Re: Pytania O Ruch Zielonoświątkowy

1
Mam pytanie.
Kościół Zielonoświątkowy, bazując na protestanckiej tradycji wiary, przyjmuje pięć zasad reformacji sformułowanych w XVI wieku:

* sola Scriptura – tylko Biblia,
* solus Christus – tylko Chrystus.

Skoro tak,to dlaczego zielonoświątkowcy nie stosują się do tych nauk:
Ewangelia Mateusza 15:24,Jehoshua mówi:"Jestem posłany TYLKO dla zmarłych owiec Izraela"
"Ponieważ zbawienie bierze początek od Żydów"Jana 4:22


"Słyszeliście, że wam powiedziałem: Odchodzę i przyjdę znów do was. Gdybyście Mnie miłowali, rozradowalibyście się, że idę do Ojca, bo Ojciec większy jest ode Mnie".Ew. Jana 14,28

Są różni tzn że nie mogą być jednym,gdyby ktoś miał wątpliwości ze nie są jednym i tym samym to proszę:



Ewangelia według świętego Marka 13,32 – Niewiedza Jehoshua świadczyła o tym, że Jehoshua nie jest takim samym Bogiem jak Ojciec.
"Lecz o dniu owym lub godzinie nikt nie wie, ani aniołowie w niebie, ani Syn, tylko Ojciec."

Ewangelia według świętego Marka 10,18 Sam Jehoshua nie uważa się za Boga.
"Jehoshua mu rzekł: Czemu nazywasz Mnie dobrym? Nikt nie jest dobry, tylko sam Bóg."

Ewangelia według świętego Jana 20,17 Jehoshua nazywa Ojca swym Bogiem, a więc nie jest takim samym Bogiem jak Ojciec.
"Rzekł do niej Jehoshua: Nie zatrzymuj Mnie, jeszcze bowiem nie wstąpiłem do Ojca. Natomiast udaj się do moich braci i powiedz im: Wstępuję do Ojca mego i Ojca waszego oraz do Boga mego i Boga waszego."

Kolejna rzecz,dlaczego zielonoświątkowcy stosują kryptoszamańskie i okultystyczne praktyki tzw "charyzmaty" skoro w Biblii jest napisane że prawdziwemu chrześcijaninowi nie wolno tego robić?
Ostatnio zmieniony 19 cze 2012, 12:56 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Pytania O Ruch Zielonoświątkowy

2
Mezamir pisze:Kolejna rzecz,dlaczego zielonoświątkowcy stosują kryptoszamańskie i okultystyczne praktyki tzw "charyzmaty" skoro w Biblii jest napisane że prawdziwemu chrześcijaninowi nie wolno tego robić?
Wybiórczo, spór o wiersze (i możliwość ich wyjaśnienia) pozostawiając zainteresowanym.

Mezamirze a gdzie w Biblii wyczytałeś, że charyzmaty są zakazane? ;) Autor tekstów o nich traktujących, stanowiących treść Biblii, wielokrotnie wskazywał, że nie tylko nie są zakazane, ale wręcz niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania Kościoła (i nie mam na myśli instytucji) ;)
Ostatnio zmieniony 19 cze 2012, 17:29 przez Artur, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
Artur ♆

Żyjemy w czasach, gdzie wytwory schorowanej wyobraźni mają większe prawo obywatelstwa niż rzetelne myślenie.

Re: Pytania O Ruch Zielonoświątkowy

3
gdzie w Biblii wyczytałeś, że charyzmaty są zakazane?"- :D sprytne ,bardzo sprytne :D
Ponieważ to co robimy,czego chcemy zakazać innym(albowiem jesteśmy zazdrośni)-jest tym samym
nazwijmy to co robimy jakoś fajnie,a to samo u innych jakoś brzydko :D

Wtedy można będzie mówić:"My robimy dobry mistycyzm a nie zły okultyzm" :D
Niestety,znam wiele osób pokrzywdzonych przez opętanych charyzmatyków,którzy swoim"duchem świętym" próbują wpędzić innych do grobów(często nieświadomie,wydaje im się że są dobrzy,czują że mają misję,są opętani przez swoje obsesje).

