Re: Co Wiemy O Islamie?

91
Poczekaj. Powołujesz się na materiały tej samej organizacji, która twierdziła, że już w tym roku pandemia grypy świńskiej zdziesiątkuje ludzkość? OK - nie ma sprawy - ale poproszę o linki do statystyk/raportów na stronach ONZ a nie sugestii anonima z serwisu euroislam.pl.
Ostatnio zmieniony 10 mar 2010, 21:16 przez Artur, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
Artur ♆

Żyjemy w czasach, gdzie wytwory schorowanej wyobraźni mają większe prawo obywatelstwa niż rzetelne myślenie.

Re: Co Wiemy O Islamie?

92
Zgoda, to ta sama organizacja.. ale inni ludzie..


Sa ludzie od epidemii, są ludzie od wojen są ludzie od ocieplenia i dziury ozonowej a nawet od papieru toaletowego..


przeciez to ,zę w ONZ pracuje kilku szalonych naukowców, którzy mają nierówno pod sufitem nie oznacza, że cała Organizacja nie jest rzetelna oraz wiarygodna.. inaczej nie miałaby racji bytu i zaraz by ją obalono..

Jeżeli w państwie jest jakaś pewna nieliczna grupa nieuczciwych ludzi , czy to oznacza, że całe państwo jest nieuczciwe?



Jeżeli kobiety ktore uciekają z domu tworzą ogromne organizacje na obczyznach to chyba coś nie tak..


zachorowanie świńskiej grypy były nieliczne..

dane o rzekomych epidemiach podawała tylko jedna organizacja..


natomiast przemoc domowa w takiej formie jaką podałem, potwierdzała nie tylko Organizacja Narodów zjednoczonych ale wiele innych światowych organizacji oraz na przykład wielu misjonarzy chrzescijańskich, do ktorych kobiety muzułmańskie często uciekały z błaganiami o pomoc.

w przypadku świńskiej grypy celem propagandy mogły być pieniądze natomiast tutaj intencją jest polepszenie bytu kobiet muzułmańskich..
Ostatnio zmieniony 11 mar 2010, 18:12 przez Dud3k, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Co Wiemy O Islamie?

93
Źródła poproszę. Skoro ONZ tak mocno zajmuje się tematem, to jak każda organizacja tego typu posiada dedykowane komisje, które pobierając kasę za pracę muszę dowodzić konieczności jej wydania i jako takie produkują masę dokumentów potwierdzających zasadność własnego istnienia. Daj mi linki do ich opracowań :)
Ostatnio zmieniony 11 mar 2010, 18:25 przez Artur, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
Artur ♆

Żyjemy w czasach, gdzie wytwory schorowanej wyobraźni mają większe prawo obywatelstwa niż rzetelne myślenie.

Re: Co Wiemy O Islamie?

94
Skąd?


jako osoba prywatna nie mam dostępu do ich baz danych.. wiemy jedynie tyle, ile oni sami [ONZ] chcą nam powiedzieć.. skoro tylko powiedzieli, zaraz zaczęły się tworzyć różne artykuły.. myslę, że podałem wystarczającą ilość materiałów. Jeśli im nie ufasz to masz problem , szukaj na własną rękę bo mi wystarcza to w zupełności..
Ostatnio zmieniony 13 mar 2010, 10:34 przez Dud3k, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Co Wiemy O Islamie?

97
Nassanael Rhamzess pisze:Nie no te Twoje źródła pozostawiają wiele do życzenia...
ONZ publikuje masę materiałów na swoich stronach, ale Łukasz musiałby ich najpierw poszukać ;)

Ps. Demotywatory. Cóż. Pierwszy jest w połowie prawdziwy. Bo nie robią tego strażnicy (z wielu względów). W większości krajów z nadrzędnym prawem szariatu istnieje stanowisko takiego 'męża z urzędu' z przeznaczeniem 'mąż dla panny przed egzekucją'; fucha wydaje się fajna o ile ktoś lubi gwałcenie dziewic (inaczej nie na się wykonać kary śmierci - przykre, ale prawdziwe, panna musi przestać być dziewicą przed wyrokiem), oraz nie boi się o własne życie (za zgwałconą dziewicę ma prawo wziąć na nim odwet każdy członek rodziny, płci męskiej, owej dziewczyny - co też dzieje się często wiec ...). A wypowiedź na marginesie.
Ostatnio zmieniony 13 mar 2010, 13:31 przez Artur, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam
Artur ♆

Żyjemy w czasach, gdzie wytwory schorowanej wyobraźni mają większe prawo obywatelstwa niż rzetelne myślenie.

Re: Co Wiemy O Islamie?

98
W większości krajów z nadrzędnym prawem szariatu istnieje stanowisko takiego 'męża z urzędu' z przeznaczeniem 'mąż dla panny przed egzekucją'; fucha wydaje się fajna o ile ktoś lubi gwałcenie dziewic (inaczej nie na się wykonać kary śmierci - przykre, ale prawdziwe, panna musi przestać być dziewicą przed wyrokiem), oraz nie boi się o własne życie (za zgwałconą dziewicę ma prawo wziąć na nim odwet każdy członek rodziny, płci męskiej, owej dziewczyny - co też dzieje się często wiec ...)
No to jak to? dlaczego kobieta nie może umrzec dziewicą?

a gdy giną dzieci? małe dziewczynki?

są kobietami [młodymi ale kobietami] i giną jako dziewice..


po za tym jaki jest sens tego całego postępowania bo dla mnie to błędne koło..


kobieta przed egzekucją ma być rozdziewiczona ale za gwałt na dziewicy rodzina może dokonać odwetu na gwałcicielu.. no sorry i tak w kółko..



po za tym na demotywatory trafiają smutne, demotywujące pokazujace szokującą prawdę obrazki.. nieraz są to śmieszne pikczery ale nierzadko ukazują sprawę jasno i klarownie..


na przykład ten


http://demotywatory.pl/543187/Poprawnosc-polityczna




smutne ale prawdziwe.. muzułmanie mają u nas coraz więcej praw.. jestesmy tolerancyjni.. może aż nazbyt a oni zaostrzają u siebie prawa wzgledem katolikow.. musimy czesto pod groźbą śmierci postepowac wedlug Koranu, nie mamy prawa odprawiac swoich obrzedow a niedawne wydarzenia pokazały tylko na ile stać "wiernych wzgledem niewiernych" ..


a oni nas winią za krucjaty..

żal i wstyd takich ludzi..

Boże widzisz i nie grzmisz..
Ostatnio zmieniony 13 mar 2010, 14:39 przez Dud3k, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Co Wiemy O Islamie?

99
Ja wiem, że Ty tego nie zrozumiesz. Żyjesz w pięknie izolowanym, od potrzeby rozumienia, świecie.
Ostatnio zmieniony 13 mar 2010, 14:42 przez Artur, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
Artur ♆

Żyjemy w czasach, gdzie wytwory schorowanej wyobraźni mają większe prawo obywatelstwa niż rzetelne myślenie.

Re: Co Wiemy O Islamie?

