Re: Co Wiemy O Islamie?

1
Islam wzbudza wiele kontrowersji. Z pewnością są one napędzane przez media, w których często słyszymy o bojownikach za wiarę, islamskich armiach, terrorystach - Arabach. Na kolorowych stronach gazet widujemy czasem kobiety ubrane w czarną burkę, która w naszych oczach bywa symbolem zniewolenia.

A jednak - Muzułmanie są wśród nas. Żyją też w Polsce i czasem nie rzucają się nawet w oczy. Muzułmanie prowadzą też blogi internetowe, na których możemy przeczytać, że ich życie wcale nie tak bardzo różni się od naszego, że ich wiara daje im szczęście a islam oznacza "prostą drogę" do Boga.

No właśnie. Jak to jest z Islamem? Czy to nie jest czasem tak, że to, czy religia jest dobra czy zła, w rzeczywistości zależy od tego, jak żyją ludzie, którzy ją wyznają?
Ostatnio zmieniony 15 lut 2010, 17:49 przez kasia88, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Co Wiemy O Islamie?

2
Eeeee tam ....Zastanów sie kto kogo najechał...MY IRAK,Afganistan etc czy oni nas...??? Kto ekspolatował zródła ropy naftowej My ich czy oni nasze...? Kto kogo latami wyśmiewał MY ich czy oni nas...?? Kto przygotowuje atak na Iran ?
bo niby dązy do produkcji broni jadrowej...Izrael ma ok 200 głowic, rakiety zdolne dosiegnąc bez trudu Lisbone ,okrety podwodne zdolne przenosic taka broń ...i to wszystko bez jakiej kolwiek kontroli miedzynarodowej..I nikomu to nie przeszkadza....Wiec odzruc propagande która słyszysz ,włacz chłodne myslenie ...
A oprócz tego islam ma koncept jak docierac do ludzi ...a chrzescijanstwo straciło wiare...
PS zastanów sie prosze :CZEMU USA najwieksza demokracja popiera najbardziej radykalne rezimy teokracji muzulmanskiej...?? Jakos im nie przeszkadza ,ze kobiety...brak demokracji ...a nawet to ze to wylegarnia ludzi zionacych nienawiscia do nich...
Ostatnio zmieniony 17 lut 2010, 18:07 przez egoista99, łącznie zmieniany 2 razy.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Co Wiemy O Islamie?

3
Kto jest odpowiedzialny za 11 Wrzesnia 2001 roku i za upadek Blizniaczych Wiez? Kto jest odpowiedzialny za samoloty lecace ku smierci?

Kto jest odpowiedzialny za ludzi umierajacych kazdego dnia w wojnach, ktorych oni nie chcieli?

Tematy o wojnie sa najtrudniejsze - bo kazdy podchodzi do nich uczuciowo, kazdy ma swe przekonania i racje.

Najwazniejsze jest by nie mieszac podstaw religii z tym jak rozni ludzie ja interpretuja. Ja mam przyjaciol z Iraku i z Iranu. Wedlug nich Islam wcale nie nawoluje do mordowania i do nienawisci. I to sa wspaniali ludzie - kochajacy i przyjacielscy.
Ludzie potrafia odmienic wszystko, czego dotkna. Ja mysle, ze to interpretacja Islamu poprzez roznych ludzi (interpretacja sluzaca ich celowi) jest tym, przeciwko czemu my sie buntujemy.
Nawet najpiekniejsze idee moga byc wypaczone. Dla mnie jest wazne by nie mieszac tych interpretacji z ich Prawda.
Ostatnio zmieniony 18 lut 2010, 2:08 przez Krystek, łącznie zmieniany 1 raz.
Krystek
"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."

Re: Co Wiemy O Islamie?

4
Ja mówię tak samo: najważniejszy jest przede wszystkim człowiek...

Ale co zrobić, jeśli fundamentaliści biorą ster w swoje ręce i posługują się swoja religią w swoich celach? Nie można tego zostawić bez żadnej reakcji, to jest po prostu chore. Zmanipulowane ludzkie umysły, wypaczona wizja Boga i miłości... Temu kategorycznie trzeba się przeciwstawić. Pojedynczy człowiek z "dziwną wiarą" (w sensie dziwnym rozumieniem Boga) ma do tego prawo. O ile jego wiara dotyczy tylko jego. Natomiast ekspansja tej wiary na świat, krzywdzenie niewinnych ludzi w imię tych chorych idei, szerzenie strachu i "zła"... Nie, do nie może mieć żadnego przyzwolenia, to jest przeciwko ludzkości i ludzkość musi położyć temu kres.
Ostatnio zmieniony 18 lut 2010, 5:59 przez Lidka, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam!