I nie chodzi wcale o to że okultyzm/mistycyzm jest zły,po prostu ludzie bywają źli.
Powoływanie się na Jezuska nie gwarantuje dobra,ja nie mam z Jezuskiem nic wspólnego a nikomu nie wciskałem swoich klątw i toksycznych modlitw/charyzmatów.

Władza w rękach szaleńca = tragedia.
Jeśli chcecie żeby Wam charyzmatyk nie zaszkodził,to wystarczy żeby Wam nie zaczął pomagać.

http://sekty.wordpress.com/sekty-katolickie/

nie tylko nie są zakazane, ale wręcz niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania Kościoła"- ja wiem :) jak się ludzi opęta to można z nimi robić co się chce.
Tylko jak to zrobić żeby nie protestowali?
Nazwijmy się ładnie,opowiedzmy o aniołkach i miłości,z czarnego zróbmy białe a białe niech będzie złe i "włala" :D
Później ewentualnych poszkodowanych przez nas,nazwiemy ofiarami złego Szatana dzięki czemu nasza wiarygodność tylko wzrośnie,no bo przecież mamy dowód ;)
Ludzie przeciętni mają tak szeroką wiedzę z zakresu mistyki/okultyzmu ;) (czerpiąc ją z filmów holiŁódzkich :D ) że spokojnie można im wcisnąć dowolną bzdurę.
Msza w niedzielę to najczystsza magia ceremonialna,tylko który wierny o tym wie?Skąd ma wiedzieć przecież "złych książek czytać nie wypada" ;)

Poczytajcie sobie Egzorcyzm pentekostalny - Migda Andrzej ale najpierw przeczytajcie
Szamanizm i archaiczne techniki ekstazy - Mircea Eliade i wszystko stanie się jasne :)
Ostatnio zmieniony 19 cze 2012, 18:00 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Pytania O Ruch Zielonoświątkowy