101
Bardzo ciekawa dyskusja :)
Jestem zaskoczona, że pośród forumowiczów jest kilka osób, które miało styczność z kulturą muzułmańską i arabską, a nawet mieszkało w krajach islamskich :) Człowiek, który poznał dobrze inną kulturę i religię jest w stanie ocenić w miarę obiektywnie przedstawicieli owej kultury/religii.

Co wiemy o islamie? To co środki masowego przekazu chcą abyśmy wiedzieli... Co sprzedaje się jak świeże bułeczki? BAD NEWS... Kogo interesuje, że w jakimś tam kraju muzułmańskim wyznawcy odmiennych religii żyją w pokoju i przyjaźni? NIKOGO... ludzie żądają krwi. Coś ma się dziać. Coś złego - bo to najbardziej interesujące. Dreszczyk emocji... i to uczucie ulgi, że ten fanatyk wysadził się w innym kraju niż nasz i że jesteśmy bezpieczni.

Nie ma jednego islamu, choć muzułmanie tak uważają. Turecki islam jest diametralnie różny niż saudyjski czy afgański... Bardziej otwarty i tolerancyjny. Dlaczego? Ponieważ jego wyznawcy są "inni". Mają inną mentalność, inną tradycję, inną historię. Poza tym Turcy przez wieki mieli styczność z kulturą europejską, co na pewno wpłynęło na to jakim narodem są dzisiaj.

Ktoś już napisał w tym wątku, że winę za fanatyzm i terroryzm islamski ponosi zachód oraz USA. Uważam, że to bardzo słuszna uwaga. Polityka USA jest niesamowicie agresywna i ekspansywna. MONEY, MONEY i... MORE MONEY. To wszystko. Nie obchodzi ich(rządu USA) nic poza mamoną.
Sami szkolili Talibów... sami stworzyli potwora... Zrobili wiele więcej idiotycznych rzeczy. Niektórzy politycy USA powinni zająć się wypasaniem bydła, ponieważ zabawa w politykę nie za bardzo im wychodzi.

Co do muzułmanów w Turcji - bo tylko takich znam w miarę dobrze. Są przyjaźni, trochę zbyt ciekawscy :D, zainteresowani moją wiarą, otwarci. Nie nawracają :p oczywiście Turcja jest the best, tak jak ich religia. Ale nie szydzą i nie negują inności. Są uprzejmi i pomocni. Nie przesadzają z praktyką... nie ma fanatyzmu.
Mam w domu model 100% Turk i muszę przyznać, że spodziewałam się gorliwszej praktyki...a tu zonk :D Turcy są wygodniccy... modlą się w piątek a w resztę dni się obijają... Oczywiście są wyjątki, ale ogólnie to dość "lekkoduszny" naród. Kobiety noszą chusty bo tak modnie... Niektóre wzory i kolory są na prawdę piękne. Poza tym wiele "gospodyń domowych" wybiera taką rolę z własnej woli. Taka mentalność. Spora część pracuje.

Czuję się tu dobrze. Poza tym jest tu( w Istambule) wielu Polaków i Europejczyków :)
Ostatnio zmieniony 30 mar 2010, 23:37 przez ludożerka, łącznie zmieniany 2 razy.
:smacznego:

Re: Co Wiemy O Islamie?

102
Ludeżorczynio , pięknie piszesz , opowiadasz i z przyjemnoscią to czytałem , dopóki nie zaczynasz , nie wiem czy świadomie , czy nie świadomie mijać się z prawdą , wybielasz Islam - moze tak Ci wypada.

To że USA na swoim sumieniu ma wiele wynikłych niepokojów na tej ziemi , że najwiekszym złem na naszej planecie jest pieniadz i ci co go tak kochają niewiele światu dając , to szczera prawda. Skoro chcemy pisać o Ameryce to popatrzmy kto w niej rzadzi , kto ma największe wplywy , kto ma pieniadze.Będzie nam łatwiej zrozumieć co się w Ameryce dzieje , i np. na Bliskim Wschodzie.

To prawda , że nie ma jednego Islamu.Pomówmy o tym tradycyjnym , fanatycznym wywodzącym się z dalekiej przeszłości - skąd biorą się wierni i niewierni , ścinanie głów, skąd biorą się "Świete Wojny" , skąd biorą się prześladowania chrześcian , mordy , burzenie kościołów , skąd biorą się terrorysci samobójcy , skąd bierze się ekspansja tej religii istniejąca nie od dzisiaj , a od wieków.Dlaczego Islam nie jest religią pokoju , religią miłości , mimo , że muzułmanie kazdego witają tym przyjaznym słowem.Dlaczego Ci co myśla inaczej nie oddzielą się od ekstremy , dlaczego nie przyłączą do waliki z terroryzmem islamskim , a nie innym.

Islam to religia wywodząca się za dalekiej przeszłości , wierna stary zapisom , religia impansywna , zaborcza , narzucającą swemu otoczeniu swoje reguły , jak nie może inaczej , gdy urośnie w siłę , robi to w sposób mało cywilizowany . W imię czego mozna tak dać sie otumanić jesli nie w imię wiary w Boga , no może jeszcze w imię miłośći (ślepa miłość) , tyle , że w drugim przypadku ma to krókie nóżki i można z tego oprzytomnieć , wyjść z małymi stratami.

Czy prześladowania religijne mają miejsce w krajach chrzescijańskich ? Dlaczego prześladuje się ludzi na tle religijnym w krajach muzulmańskich ? Trudno występować przeciw faktom , trudno im zaprzeczać , negować , zaklinać.........jutro może przynieść nowe wydarzenia i nie bedą one dziełem chrześcian , katolików , ateistów. Z czystym sumieniem mozna powiedzieć , że będą dziełem muzułmanów lub........ moze na tym zakończę.

Nic , tu nie pomogą tłumaczenie tej religii w licznych publikjacjach i przedstawianie Islamu w pozytywnym świetle , gdy fakty temu zaprzeczają.Ludzie coraz mniej stają się naiwni i łatwowierni.

Przykro mi ale tak to widzę.

:Polska:
Ostatnio zmieniony 31 mar 2010, 15:37 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Co Wiemy O Islamie?

103
Ludożerczynio , odnośnie kobiet tureckich .

Gdy przejdzie moda na noszenie chust , będą to mogły uczynić bez konsekwencji. Czy jesteś szczera pisząc, że tu tylko o modę chodzi , a nie jest to jeden z elementów religii ?

Czy nie obowiązkiem kobiety jest zakrywanie swoich atrybutów , co jest tak samo ważne jak modlitwa , kultura rozmowy, czystość serca , a nade wszystko dążenie do zadowolenia Allaha ?

Rzeczywiscie mało wiemy o Isalmie , a raczej trudno nam jest zrozumieć wyjaśnień na różne okoliczności świdczące o róznicach kulturowo - religijnych i braku elastyczności ludzi tej wiary , do kultury eurpejczyków. Oni chcą byśmy My w Europie przystosowali się do Nich , a nie odwrotnie.Czy to nie jest widoczne.

:Polska:
Ostatnio zmieniony 31 mar 2010, 16:01 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Co Wiemy O Islamie?

