Re: Decoupage

1
Decoupage to technika ozdabiania przedmiotów domowego użytku, wykonanych z różnych materiałów,
drewna, metalu, szkła, ceramiki ,nawet plastiku. Jest to stara technika, polegająca na precyzyjnym wycinaniu obrazków z papieru, serwetek, gazet, naklejaniu ich na przeznaczoną do dekoracji powierzchnię, a potem zatapianiu pod warstwami lakieru.
Obecnie dekorowanie techniką decoupage, łączy się ze stosowaniem technik malarskich, pozłotniczych,
a także postarzających. Jest to bardzo ciekawa, choć dość pracochłonna metoda zdobnicza, jednak czas poświęcony na wykonanie niepowtarzalnego przedmiotu zwraca się z nawiązką. Zwykłą butelkę, deskę, czy stary, zniszczony stolik, można zmienić w miły oku przedmiot.
Pokażę Wam kilka moich prac, jeśli ktoś mi powie jak to zrobić, bo nie widzę opcji dodawania załączników.
Ostatnio zmieniony 17 sie 2011, 17:51 przez bilkis, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Decoupage

2
Możesz podawać linki na przykład, zapewne będzie to pokazane w formie fotek.
Zatem jeśli masz fotki cyfrowe i przerzucone już na komputer to wstawiasz np. tu http://tinypic.com/ a potem wyświetlą się linki.
Linki wstawiasz między
Obrazek
we wpisie i już.
;)
Ostatnio zmieniony 17 sie 2011, 17:56 przez Nebogipfel, łącznie zmieniany 1 raz.
Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.

Re: Decoupage

3
Bilkisiu-jak pamietam to swoje zdjęcia zmniejszałam w www.imageshack.us ,a nastepnie tak jak pisze Nebo wsadzalam między
Obrazek
i voila oto jest :)
Ostatnio zmieniony 17 sie 2011, 18:03 przez Dorcik, łącznie zmieniany 1 raz.
''..Szukam Ciebie wariatko radosna,Z gniazdem ptasim w dłoniach,Jeszcze w Tobie cień nadziei,Na zgłupienie wspólne, śmiech z niczego,I taniec w deszczu... '':) :)

Re: Decoupage

12
Bilkis -i Ty taaak samo to wszystko !!!!
Okurczella piekne ,przepiekne ..Wielkie brawo !!!!
Ja chyba w depresje wpadne ....zawsze chciałam tworzyc cos pieknego ,ale niestety ''ktos '' z góry mi poskapił talentu ....No cóż

OCZY CIĘZKO ODERWAĆ ,NAPRAWDE !!!
Ostatnio zmieniony 17 sie 2011, 18:39 przez Dorcik, łącznie zmieniany 2 razy.
''..Szukam Ciebie wariatko radosna,Z gniazdem ptasim w dłoniach,Jeszcze w Tobie cień nadziei,Na zgłupienie wspólne, śmiech z niczego,I taniec w deszczu... '':) :)

Re: Decoupage

13
Dorcik, sama, własnymi ręcyma :D
Dzięki, przyjemnie słyszeć takie słowa, zwłaszcza, że zdjęcia fatalne, ale u mnie światło niedobre.
Bez lampy źle, z lampą jeszcze gorzej. Robiłam portfolio i myślałam, że ocipieję, moja córka ma świetny aparat,
ale i to nie pomogło.
Uwielbiam tę sztukę, bo jest to juz sztuka, choć wiem, że dużo jeszcze muszę się nauczyć.
Jednak nie jest to specjalnie trudne, tylko cierpliwości trzeba mieć na tony :D
Kolejne zdjęcie :)
Obrazek
Ostatnio zmieniony 17 sie 2011, 18:47 przez bilkis, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Decoupage

17
A tu moje największe dzieło( pod względem rozmiarów). Niestety na zdjęciu nie widać tego, co jest jego największą ozdobą,
cieniowań, nad którymi bardzo się napracowałam. Szkoda, bo pięknie wyszły i z tej pracy jestem naprawdę dumna.
Obrazek
Ostatnio zmieniony 17 sie 2011, 19:07 przez bilkis, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Decoupage

18
To na razie tyle, mam jeszcze parę zdjęć w komórce, ale mi kabelek wcięło i nie mam jak wrzucić na kompa.
Teraz mam następne wyzwanie, niski stoli, ale z dużym kwadratowym blatem, okropnie zniszczony.
Chyba miesiąc będę go szlifować, bo robię to ręcznie, kostką z papierem ściernym :D
No i oprócz tego kilka innych rzeczy, tak więc pewnie znowu mnie wetnie na jakiś czas, hehe
Ostatnio zmieniony 17 sie 2011, 19:11 przez bilkis, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Decoupage

