Re: Co Wiemy O Islamie?

781
Asmaani WSKAZ mi gdzie jest ten RYNSZTOK wskaz słowo które takim nazywasz a ja ci wskaze jak wy tu piszecie jakich określen uzywacie wobec innych ..
Ty sie poprostu MŚCISZ i widac to w twojej nad gorliwosci zamiast kamieni uzywasz ostrzeżen - na jedno wychodzi ?

YHVH OBROŃCĄ MOIM ....
WYBACZAM ci ....
Ostatnio zmieniony 23 wrz 2011, 12:49 przez sabra, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Co Wiemy O Islamie?

782
"I jako moderator mówisz p...dolisz !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! tos ty TAKI MOD !? kibol lepiej by sie zachował . Nie mów mi czytaj bo geby bym nie otworzyła gdyby nie wiedziala co nieco ....a wiem więcej niz myslisz . etam czy ty wogóle myslisz ?"

To właśnie twój rynsztok. Więcej? Nie chce mi się. Szkoda czasu.
Ostatnio zmieniony 23 wrz 2011, 13:11 przez PiotrRosa, łącznie zmieniany 1 raz.
Dla ludzi z kraju tego, gdzie kruszynę chleba ... nie warto się męczyć.

Re: Co Wiemy O Islamie?

783
to nazywasz rynsztokiem a przeciez zaczerpnełam z waszej wypowiedzi - kto tu tak chcetnie uzywa tego zwrotu -sam zobacz ?
geba to nie słowianskie określenie to rynsztok ? zatem pradziadowie rynsztokiem mówili ?
kibol to nie moje okreslenie , zaczerpnełam z waszej gwary ludowej ..
Ja takiego języka nie używam . Ale masz słusznosc WASZ JĘZYK w moich ustach nie powinien miec miejsca nie powinnam sie do was upodabniac - co do niektórych .

Zatem jak sam widzisz JESTEM INNA bo język którym miedzy soba używacie jest na miejscu, ale te same określenia
podane przezemnie do was sa nie na miejscu i sa nazwane rynsztokiem . ??? ...
Ostatnio zmieniony 23 wrz 2011, 13:39 przez sabra, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Co Wiemy O Islamie?

785
Dla kontrastu dla wpisu Sabry..
Później papież przyznał, że nie ma boga poza Allahem a Ahmad jest jego sługą i prorokiem Allaha. Ludzie byli bardzo rozwścieczeni słysząc to zgodne z prawdą oświadczenie i pobili go tak bardzo, że umarł.
Może chodzić o Papieża Honoriusza I który był wyklinany przez następców przez parę wieków po swoim pontyfikacie. Podobno nie był kardynałem gdy wstępował na Stolicę Piotrową, nie odbyło się również pełnoprawne konklawe. Został najzwyczajniej w świecie wybrany w 2 dni po śmierci Bonifacego V. Może zadziałała opatrzność a może po prostu jego ojciec był konsulem. A był.
http://religiapokoju.blox.pl/2011/01/Pa ... islam.html


Jako muzułmanie bronimy proroka Mahometa tak samo jak bronimy Jezusa Chrystusa czy Marię matkę Jezusa. Bronimy Koranu tak samo jak bronimy Biblii. Niemożliwością jest żebyśmy coś mówili złego na Biblię. Oczywiście z całością się nie zgadzamy ale jednym z warunków naszej wiary, jest wiara we wszystkie księgi jakie zostały objawione oraz wiara we wszystkich proroków jacy pojawili się na ziemi. Każdy z nas ma wolność wyrażania siebie ale nie można przy tym obrażać nikogo.
http://iwiesz24.pl/wywiad-z-hani-hraishem

I jak na tle wypowiedzi tego muzułmanina wyglądają twoje wpisy Sabra?
Ostatnio zmieniony 23 wrz 2011, 20:03 przez Nebogipfel, łącznie zmieniany 2 razy.
Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.

Re: Co Wiemy O Islamie?