104
Janio...błagam kup sobie wycieczke do Turcji,Egiptu ,Tunezji lub Maroka...moze wtedy zobaczysz ze mnóstwo dziewczyn chodzi bez chust,ze maja normalne ubrania...Ich chusty wynikaja z wyznawania religii ...A ty jesli to negujesz wejdz w czapce do kościoła !!! Posmaruj hostię dzemem...Co bluznie..??? To zastanów sie co TY SAM wygadujesz..
Oprócz tego wytłumacz mi czemu tylko w Warszawie na islam przechodzi 1 osoba tygodniowo a w calej Polsce to ok 500 osób rocznie ...z tego 80% to kobiety...Moze wielbią chusty...???
PS Twierdzisz ze oni chca bysmy dostosowali sie do nich...A ja twierdze ze my chcemy jedynego ich bogactwa..ropy...
i usiłujemy nagiac ich do posłuszeństwa...A oprócz tego wytłumacz mi czemu najwieksza demokracja świata zbratała sie z najwiekszymi ortodoksyjnymi rezimami muzułmańskimi i...nie walczy o prawa człowieka w tych krajach...
Ostatnio zmieniony 31 mar 2010, 17:06 przez egoista99, łącznie zmieniany 2 razy.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Co Wiemy O Islamie?

105
Egoisto , stary , dobry znajomy , jesli swą wypowiedzią przekonałeś mnie do Islamu , to się bardzo zdziwisz , ani , ani.

Albo nie czytasz , bo nie chce Ci się przeczytać i ufasz temu co sam zobaczyłeś , bo jak mi się wydaje jesteś z mała "obieżyświatem". Czy nie wiesz co się w ostatnch dniach wydarzyło w Moskwie , albo nie łączysz tych ataków z muzułmanami i ich wojną , bo te wydarzenia wzburzyły opinię publiczną całego Świata. Jesli potwierdzą się przypuszczenia , że ataków terrorystycznych dokonali ilamscy terroryści to ja mam 100% racji , a Ty jesteś .......sam dokończ , chyba naiwniakiem.

Byłem jeden raz w Tunezji na wczasach , byłem na wycieczce w Egipcie .To za mało by cokolwiek powiedzieć o tych krajach.

Ale mam znajomego , który był w Kairze na kontrakcie , Polska firma budowała im chyba cememtownię , był tam ponad dwa lata , co naopowiadał , to naopowiadał.Główną ich rozrywką było siedzenie w polskiej bazie , odizolowanej od reszty swiata , ogrodzonej i zamkniętej dla tubylców. Wychodzić mozna było owszem , tylko nie w pojedynkę i nie wszędzi , byle by nie zbaczać z głównych ulic , bo nożem w plecy można dostać , a co do kobiet , to lepiej głowę odwracać w drugą stronę i udawać , że się jest ślepcem , a lokale , kawiarnie owszem są , ale głównie dla mężczyzn.Sama radość dla przyjezdnych.

To było jeszcze za PRL .Czy wiele się zmieniło ? Nie wiem , ale watpię.

:Polska:
Ostatnio zmieniony 31 mar 2010, 18:51 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Co Wiemy O Islamie?

106
janio pisze:Ludeżorczynio , pięknie piszesz , opowiadasz i z przyjemnoscią to czytałem , dopóki nie zaczynasz , nie wiem czy świadomie , czy nie świadomie mijać się z prawdą , wybielasz Islam - moze tak Ci wypada.

To prawda , że nie ma jednego Islamu.Pomówmy o tym tradycyjnym , fanatycznym wywodzącym się z dalekiej przeszłości - skąd biorą się wierni i niewierni , ścinanie głów, skąd biorą się "Świete Wojny" , skąd biorą się prześladowania chrześcian , mordy , burzenie kościołów , skąd biorą się terrorysci samobójcy , skąd bierze się ekspansja tej religii istniejąca nie od dzisiaj , a od wieków.Dlaczego Islam nie jest religią pokoju , religią miłości , mimo , że muzułmanie kazdego witają tym przyjaznym słowem.Dlaczego Ci co myśla inaczej nie oddzielą się od ekstremy , dlaczego nie przyłączą do waliki z terroryzmem islamskim , a nie innym.

Islam to religia wywodząca się za dalekiej przeszłości , wierna stary zapisom , religia impansywna , zaborcza , narzucającą swemu otoczeniu swoje reguły , jak nie może inaczej , gdy urośnie w siłę , robi to w sposób mało cywilizowany . W imię czego mozna tak dać sie otumanić jesli nie w imię wiary w Boga , no może jeszcze w imię miłośći (ślepa miłość) , tyle , że w drugim przypadku ma to krókie nóżki i można z tego oprzytomnieć , wyjść z małymi stratami.

Czy prześladowania religijne mają miejsce w krajach chrzescijańskich ? Dlaczego prześladuje się ludzi na tle religijnym w krajach muzulmańskich ? Trudno występować przeciw faktom , trudno im zaprzeczać , negować , zaklinać.........jutro może przynieść nowe wydarzenia i nie bedą one dziełem chrześcian , katolików , ateistów. Z czystym sumieniem mozna powiedzieć , że będą dziełem muzułmanów lub........ moze na tym zakończę.

Nic , tu nie pomogą tłumaczenie tej religii w licznych publikjacjach i przedstawianie Islamu w pozytywnym świetle , gdy fakty temu zaprzeczają.Ludzie coraz mniej stają się naiwni i łatwowierni.

Przykro mi ale tak to widzę.

:Polska:
Janio,
Bardzo łatwo jest generalizować :) Ja nie wybielam islamu. Pisze tylko jak widzę tureckich muzułmanów. Celowo podkreśliłam, że nie ma jednego islamu, ponieważ muzułmanie bardzo się różnią odnośnie sposobu pojmowania swojej wiary. W wielu krajach islamskich dostęp do edukacji - również religijnej.... - jest bardzo utrudniony. Jesli człowiek nie ma możliwości przeczytać swojej świętej księgi i hadisów, jest zmuszony wierzyć "autorytetom" religijnym... Bardzo łatwo jest manipulować ludźmi, którzy nie potrafią nawet czytać i pisać. Możesz wcisnąć im wszystko.

Ekspansja islamu... jest podobna do ekspansji chrześcijaństwa :) Ale o tym się nie mówi. W Turcji bardzo prężnie działają protestanci. Używają wszelkich sposobów aby "nawrócić" jak największą liczbę wiernych. Nie robią tego siłą. Używają mamony :) Zdarza się, że muzułmanin przechodząc na protestantyzm otrzymuje określoną kwotę pieniędzy - właściwie tylko za zmianę w dowodzie osobistym z "muzułmanin" na "chrześcijanin".
Kościół również był baaaardzo ekspansywny. Nie chce mi się już nawet opowiadać do czego zdolni byli "chrześcijanie" aby nawracać "pogan"... Poza tym w afryce przebywa mnóstwo misjonarzy. Przyjeżdżają pomagać.... i NAWRACAĆ. Po jaką cholerę jadą do afryki nawracać tamtejszych tubylców? Myślę że byliby o wiele szczęśliwsi nie będąc chrześcijanami i nie wierząc bezmyślnie w dogmaty... Po co uszczęśliwiać kogoś na siłę?

