Re: umysł zen

151
Andra,

Ten, który jest w formie i odczuwa radość, smutek, błogość itd też jest obserwowany !
Idąc dalej - kiedy jest spokój i błogość obserwator znika :) Więc nie ma mowy o spokoju obserwatora.

Kiedy piszesz " ja czuję" i nie masz na myśli wspomnianych przeze mnie wcześniej konwencji, to samo to stwierdzenie jest już oznaką mniej lub bardziej subtelnej identyfikacji... Kim jest bowiem to Ja, które czuje ?

w wymiarze wskazówek te podziały , rozróżnienia są jak najbardziej potrzebne, kto bowiem zrozumie język ciszy ?

Wiesz, z Jestem może płynąc cała masa rzeczy. Mnie bardziej interesuje źródło, a nie formy, które ono generuje.
Ostatnio zmieniony 23 sie 2012, 13:36 przez Sosan, łącznie zmieniany 1 raz.
Nothing ever happened or ever will. You have always been perfect Love and Peace.
What changes is not real and what is real cannot change.
You are that secret, that purity beyond change and description

~ Papaji

Re: umysł zen

153
Andra pisze:Ja jest forma Jestem. Zrodlo czego?
To teraz wyrzuć nawet to JESTEM, bo to kolejny koncept, który pojawia się w przestrzeni świadomości.
źródło jako podmiot. Czego ? Wszystkiego i niczego - jednocześnie.
Zresztą słowa " źródło" i " podmiot" też do kosza !!
Potrzebujemy jakiejkolwiek protezy mentalnej ?
Ostatnio zmieniony 23 sie 2012, 13:46 przez Sosan, łącznie zmieniany 1 raz.
Nothing ever happened or ever will. You have always been perfect Love and Peace.
What changes is not real and what is real cannot change.
You are that secret, that purity beyond change and description

~ Papaji

Re: umysł zen

154
Sosan pisze:
Andra pisze:Ja jest forma Jestem. Zrodlo czego?
To teraz wyrzuć nawet to JESTEM, bo to kolejny koncept, który pojawia się w przestrzeni świadomości.
źródło jako podmiot. Czego ? Wszystkiego i niczego - jednocześnie.
Zresztą słowa " źródło" i " podmiot" też do kosza !!
Potrzebujemy jakiejkolwiek protezy mentalnej ?
No nie, nie potrzeba, ale ludzie od dawien dawna szukają czegoś stałego, czegoś niepodwarzalnego na czym mogli by się oprzeć.
Ostatnio zmieniony 23 sie 2012, 13:55 przez Conan Barbarzynca, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: umysł zen

155
Conan Barbarzynca pisze:No nie, nie potrzeba, ale ludzie od dawien dawna szukają czegoś stałego, czegoś niepodwarzalnego na czym mogli by się oprzeć.
Tak, ludzie szukają i wynajdują różne wiary/ideologie/filozofie.. One służą jako wózki inwalidzkie... i dopóki nich nie wstaniemy, nie będziemy nawet wiedzieli ,że nasze nogi zawsze były zdrowe ;)
A tym stałym, niepodważalnym jesteśmy my sami.. szukamy więc Boga jego własnymi oczami ;)
Ostatnio zmieniony 23 sie 2012, 14:03 przez Sosan, łącznie zmieniany 1 raz.
Nothing ever happened or ever will. You have always been perfect Love and Peace.
What changes is not real and what is real cannot change.
You are that secret, that purity beyond change and description

~ Papaji

Re: umysł zen

156
Sosan pisze:
Crows pisze:jesli wykonujesz jakieś ważne czynności (a one wynikaja z okreslonych standardów ) nie ma miejsca w tych chwilach na spontan i peły luz bo ty jestes programowany przez ego wyższe od twojego , musisz uruchamiać w takich chwilach twoje ego bo to jest jego gra , no wązne by być tego swiadomym i sie w tym nie zatracić :P
Musisz wiec uruchomić swój umysł , inteligencję, wiedzę, a jak zaczniesz się utożsamiać z zadaniem ( ego), to wówczas sam sobie stawiasz kłody pod nogami.
przeczytaj jeszcze raz co napisałem i twa switlaną odpowiedź , która nic nie wnosi nowego
Ostatnio zmieniony 23 sie 2012, 14:21 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: umysł zen

157
Crows pisze:przeczytaj jeszcze raz co napisałem i twa switlaną odpowiedź , która nic nie wnosi nowego
Wytłumaczę prościej, bo widzę, że nie bardzo załapałeś :