Lidka

Re: Co Wiemy O Islamie?

5
Krystek pisze:Kto jest odpowiedzialny za 11 Wrzesnia 2001 roku i za upadek Blizniaczych Wiez? Kto jest odpowiedzialny za samoloty lecace ku smierci?

Kto jest odpowiedzialny za ludzi umierajacych kazdego dnia w wojnach, ktorych oni nie chcieli?

Tematy o wojnie sa najtrudniejsze - bo kazdy podchodzi do nich uczuciowo, kazdy ma swe przekonania i racje.

Najwazniejsze jest by nie mieszac podstaw religii z tym jak rozni ludzie ja interpretuja. Ja mam przyjaciol z Iraku i z Iranu. Wedlug nich Islam wcale nie nawoluje do mordowania i do nienawisci. I to sa wspaniali ludzie - kochajacy i przyjacielscy.
Ludzie potrafia odmienic wszystko, czego dotkna. Ja mysle, ze to interpretacja Islamu poprzez roznych ludzi (interpretacja sluzaca ich celowi) jest tym, przeciwko czemu my sie buntujemy.
Nawet najpiekniejsze idee moga byc wypaczone. Dla mnie jest wazne by nie mieszac tych interpretacji z ich Prawda.
Taa...prosto jest mówić o swoich krzywadach gdy sie je wyrywa z kontekstu...tak jakby zapominało sie o tym co samemu sie robiło...Jak to sie dzieje ,ze USA wspiera najwiekszego hurtownika narkotyków którym jest prezydent Afganistanu
Karzaj z bratem...przymyka oko na jawne fałszowanie przez niego wyborów prezydenckich...doprowadzenie do skorumpowania własciwie calego kraju....a wrogiem sa Talibowie ktorych popiera 75% ludnosci ,którzy wystepuja przeciwko korucji i narkotykom....??? To samo z Izraelem i Arabami...Jak jest mozliwe by przy milczacej biernosci swiata mozna było wymordowac ludnosc cywilna w obozach Szabra i Szatila,wystrzelac ludnosc Gazy strzelajac do nie kulami z uranu...?
Jak jest mozliwe by izraelskie tajne słuzby typu mossad mordowały nielubianego przez nich przywodce Hamas...Czy to nie jest terroryzm..?? W którym kraju mozna wystrzelic rakiete do sparalizowanego ,slepego starca wychodzącego z meczetu...?
tylko dla tego ze jest przywódca Hamas ( szejk Jassin ) Przeciez mozna był go aresztowac...nie ukrywał sie...
W Pakistanie toleruje sie najwiekszych przywódcow Talibów...a to przeciez byli zołnierze szkoleni przez CIA i Izrael...do walki z Rosja ...
Oczywiscie nalezy zwalczac wszelkimi siłami terroryzm...ale jakie prawo moralne mamy do tego jezeli swego czasu USA
wprowadziło doktryne ze lepiej jest wspierac wszystkie ruchy radykalne....byle tylko zwalczyc ruchy lewicowe...Nawet ten Hamas był LEGALNIE zarejestrowany od 78 -89r w IZREAELU !!! Baaa...Izreal wspierał go finansowo.....
Wiec krzyczy sie ,ze terroryzm arabski...zapominajac ze sie go samemu stworzyło ,finansowało i wspierało logistycznie
Ostatnio zmieniony 18 lut 2010, 8:10 przez egoista99, łącznie zmieniany 2 razy.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Co Wiemy O Islamie?

6
Krystek pisze:Kto jest odpowiedzialny za 11 Wrzesnia 2001 roku i za upadek Blizniaczych Wiez? Kto jest odpowiedzialny za samoloty lecace ku smierci?
Za to odpowiedzialni są Amerykanie. Niestety.
A Islam to nie nowa religia, ale pochodząca od
sekty, herezji judeo-chrześcijańskiej pierwszych
wieków - ebionitów (z greckiego) lub nazarejczyków
(z hebrajskiego) lub jeszcze inaczej judeonazarejczyków.
Ostatnio zmieniony 18 lut 2010, 12:09 przez Nikelaos, łącznie zmieniany 1 raz.

"Pan mym pasterzem, nie brak mi niczego."
[Ps 23,1]

Re: Co Wiemy O Islamie?