4
Sprytne? Bynajmniej. Poczytaj Pawłowe listy. Weźmy przykładowo pierwszy list do Koryntian. Zacznijmy od rozdziału 12:

(7) Wszystkim zaś objawia się Duch dla [wspólnego] dobra. (8) Jednemu dany jest przez Ducha dar mądrości słowa, drugiemu umiejętność poznawania według tego samego Ducha, (9) innemu jeszcze dar wiary w tymże Duchu, innemu łaska uzdrawiania przez tego samego Ducha, (10) innemu dar czynienia cudów, innemu proroctwo, innemu rozpoznawanie duchów, innemu dar języków i wreszcie innemu łaska tłumaczenia języków. (11) Wszystko zaś sprawia jeden i ten sam Duch, udzielając każdemu tak, jak chce. (12) Podobnie jak jedno jest ciało, choć składa się z wielu członków, a wszystkie członki ciała, mimo iż są liczne, stanowią jedno ciało, tak też jest i z Chrystusem. (13) Wszyscyśmy bowiem w jednym Duchu zostali ochrzczeni, [aby stanowić] jedno ciało: czy to Żydzi, czy Grecy, czy to niewolnicy, czy wolni. Wszyscyśmy też zostali napojeni jednym Duchem. (14) Ciało bowiem to nie jeden członek, lecz liczne [członki] (15) Jeśliby noga powiedziała: Ponieważ nie jestem ręką, nie należę do ciała - czy wskutek tego rzeczywiście nie należy do ciała? (16) Lub jeśliby ucho powiedziało: Ponieważ nie jestem okiem, nie należę do ciała czyż nie należałoby do ciała? (17) Gdyby całe ciało było wzrokiem, gdzież byłby słuch? Lub gdyby całe ciało było słuchem, gdzież byłoby powonienie? (18) Lecz Bóg, tak jak chciał, stworzył [różne członki umieszczając każdy z nich w ciele. (19) Gdyby całość była jednym członkiem gdzież byłoby ciało? (20) Tymczasem są wprawdzie liczne członki ale jedno ciało. (21) Nie może więc oko powiedzieć ręce: Nie jesteś mi, potrzebna, albo głowa nogom: Nie potrzebuję was. (22) Owszem, niezbędne dla ciała bywają te właśnie członki, które uchodzą za słabsze; (23) a te, które uważamy za mało godne szacunku, tym większym obdarzamy poszanowaniem. Tak przeto szczególnie się troszczymy o przyzwoitość wstydliwych członków ciała, (24) gdyż wobec tych, co nie należą do wstydliwych, nie istnieje taka potrzeba. Lecz Bóg tak ukształtował nasze ciało, że zyskały więcej szacunku członki z natury mało godne czci, (25) aby nie powstało rozdwojenie w ciele, lecz żeby poszczególne członki troszczyły się o siebie nawzajem. (26) Tak więc, gdy cierpi jeden członek, współcierpią wszystkie inne członki; podobnie gdy jednemu członkowi okazywane jest poszanowanie, współradują się wszystkie członki. (27) Wy przeto jesteście Ciałem Chrystusa i poszczególnymi jego członkami. (28) I tak ustanowił Bóg w Kościele naprzód apostołów, po wtóre proroków, po trzecie nauczycieli, a następnie tych, którzy mają moc czynienia cudów, potem tych, którzy uzdrawiają, którzy wspierają pomocą, którzy rządzą, którzy przemawiają różnymi językami.

- a potem przeskoczmy do rozdziału 14:

(1) Starajcie się posiąść miłość, troszczcie się o dary duchowe szczególnie zaś o dar proroctwa. (2) Ten bowiem, kto mówi językami, nie ludziom mówi, lecz Bogu. Nikt go nie słyszy, a on pod wpływem Ducha mówi rzeczy tajemne. (3) Ten zaś, kto prorokuje, mówi ku zbudowaniu ludzi, ku ich pokrzepieniu i pociesze. (4) Ten, kto mówi językami, buduje siebie samego, kto zaś prorokuje, buduje Kościół. (5) Chciałbym, żebyście wszyscy mówili językami, jeszcze bardziej jednak pragnąłbym, żebyście prorokowali. Większy jest bowiem ten, kto prorokuje, niż też, kto mówi językami - chyba że jest ktoś, kto tłumaczy, aby wyszło to na zbudowanie Kościołowi. [...] (12) Tak też i wy, skoro jesteście żądni darów duchowych, starajcie się posiąść w obfitości te z nich, które się przyczynią do zbudowania Kościoła.

Tyle Biblia. A teraz zadajmy sobie pytanie gdzie Rzym a gdzie Krym? :P

Poza tym zauważ - charyzmatycy, i ludzie wiary rozumianej na sposób chrześcijański, rozróżniają 'szaleństwo' od 'natchnienia'. Zajrzyj do ich własnych opracowań tematu:

http://protestantyzm.diariusz.net/faq/c ... mania.html

(na końcu masz link treści książki)

Podsumuję to dość brutalnie - szamanizm jest doświadczeniem i darem jednego człowieka - szamana. Charyzmat zaś, trzymając się Biblii - winien być doświadczeniem każdego człowieka wiary. Tylko to wystarcza, do spokojnej krytyki stwierdzenia, że charyzmatycy sięgają po obce, 'ochrzczone', techniki ;)
Ostatnio zmieniony 19 cze 2012, 22:06 przez Artur, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
Artur ♆

Żyjemy w czasach, gdzie wytwory schorowanej wyobraźni mają większe prawo obywatelstwa niż rzetelne myślenie.