Jeśli chodzi o ekspansywność i nawracanie, myślę że można postawić znak równości pomiędzy ISLAM a CHRZEŚCIJAŃSTWO.

Prześladowania innowierców w krajach chrześcijańskich.. Powiedz ortodoksyjnemu katolikowi w Polsce, że jesteś buddystą, muzułmaninem, czy BROŃ BOŻE żydem... Nie zabije cię, ani nie utnie Ci głowy. Ale jego reakcją na pewno nie będzie entuzjazm... Zaraz się zacznie... a w tv mówią, że islam to i tamto... a ksiądz w kościele mówił, że buddyzm to... a w radiu M. to ksiądz mówił, że żydzi to... Tak. Kochamy innowierców... "kochaj bliźniego swego jak siebie samego" - pod warunkiem, że jest katolikiem.
Ostatnio zmieniony 31 mar 2010, 19:31 przez ludożerka, łącznie zmieniany 1 raz.
:smacznego:

Re: Co Wiemy O Islamie?

107
Czy islam opanuje Europę ???

Co 4 dni powstaje we Włoszech nowy meczet
We Włoszech co cztery dni powstaje nowy meczet - informuje "Corriere della Sera". Według największej włoskiej gazety w ciągu ostatnich siedmiu lat liczba muzułmańskich świątyń w Italii wzrosła ponad dwukrotnie.
Tymczasem właśnie w wielu z nich - dodaje dziennik - znajdują się ośrodki islamskiego fundamentalizmu.
Islam, jako religia, która mocno zakorzeniła się w kulturze europejskiej, zaczął być postrzegany od dawna za duże niebezpieczeństwo które grozi staremu kontynentowi. Myślę że Francuzi znaleźli tyle odwagi, aby powiedzieć stop, emigracji ludzi, przynoszącej niereformowalną i pozbawioną chęci przystosowania religię, która ni jak nie pasuje do otwartych, postępowych korzeni kulturalnych naszego kontynentu. Podejrzewam również, że nie chodzi tu o fanatyzm z jakim kojarzony jest islam ze względu na akty terrorystyczne, dokonywane przez żołnierzy religijnych. Chodzi tutaj o coś więcej, Europa jest już zmęczona ciągłymi ustępstwami wobec tej religii, którą nakazywała poprawność polityczna stosowana od dawna. Ten tygiel, kulturowy po prostu zaczyna wylewać swoją treść na zewnątrz, próbując zachować niejako równowagę dla wszystkich tych, którzy zrozumieli że Muzułmanie w Europie nigdy się nie dostosują do panujących standardów politycznych. Natomiast zawsze będą próbować, swoim izolacjonizmem tworzyć subkulturowe getta wewnątrz organizmów społeczno politycznych. Najciekawsze jest jednak, to że Francuzi zdobyli się na odwagę jako pierwsi powiedzieć "NIE". Ten głos niezadowolenia, który wypowiedziała Francja w postaci ustawy, jest Europejskim zakwestionowaniem ekspansji Islamu. Z kolei brak zdecydowanego sprzeciwu opinii międzynarodowej (typowo zarzucającej łamanie praw człowieka) potwierdza jedynie tezę, że w tej batalii, wszyscy trzymają kciuki za Francuzów. Jestem też przekonany, że zakaz noszenia tego typu strojów religijnych, jest jedynie preludium do walki, która za jakiś czas się rozegra na europejskich salonach.
Ostatnio zmieniony 31 mar 2010, 19:51 przez Krzysiek, łącznie zmieniany 1 raz.
"ŚWIADOMOŚĆ jest jak wiatr,
o którym można powiedzieć, iż wieje,
ale nie ma sensu pytać o to,
gdzie jest wiatr, kiedy n i e wieje."


_________________
Z Foresta Gump`a"

Re: Co Wiemy O Islamie?

108
Krzysiek pisze:Czy islam opanuje Europę ???

Co 4 dni powstaje we Włoszech nowy meczet
We Włoszech co cztery dni powstaje nowy meczet - informuje "Corriere della Sera". Według największej włoskiej gazety w ciągu ostatnich siedmiu lat liczba muzułmańskich świątyń w Italii wzrosła ponad dwukrotnie.
Tymczasem właśnie w wielu z nich - dodaje dziennik - znajdują się ośrodki islamskiego fundamentalizmu.
Islam, jako religia, która mocno zakorzeniła się w kulturze europejskiej, zaczął być postrzegany od dawna za duże niebezpieczeństwo które grozi staremu kontynentowi. Myślę że Francuzi znaleźli tyle odwagi, aby powiedzieć stop, emigracji ludzi, przynoszącej niereformowalną i pozbawioną chęci przystosowania religię, która ni jak nie pasuje do otwartych, postępowych korzeni kulturalnych naszego kontynentu. Podejrzewam również, że nie chodzi tu o fanatyzm z jakim kojarzony jest islam ze względu na akty terrorystyczne, dokonywane przez żołnierzy religijnych. Chodzi tutaj o coś więcej, Europa jest już zmęczona ciągłymi ustępstwami wobec tej religii, którą nakazywała poprawność polityczna stosowana od dawna. Ten tygiel, kulturowy po prostu zaczyna wylewać swoją treść na zewnątrz, próbując zachować niejako równowagę dla wszystkich tych, którzy zrozumieli że Muzułmanie w Europie nigdy się nie dostosują do panujących standardów politycznych. Natomiast zawsze będą próbować, swoim izolacjonizmem tworzyć subkulturowe getta wewnątrz organizmów społeczno politycznych. Najciekawsze jest jednak, to że Francuzi zdobyli się na odwagę jako pierwsi powiedzieć "NIE". Ten głos niezadowolenia, który wypowiedziała Francja w postaci ustawy, jest Europejskim zakwestionowaniem ekspansji Islamu. Z kolei brak zdecydowanego sprzeciwu opinii międzynarodowej (typowo zarzucającej łamanie praw człowieka) potwierdza jedynie tezę, że w tej batalii, wszyscy trzymają kciuki za Francuzów. Jestem też przekonany, że zakaz noszenia tego typu strojów religijnych, jest jedynie preludium do walki, która za jakiś czas się rozegra na europejskich salonach.
Jedną z przyczyn "rozprzestrzeniania się" islamu, jest powszechny w Europie Zachodniej ateizm... Muzułmanie są największą "praktykującą" grupą. Chrześcijan z "prawdziwego zdarzenia" jest na zachodzie jak na lekarstwo, to czego się spodziewać...?

