Re: Budda Tenpa Szenrab Miłocze

1
Jeśli jest na forum jakiś buddysta i może mi pomóc w zdobyciu chociaż fragmentów tekstów Szenraba,to będę wdzięczny.Ukazała się jakaś książka?Niczego nie mogę znaleźć.

Nie wierzę,nie ma na forum żadnego buddysty???Jaaaaa :D
Ostatnio zmieniony 11 kwie 2012, 22:09 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Budda Tenpa Szenrab Miłocze

2
Poszukaj na merlinie ...Widziałem tam :Sogjal Rinpocze, Tybetańska księga życia i umierania, Warszawa, Wydawnictwo Mandala, 2005
za 33 zl
Poszukaj tez w jakims ośrodku buddyjskim ...w załaczeniu lista
http://www.amitaba.republika.pl/osrodki_buddyjskie.html
pozdrowienia
Ostatnio zmieniony 17 kwie 2012, 20:06 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Budda Tenpa Szenrab Miłocze

3
Hmm,ale co ma Sogjal do Szenraba?Są jakieś cytaty w Księdze czy objaśnienie całej jego doktryny?Chodzi mi głównie o Bon prebuddyjski,jak to wyglądało zanim Siakjamuni przyszedł poprawiać ;p
Ostatnio zmieniony 17 kwie 2012, 23:35 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Budda Tenpa Szenrab Miłocze

4
aaaa teraza rozumiem Nie chodzi ci o cos w temacie tylko o konkret ...Mysle ze jesli znajdziesz te ksiązke to ci wiele wyjasni
Tenzin Wangyal, Cuda naturalnego umysłu. Esencja dzogczen w rdzennej tybetańskiej tradycji Bön, Wydawnictwo Verbum Marek Górny, Katowice 1994
Ostatnio zmieniony 18 kwie 2012, 17:50 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Budda Tenpa Szenrab Miłocze

5
Cuda Naturalnego Umysłu mam.Jeszcze nie czytałem z braku czasu,doba jest za krótka a czytam właśnie inne książki,5 na raz :D

Obawiam się że to jest wszystko na naszym rynku co zostało napisane o Bon,oczywiście jest jeszcze piękny dokument Cejrowskiego o rdzennej tradycji Tybetu ;) widziałeś?Polecam jeśli lubisz dramat psychologiczny/tragifarsa/czarna komedia, o człowieku który uwierzył w to że ma racje.

Znalazłem coś na temat Szenraba i nie tylko,może kogoś zainteresuje :)
Jednym spośród tych buddów był Tonpa Szenrab. Mimo, że wszystkie nauki bon jakie zachowały się do dzisiaj mają swe źródło w tym nauczycielu, to nie był on pierwszym z buddów jacy nauczali na Ziemi. Na długo przed nim pojawiło się wielu innych, a Szenrab był ósmym z kolei i – jednocześnie jednym z tysiąca dwóch buddów jacy mieli pojawić się w obecnym pomyślnym eonie (cyklu czasu). Tych siedmiu, którzy poprzedzali Szenraba to:
1. Tonpa Nangła Rangdziung Tugdzie
2. Tonpa Korła Kundren
3. Tonpa Kunsze Nionmong Dugseg
4. Tonpa Legpar Tseme Tugdzie
5. Tonpa Tamcze Czenzig
6. Tonpa Tridzial Kugpa i
7. Tonpa Todzial Jeczen
(słowo tonpa znaczy nauczyciel).

http://a.bongaruda.pl/biuletyn/publikac ... 231940329/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Buddyzm”

cron