Re: Szukalski

1
Szukalski to jeden z orginalniejszych artystów nowoczesnych, a także osoba o dziwnych poglądach na świat. Pewnie wielu by wyśmiało jego światopogląd, ale nie można mu odmówić fantazji ;)
Obrazek
Tworzył ciekawe i inspirujące rzeźby przedstawiające jakieś bóstwa. Tworzył wiele prac naukowych albo pseudonaukowych o pochodzeniu nazw bóstw, językach, jednak z tego co wiem ma to małą wartość naukową. Twierdził że pradawni ludzie mówili wspólnym językiem podobnym do polskiego... ;)

Czasem jego nazwisko pojawia się w mediach, ponieważ przyjaźnił się z rodziną Leonardo DiCaprio, zresztą sam aktor go również lubił, ponoć postać odgrywana przez niego w Titanicu byłą inspirowana Szukalskim.
Dużo lat spędzil w Ameryce.
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 15 lut 2012, 22:06 przez voltaren, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Szukalski

2
przyjaźnił się z rodziną Leonardo DiCaprio, zresztą sam aktor go również lubił
Już ma u mnie plusa :tak:

Znalazłam nawet zdjęcie pana Szukalskiego i małego Leosia:
Obrazek
Wracając do sedna- styl jest demoniczny i niepokojący, co akurat dla mnie jest zaletą, Trochę za bardzo jednak przytłacza, chociaż tworzył i takie rzeczy--->
Obrazek
w nurcie stricte fantasy i to jest ładniusie :D
Każda cząstka elementarna w kosmosie ma swoją antycząstkę. Razem tworzą parę, są identyczne, ale się nie tolerują. Jeśli zanadto zbliżą się do siebie, ulegają zagładzie i zamieniają w światło.
Majgull Axelsson
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sztuki Plastyczne”

cron