naszym życiu) z podświadomości.
Intuicja to nie umiejętność , to nie funkcja , intuicja to byt .
Byt? Niezależny od nas i mający swoją osobowość? :)
Ostatnio zmieniony 11 lip 2011, 6:17 przez Lidka, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam!

Lidka

Re: Medycyna Dalekiego Wschodu - Dyskusje

30
by pojąć czym jest intuicja trzeba zrozumieć czym nie jest ,
gromadzimy w sobie masę rożnych informacji dotyczących np żywienia z przeróżnych źródeł , umysł je mieli i próbuje z nich cos wycisnąć na pożytek własnego istnienia , istnienia nie ciebie ale swej iluzji ,
ty jesteś swiatłem tylko o tym nie wiesz , twa materialna forma - bios - karmiciel umysłu potrzebuje określonych reguł istnienia .
najdoskonalszym przewodnikiem ku zdolności manifestacji formy jesteśmy my , bo ty jesteś intuicja , a to co nas zwodzi to nagromadzone dane w umyśle , te dane są czymś uwarunkowane , nasze przyzwyczajenia , nałogi nie są głosem naszej intuicji , wszystkie nasze przyzwyczajenia to "zgwałcona intuicja" , która pomimo gwałtu nadal jest , bo to my własnie jesteśmy , jesteśmy w klatce przyzwyczajeń , wszystkie podpowiedzi z naszej strefy ciszy , które nie są uwarunkowane naszymi przyzwyczajeniami to głos intuicji .
nie chce sie powtarzać , wiec wkleiłem odp. z tematu o intuicji
Ostatnio zmieniony 13 lip 2011, 6:40 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Medycyna dalekiego wschodu”

cron