Ustępstwa wobec muzułmanów.... Błędem jest to, że kraje europejskie od początku nie postawiły jasnych warunków... kraj laicki to kraj laicki - i koniec. Albo ktoś się dostosowuje do prawodawstwa danego kraju, albo do tego kraju NIE PRZYJEŻDŻA... Pozwolili sobie wejść na głowę, to niech się teraz męczą :p Dlaczego w Polsce nie mamy takiego problemu z Tatarami? Ponieważ Polska jest krajem, gdzie katolicy stanowią 99% społeczeństwa... i muzułmanie musieli się dostosować do NASZYCH reguł. Myślę, że problemem jest właśnie europejski ateizm, zostawiający ogromną przestrzeń dla innych, niż chrześcijańska religii.

EUROPA "OTWIERA SIĘ" NA IMIGRANTÓW... a potem ma z nimi problem :D
Ostatnio zmieniony 31 mar 2010, 20:19 przez ludożerka, łącznie zmieniany 1 raz.
:smacznego:

Re: Co Wiemy O Islamie?

109
Ludożerko z tym co napisałaś ja się w całości zgadzam.

Tylko dlaczego przedstawiciele tej religii zamieniają się "w wybuchowe pułapki" i idą tam gdzie są największe skupiska ludzi , którzy niczemu , nikomu nie zawinili , a juz napewno nie im osobiście i odpalają ładunek , siejąć zniszczenie , śmierć , powodując kalectowo , płacz , bezsilnoć i strach , jakim prawem i w czyim imieniu . Wzbudzają tym nienawiść do siebie , do swojej religii. Czy należy się temu dziwić , że taki jest odbiór w normalnym spoleczeństwie.

Czy słyszałaś o takich barbarzyńskich aktach przemocy ze strony wspólczesnych
chrześcijan.

Przypomiał mi się drobny incydent z kolegą o którym wspominałem , który pracował na kontrakcie w Egipcie.To było gdzieś w latach 88-89 , krótko po jego powrocie do Polski.

Wstapiliśmy wracając z pracy na bazar , gdzie handlowali przewaznie Rosjanie , ale byli i Turcy.Siedzi taki Turek na zydelku i coś czyta , slini palce i przewraca karki kolorowego czasopisma.

Jakie bylo moje zdziwienie gdy mój towarzysz wyrywa mu to pismo z rąk , rwie na kawałki i opindala zaskoczonego Turka , prawie , że nie doszło do rękoczynów , były i brzydkie wyrazy i trochę humoru bo Turek tłumaczył się , a fajnie (słabo) mówił po Polsku.Chodzilo o drobiazg.

Turek przeglądał tak zwany "świerszczyk - porno " z gołymi paniami i panami w dwuznacznych pozycjach. Wkurzyło mego kolegą to i to tłumaczył Turkowi , iż Oni, muzułmanie w swoich krajach nie pozwalają przybylym obcokrajowcom nawet spojrzeć na twarze swoich kobiet , być w ich towarzystwie , zagadać rozmową , a jemu tu nie przeszkadza jego religia , jego Koran ogladać gołe d.....naszych dziewczyn.

Nam nie wolno spojrzeć nawet na twarz kobiety w kraju muzułańskim , a im w kraju chrzescijańskim wolno patrzeć na kobietę , tak jak ją stworzył Bóg , a nawet wiecej.

:Polska:
Ostatnio zmieniony 31 mar 2010, 20:26 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Co Wiemy O Islamie?

110
janio pisze:Czy słyszałaś o takich barbarzyńskich aktach przemocy ze strony wspólczesnych
chrześcijan.
W Belfaście? :)
Ostatnio zmieniony 31 mar 2010, 20:32 przez Artur, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
Artur ♆

Żyjemy w czasach, gdzie wytwory schorowanej wyobraźni mają większe prawo obywatelstwa niż rzetelne myślenie.

Re: Co Wiemy O Islamie?

111
Arturze , jest wiele miejsc na świecie, które stały się zarzewiem konfliktów.

Jednym z nich jest Irlandia Północna. Fenomen religijny w konflikcie irlandzkim jest zjawiskiem złożonym i niejednoznacznym. Czy element religijny jest rzeczywiście najważniejszym zarzewiem konfliktu? Udowodnienie tezy (albo przynajmniej próba dowodzenia), że tak nie jest będzie polegać z jednej strony na ukazaniu prawdziwego znaczenia religii w konflikcie, a z drugiej na ukazaniu – albo raczej naszkicowaniu – procesu, w którym etykieta "religijności" została przypięta. Jednak określenie stron konfliktu jako katolicy - protestanci funkcjonuje także na szczeblu oficjalnym. Są dwie strony konfliktu.Inna sytuacja.

Prędzej nałeży potępić to co się stało w Serbii , ludobójstwo w Srebrenicy.Parlament Serbski przyznał się do zbrodni , potepił , ale nie uzył słowa ludobójstwo w przyjetym dokumencie.

Nie zobowiazuję się do zrozumienia , wytłumaczenia tych konfliktów o których napisałem powyżej.Należałoby poczytać.

Tego nie można porównać do obecnych zamachów w Moskwie , oraz tego typu wcześniejszych zamachów terrorystów islamskich - to inna para kaloszy.

Kazdy ma prawo do swojej wersji.Ale czy będzie zdziwienie gdy w obecnej Rosji obywatele o cechach kaukazkich bedą mieli klopoty. Chyba już mają.

:Polska:
Ostatnio zmieniony 31 mar 2010, 21:10 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Co Wiemy O Islamie?

112
Przywódca zbrojnej organizacji separatystycznej Emirat Kaukaski, czeczeński komendant Doku Umarow przyznał się do przeprowadzenia zamachów w moskiewskim metrze, w których zginęło 39 osób - poinformowała agencja Reutera

Emirat Kaukaski dąży do utworzenia ogólnokaukaskiego państwa rządzonego według zasad szariatu i niezależnego od Rosji. Analitycy wymieniali go wśród potencjalnych sprawców moskiewskich zamachów.

:Polska:
Ostatnio zmieniony 31 mar 2010, 21:13 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Co Wiemy O Islamie?

113
janio pisze:Arturze , jest wiele miejsc na świecie, które stały się zarzewiem konfliktów.

Jednym z nich jest Irlandia Północna. Fenomen religijny w konflikcie irlandzkim jest zjawiskiem złożonym i niejednoznacznym. Czy element religijny jest rzeczywiście najważniejszym zarzewiem konfliktu?
Nie pytałeś o złożoność problemu. Pytałeś o przykłady z określonego podwórka. Ja jedynie użyłem najlepiej chyba zakorzenionego w pamięci społecznej.
Ostatnio zmieniony 31 mar 2010, 21:18 przez Artur, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
Artur ♆

Żyjemy w czasach, gdzie wytwory schorowanej wyobraźni mają większe prawo obywatelstwa niż rzetelne myślenie.

Re: Co Wiemy O Islamie?

115
janio pisze:Ludożerko z tym co napisałaś ja się w całości zgadzam.

Tylko dlaczego przedstawiciele tej religii zamieniają się "w wybuchowe pułapki" i idą tam gdzie są największe skupiska ludzi , którzy niczemu , nikomu nie zawinili , a juz napewno nie im osobiście i odpalają ładunek , siejąć zniszczenie , śmierć , powodując kalectowo , płacz , bezsilnoć i strach , jakim prawem i w czyim imieniu . Wzbudzają tym nienawiść do siebie , do swojej religii. Czy należy się temu dziwić , że taki jest odbiór w normalnym spoleczeństwie.