7
Ja mam wrazenie, ze my nie uderzamy sedna sprawy. Mozna sie bawic w obwinianie jeden drugiego - ile lat do tylu musimy isc? Kto zacza? Kto odpowiedzial? Kto mial racje i czemu? Czy kazdy mial troche racji?

Co ja usilowalam powiedziec jest to: ludzie uzyja cokolwiek znajda pomocne by wytlumaczyc swe decyzje i akcje. Powolaja sie na historie. Powolaja sie na religie.

Nic sie nie zmieni jesli nie zmienia sie sytuacje ekonomiczne w tych krajach. Czlowiek musi miec dom, jedzenie, i -co najwazniejsze- nadzieje na lepsze jutro. Odbierz mu to i co zostaje?
Dla mnie ci ludzie sa kierowanie poprzez desperacje. Nie ma pracy, nie ma szkol, wolnosci, nadziei...Religia w tym wypadku moze stac sie narkotykiem i bronia.

Odbierz ludziom nadzieje - czy wiesz jak chetnie beda oni sluchac kogos, kto powie im :"ja wiem kto jest winien waszej nedzy i desperacji." ?
Nieszczesliwi ,bici, i zmeczeni ludzie sa jak glina - mozna ich uksztaltowac w co tylko zechcesz.
Religia sama w sobie nie jest zlem. Interpretacja i w jakim celu ktos ja uzywa - moze byc.

Jedno jest pewne - kolejne akty terroryzmu nic nie zmienia. Mozemy dyskutowac ile chcemy na temat "kto zawinil, kto rzucil pierwszy kamien." To nic nie zmieni.
NIC nie usprawiedliwia aktow terroryzmu. NIC.

Jak mozna robic na okraglo ta sama rzecz i spodziewac sie innych wynikow?

Cego ja nie rozumiem - tysiace lat historii pokazaly nam tysice razy, ze wojny sa zawsze przegrywane przez obie strony.
Zamiast oskarzac - czemu nie zaczac szukac czegos, co nas laczy?
Ostatnio zmieniony 18 lut 2010, 14:37 przez Krystek, łącznie zmieniany 1 raz.
Krystek
"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."

Re: Co Wiemy O Islamie?

8
Mysle ze w wiekszosci wypadków ci ludzie nie mysla o sianiu terroru...lecz o odwecie za krzywdy których sami doznali badz ich rodziny i przyjaciele...A religia...w Libanie jest spora grupa chrzescijan...i niektórzy tez nalezą do Hezbollah .Chrześcijański prezydent Libanu powiedział: "dla nas Libańczyków Hezbollah jest narodowym ruchem oporu. Gdyby ich nie było, nie moglibyśmy wyzwolić naszych ziem. I dlatego mamy wielki szacunek dla ruchu Hezbollah."
wiec co tu ma religia do czynienie...
PS Moze komus zalezy by ich obdarzyc etykieta terrorystów...Przeciez to sie moze przydac jako uzasadnienie zajecia pól roponośnych Iranu...Tak jak zajeto Irak mimo ze do dzisiaj nie znaleziono nawet sladów broni masowej zgłady...
Ciekawy jestem co byscie powiedzieli gdyby Białoruś i Rosja zajeły Polske pod zarzutem siania terroryzmu na Białorusi...
Co to trudnego wywalic w powietzre szkołe ,szpital czy kilka bloków...chyba juz to ćwiczylismy w 39r...
Ostatnio zmieniony 18 lut 2010, 16:57 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Co Wiemy O Islamie?

9
kasia88 pisze:Islam wzbudza wiele kontrowersji....
bo o Islamie wiemy i dużo i mało... Na tyle dużo by się bać i o tyle samo za mało, by zrozumieć...
Ostatnio zmieniony 18 lut 2010, 17:32 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Co Wiemy O Islamie?

10
victoria pisze:bo o Islamie wiemy i dużo i mało... Na tyle dużo by się bać i o tyle samo za mało, by zrozumieć...
Hm... a ja myślę, że wiemy bardzo mało. Widzimy tylko Islam radykalny, bo on jest najgłośniejszy... Nie będę tu pisać o polityce USA i krajów arabskich, bo to mnie kompletnie nie interesuje, wolę skupić się na religii. Czasem czytam muzułmańskie blogi, by dowiedzieć się trochę więcej o tej religii i zweryfikować swoje myślenie.

Oto jeden z nich http://muzulmanki.blogspot.com/
Ostatnio zmieniony 18 lut 2010, 18:14 przez kasia88, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Co Wiemy O Islamie?