Piszesz " musisz uruchamiać w takich chwilach twoje ego bo to jest jego gra"

a ja piszę, że nie dość, ze nie musisz uruchamiać ego, to jeszcze będzie ono przeszkodą... ! To jest gra inteligencji, wiedzy, ego nie ma z tym nic wspólnego...
Ostatnio zmieniony 23 sie 2012, 14:26 przez Sosan, łącznie zmieniany 1 raz.
Nothing ever happened or ever will. You have always been perfect Love and Peace.
What changes is not real and what is real cannot change.
You are that secret, that purity beyond change and description

~ Papaji

Re: umysł zen

158
mnie nie musisz tłumaczyć , wytłumacz tym co nie moga odróznic umysłu od ego w twoim wydaniu
Ostatnio zmieniony 23 sie 2012, 14:29 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: umysł zen

159
Sosan, w ten sposob mozemy pogadac na migi, ale na forum to nie przejdzie. Slowo Jestem wydaje mi sie byc najblizszym tego co odczuwa Ja doswiadczajac siebie jako calosci i jednosci Jestem. Widzisz, mowic o utozsamianiu sie- tak naprawde nie ma komu z czym, ja jestem jest jednoscia, cala gra rozgrywa sie w przestrzeni swiadomosci jestem.. W rzeczywistosci ja nie moze utozsamic sie z tym czym jest. A jestem nie moze nie byc ja. Wiec kto nie wie i kto tworzy zludne tozsamosci, zapominajac o sobie? A nazwy. .. Jakos to nazwac trzeba, znajdz inne, bardziej precyzyjne, chetnie skorzystam. Mowimy wiele o swiadomosci, ona jest cecha tego co jest, a nie tym co jest. Cecha inteligencji przejawiajacej sie wiedza ktora w formie ja przejawia sie czuciem, odczuciem. Teraz pytanie czym jest inteligencja, powiedzialabym ze predkoscia polaczen informacji, wzrastajaca wraz z zasobem gromadzonych informacji plynacych z doswiadczen w formie ja.
Ostatnio zmieniony 23 sie 2012, 14:33 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: umysł zen

160
Crows pisze:mnie nie musisz tłumaczyć , wytłumacz tym co nie moga odróznic umysłu od ego w twoim wydaniu
Tym, czyli konkretnie komu ? Jesteśmy już na wizji ? :D

Nie ma mowy o jakimś "moim wydaniu", posługuję się pojęciami i ich definicjami, które pojawiają się w książkach czy artykułach spirytualnych/mistycznych. Nie wymyślam nowej Wikipedii, jeśli o to to chodzi :)

Umysł- to zbiór form mentalnych, myśli, emocji, obrazów mentalnych

A ego to identyfikacji z tymi formami, albo inaczej- zbiór form, w które zainwestowaliśmy swoje poczucie tożsamości.
Ostatnio zmieniony 23 sie 2012, 14:34 przez Sosan, łącznie zmieniany 1 raz.
Nothing ever happened or ever will. You have always been perfect Love and Peace.
What changes is not real and what is real cannot change.
You are that secret, that purity beyond change and description

~ Papaji

Re: umysł zen

161
Sosan pisze:Umysł- to zbiór form mentalnych, myśli, emocji, obrazów mentalnych

A ego to identyfikacji z tymi formami, albo inaczej- zbiór form, w które zainwestowaliśmy swoje poczucie tożsamości.
jak długo potrafisz być po za ego ? oczywiście nie w czasie siedzenia na dupie i medytowania ale w czasie np pisania na forum
Ostatnio zmieniony 23 sie 2012, 14:37 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: umysł zen

162
Andra pisze:Sosan, w ten sposob mozemy pogadac na migi, ale na forum to nie przejdzie. Slowo Jestem wydaje mi sie byc najblizszym tego co odczuwa Ja doswiadczajac siebie jako calosci i jednosci Jestem. Widzisz, mowic o utozsamianiu sie- tak naprawde nie ma komu z czym, ja jestem jest jednoscia, cala gra rozgrywa sie w przestrzeni swiadomosci jestem.. W rzeczywistosci ja nie moze utozsamic sie z tym czym jest. A jestem nie moze nie byc ja. Wiec kto nie wie i kto tworzy zludne tozsamosci, zapominajac o sobie? A nazwy. .. Jakos to nazwac trzeba, znajdz inne, bardziej precyzyjne, chetnie skorzystam. Mowimy wiele o swiadomosci, ona jest cecha tego co jest, a nie tym co jest. Cecha inteligencji przejawiajacej sie wiedza ktora w formie ja przejawia sie czuciem, odczuciem. Teraz pytanie czym jest inteligencja, powiedzialabym ze predkoscia polaczen informacji, wzrastajaca wraz z zasobem gromadzonych informacji plynacych z doswiadczen w formie ja.
Andra,

To Ja jest formą JESTEM, czy też JESTEM jest odczuwane przez Ja ? Jak przedmiot może poczuć podmiot ?