Re: Pytania O Ruch Zielonoświątkowy

5
Mezamir pisze:Mam pytanie.
Kościół Zielonoświątkowy, bazując na protestanckiej tradycji wiary, przyjmuje pięć zasad reformacji sformułowanych w XVI wieku:

* sola Scriptura – tylko Biblia,
* solus Christus – tylko Chrystus.

Skoro tak,to dlaczego zielonoświątkowcy nie stosują się do tych nauk:
Ewangelia Mateusza 15:24,Jehoshua mówi:"Jestem posłany TYLKO dla zmarłych owiec Izraela"
"Ponieważ zbawienie bierze początek od Żydów"Jana 4:22


"Słyszeliście, że wam powiedziałem: Odchodzę i przyjdę znów do was. Gdybyście Mnie miłowali, rozradowalibyście się, że idę do Ojca, bo Ojciec większy jest ode Mnie".Ew. Jana 14,28

Są różni tzn że nie mogą być jednym,gdyby ktoś miał wątpliwości ze nie są jednym i tym samym to proszę:



Ewangelia według świętego Marka 13,32 – Niewiedza Jehoshua świadczyła o tym, że Jehoshua nie jest takim samym Bogiem jak Ojciec.
"Lecz o dniu owym lub godzinie nikt nie wie, ani aniołowie w niebie, ani Syn, tylko Ojciec."

Ewangelia według świętego Marka 10,18 Sam Jehoshua nie uważa się za Boga.
"Jehoshua mu rzekł: Czemu nazywasz Mnie dobrym? Nikt nie jest dobry, tylko sam Bóg."

Ewangelia według świętego Jana 20,17 Jehoshua nazywa Ojca swym Bogiem, a więc nie jest takim samym Bogiem jak Ojciec.
"Rzekł do niej Jehoshua: Nie zatrzymuj Mnie, jeszcze bowiem nie wstąpiłem do Ojca. Natomiast udaj się do moich braci i powiedz im: Wstępuję do Ojca mego i Ojca waszego oraz do Boga mego i Boga waszego."

Kolejna rzecz,dlaczego zielonoświątkowcy stosują kryptoszamańskie i okultystyczne praktyki tzw "charyzmaty" skoro w Biblii jest napisane że prawdziwemu chrześcijaninowi nie wolno tego robić?
"Idzcie i gloscie ewangelie kazdemu stworzeniu" odpowiedz na 1 i przeczytaj dzieje apostolskie
Jesli chodzi o drugie Syn czlowieczy zyskal pelna wladze na ziemi i w niebie. Pelna to swiadzczy samo za siebie. Po drugie poszukaj miejsc, w ktorym Jezus mowi, ze On jest w Ojcu, a Ojciec w nim. Gdzie indziej mowi, ze kto oddaje czesc Ojcu to oddaje ja rowniez synowi.
3 On go po prostu zapytal, czy uwaza go za Boga, On nie zaprzeczyl
4 Dawajcie chrzest w imie Ojca i Syna i Ducha Swietego. Bog to pozycja. Krolowie tez sie nawzajem tytulowali.
Wybacz, ze nie podam miejsc w Biblii, ale musze konczyc.
Ostatnio zmieniony 19 cze 2012, 22:39 przez Tajgon, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Pytania O Ruch Zielonoświątkowy

6
Podsumuję to dość brutalnie - szamanizm jest doświadczeniem i darem jednego człowieka - szamana.

Nie zupełnie,ponieważ to właśnie jedno z zadań szamana,aby ludziom pokazać czego sam doświadcza,żeby mogli wiedzieć jak on.

Wiedzieć to nie znaczy być szamanem,szaman robi to czego inni nie są w stanie.

Odnośnie prorokowania,nie pamiętam w którym miejscu Biblii jest o tym mowa ale ogólny sens jest taki:
Jak nasi prorokują to jest dobro,jak prorokują inni to jest zło :D Nie chodźcie do nich itp.