11
To jest niesamowite - zaczynamy mowic o Islamie i nagle wszyscy mowimy o terroryzmie i wojnach. Czy to znaczy, ze nasluchalismy sie tyle TV, ze w momencie jak slyszymy Islam, dopowiadamy :"terrorysci."?

Islam to po prostu inna religia. Musze przyznac, ze nie czytalam calego Koranu ale w tym, co czytalam nie widzialam nawolywania do wojen i nienawisci.

Ludzie znajda powod do wojny i do nienawisci - jesli to jest czego szukaja. Uzyja do tego historie, religie, kulture, kolor skory, przynaleznosc panstwowa...

Ja mam nadzieje, ze my bedziemy w stanie zaczac nowa droge- szukajac tego, co nas laczy jako ludzi. Pomagajac sobie nawzajem.

W zadnej wojnie nie ma zwyciezcow.
Ostatnio zmieniony 19 lut 2010, 1:52 przez Krystek, łącznie zmieniany 1 raz.
Krystek
"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."

Re: Co Wiemy O Islamie?

12
A ja myślę ,ze islam naświetlany jest tendencyjnie..tak by
nastawic nas negatywnie do jego wyznawców..Właściwie
nigdy nie było w Polsce silacego sie na obiektywizm reportazu..To tak jakby Polaków pokazywac przez pryzmat wozu drabiniastego,babin okutanych w jakieś kocopodobne narzutki z kwiecistymi chustami na głowach...facetów pod budka od piwa i kadrów z procesów złodziei samochodów..
Wystarczy porównac Koran z biblia by odkryc wiele wspolnych cech...Baaa..mozna przecierac oczy ze zdumienia
dowiadujac sie ze Koran uznaje Chrystusa za proroka i zapowiedzianego Mesjasza .. Szejk Omar Bakri Muhammad z Londynu ogłosił w 2004 r. fatwę skazującą na śmierć Terrence McNally´ego, autora sztuki Corpus Christi przedstawiającej Chrystusa i apostołów jako grupę gejów. Sztuka wystawiona przez grupę studentów z uniwersytetu w Saint Andrews,..Aby było śmieszniej sztuka ta nie została publicznie potępiona przez Kościół anglikański
Ostatnio zmieniony 19 lut 2010, 7:57 przez egoista99, łącznie zmieniany 2 razy.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Co Wiemy O Islamie?

13
Bo tak już jest w życiu, że rządzą nami stereotypy... Egoista, masz rację z tym wozem drabiniastym. Ja myślę, że na te stereotypy składają się "najmocniejsze" czynniki, które zostają w ludzkiej pamięci. Bardzo mnie kiedyś "bolała" wizja Polaka, jako złodzieja i pijaka. Wielu było takich, którzy na początku lat 80-tych czy 90-tych wyjeżdżali do Niemiec (czy gdziekolwiek po to tylko, żeby kraść, niestety... I to oni właśnie stali się przyczyną ogólnej opinii (stereotypowej) o wszystkich Polakach.

To samo z islamem. Nie ma nic "mocniejszego" niż terroryzm, koszmar tych ataków. Stąd i utożsamienie islamu z terroryzmem. Ja bardzo chętnie dowiem się, na czym islam polega, bo fakt, że jego interpretacja przez fanatyków jest, jaka jest i prowadzi do śmierci niewinnych ludzi. Terroryzmowi trzeba powiedzieć "stop", kategorycznie! Natomiast islam utożsamiać islam jedynie z terroryzmem nie jest "dobrym" wyjściem.
Ostatnio zmieniony 19 lut 2010, 8:45 przez Lidka, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam!

Lidka

Re: Co Wiemy O Islamie?