786
sabra pisze:Skad sie wziął Islam kiedy powstał jakie sa jego dzieje bo przeciez na tych terenach co teraz zajmują wszedzie tam było chrześcijanstwo .Co takiego sie stało ze sie tak odmieniło
Chrześcijaństwa też tam nie było od zarania dziejów, co się stało, że się tak odmieniło? ;)
Ostatnio zmieniony 24 wrz 2011, 10:02 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Co Wiemy O Islamie?

787
Przez te ziemie przechodziły szlaki handlowe i Arabowie mieli kontakt zarówno z Żydami, jak i chrześcijanami, bardzo dobry kontakt - trzaba dodać.

Byli trochę zazdrośni, że wszystkie nacje mają swoją religię, a oni nie. Dlatego z taką wdzięcznością przyjęli Koran - w końcu naród arabski doczekał się "swojej Księgi".

O Żydach i chrześcijanach mówią: "starsi bracia". Prawdziwy muzułmanin szanuje monoteistyczne religie starsze od islamu, któe ich zdaniem, mówią o tym samym Bogu - Allachu

Tak tylko chciałem uzupełnić. :zozol4:
Ostatnio zmieniony 24 wrz 2011, 11:09 przez polliter, łącznie zmieniany 1 raz.
"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards

Re: Co Wiemy O Islamie?

789
Jak tu jest? A normalnie, ani lepiej ani gorzej niz gdzie indziej, wiec ani opluwac nie ma po co, ani uswiecac. Wystarczy chrzescijanstwo cofnac o 600 lat, dodac zdobycze cywilizacyjne, i to wszystko. A ludzie jak ludzie...myja sie czesciej (klimat), kradna tak jak u nas, pomagaja z dobroci serca a nie nakazow religijnych, klamia gdy przynosci im to korzysc. Normalnie.
Piotr, wiesz, jesli chama pozostawisz bez odpowiedzi, utwierdzi sie w przekonaniu ze ma racje. Poza tym, wole byc naiwnym dzieckiem niz zgorzkniala stara pierdola. Amen.
Ostatnio zmieniony 25 wrz 2011, 20:03 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Co Wiemy O Islamie?

790
Andra, na ile dzisiejszy swiat zachodni ksztaltuje chrzescijanstwo?
owszem latwo teraz, w okresie prosperity i poszanowania praw czlowieka /nawet jesli bedzie to obowiazywalo tylko niektorych, co pokazal Sarkozy deportujac Romow/ sie przyznawac do sukcesu.
ale cofnij sie w czasie o te 70 lat i co?
wtedy powiesz 'to z chrzescijanstwem nic nie mialo wspolnego!'

@sabra- dziecko drogie, wiesz sobie w co tam chcesz a mysl o zemscie jest mi obca. na tym forum dzilaalas na kilku frontach a ja postanowilam to zmienic i tyle.

co do tego milego pana z filmu, ktory podalas- co mam moze wkleic filmiki osob, ktore porzucily chrzescijanstwo na rzecz islamu czy innych religii? przykro mi ale nie mam najmniejszego zamiaru znizac sie do takiego poziomu.
Ostatnio zmieniony 26 wrz 2011, 9:11 przez asmaani, łącznie zmieniany 1 raz.
"Biada ci, o Dhil'ib. Gdyż oczy Go nie widzą; ale serca postrzegają Go dzięki wierze. Jest znany dzięki dowodom wskazującym na Niego. Nie można doświadczyć Go poprzez zmysły. O Dhil'ib. Mój Pan jest bliski wszystkim rzeczom bez dotykania ich." Ali ibn Abu Talib

Re: Co Wiemy O Islamie?

792
no wiec wlasnie
Ostatnio zmieniony 26 wrz 2011, 10:55 przez asmaani, łącznie zmieniany 1 raz.
"Biada ci, o Dhil'ib. Gdyż oczy Go nie widzą; ale serca postrzegają Go dzięki wierze. Jest znany dzięki dowodom wskazującym na Niego. Nie można doświadczyć Go poprzez zmysły. O Dhil'ib. Mój Pan jest bliski wszystkim rzeczom bez dotykania ich." Ali ibn Abu Talib

Re: Co Wiemy O Islamie?