Zachłanność,zazdrość?

"Jezus mowi, ze On jest w Ojcu, a Ojciec w nim."-czyli że dwa byty przenikają się :)

"Idzcie i gloscie ewangelie kazdemu stworzeniu"- "z domu Izraela" powinno być.

"do innych narodów nie chodźcie albowiem nie znają one grzechów i występków domu Izraela" :)

"Idźcie i twórzcie światowe imperium religii jedynejsłusznej" to już jest motto Szawła.

Dawajcie chrzest w imie Ojca i Syna i Ducha Swietego. "- no tak,dawajcie,ale jak dawajcie?Za wszelką cenę?Siłą?Po trupach do celu?Na mieczach krzyżackich grawerowano "Ciebie chrzczę w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego".

"mowi, ze kto oddaje czesc Ojcu to oddaje ja rowniez synowi."-czyli jednemu i drugiemu :)
Też mogę powiedzieć że jestem w ojcu i ojciec jest we mnie bo geny mamy te same.
Po drugie,Biblii nie wolno czytać dosłownie,to tylko taka przenośnia jest ;)
Ojciec jest we mnie-czyli jestem jego potomkiem,jesteśmy genetycznie powiązani.
Nasze geny są jednym.To te same geny :)
Ostatnio zmieniony 20 cze 2012, 0:20 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Pytania O Ruch Zielonoświątkowy

7
Mezamir pisze:Podsumuję to dość brutalnie - szamanizm jest doświadczeniem i darem jednego człowieka - szamana.

Nie zupełnie,ponieważ to właśnie jedno z zadań szamana,aby ludziom pokazać czego sam doświadcza,żeby mogli wiedzieć jak on.

Wiedzieć to nie znaczy być szamanem,szaman robi to czego inni nie są w stanie.
Charyzmatycy przechodzą do ćwierćfinału a szaman nie wychodzi z grupy ;) Charyzmat jest darem dla każdego chrześcijanina - trzymając się ściśle tekstu Biblii. Gdy go otrzymujesz nie potrzebujesz kogoś 'kto Ci pokaże'. I możesz mieć więcej niż jeden ;)

Mezamir pisze:Odnośnie prorokowania,nie pamiętam w którym miejscu Biblii jest o tym mowa ale ogólny sens jest taki:
Jak nasi prorokują to jest dobro,jak prorokują inni to jest zło :D Nie chodźcie do nich itp.

Zachłanność,zazdrość?
Szukasz tekstu :)
Ostatnio zmieniony 20 cze 2012, 1:49 przez Artur, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
Artur ♆

Żyjemy w czasach, gdzie wytwory schorowanej wyobraźni mają większe prawo obywatelstwa niż rzetelne myślenie.

Re: Pytania O Ruch Zielonoświątkowy

8
"Należy odrzucić wszystkie formy wróżbiarstwa: odwoływanie się do Szatana lub demonów, przywoływanie zmarłych lub inne praktyki mające rzekomo odsłaniać przyszłość. Korzystanie z horoskopów, astrologia, chiromancja, wyjaśnianie przepowiedni i wróżb, zjawiska jasnowidztwa, posługiwanie się medium są przejawami chęci panowania nad czasem, nad historią i wreszcie nad ludźmi, a jednocześnie pragnieniem zjednania sobie ukrytych mocy. Praktyki te są sprzeczne ze czcią i szacunkiem – połączonym z miłującą bojaźnią – które należą się jedynie Bogu Izraela.


"Bo oto mówi Pan Zastępów, Bóg Izraela: Nie dajcie się wprowadzić w błąd przez waszych proroków, którzy są wśród was, i przez waszych wróżbitów; nie zwracajcie uwagi na wasze sny, jakie śnicie.
Oni bowiem prorokują wam kłamstwo w moje imię. Nie posłałem ich - wyrocznia Pana Boga Izraela (Jr 29, 8-9)

Bóg może objawić przyszłość swoim prorokom lub innym świętym. Jednak właściwa postawa chrześcijańska polega na ufnym powierzeniu się Opatrzności w tym, co dotyczy przyszłości, i na odrzuceniu wszelkiej niezdrowej ciekawości w tym względzie. Nieprzewidywanie może stanowić brak odpowiedzialności".