14
Po mojemu terroryzm arabski w duzej mierze jest odpowiedzia na to co MY zrobilismy ...
Zobacz ... Dla walki z Rosja CIA wyszkoliła tysiące "bojowników"....Myslisz ,ze po wycofaniu sie Rosji...poszli uczyć w szołach albo osiedli na roli...?? NIE !!!
wyznaczyli sobie inne cele...Przeciez BIn Laden to produkt made in USA...i dzisiaj zamiast Rosji jest USA ....
Jednoznaczne poparcie Izraela przez USA tez ma swe konsekwencje...Przeciez strefa Gazy to obszar niewiele wiekszy od Warszawy...Czy wyobrazasz sobie by np Anglicy
wjechali do Belfastu czołgami i strzelali do wszystkiego co sie rusza...?? i z powietrza zrównali go z ziemia...??? Przeciez to ziemie które Izrael okupuje od 45 lat...??? Dziwisz sie ze wystepuja przeciw okupantowi...Bo mnie to nie dziwi..raczej dziwi ze tak pózno...Czy dziwi cie ze Arabowie wystepuja przeciwko Zydom..?? A gdybys sie rano obudziła i okazałoby sie ze musisz zyc w gettcie bo przyjechali osadnicy z Kenii,
ktorym ONZ wyznaczył ziemie Twoje i Twojej rodziny..??
I w ciagu 50 lat przyjechało ich 5 mln..??? wypierajac Twoj naród...?? Baa...uzasadniali ze 1500 lat temu ONI tam zyli..
To tak jakby dzis przyjechało do Polski 5 mln Celtów bo w 5 w pne oni tu mieszkali...

A Islam...wbrew pozorom to religia pro rodzinna...Nie majaca hierachów ani swojego króla -papierza...nie wymaga sie spowiedzi..I kazdy kogo wierni uznaja za godnego tej roli moze nauczac WIARY Czy zdajesz sobie sprawe ze wiekszość przyjmujacych lub jak wolisz przechodzacych na islam to..KOBIETY...Kazdy muzułamnin jest nauczany ze raj lezy u STÓP ICH MATEK...zastanów sie kiedy kobiety w Europie przestały byc własnościa męza...?? kiedy Zydzi i eropejczycy przestali wierzyc ze menstruacja i poród jest karę bożą....
Muzułmanki otrzymały prawo do własności, dzie­dziczenia i dysponowania swoimi dobrami w sposób jaki uważały za słuszny, prawo do decydowania o swoim zamążpójściu, pozostania przy własnym nazwisku po ślubie, prawo do rozwodu i kształcenia, a wszystko to miało już miejsce w siódmym wieku....i jest stosowane do dziś...
Oczywiscie ze mozesz wskazac mi ortodoksów odchodzacych od tych zasad ...ale tez wskaze Ci chłopa z rzeszowszyzny
bijacego dwa razy dziennie kobiete,ktora robi u niego z woła
i nie ma praw...To naprawede nie jest trudne...
Ostatnio zmieniony 19 lut 2010, 9:37 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Co Wiemy O Islamie?

15
Krystek pisze:To jest niesamowite - zaczynamy mowic o Islamie i nagle wszyscy mowimy o terroryzmie i wojnach. Czy to znaczy, ze nasluchalismy sie tyle TV, ze w momencie jak slyszymy Islam, dopowiadamy :"terrorysci."?
To ciekawe spostrzeżenie.
Istotnie bardzo wyraźnie maluje się wizerunek muzułmanów
w Ameryce i na całym świecie, jako winnych za wszystko.
Metoda wybrania "wroga" narodu i używania go jako silnika
i zwrócenia wszystkich emocji w jego stronę była w historii
używana wiele razy. Najbardziej znanym przykładem są
bez wątpienia Żydzi dla nazistowskich Niemiec.
Istotną rolę oczywiście odgrywają tu media, które kłamią.
Ostatnio zmieniony 19 lut 2010, 23:50 przez Nikelaos, łącznie zmieniany 1 raz.

"Pan mym pasterzem, nie brak mi niczego."
[Ps 23,1]

Re: Co Wiemy O Islamie?

16
Każdemu mocarstwu, ba szanującej się instytucji, czy organizacji (nawet Związkowi Działkowców) do prawidłowego rozwoju i konsolidacji konieczny jest zewnętrzny wróg - tak przynajmniej twierdzą propagandziści.

Dla USA (a niektórzy twierdzą, że nawet szerzej, bo dla Nowego Światowego Porządku - NWO) takim dyżurnym chłopcem do bicia stał się Islam, islamiści... Rzecz jest w ogóle bardzo wygodna w użyciu, bo gdyby tzw. terroryzm nie istniał należałoby go wymyśleć...

Należy się obawiać jednego: aby islamiści nie stali się Żydami XXI wieku…
Ostatnio zmieniony 20 lut 2010, 0:51 przez Jazon, łącznie zmieniany 1 raz.
Jeśli nie będziesz sobą, kto nim będzie?

Re: Co Wiemy O Islamie?

17
Kto wie czy więzienia dla terrorystów na wschodzie,
z których czasem wypływają drastyczne zdjęcia nie
są dzisiejszymi obozami koncentracyjnymi...
Ostatnio zmieniony 20 lut 2010, 18:31 przez Nikelaos, łącznie zmieniany 1 raz.