W wymiarze wskazówek dobrze jest je na jakiś czas odłożyć na bok... Tobie proponuję na najbliższy tydzień " absolutna podmiotowość" , a potem wymyśl coś nowego ;)
Ostatnio zmieniony 23 sie 2012, 14:49 przez Sosan, łącznie zmieniany 1 raz.
Nothing ever happened or ever will. You have always been perfect Love and Peace.
What changes is not real and what is real cannot change.
You are that secret, that purity beyond change and description

~ Papaji

Re: umysł zen

163
Crows pisze:jak długo potrafisz być po za ego ? oczywiście nie w czasie siedzenia na dupie i medytowania ale w czasie np pisania na forum
Ten co jest poza ego i myśli o tym jak długo potrafi być bez ego jest tez ego ;) Medytuj nad tym :)
Ostatnio zmieniony 23 sie 2012, 14:52 przez Sosan, łącznie zmieniany 1 raz.
Nothing ever happened or ever will. You have always been perfect Love and Peace.
What changes is not real and what is real cannot change.
You are that secret, that purity beyond change and description

~ Papaji

Re: umysł zen

164
Nie musze wymyslac Sosan, mowie o tym co czuje i jak czuje. A Twoje pytanie- jedno i drugie, nie zalapales tego? Przedmiot i podmiot to tez podzial w umysle, poza nim nie istniejacy. Potrzebny nie przecze, ale takze iluzoryczny.
Ostatnio zmieniony 23 sie 2012, 14:54 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: umysł zen

165
Andra pisze:Nie musze wymyslac Sosan, mowie o tym co czuje i jak czuje. A Twoje pytanie- jedno i drugie, nie zalapales tego? Przedmiot i podmiot to tez podzial w umysle, poza nim nie istniejacy. Potrzebny nie przecze, ale takze iluzoryczny.
Oki, ale jak w pewnej konwencji używasz słowa " JESTEM", bo ono Ci najbardziej odpowiada, to później nie zmieniaj nagle jego znaczenia i nie redukuj go do formy odczuwanej przez Ja, bo powstaje z tego lingwistyczny galimatias :)
Ostatnio zmieniony 23 sie 2012, 15:01 przez Sosan, łącznie zmieniany 1 raz.
Nothing ever happened or ever will. You have always been perfect Love and Peace.
What changes is not real and what is real cannot change.
You are that secret, that purity beyond change and description

~ Papaji

Re: umysł zen

166
Ja niczego nie redukuje, skad pomysl ze jestem jest forma? Zreszta, coby nie mowic, psia mac. I tak kota nie ma. I to nie iluzja a niestety prawda, i na to zadna swiadomosc nic nie pomoze.
Ostatnio zmieniony 23 sie 2012, 15:13 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: umysł zen

167
Jeżeli JESTEM jest odczuwane przez Ja , to stawia to Ja jako podmiot, a JESTEM jako odczuwany przedmiot, formę..

oj, przykro mi z powodu kota.. Myślałem na początku, że to tylko taki przykład.
Ostatnio zmieniony 23 sie 2012, 15:16 przez Sosan, łącznie zmieniany 1 raz.
Nothing ever happened or ever will. You have always been perfect Love and Peace.
What changes is not real and what is real cannot change.
You are that secret, that purity beyond change and description

~ Papaji

Re: umysł zen

168
Sosan pisze:
Crows pisze:jak długo potrafisz być po za ego ? oczywiście nie w czasie siedzenia na dupie i medytowania ale w czasie np pisania na forum
Ten co jest poza ego i myśli o tym jak długo potrafi być bez ego jest tez ego ;) Medytuj nad tym :)
wiedziałem ze nie jesteś w stanie odpowiedzieć jasno i treściwie , twą uwage o tym medytowaniu włóż sobie w trzecie oko :P
Ostatnio zmieniony 23 sie 2012, 15:20 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: umysł zen

169
Crows pisze:wiedziałem ze nie jesteś w stanie odpowiedzieć jasno i treściwie , twą uwage o tym medytowaniu włóż sobie w trzecie oko :P
Jakie pytanie, taka odpowiedź ;) Pracuj nad swoją agresją Crows, bo nic dobrego z tego nie wyniknie...
Ostatnio zmieniony 23 sie 2012, 15:23 przez Sosan, łącznie zmieniany 1 raz.
Nothing ever happened or ever will. You have always been perfect Love and Peace.
What changes is not real and what is real cannot change.
You are that secret, that purity beyond change and description

~ Papaji

Re: umysł zen

171
Mnie tez. Jak cholera. Sosan, jak mozna odczuc przedmiot u licha? Jestem - istnienie jest odczuwane przez Ja, przybierajac forme uczuc. Ale u licha, to Ja jest forma przybrana przez Jestem i to Ja zapomina o sobie jako jednosci a nie odwrotnie. Ty mnie nie podpuszczaj juz.:(. Ech...
Ostatnio zmieniony 23 sie 2012, 15:30 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: umysł zen