Fajne?Nasi przewidują i dobrze,albowiem są odpowiedzialni i dobrzy.
Reszta nie ma prawa wieszczyć albowiem Pan Izraela jest bogiem zazdrosnym.
Cóż ,każda sekta destrukcyjna ma swoich "prawdziwych"proroków w odróżnieniu od cudzych "fałszywych".

"Nie idźcie do pogan — mówi — i nie wstępujcie do żadnego miasta samarytańskiego! Idźcie raczej do owiec, które poginęły z domu Izraela." (Mt 10, 5-6).

"Nie zdążycie obejść miast Izraela, nim przyjdzie syn człowieczy" (Mt 10, 23).

Jehosue widzi w niebie jedynie lud żydowski: „przekazuję wam Królestwo, jak i mnie Ojciec mój przekazał. Abyście jedli i pili przy moim stole w Królestwie moim, i zasiadali na tronach, sądząc dwanaście plemion Izraela" (Łk 22, 29-30).

"„Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu!" (Mk 16,15). Podobnie w Ewangelii Mateusza: "Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego" (Mt 28, 19). Słowa te Jezus miał wypowiedzieć po swym zmartwychwstaniu. Są one sprzeczne z wcześniejszymi poleceniami Jezusa, który za życia w różnych miejscach powtarzał, że został posłany jedynie do Żydów („owiec, które poginęły z domu Izraela").

Jak można wyjaśnić tę sprzeczność, i przede wszystkim: czy jest to sprzeczność jedynie pozorna czy realna. Chrześcijańscy apologeci twierdzą oczywiście, że nie ma tutaj żadnej sprzeczności, a wyjaśnieniem jest chronologia. Wcześniejsze nakazy głosił Jezus za życia, w czasie swojej ziemskiej działalności. Natomiast kiedy zmartwychwstał, zmienił nakaz na uniwersalistyczny, obejmujący także pogan (por. także: Dz 13,35-37).


W istocie jednak istnieje dużo prostsze wyjaśnienie tego dylematu: nakazy uniwersalistyczne są nieoryginalne i zostały dopisane później, przez innego autora, aby dopasować tekst ewangeliczny do realiów późniejszej działalności kościoła, który nie odniósłszy sukcesu wśród Żydów — wyszedł do pogan. Takie jest też dominujące stanowisko współczesnych biblistów — sprzeczność powstała poprzez interpolację, późniejszy dopisek."
http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,200

II wiek
— Rzymski filozof Celsus poświadcza fałszowanie pism chrześcijańskich, mówiąc o rewizjonistach: „przerabiali Pisma Święte z ich pierwotnej postaci i usunęli wszystko, co pozwalało im na odparcie skierowanych przeciwko nim zarzutów”. Pomimo zakazania przez Kościół prowadzenia jakichkolwiek dalszych badań dotyczących pochodzenia Ewangelii, uczeni wykazali, że wszystkie cztery uznane przez Kościół Ewangelie zostały
przerobione i poprawione.

"Obrzydliwy jest bowiem dla Pana Boga Izraela każdy, kto to czyni.
Z powodu tych obrzydliwości wypędza ich Pan, Bóg twój, sprzed twego oblicza.
Dochowasz pełnej wierności Panu, Bogu swemu. (Pwt 18, 12-13)
Nie będziecie się zwracać do wywołujących duchy ani do wróżbitów.
Nie będziecie zasięgać ich rady, aby nie splugawić się przez nich.
Ja jestem Pan/Adonai Izraela, Bóg wasz! (Kpł 19, 31)