"Pan mym pasterzem, nie brak mi niczego."
[Ps 23,1]

Re: Co Wiemy O Islamie?

18
egoista99 pisze:A Islam...wbrew pozorom to religia pro rodzinna...Nie majaca hierachów ani swojego króla -papierza...nie wymaga sie spowiedzi..I kazdy kogo wierni uznaja za godnego tej roli moze nauczac WIARY Czy zdajesz sobie sprawe ze wiekszość przyjmujacych lub jak wolisz przechodzacych na islam to..KOBIETY...Kazdy muzułamnin jest nauczany ze raj lezy u STÓP ICH MATEK...zastanów sie kiedy kobiety w Europie przestały byc własnościa męza...?? kiedy Zydzi i eropejczycy przestali wierzyc ze menstruacja i poród jest karę bożą....
Muzułmanki otrzymały prawo do własności, dzie­dziczenia i dysponowania swoimi dobrami w sposób jaki uważały za słuszny, prawo do decydowania o swoim zamążpójściu, pozostania przy własnym nazwisku po ślubie, prawo do rozwodu i kształcenia, a wszystko to miało już miejsce w siódmym wieku....i jest stosowane do dziś...
Oczywiscie ze mozesz wskazac mi ortodoksów odchodzacych od tych zasad ...ale tez wskaze Ci chłopa z rzeszowszyzny
bijacego dwa razy dziennie kobiete,ktora robi u niego z woła
i nie ma praw...To naprawede nie jest trudne...
Kobieta w islamie...

Zajście w ciąże z nieślubnym dzieckiem (nawet w wyniku gwałtu) 101 batów a czasem ukamienowanie...
czy
Ustanowienia prawa dla gwałcicieli i stworzenie oficjalnego stanowiska pracy - "zawód" gwałciciel...
albo
Zakopanie żywcem przez ojca i dziadka za romansowanie z chłopcami...

Już nie wspominam o tym jak niektóre kobiety wyglądają na swoich zdjęciach ślubnych... no świetna pamiątka... z "zasłoną" na głowie... :crez:
Ostatnio zmieniony 22 lut 2010, 20:53 przez jaśniak, łącznie zmieniany 2 razy.
Czasami mnie diabeł kusi, by uwierzyć w Boga.

— Stanisław Jerzy Lec

Re: Co Wiemy O Islamie?

19
To popatrz na zdjecia z wsi kieleckich ,rzeszowskich ,białostockich....Na te sluby....i przepieknie udrapowane na kobitkach ..firanki...te ..koła od rowerków załozone na głowki...A pewnikiem nie widziałeś nigdy komunji...i te śliczne
dziciatka ubrane jak okna w ruskich pałacach...
Ostatnio zmieniony 23 lut 2010, 14:34 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Co Wiemy O Islamie?

20
egoista99 pisze:To popatrz na zdjecia z wsi kieleckich ,rzeszowskich ,białostockich....Na te sluby....i przepieknie udrapowane na kobitkach ..firanki...te ..koła od rowerków załozone na głowki...A pewnikiem nie widziałeś nigdy komunji...i te śliczne
dziciatka ubrane jak okna w ruskich pałacach...
Rozmawiamy o wsi czy o islamie?

Jeżeli widzisz ludzi wychodzących z kościoła to jak zareagujesz? Nijak bo to bez znaczenia.

Ale jak widzisz człowieka wychodzącego z meczetu, to na pewno zastanowisz się czy czasem jeden z nich nie przygotował się tam na KA BOOM! to jest fakt, to im każe robić islam... zabijać niewiernych :)

Na szczęście nie wszyscy są tak zaślepieni fanatyzmem religijnym, ale tych ślepych jest wystarczająco dużo, za dużo na tym świecie!
Ostatnio zmieniony 23 lut 2010, 19:03 przez jaśniak, łącznie zmieniany 1 raz.
Czasami mnie diabeł kusi, by uwierzyć w Boga.

— Stanisław Jerzy Lec

Re: Co Wiemy O Islamie?