793
Owszem wiele złwłaszcza kobiet przechodzi na islam a to zapewne pod wpływem miłych powabnych słów ,ale potem jest rozczarowanie i tragedie .
A to ze proporcje przejscia lub odejścia z islamu sa mniejsze najprawdopodobnjej wynika ze strachu przed karą śmierci .
Przeciez takiego "odstępce" mozna zabic - prawo zabrania czy zezwala - jak to jest ..
Zechciej wskazac sure która mói o MIŁOŚCI ...

na jakich to kilku frontach działam ?
Ostatnio zmieniony 26 wrz 2011, 12:07 przez sabra, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Co Wiemy O Islamie?

794
Sabra, a prosze-wskaz w czym wyznawcy innych religii sa lepsi lub gorsi od ludzi wyznajacych islam?
A przy okazji-Ty co wyznajesz?
Ostatnio zmieniony 26 wrz 2011, 12:19 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Co Wiemy O Islamie?

798
Zrozumiałem, że dzieckiem tej matki i ojca..choć na razie mowa tylko o ojcu.
Czyli jest chyba półsierotą.
Ostatnio zmieniony 26 wrz 2011, 18:12 przez Nebogipfel, łącznie zmieniany 1 raz.
Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.

Re: Co Wiemy O Islamie?

801
arabia alleluja jest mocno tendencyjne. wiele artukulow jest merytorycznie do bani.
nie pojmuje po co ludzie wymyslaja takie klamstwa. very twisted
Ostatnio zmieniony 27 wrz 2011, 11:49 przez asmaani, łącznie zmieniany 1 raz.
"Biada ci, o Dhil'ib. Gdyż oczy Go nie widzą; ale serca postrzegają Go dzięki wierze. Jest znany dzięki dowodom wskazującym na Niego. Nie można doświadczyć Go poprzez zmysły. O Dhil'ib. Mój Pan jest bliski wszystkim rzeczom bez dotykania ich." Ali ibn Abu Talib

Re: Co Wiemy O Islamie?

802
Dziękuję(choć dość późno) za pomoc w weryfikacji i rzucenie światła na mroki niewiedzy.
Ciepło pozdrawiam
:)
Ostatnio zmieniony 16 paź 2011, 4:13 przez Nebogipfel, łącznie zmieniany 1 raz.
Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.

Re: Co Wiemy O Islamie?

803
Muzułmanie nie chcą się asymilować, chcą żyć według swoich praw. Próby stworzenia społeczeństwa "multi kulti" wcale się nie udają. Dalej dochodzi rocznie do kilkudziesięciu na tle obyczajowym mordów na kobietach, które wyłamały się z muzułmańskich zasad. Kobiety mają słuchać, co nakazuje Allah, a przede wszystkim rodzić dzieci. Turcy przepowiadają, że Niemcy - Europa została im przez Allaha wskazana jako "Paradis", czyli raj, który kiedyś będzie do nich całkowicie należał. I tu przypominam sobie wypowiedź z przed paru laty jednego tureckiego milionera Vurala Oegera, który dorobił się na turystyce. Ten mieszkający w Niemczech od 1960 roku, a obywatel tego kraju od lat 18, poseł Europarlamentu, powiedział do niemieckiej prasy : "Brzuchami naszych kobiet zdobędziemy Europę". Wywołało to burzę w środkach masowego przekazu. Tłumaczył sie potem głupio mówiąc, że chciał w ten sposób pokazać leniwość europejskich kobiet, które unikają podstawowego zadania, do którego Bóg je stworzył


Dyskutowałem wtedy z dość oświeconym znajomym Turkiem - Imdat ma na imię - który mi powiedział : "Henryk, kiedyś próbowaliśmy przy pomocy kindżałów i armat zdobyć całą Europę. Nie udało nam się, bo przeszkodził nam w tym twój król. Ale teraz nasz Allah nas nie zawiedzie". W ostrą dyskusję w sprawach wiary starałem się z nim nie wchodzić, bo byłoby to dla mnie niebezpieczne. Tolerancja religijna, religia pokoju, Koran, w którym w ponad 200 wersetach mówi się o nienawiści i zabijaniu niewiernych, że nie wszyscy muzułmanie są terrorystami, ale wszyscy terroryści są muzułmanami

http://grudhen.blog.onet.pl/Brzuchami-k ... 47081785,n
Ostatnio zmieniony 15 sty 2012, 11:11 przez merkaba, łącznie zmieniany 1 raz.
[img]http://images.chomikuj.pl/button/antubis12.gif[/img]

Re: Co Wiemy O Islamie?

