Re: Kościół Płaci Za Nadużycia Seksualne Katolickich Księży W Usa!

1
Jak podano dnia 8 września 2007 roku, Diecezja katolicka San Diego, w USA, zawarła ugodę sądową w sprawie wypłacenia 198,1 miliona dolarów tytułem zadośćuczynienia ofiarom nadużyć seksualnych, których winni są - według oskarżycieli - księża diecezji. Dzięki ugodzie nie dojdzie do rozpraw sądowych w 144 sprawach, których dotyczyły akty oskarżenia. Diecezji katolików grozi bankructwo. Polska to jeszcze nie całkiem stan USA, ale może niedługo pedofile tacy jak Tadeusz Mynarski i Bożena Matejko będą surowo w Polsce karani, tak jak na to zasługują.
http://www.macierz.org.pl/artykuly/seks ... czyzn.html

Wiem, że nienajnowsze wieści..myślicie, że u nas mogłoby być podobnie jak w USA?
Zastanawia mnie dodatkowo stwierdzenie, że Polska to jeszcze nie calkiem stan USA.
Lecz to już chyba do poruszenie w dziale dotyczącym Polski.
Jak myślicie, jaki był powód tych nadużyć?
Moim zdaniem mógłby wpływać celibat.
Wiem, wiem..zaraz bedzie, że nie tylko w kościele takie rzeczy sie dzieją..
Tylko mi chodzi o to, że duchowni jako przewodnicy duchowi rzekomo..powinni dawać przykład swoim zachowaniem.
O ile rozpasanie seksualne mogę zrozumieć o tyle zmuszanie kogoś do seksu..w sumie to gwałt.
Dla mnie nie do pomyślenia.
Swoją drogą kosciół jest bogaty skoro prawie cały majątek jednej diecezji ma taką wartość - 198,1 miliona dolarów .
A chyba w Biblii było by nie gromadzć dóbr doczesnych.
Zatem przewija się tu wiele wątków.
Najważniejsze pytanie to jak godzą swoją wiarę z tego typu sprawami.
Usprawiedliwiają się by nie myśleć, o tym, iż zgrzeszyli?
To bardzo wygodne, tylko czy godne katolika..ba, przywódcy duchowego?
Potrafgilibyście pogodzić takie zachowanie z wiarą, któa radzi co innego?
Zawsze istnieje możliwość, że zostali kapłanami nie z powołania, lecz z powodu braku pracy i chęci wygodnego w miarę życia..tylko ten celibat im stal na drodze i się sfrustrowali.
A ponieważ nie potrafią panować nad popędem jak ja..to zaczęły się nadużycia.
Lecz może się mylę a jeśli tak to niezłego kaca moralnego muszą mieć.
Co w ogóle o tym sądzicie?
Swoją drogą w USA to mogli zostać pastorami..oni mogą mieć żony i dzieci.
Ostatnio zmieniony 18 sie 2011, 13:21 przez Nebogipfel, łącznie zmieniany 1 raz.
Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sekty”

cron