21
każdy stereotyp ma jakieś uzasadnione podstawy, inaczej by ich nie było..


skąd się wział obraz pijanego ruska czy niemca czyściocha albo flegmatycznego anglika czy pełnego temperamentu hiszpana..?? na pewno nikt nie wyssał tego z palca.. te opinie powstały samoistnie ..



jak widzi sie 50 rosjan i 49 jest upitych albo widzi sie 50 hiszpanów i prawie każdy gdy mówi to gestykuluje namiętnie.. stereotypy nie powstają z niczego..


i to nie tyczy się jedynie narodowosci ale takze grup etnicznych czy wyznaniowych..


każdy wie jakie są np Moherowe Berety [nie mylić z Czerwonymi Beretami xD ]

przyboczna gwardia Rydzyka, fanatycznie modlące się , pogardliwe dla wszystkiego co przeciwne ich ideologii..


każdy także zna muzułmanów, jak nie z historii, jak nie z książek i prasy to z internetu czy telewizji..


często słyszy się o Jihadzie czyli "święta Wojna" .. wlasciwie nie sama swieta wojna.. bo ta wojna wchodzi w sklad Dżihadu ..


ale mniejsza o to.. kazdy niewierny ma prawo, a nawet obowiązek zabić niewiernego [lub własną żonę] i bez konsekwencji żyć dalej ..

prawo jest twarde i nieludzkie.. prawo ma służyć człowiekowi a nie na odwrót, człowiek prawu..


większosc muzułmanów przejawiają religijny fanatyzm.. dlatego, że ich wiara musi być mocna.. modlą się oni po kilka razy dziennie, pielgrzymkują do Mekki, słuchają swojego mułły i bezgranicznie są posłuszni kalifowi ktory gdy mówi - "rezać niewiernych!" to oni idą i rżną!

nie zastanawiają się dlaczego i po co, czy to dobre lub nie..


każdy normalny człowiek, czy to wierzacy katolik czy też ateista miałby jakieś zachwiania, chwile przemyslenia, zwątpienia.. że to jednak jest złe, ze tak nie można...


oni tego nie mają.. idą i zabijają z Allahem na ustach
Ostatnio zmieniony 23 lut 2010, 19:20 przez Dud3k, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Co Wiemy O Islamie?

22
heheheh...jak Angole widza pijanego ...to juz nawet maja okreslenie ..Pijany jak Polak...
Niemcy od Bismarcka mówia na gospodarke postawiona na głowie : polnische Witrschafft...a na drogi po ktorych sie nie da jezdzic ..polnische Strasse....A kto kradnie samochody
w Reichu..??? Wiadomo POLACY !!! Jedz do Polski ...Twoj samochód juz tam jest....
A co mówia Amerykanie ..? Głupi jak Polak...Nie słyszałeś o dowcipach o Polakach..?? O produkcie made in Poland tj kubku z raczka w srodku...???
A co mówią Austriacy : Polak ksenofobiczny fanatyk katolicki
A z czym sie kojarzy Francuzowi Polska ?? z koniem ,drabiniastym wozem, babina w chuście na głowie...biedą
I to sa tez stereotypy...Przyjemnie CI..??? Qurde...przeciez
to nie wyssane z palca...
Wiec włacz myslenie
Ostatnio zmieniony 24 lut 2010, 19:04 przez egoista99, łącznie zmieniany 2 razy.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Co Wiemy O Islamie?

23
Ale to wszystko prawda! uśmiałem się zwłaszcza z tego kubka ;D


co do problemu alkoholo to porównywalny do tego w Rosji

co do dróg - prawda! więcej dziur niż asfaltu

co do bab w chustach! - prawda! wiele babć tak chodzi


skoro bieda to trza kraść - więc kradziej samochodzów także prawda..


polak ksenofob.. a sarmatyzm?? pozostałości jednak są ..


jak widzisz akurat te stereotypy są jak najbardziej aktualne..

wszak niezbyt miłe ale prawdziwe
Ostatnio zmieniony 24 lut 2010, 19:59 przez Dud3k, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Co Wiemy O Islamie?

24
No po prostu zaleję pałę z rozpaczy i z chustą na głowie kradzionym wagenem ludowym po dziurawym asfalcie ... pojadę spalić sąsiada muzułmanina i huk z tym, że najbliższy mi muzułmanin mieszka ... jakieś 20 km dalej ;)
Ostatnio zmieniony 24 lut 2010, 22:18 przez Artur, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
Artur ♆

Żyjemy w czasach, gdzie wytwory schorowanej wyobraźni mają większe prawo obywatelstwa niż rzetelne myślenie.

Re: Co Wiemy O Islamie?

25
Dla wszystkich, tych którzy mają jakiekolwiek wątpliwości co do islamu - relacja Polaka, który pracował w Libii.

Dobrze Wam radzę uważnie to przeczytać...