"Jeżeli jaki mężczyzna albo jaka kobieta będą wywoływać duchy albo wróżyć, będą ukarani śmiercią.
Kamieniami zabijecie ich.
Sami ściągnęli śmierć na siebie. (Kpł 20, 27)

Wartości judeochrześcijańskie :) Zabijmy kogoś i po sprawie,sam się zabił,to nie my :D
Ostatnio zmieniony 20 cze 2012, 7:58 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Pytania O Ruch Zielonoświątkowy

10
Tajgon pisze:Smierc na krzyzu przyniosla zbawienie rowniez poganom i to jest jednym ze zmian jakie poczynila, bo byla ona ofiara doskonala Stala sie wiecznym przymierzem, miedzy czlowiekiem, a Bogiem.
Tajgon, a gdzie się podziała cała reszta, czyli wszystko, co Jezus głosił, czynił i czego sobą samym dowodził?
Ostatnio zmieniony 20 cze 2012, 8:57 przez Lidka, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam!

Lidka

Re: Pytania O Ruch Zielonoświątkowy

11
Mezamir pisze:"Bo oto mówi Pan Zastępów, Bóg Izraela: Nie dajcie się wprowadzić w błąd przez waszych proroków, którzy są wśród was, i przez waszych wróżbitów; nie zwracajcie uwagi na wasze sny, jakie śnicie.
Oni bowiem prorokują wam kłamstwo w moje imię. Nie posłałem ich - wyrocznia Pana Boga Izraela (Jr 29, 8-9)
To tekst dla mnie? Bo nie pasuje on żadną miarą do Twojej pierwotnej sugestii 'jeśli nasi prorokują to git, a jeśli cudzy to ich zglanujcie' ;)

Mam też nieśmiałą nadzieję, że nie jesteś na tyle nieodpowiedzialny (dobra, napiszę wprost: głupi) aby przytaczać ten cytat w celu wywiedzenia z niego jakiejś zasady ogólnej 'zakazu prorokowania' :) Bo jeśli tak, to zaręczam, że dosłownie przyjmę ten tekst i stwierdzę, że wypełniam go co do joty nie wierząc prorokom, którzy mówią, że niewola Babilońska skończy się przed upływem 70 lat, żyję więc, buduję domy, dbam o dobro 'kraju', tylko nie udało mi się jeszcze cofnąć w czasie, ale Mezamir stawia mi maszynę do odbywania takich podróży ;)

By nie okazać się gołosłownym dupkiem dodam kontekst z księgi Jeremiasza, z rozdziału 29:

(4) Tak mówi Pan Zastępów, Bóg Izraela, do wszystkich uprowadzonych z Jerozolimy do niewoli w Babilonie. (5) Budujcie sobie domy i osiedlajcie się tu; uprawiajcie ogrody i spożywajcie z nich owoce. (6) Żeńcie się i wydawajcie na świat synów i córki. Wybierajcie oblubienice dla waszych synów i wydawajcie za mąż wasze córki; niech wam rodzą synów i córki; niech was ciągle przybywa, a nie ubywa! (7) Troszczcie się o dobro kraju, do którego zostaliście uprowadzeni. Módlcie się za tę krainę do Pana, bo od jej pomyślności zależy także wasz dobrobyt. (8) Tak bowiem mówi Pan Zastępów, Bóg Izraela: Nie dajcie się oszukiwać prorokom, którzy są wśród was, oraz różnym wróżbitom; nie słuchajcie bredni, które śnią się im po nocach. (9) Fałszywie bowiem prorokują wam, powołując się przy tym na moje Imię. Ja żadnego z nich nie wysyłałem. (10) Bo tak oto mówi Pan: Kiedy tylko zakończy się czas siedemdziesięciu lat, przyznanych Babilonowi, nawiedzę was i wypełnię przyrzeczenie sprowadzenia was z wygnania.