Czy słyszałaś o takich barbarzyńskich aktach przemocy ze strony wspólczesnych
chrześcijan.

Przypomiał mi się drobny incydent z kolegą o którym wspominałem , który pracował na kontrakcie w Egipcie.To było gdzieś w latach 88-89 , krótko po jego powrocie do Polski.

Wstapiliśmy wracając z pracy na bazar , gdzie handlowali przewaznie Rosjanie , ale byli i Turcy.Siedzi taki Turek na zydelku i coś czyta , slini palce i przewraca karki kolorowego czasopisma.

Jakie bylo moje zdziwienie gdy mój towarzysz wyrywa mu to pismo z rąk , rwie na kawałki i opindala zaskoczonego Turka , prawie , że nie doszło do rękoczynów , były i brzydkie wyrazy i trochę humoru bo Turek tłumaczył się , a fajnie (słabo) mówił po Polsku.Chodzilo o drobiazg.

Turek przeglądał tak zwany "świerszczyk - porno " z gołymi paniami i panami w dwuznacznych pozycjach. Wkurzyło mego kolegą to i to tłumaczył Turkowi , iż Oni, muzułmanie w swoich krajach nie pozwalają przybylym obcokrajowcom nawet spojrzeć na twarze swoich kobiet , być w ich towarzystwie , zagadać rozmową , a jemu tu nie przeszkadza jego religia , jego Koran ogladać gołe d.....naszych dziewczyn.

Nam nie wolno spojrzeć nawet na twarz kobiety w kraju muzułańskim , a im w kraju chrzescijańskim wolno patrzeć na kobietę , tak jak ją stworzył Bóg , a nawet wiecej.

:Polska:
O matko janio....czy nie czytałeś uważnie tego co napisała ludożerka?
To, że w Europie chrześcijaństwo upada to nie znaczy, że Islam się też brudzi tym zakłamaniem....
Co Ty gadasz - ich wartości i zasady - może i surowe ale są przestrzegane przez prawdziwych wiernych Islamowi. To co tu przytoczyłeś to jakiś taki sobie muzułmanin. To tak jakbyś...kurde jak by Ci to wytłumaczyć...ech. Prawdziwy muzułmanin przestrzega tego w co wierzy - co to ma być za historyjka??? Przecież i wśród katolików są obłudnicy i kłamcy, którzy robią jak robią...nawiasem mówiąc na pewno jest ich więcej niż w Islamie...nie rozumiesz ich wartości pielęgnowanych przez wieki to nie!!! Ale nie wyciągaj takich wniosków - nie masz żadnego prawa. Ja wiem, że jest ciężko spojrzeć na inna kulturę, w dodatku opluwaną i oskarżaną prze pół świata bez nienawiści janio...ale wysil się i spróbuj...
Ostatnio zmieniony 01 kwie 2010, 0:42 przez Nassanael Rhamzess, łącznie zmieniany 1 raz.
"Artyści kłamią, aby pokazać prawdę, a politycy, aby ją ukryć."
"Pod tą maską kryje się idea, panie Creedy, a idee są kuloodporne."
V jak Vendetta

Re: Co Wiemy O Islamie?

116
janio pisze:Przywódca zbrojnej organizacji separatystycznej Emirat Kaukaski, czeczeński komendant Doku Umarow przyznał się do przeprowadzenia zamachów w moskiewskim metrze, w których zginęło 39 osób - poinformowała agencja Reutera

Emirat Kaukaski dąży do utworzenia ogólnokaukaskiego państwa rządzonego według zasad szariatu i niezależnego od Rosji. Analitycy wymieniali go wśród potencjalnych sprawców moskiewskich zamachów.

:Polska:
Tak, tak - słyszę to wszędzie i w każdych mediach. Na szczęście nauczyłem się nie ufać mediom...bo wiem jaką bronią dysponują....słowem - a słowa zabijają. Tak, tak, źli Arabi mordują w NY, źli terroryści zabijają w Madrycie i w Moskwie i przyznają się do tego...tak Allach akbar itd.......to bzdury. Uważaj czego słuchasz janio. Media tylko wydają się bezstronne....czy Ty myślisz, że USA na rękę bezstronne media? Nie! Ale na szczęście jeszcze są jakieś...
Ostatnio zmieniony 01 kwie 2010, 0:47 przez Nassanael Rhamzess, łącznie zmieniany 1 raz.
"Artyści kłamią, aby pokazać prawdę, a politycy, aby ją ukryć."
"Pod tą maską kryje się idea, panie Creedy, a idee są kuloodporne."
V jak Vendetta

Re: Co Wiemy O Islamie?

117
Nassanael Rhamzess pisze:
janio pisze:Przywódca zbrojnej organizacji separatystycznej Emirat Kaukaski, czeczeński komendant Doku Umarow przyznał się do przeprowadzenia zamachów w moskiewskim metrze, w których zginęło 39 osób - poinformowała agencja Reutera

Emirat Kaukaski dąży do utworzenia ogólnokaukaskiego państwa rządzonego według zasad szariatu i niezależnego od Rosji. Analitycy wymieniali go wśród potencjalnych sprawców moskiewskich zamachów.

:Polska:
Tak, tak - słyszę to wszędzie i w każdych mediach. Na szczęście nauczyłem się nie ufać mediom...bo wiem jaką bronią dysponują....słowem - a słowa zabijają. Tak, tak, źli Arabi mordują w NY, źli terroryści zabijają w Madrycie i w Moskwie i przyznają się do tego...tak Allach akbar itd.......to bzdury. Uważaj czego słuchasz janio. Media tylko wydają się bezstronne....czy Ty myślisz, że USA na rękę bezstronne media? Nie! Ale na szczęście jeszcze są jakieś...
Apropo islamu w mediach Nassanael Rhamzess... napisaam na ten temat pracę magisterską ;)