Ja już nie mam wątpliwości a Wy?
Ostatnio zmieniony 24 lut 2010, 22:27 przez jaśniak, łącznie zmieniany 1 raz.
Czasami mnie diabeł kusi, by uwierzyć w Boga.

— Stanisław Jerzy Lec

Re: Co Wiemy O Islamie?

26
Dud3k pisze:Ale to wszystko prawda! uśmiałem się zwłaszcza z tego kubka ;D


co do problemu alkoholo to porównywalny do tego w Rosji
co do dróg - prawda! więcej dziur niż asfaltu
co do bab w chustach! - prawda! wiele babć tak chodzi
skoro bieda to trza kraść - więc kradziej samochodzów także prawda..
polak ksenofob.. a sarmatyzm?? pozostałości jednak są ..
jak widzisz akurat te stereotypy są jak najbardziej aktualne..
wszak niezbyt miłe ale prawdziwe
I tak i nie...Nie wszyscy pija,nie wszystkie kobiet chodza w kwiecistych zapaskach...
to samo dotyczy krajow muzułmańskich..15 lat pracuje z nimi ..od krajów w których ponownie budzi sie islam(typu
Uzbekistan ) po Irak...wiec doskonale sobie zdaje sprawe ,ze ...przypominają nas..Są dumni,śmieja sie z obcokrajowców bo mysla ze sa lepsi, a fanatycy ...to margines...taki sam jak u nas...Oczywiście ze sa nawiedzeni...Tak ja wszedzie na swiecie...ale wiecej jest takich którzy nienawidza bo zabito im rodzine lub przyjaciól...
Ostatnio zmieniony 25 lut 2010, 9:20 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Co Wiemy O Islamie?

27
każdy ma jakieś powody.. niestety my najczęsciej mamy styczność z tymi w Arafatach z AK 47 na ramieniu..

może dlatego mamy takie spojrzenie na sprawę..



Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 25 lut 2010, 13:46 przez Dud3k, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Co Wiemy O Islamie?

28
Jesteś za młody aby pamiętać, że nasi walczyli w Afganistanie i pomagali tym gościom z AK47 (w latach 1978-1994). Używaliśmy zazwyczaj Снайперская винтовка Драгунова, Snayperskaya Vintovka Dragunova (SVD) i bardzo nas tam cenili za dobre oko 'w mierzeniu do ruska'.
Ostatnio zmieniony 25 lut 2010, 14:47 przez Artur, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam
Artur ♆

Żyjemy w czasach, gdzie wytwory schorowanej wyobraźni mają większe prawo obywatelstwa niż rzetelne myślenie.

Re: Co Wiemy O Islamie?

29
Taaa....To powiedz ze WSZYSCY BRYTYJCZYCY,HISZPANIE,FRANCUZI to terrorysci ...bo IRA,ETA,Korsykanie...Baaaa..
a moze wspomnisz o tych niemieckich z Frakcji Czerwonej Armii ( co prawda dawno ale nie znaowu az tak...) A śmierc Aldo Moro....Wiec co...Muzułmanie feee a Hiszpanie,Brytyjczycy cacy....??? A moze troche chłodniej i mniej ulegac propagandzie...
PS A jak nazwiesz zabicie przez Mossad w hotelu członka Hamas ?? Az ambasada brytyjska trzesła sie z obuzenia ze jej paszporty były falszowane i uzyte do zamachu...A jak nazwiesz wystrzelenie rakiety z izraelskiego smigłowca do slepego i sparalizowanego szejka Jassina ( tworcy Hamas )..Przeciez wychodził z meczetu..nie ukrywal sie ...wiec czemu go nie aresztowano...Bo za słowa głupio aresztowac...lepiej rozwalic...
PS Fanatyków wszedzie jest dosc duzo....Tylko czy fanatyzm religijny niektórych to to samo co religia ...islam czy chrzescijanstwo..
Chyba zbyt łatwo stawiasz znak równości
Ostatnio zmieniony 25 lut 2010, 18:58 przez egoista99, łącznie zmieniany 2 razy.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Co Wiemy O Islamie?

30
egoista99 znasz fanatyka chrześcijańskiego, który by wysadzał się w powietrze aby zabić niewiernych i przez to iść prosto do raju?
Ostatnio zmieniony 25 lut 2010, 21:02 przez jaśniak, łącznie zmieniany 1 raz.
Czasami mnie diabeł kusi, by uwierzyć w Boga.

— Stanisław Jerzy Lec

Wróć do „Islam”

cron