172
Crows pisze:tą poradę też sobie włóż w trzecie oko , nie jestes moim guru
i nie pij tak dużo ! :)
Ostatnio zmieniony 23 sie 2012, 15:31 przez Sosan, łącznie zmieniany 1 raz.
Nothing ever happened or ever will. You have always been perfect Love and Peace.
What changes is not real and what is real cannot change.
You are that secret, that purity beyond change and description

~ Papaji

Re: umysł zen

174
Andra pisze:Mnie tez. Jak cholera. Sosan, jak mozna odczuc przedmiot u licha? Jestem - istnienie jest odczuwane przez Ja, przybierajac forme uczuc. Ale u licha, to Ja jest forma przybrana przez Jestem i to Ja zapomina o sobie jako jednosci a nie odwrotnie. Ty mnie nie podpuszczaj juz.:(. Ech...
Jak można odczuć przedmiot ? Dotknij klawiatury, to się przekonasz ;)

Czy istnienie może być czymś co można odczuć ? Czy raczej ono jest tym co odczuwa/ albo w przestrzeni której odczuwanie ma miejsce ?

Kiedy Istnienie przybierze formę uczuć, to automatycznie staje się formą.. i wówczas to Ja nie odczuwa Istnienia, tylko właśnie te uczucia.
Ostatnio zmieniony 23 sie 2012, 15:36 przez Sosan, łącznie zmieniany 1 raz.
Nothing ever happened or ever will. You have always been perfect Love and Peace.
What changes is not real and what is real cannot change.
You are that secret, that purity beyond change and description

~ Papaji

Re: umysł zen

175
Crows pisze:błazen
taki miałeś przydomek w szkole ?:)
Ostatnio zmieniony 23 sie 2012, 15:37 przez Sosan, łącznie zmieniany 1 raz.
Nothing ever happened or ever will. You have always been perfect Love and Peace.
What changes is not real and what is real cannot change.
You are that secret, that purity beyond change and description

~ Papaji

Re: umysł zen

177
Sosanek gdy kończy mu sie siła argumentu zaczyna seplenic i bawić sie w wizjonera na mój temat , chore ego sie mu zrobiło , powtarza wkółko to samo do wszystkich z uporem maniaka jak tzw Miłujacy Prawde .
Ostatnio zmieniony 23 sie 2012, 16:49 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: umysł zen

179
Szczegolnie swiatle uwagi poniektorych wnosza wiele do tematu.
Sosan, nic nie poradze na to ze nie potrafie podzielic jednosci zeby ja nastepnie scalac, a wiec i nie wyodrebniam siebie / fali z oceanu, zeby uzyc Twoich porownan. Bardziej wiec jestem niz ja:). I na nic tu ewentualne uwagi na temat rownowagi, bo to tworzy znow sztuczny rodzial tego co jest jednym w rownowadze. Mnie sie nic nie dzieli, to po co mam udawac ze jest inaczej? Wspomniales o uprzedmiotowieniu odczuc - i popatrz, jakbys nie kombinowal, biorac pod uwage morze/ istnienie- zawsze to ono jako fala/ forma istnienia odczuwa- doswiadcza- rozpoznaje siebie w innej fali/formie. Wyodrebnij zatem podmiot i przedmiot. Tak czy inaczej sa jednym, z ta roznica ze przedmiot nie jest swiadomy swej potencjalnej podmiotowosci. Odwrotnie niz podmiot. I wracajac do tematu, jakbysmy nie patrzyli- zycie nie stanowi bezcelowej zabawy, doswiadczenia w formie fali sluza morzu, wszak to ono doswiadcza siebie poprzez zaistnieniew formach. I tyle.:(
Ostatnio zmieniony 23 sie 2012, 17:58 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: umysł zen

180
Crows pisze:Sosanek gdy kończy mu sie siła argumentu zaczyna seplenic i bawić sie w wizjonera na mój temat , chore ego sie mu zrobiło , powtarza wkółko to samo do wszystkich z uporem maniaka jak tzw Miłujacy Prawde .
Gdy nauczysz się konstruować inteligentne pytania, które nie są zabarwione złośliwością i przysłowiową gadką o dupie Maryny, to być może takie też dostaniesz odpowiedzi. Na razie więc dostosowuję się do Twojego poziomu, abyś nie przeżył czasem szoku kulturowego :)
Ostatnio zmieniony 23 sie 2012, 21:43 przez Sosan, łącznie zmieniany 1 raz.
Nothing ever happened or ever will. You have always been perfect Love and Peace.
What changes is not real and what is real cannot change.
You are that secret, that purity beyond change and description

~ Papaji

Wróć do „Buddyzm”

cron