Więc nadal szukasz globalnego zakazu prorokowania ;) Tym razem uwzględniasz kontekst ;)
Mezamir pisze:II wiek
— Rzymski filozof Celsus poświadcza fałszowanie pism chrześcijańskich, mówiąc o rewizjonistach: „przerabiali Pisma Święte z ich pierwotnej postaci i usunęli wszystko, co pozwalało im na odparcie skierowanych przeciwko nim zarzutów”.
No ... jak się cofamy do zarzutów Rzymian z II wieku przeciwko chrześcijaństwu, to dajemy po całości i mówimy, że chrześcijanie są tajną sektą, zachęcającą niewolników i wolnych do praktykowania ateizmu, której członkowie uczestniczą w orgiach seksualnych, szczególnie ceniąc sobie bezbożne i niezgodne z naturą oraz prawem kazirodztwo, czczą symbol tortur, są kanibalami i gustują w niemowlętach, które porywają z ulic :)

Jak już jesteśmy głupcami, to dodajmy jeszcze do tego lęk i fanatyzm - będzie przyjemniej ;)

A skoro mamy komplet danych to napiszmy i to, że nie zachowały się pisma Celsusa (jaka szkoda, dla Twojego hmm 'dowodu') a jedynie dzieło niejakiego Orygenesa o nich traktujące - polemiczne. Jeśli trzymać się założenia, które przyjąłeś, że chrześcijanie wszystkie pisma fałszują, bo mają w zwyczaju, skąd niezachwiana pewność, że cytatów z Celsusa także nie poprawili? :P
Ostatnio zmieniony 20 cze 2012, 9:52 przez Artur, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
Artur ♆

Żyjemy w czasach, gdzie wytwory schorowanej wyobraźni mają większe prawo obywatelstwa niż rzetelne myślenie.

Re: Pytania O Ruch Zielonoświątkowy

12
"Nie dajcie się wprowadzić w błąd przez waszych proroków"-wasi są fałszywi gdyż nie są nasi :D

"nie zwracajcie uwagi na wasze sny, jakie śnicie.
Oni bowiem prorokują wam kłamstwo"-albowiem są konkurencją i nie są nasi :D

"Bóg może objawić przyszłość swoim prorokom lub innym świętym. "-swoi są prawdziwi lub święci albowiem są nasi :D w przeciwieństwie do nie naszych,fałszywych ;) którzy przez obcość swą i nienaszość równi są fałszywym i unholy :D


"Nieprzewidywanie może stanowić brak odpowiedzialności". -chyba że przewidują(i próbują być odpowiedzialni za siebie i swoich) inni,wtedy to co u nas jest postrzegane jako odpowiedzialność,u innych nazywamy fałszem i złem,albowiem.

Jesteśmy zazdrośni,chciwi i nie uznajemy konkurencji,monopol na prawdę zaprawdę należy się tylko nam ;)
Ostatnio zmieniony 20 cze 2012, 10:01 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Pytania O Ruch Zielonoświątkowy

13
Mezamir pisze:"Nie dajcie się wprowadzić w błąd przez waszych proroków"-wasi są fałszywi gdyż nie są nasi :D
Sralimuszki :) Tłumacząc to wyraz po wyrazie, bez upiększeń księdza Romaniuka, trzymając się twardo kontekstu, mamy 'waszych proroków' lub 'proroków, którzy są spośród was' - czyli trzymając się Twojego pragnienia wprowadzenia podziału na 'oni' i 'my', prorocy są jednak 'nasi' a nie 'wasi' :P

I dalej - nie słuchacie ich bo opowiadają bajki tylko w jednej kwestii - 'wcześniejszego wyzwolenia z niewoli Babilońskiej' - nie zaś 'w ogóle' ;)

Szukasz dalej :)
Pozdrawiam
Artur ♆

Żyjemy w czasach, gdzie wytwory schorowanej wyobraźni mają większe prawo obywatelstwa niż rzetelne myślenie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Protestantyzm”

cron