Re: Niekoniecznie operowe wykonania arii operowych

2
Celine Dion, w nienajlepszej niestety jakości, ale lepszej nie znalazłam:
[youtube][/youtube]

Nightwish, co prawda Tarja ma głos operowy, ale rockowa aranżacja utworu i to, że śpiewający z nią Marco jest niezwiązany z operą, sprawiają, że chyba i tak tu ten utwór pasuje. ;)
[youtube][/youtube]
Ostatnio zmieniony 17 sty 2012, 12:35 przez lufestre, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Niekoniecznie operowe wykonania arii operowych

3
Boska Aretha Franklin śpiewa arię "Nessun dorma" z opery "Turandot" Pucciniego.
Ciekawostką jest to, że aria ta została napisana na męski tenor (słynne wykonanie Pavarottiego)
Ostatnio zmieniony 17 sty 2012, 14:00 przez polliter, łącznie zmieniany 1 raz.
"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards

Re: Niekoniecznie operowe wykonania arii operowych

5
MACIEJ OSTROMECKI - "CARMEN"


ROCK OPERA - "CARMEN"


[youtube][/youtube]
Ostatnio zmieniony 17 sty 2012, 19:19 przez Abesnai, łącznie zmieniany 2 razy.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Niekoniecznie operowe wykonania arii operowych

6
Być może zdziwi Was ten utwór w tym wątku, jednak, w rzeczywistości, nie powinno Was to dziwić. "Porgy and Bess" jest jedyną operą w dorobku Gerschwina. Jeśli ktoś o niej słyszał, to tylko ze względu na arię otwierającą operę. Co ciekawe nikt tej pieśni nie kojarzy z operą, tylko ze standardem jazzowym, ale to rozmowa na inny temat. Ponieważ ma być nietypowo, więc zapraszam do wysłuchania Janis Joplin (chociaż bardziej nietypowe byłoby umieszczenie oryginału śpiewanego przez śpiewaczkę operową :ahah:)
Ostatnio zmieniony 18 sty 2012, 14:58 przez polliter, łącznie zmieniany 1 raz.
"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards

Re: Niekoniecznie operowe wykonania arii operowych

9
Jak opera to koniecznie Verdi i Nabucco z Chórem niewolników - Va Pansiero w wykonaniu Zucchero




proszę mi podpowiedzieć jak poprawnie wklejać, bo zapomniałam, a nie widzę opcji youtube
Ostatnio zmieniony 26 cze 2013, 18:19 przez Amm, łącznie zmieniany 1 raz.
Stać się obserwatorem własnego życia [...] znaczy uwolnić się od jego cierpień./Oscar Wilde/

Re: Niekoniecznie operowe wykonania arii operowych

11
Nutko nie zrozumiesz, bo śpiewają w języku twórcy libretta....zazwyczaj po włosku.
Obecnie w operach tłumaczenie jest na bieżąco pokazywane.
Jednak w operze libretto czyta się przed, a na operze skupiasz się na wykonaniu.
Ostatnio zmieniony 26 cze 2013, 20:48 przez Amm, łącznie zmieniany 1 raz.
Stać się obserwatorem własnego życia [...] znaczy uwolnić się od jego cierpień./Oscar Wilde/

Re: Niekoniecznie operowe wykonania arii operowych

12
@ Nutka, "takie wyjce troche i trudno zrozumieć"
Tylko brak odpowiedniej edukacji muzycznej predestynuje do wyrażania takich sądów. Ciekawe socjologiczne zjawisko, że muzykę o większym stopniu złożoności tj. jazz, klasyka, śpiew operowy, określa się złą w oparciu tylko o argument swojego niewyrobionego gustu i niezrozumienia dla zasad muzyki.

Szczerze polecam ( żadnej ironii ) książkę p. Wiesławy Sacher pt. "Pedagogika muzyki". Znamienne, że książka wydana w ubiegłym roku jest jednocześnie pierwszą publikacją z tej bądź co bądź, wąskiej dziedziny. Ignoruje się prawidłowe wychowanie muzyczne, zapominając o wpływie na inne dziedziny życia.

http://www.bibliofil.com.pl/pedagogika- ... uzyka.html

W każdym razie świetny temat.
Na szybko nie przychodzi mi nic do głowy, ale żeby coś po sobie pozostawić, to wrzucam kawałek świetnej Niny Hagen ( ulubionej wokalistki mojej bliskiej znajomej, śpiewaczki operowej ) :) Świetne warunki głosowe i doskonała ekspresja. Zachęcam do bliższego zapoznania się z artystką.

Ostatnio zmieniony 27 cze 2013, 13:27 przez impulsywny, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Niekoniecznie operowe wykonania arii operowych

13
Amm pisze:Nutko nie zrozumiesz, bo śpiewają w języku twórcy libretta....zazwyczaj po włosku.
Obecnie w operach tłumaczenie jest na bieżąco pokazywane.
Jednak w operze libretto czyta się przed, a na operze skupiasz się na wykonaniu.
Włoski jest podobny do hiszpańskiego najładniejsze języki jakie znam to chodzi o wycie że trudno zrozumieć bywa ta a operetka to co innego jak np.w Krynicy gdzie jeżdze no teraz w lipcu tyż bedzie festiwal Kiepury ,prawie zawsze tam jestem.
Ostatnio zmieniony 27 cze 2013, 14:28 przez Nutka, łącznie zmieniany 1 raz.
...............
ODPOWIEDZ

Wróć do „Opera”

cron