oto streszczenie

Zagadnienia poruszane w ramach niniejszej pracy dotyczą wpływu massmediów na uprzedzenia żywione w stosunku do wyznawców Islamu.
W ramach badań założono, iż istnieje związek między oglądaniem materiału reklamowego, dotyczącego stereotypowego obrazu muzułmanów, a poziomem uprzedzeń żywionych do muzułmanów i Islamu. Badanie miało również wykazać związek pomiędzy kontaktami z wyznawcami Islamu, a żywionymi do nich uprzedzeniami. Założono iż poziom uprzedzeń do muzułmanów po obejrzeniu tendencyjnego materiału reklamowego jest niższy u osób znających muzułmanów, niż u osób, które nie znają przedstawicieli tej grupy religijnej. Założono ponadto, iż osoby o wysokim poziomie autorytaryzmu prawicowego wykazują wyższy poziom uprzedzeń, niż osoby o niskim poziomie autorytaryzmu.
W badaniu udział wzięli studenci warszawskich uczelni - różnych wydziałów oraz osoby nie będące studentami, w wieku od 18 do 39 lat, na przełomie listopada i grudnia 2008 roku.
Wbrew założonej hipotezie nie dowiedziono istnienia istotnego związku pomiędzy oglądaniem tendencyjnego materiału reklamowego, a poziomem uprzedzeń żywionych do muzułmanów i Islamu. Okazało się również, iż nie wykryto istotnego związku pomiędzy oglądaniem tendencyjnego materiału reklamowego i posiadaniem znajomych wśród muzułmanów a poziomem uprzedzeń. Potwierdziły się natomiast pozostałe hipotezy. Okazało się iż osoby osiągające wyższe wyniki na skali autorytaryzmu prawicowego charakteryzują się wyższym poziomem uprzedzeń (osiągają niższy wynik na skali SD-M), niż osoby osiągające niższy wynik na tej skali. Potwierdziła się również czwarta hipoteza - dowiedziono istnienia istotnego związku pomiędzy poziomem autorytaryzmu prawicowego i posiadaniem znajomych wśród muzułmanów a poziomem uprzedzeń. Okazało się, iż osoby cechujące się wysokim poziomem autorytaryzmu prawicowego i nie posiadające znajomych wśród muzułmanów są średnio bardziej uprzedzone (osiągają niższy wynik na skali (SD-M), niż osoby cechujące się niskim poziomem autorytaryzmu prawicowego i posiadające znajomych wśród muzułmanów. Badania potwierdziły również, iż osoby posiadające muzułmańskich znajomych są średnio mniej uprzedzone (osiągają wyższy wynik na skali SD-M) , niż osoby nie znające muzułmanów.


Wykazałam związek między oglądaniem materiału reklamowego o tendnencyjnej treści(czyt. źli muzułmanie) a poziomem uprzedzeń. Był on jednak nieistotny statystycznie.
Ostatnio zmieniony 01 kwie 2010, 11:19 przez ludożerka, łącznie zmieniany 2 razy.
:smacznego:

Re: Co Wiemy O Islamie?

118
ludożerka pisze:
Nassanael Rhamzess pisze:
janio pisze:Przywódca zbrojnej organizacji separatystycznej Emirat Kaukaski, czeczeński komendant Doku Umarow przyznał się do przeprowadzenia zamachów w moskiewskim metrze, w których zginęło 39 osób - poinformowała agencja Reutera

Emirat Kaukaski dąży do utworzenia ogólnokaukaskiego państwa rządzonego według zasad szariatu i niezależnego od Rosji. Analitycy wymieniali go wśród potencjalnych sprawców moskiewskich zamachów.

:Polska:
Tak, tak - słyszę to wszędzie i w każdych mediach. Na szczęście nauczyłem się nie ufać mediom...bo wiem jaką bronią dysponują....słowem - a słowa zabijają. Tak, tak, źli Arabi mordują w NY, źli terroryści zabijają w Madrycie i w Moskwie i przyznają się do tego...tak Allach akbar itd.......to bzdury. Uważaj czego słuchasz janio. Media tylko wydają się bezstronne....czy Ty myślisz, że USA na rękę bezstronne media? Nie! Ale na szczęście jeszcze są jakieś...
Apropo islamu w mediach Nassanael Rhamzess... napisaam na ten temat pracę magisterską ;)

oto streszczenie

Zagadnienia poruszane w ramach niniejszej pracy dotyczą wpływu massmediów na uprzedzenia żywione w stosunku do wyznawców Islamu.
W ramach badań założono, iż istnieje związek między oglądaniem materiału reklamowego, dotyczącego stereotypowego obrazu muzułmanów, a poziomem uprzedzeń żywionych do muzułmanów i Islamu. Badanie miało również wykazać związek pomiędzy kontaktami z wyznawcami Islamu, a żywionymi do nich uprzedzeniami. Założono iż poziom uprzedzeń do muzułmanów po obejrzeniu tendencyjnego materiału reklamowego jest niższy u osób znających muzułmanów, niż u osób, które nie znają przedstawicieli tej grupy religijnej. Założono ponadto, iż osoby o wysokim poziomie autorytaryzmu prawicowego wykazują wyższy poziom uprzedzeń, niż osoby o niskim poziomie autorytaryzmu.
W badaniu udział wzięli studenci warszawskich uczelni - różnych wydziałów oraz osoby nie będące studentami, w wieku od 18 do 39 lat, na przełomie listopada i grudnia 2008 roku.
Wbrew założonej hipotezie nie dowiedziono istnienia istotnego związku pomiędzy oglądaniem tendencyjnego materiału reklamowego, a poziomem uprzedzeń żywionych do muzułmanów i Islamu. Okazało się również, iż nie wykryto istotnego związku pomiędzy oglądaniem tendencyjnego materiału reklamowego i posiadaniem znajomych wśród muzułmanów a poziomem uprzedzeń. Potwierdziły się natomiast pozostałe hipotezy. Okazało się iż osoby osiągające wyższe wyniki na skali autorytaryzmu prawicowego charakteryzują się wyższym poziomem uprzedzeń (osiągają niższy wynik na skali SD-M), niż osoby osiągające niższy wynik na tej skali. Potwierdziła się również czwarta hipoteza - dowiedziono istnienia istotnego związku pomiędzy poziomem autorytaryzmu prawicowego i posiadaniem znajomych wśród muzułmanów a poziomem uprzedzeń. Okazało się, iż osoby cechujące się wysokim poziomem autorytaryzmu prawicowego i nie posiadające znajomych wśród muzułmanów są średnio bardziej uprzedzone (osiągają niższy wynik na skali (SD-M), niż osoby cechujące się niskim poziomem autorytaryzmu prawicowego i posiadające znajomych wśród muzułmanów. Badania potwierdziły również, iż osoby posiadające muzułmańskich znajomych są średnio mniej uprzedzone (osiągają wyższy wynik na skali SD-M) , niż osoby nie znające muzułmanów.


Wykazałam związek między oglądaniem materiału reklamowego o tendnencyjnej treści(czyt. źli muzułmanie) a poziomem uprzedzeń. Był on jednak nieistotny statystycznie.
BRAVO!!!
Podjęłaś ważny temat! To co się dzieje w mediach od paru lat to makabra....i to działa niestety na ludzi...kłamstwa i poprzekręcane fakty...ta nienawiść musi zostać pokojowo rozwiązana. Głupota jest podsumowywać cały islamski świat na podstawie mediów...
Ostatnio zmieniony 01 kwie 2010, 11:40 przez Nassanael Rhamzess, łącznie zmieniany 1 raz.
"Artyści kłamią, aby pokazać prawdę, a politycy, aby ją ukryć."
"Pod tą maską kryje się idea, panie Creedy, a idee są kuloodporne."
V jak Vendetta

Re: Co Wiemy O Islamie?

119
Nassanael ( jak to pieknie brzmi) , nie musisz się przedstawiać i tak wiem z kim mam do czynienia.Muszę przyznać , że intelektem nie grzeszysz. Dajesz się rozszyfrować po czyjej jesteś stronie , kto jest dla Ciebie przyjacielem , a kto przeciwnikiem.Nie ma tak w życiu , że jedno jest zawsze "be" , a drugie "cacy" są rózne konfiguracje.Czy zdajesz sobie sprawę , że swoja postawą (brak jednoznacznego potępienia) akceptujesz mordowanie niewinnych ludzi , jakie miało miejsce w Moskwie.Bo jak to inaczej nazwać.