19
bilkis pisze:To na razie tyle, mam jeszcze parę zdjęć w komórce, ale mi kabelek wcięło i nie mam jak wrzucić na kompa.
Teraz mam następne wyzwanie, niski stoli, ale z dużym kwadratowym blatem, okropnie zniszczony.
Chyba miesiąc będę go szlifować, bo robię to ręcznie, kostką z papierem ściernym :D
No i oprócz tego kilka innych rzeczy, tak więc pewnie znowu mnie wetnie na jakiś czas, hehe
Bierz się do roboty Bilkis-nie siedź na forum!
W wolnej chwili podrzucę Ci swoje żelastwo....popracujesz nad tym.Nie chce słyszec(widziec)słowa sprzeciwu!CZY TO JEST JASNE?:r:



Witaj!:roza:
Ostatnio zmieniony 17 sie 2011, 19:27 przez SzalonyDrwal, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Decoupage

20
Jest, jest mój umiłowany! :ach::michael::calus:
Ale się stęskniłam za Tobą! Gdzieś bywał, rycerzu, ponoć pieśni jakoweś, staropolskim językiem pisane śpiewałeś :ahaha:
Ślij mi to żelastwo, jak Ci zbroję wyrychtuję, to wszystkie bitwy wygrasz, na widok ozdób wiać będą na koniec świata :ahah:
:kw:
Ostatnio zmieniony 17 sie 2011, 19:31 przez bilkis, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Decoupage

21
piekne :)
Ostatnio zmieniony 17 sie 2011, 19:40 przez asmaani, łącznie zmieniany 1 raz.
"Biada ci, o Dhil'ib. Gdyż oczy Go nie widzą; ale serca postrzegają Go dzięki wierze. Jest znany dzięki dowodom wskazującym na Niego. Nie można doświadczyć Go poprzez zmysły. O Dhil'ib. Mój Pan jest bliski wszystkim rzeczom bez dotykania ich." Ali ibn Abu Talib

Re: Decoupage

22
Uciekac nie muszą!Wystarczy,że będą ...klękac!:beer:
Nie było mnie,bo... ,,sens mojego życia tu nie zaglądał,,:D
A mail?Nie łaska?Eeeeeee dejta spokój!Teraz kiedy wróciłaś ,moge Ci powiedziec,żeś mnie tak w...ła,że aż ,,cały chodze,,!
A ogólnie,to ...przykrzyło mi się jak jasna ch....-nie wiem co!:zozol1:
Ostatnio zmieniony 17 sie 2011, 19:43 przez SzalonyDrwal, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Decoupage

23
Nie wszystko w "moim lubionym stylu/stylach", lecz mi się podoba.
:D
Gratuluję.
:)
Ostatnio zmieniony 17 sie 2011, 19:47 przez Nebogipfel, łącznie zmieniany 1 raz.
Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.

Re: Decoupage

24
Bardzo ślicznie ozdabiasz te rzeczy.
Sama się nad tym zastanawiałam, ale póki co tworzę obraz dla mojej cioci.
Ech, ale i tak nakręcasz mą artystyczną duszę w tym kierunku :P
Ostatnio zmieniony 17 sie 2011, 19:55 przez Watashi, łącznie zmieniany 1 raz.
"Trzeba będzie tworzyć supernowy prześwietlony kształt, by rzeczom nadać treść.
Prześwietlony świat, niedorzecznie idealny plan - już nic nie znaczy."


GG: 3552603

Re: Decoupage

25
asmaani, Watashi, Nebogipfel - dziękuję pięknie :thx:

Rycerzu mój miły, nie nerwujsja, bo mi zbrzydniesz, a ja estetką jestem, nie widać ? :ahah:
Ech, tyle się działo w moim życiu, że nie mogłam z inteligencją pisać, bo miałam sieczkę w głowie :stu:
A teraz zjeby dostaję z każdej strony. Wybacz, proszę :calus:
Napiszę, tylko się zebrać muszę, bom do pisania ciężka, no już się nie gniewamy, tak? :zozol1:
Ostatnio zmieniony 17 sie 2011, 19:59 przez bilkis, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Decoupage

27
Taa, a jestem ciekawa kto powiadomił Drwala o tym ,że tu jesteś bilkisko . Żadnego kwiatka mi nie dał ten rycerzopodobny :pupa: w dowód wdzięczności.
Ja się tak nie bawię.
A bilkisko- toż Ty masz rękę do robienia cudów.... :brawo:
Ostatnio zmieniony 17 sie 2011, 22:15 przez Ampułka, łącznie zmieniany 1 raz.
Jaką mnie Panie Boże stworzyłeś, taką mnie masz.

Re: Decoupage

28
Ampułka pisze:Taa, a jestem ciekawa kto powiadomił Drwala o tym ,że tu jesteś bilkisko . Żadnego kwiatka mi nie dał ten rycerzopodobny :pupa: w dowód wdzięczności.
Ja się tak nie bawię.
A bilkisko- toż Ty masz rękę do robienia cudów.... :brawo:
Obrazek

Ampułka wybacz ....dupa jestem nie rycyrz! :ech:
Ostatnio zmieniony 18 sie 2011, 21:55 przez SzalonyDrwal, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sztuki Plastyczne”

cron