Trudno z kimś takim jak Ty wdawać się w dyskusje , Twoje poglądy tak są ukierunkowane , że nie przyjmiesz żadnych zmian w swoim rozumowaniu.Tak Cię kwalifikuję , to nie jest krytyka , tylko moja ocena. My się z sobą nie dogadamy. Może taka sytuacja ma i swoje zalety , sprawa jest czytelna . Mogę sie mylić , ale czy się mylę ?
Wybacz Nassanael - kobieto , ale ja Cię nie rozumiem i chyba nie zrozumiem. Biorę to na siebie , moja wina , tępy jestem , a na wspaniałości życia w raju się nie nabiorę.

Bezstronne spojrzenie na problem/y (w domyśle religijne , wiary) daje lepsze wyniki , chociaż też ma pewne wady - trudno rozsądzić tak by wszystkie strony były zadowolone - utopia. Wina/ny równIeż trudna jest do sprawiedliwego "przypisania" , chociaż nie w przypadku zamachów , gdzie ludzie są zamieniani w żywe bomby i giną w imię Allaha , powodując przy tym śmierć niewinnych osób i wywołują wiele innych negatywnych skutków - nie mam na takie sposoby walki usprawiedliwienia , wytłumaczenia Jak mam zrozumieć to, że Islam jest religią pokoju , religią milości , chyba tylko wśród wyznawców Allaha. Ale to inna bajka.

Nie mam zamiaru przechodzić na Islam , w tym widzę problem , jak i w tym , by uszanowano moje poglądy i to , w co ja wierzę i nie zabijano mi moich bliskich , w moim kraju , bez żadnego uzasadnienia , żadnego sądu , najmniejszego powodu i by takie mordy uchodziły bezkarnie.

Zapytam prowokacyjnie , czy mam prawo do odwetu gdy coś takiego jak w Moskwie , wydarzy się w Warszawie ? A mam tam rodzinę i .......

Zapytam jeszcze inaczej , czy znany jest fakt by chrześcijanin/ka obwieśił/ła się materiałem wybuchowym i zdetonował/ła ładunek w najbardziej zatłoczonym miejscu w kraju muzułmańskim , wśród cywilnych ludzi , którzy w niczym nikomu nie zawinili.- i to wszystko w imię Boga

Czy tolerancja , milość , pobłażliwość , przywileje mają działać tylko w jednym kierunku , dotyczyć jednej strony ?

Gdy polscy żołnierze na wojnie , w walce z Talibami w Afganistanie , zabili kilku cywili na skutek pomyłkii , stanęli przed polskim sądem wojskowym. Ledwo się z tego wyplątali. Muzułmanin za zabicie niewiernych ma obiecane życie w raju.

Gdy słuchałem w TVN24 relacji dwóch niedoszłych samobójców palestyńskich - islamistów w Izraelu to myslałem , że śnię , że to jest wprost nieprawdopodobne by tak można ludziom zamieszać w głowie. Jednemu z tych młodych arabów nie zdetonował ładunek , drugi w ostatniej chwili zapragnął pożegnać się z dziewczyną , zmienił plan działania , wywołał ja telefonicznie i to go zgubiło , bo był już namierzany przez słuzby.Co Ci młodzi wygadywali przed kamerą podczas przesłuchania to się w głowie nie mieści , co to Oni w tym raju nie będą mieli , będą tak bogaci jak najbogatsi ludzie na ziemi , będą mieli wszystko czego zapragną , nawet 72 dziewic na męska osobę do dyspozycji........Do dzisiaj nie wiem czy mozliwy jest taki tok rozumowania rozumnego młodego człowieka , czy przypadkiem tłumacza nie poniosła fantazja.Do dzisiaj nie mogę rozwikłać tej zagadki , dlaczego 72 dziewice są im potrzebne do szczęścia .A problem dziewic - kobiet , czy dla nich nie ma raju , czy kobieta nawet w raju jest tylko kobietą , poddaną służebnicą , niewolnicą muzułmańskiego pana. ? Taki to jest Allahowy Raj. Sądzę , że odpowiedź powinna być zawarta w Koranie , tam jej trzeba szukać.
Ale mnie się nie chce zagladać do Koranu !!! Dzihad w Koranie jest terminem, który oznacza zobowiązanie muzułmanów do walki na rzecz islamu ze wszystkich sił: ziemskimi dobrami i własną osobą, również w aspekcie walki militarnej.

Czy do poczytania , interpretacji Koranu , potrzebne są media.Czy media klamią na temat mordów dokonanych 11 września..............30 . marca - Moskwa. Co mozna zwalić na media , to mozna , ale nie wszystko.

Radzę oprzytomnieć i zrozumieć , że żyjemy w XXI wieku , gdzie nauka juz wiele spraw wyjaśniła.Choćby taką , że raj istnieje tylko w ludzkiej wyobraźni. O co my się spieramy ? Czy takie mordowanie niewinnych ludzi to nie jest barbarzyństwo ?


:Polska:
Ostatnio zmieniony 01 kwie 2010, 15:40 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Co Wiemy O Islamie?

120
O cholera!!!!!!!!
Przyznam sie szczerze, że jestem zaskoczony Twoją wypowiedzią mocno..... :zdziw: :slonko:
Po pierwsze dowiedziałem się ,że jestem kobietą co jest nie lada nowiną...oejejejej - normalnie szok... :stu::stu: ( poziom intelektualny Twojej wypowiedzi niestety nie pozwala mi na inną odpowiedź) :zdziw:
Po drugie nie mam jakichś stalowych poglądów co do tego o czym mówimy - szczerze mówiąc jesteś pierwszą osobą, która mówi, mi że mam poglądy tak stalowe, że nie da się mnie przekonać - ciekawe - rozwiń myśl... :przybij:'
Po trzecie nikogo nie usprawiedliwiam za śmierć niewinnych ludzi w Moskwie czy gdzie indziej - nie czytałeś chyba z należytą uwagą mojej wypowiedzi.
Po czwarte - zbędna jest ta nienawiść do mnie janio - nie bój się - nie współpracuje z Al - Kaidą - nie zabiję Twoich sąsiadów ani Ciebie - jestem pacyfistą. :pupa: :rotfl:
Po piąte - w ogóle nie odpowiedziałeś na moją wypowiedź poza jadowitą gadką, która nie wiele wnosi... :len:
Po piąte - widząc powyższe wnioski nie mam o czym pisać.... :niewiem:
Ostatnio zmieniony 01 kwie 2010, 16:34 przez Nassanael Rhamzess, łącznie zmieniany 2 razy.
"Artyści kłamią, aby pokazać prawdę, a politycy, aby ją ukryć."
"Pod tą maską kryje się idea, panie Creedy, a idee są kuloodporne."
V jak Vendetta

Wróć do „Islam”

cron