804
merkaba daj juz spokoj idz na forum eurojihad czy jak sie tam teraz zwie i tam uprawiaj ta tania agitke bo mi juz sie rzygac chce na to. w kolko to samo.
Ostatnio zmieniony 15 sty 2012, 19:33 przez asmaani, łącznie zmieniany 1 raz.
"Biada ci, o Dhil'ib. Gdyż oczy Go nie widzą; ale serca postrzegają Go dzięki wierze. Jest znany dzięki dowodom wskazującym na Niego. Nie można doświadczyć Go poprzez zmysły. O Dhil'ib. Mój Pan jest bliski wszystkim rzeczom bez dotykania ich." Ali ibn Abu Talib

Re: Co Wiemy O Islamie?

805
Merkaba, nie wszyscy terrorysci sa muzulmanami, chocby Norwegia ostatnio, wczesniej tez znalazloby sie wielu- Niemcy, Irlandia itd. Badz obiektywna. Normalny czlowiek nawet slepo wierzacy raczej nie pojdzie na ulice zabijac. Ludzie tworza religie, i od nich zalezy co w nich znajduja-jedni milosc, drudzy nienawisc, jeszcze inni wiare traktuja jako polise ubezpieczeniowa...w kazdej religii
Ostatnio zmieniony 16 sty 2012, 7:06 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Co Wiemy O Islamie?

806
asmaani pisze:merkaba daj juz spokoj idz na forum eurojihad czy jak sie tam teraz zwie i tam uprawiaj ta tania agitke bo mi juz sie rzygac chce na to. w kolko to samo.
śmiem twierdzić że poza swoją wieś nigdzie nie byłaś...zapraszam do ROI tu zobaczysz na własne oczy czy asymilują się czy nie..nawet na śniadania chadzają do swoich jadłodajni...więc nie wypowiadaj się w temacie w którym twoja wiedza jest o kant dupy trącić...
Ostatnio zmieniony 16 sty 2012, 8:12 przez cayman, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Co Wiemy O Islamie?

807
Cayman, musza chodzic do swoich ze wzgledu na odrebne menu...litosci, jak mozna byc tak twardoglowym. Ja nie przecze ze wiele zla powstaje pod przykrywka tej religii, jako ze stosunkowo mloda i silna jeszcze, ale to nie wina wierzacych a ludzi ktorzy zalatwiaja swoje brudne interesy, a niewiele wspolnego majacych z tym do czego nawoluje kazda wiara ktora nie zostala zdeformowana przez ludzkie ego.
Ostatnio zmieniony 16 sty 2012, 8:27 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Co Wiemy O Islamie?

808
tak a Polacy nie maja swoich sklepow za granica, z polskim jedzeniem, wlasnych mowiacych po polsku ksiezy w co poniektorych parafiach, i czemu kurcze automatycznie nie zostaja anglikanami z chwila kiedy przyjezdzaja do Wielkiej Brytanii a nawet o zgrozo, mowia w domu po polsku. w ogole sie nie chca asymilowac.
wez sie cayman zastanow.

poza tym temat asymilacja byl juz tu walkowany. znasz moze znaczenie tego slowa?
Ostatnio zmieniony 16 sty 2012, 9:23 przez asmaani, łącznie zmieniany 1 raz.
"Biada ci, o Dhil'ib. Gdyż oczy Go nie widzą; ale serca postrzegają Go dzięki wierze. Jest znany dzięki dowodom wskazującym na Niego. Nie można doświadczyć Go poprzez zmysły. O Dhil'ib. Mój Pan jest bliski wszystkim rzeczom bez dotykania ich." Ali ibn Abu Talib

Re: Co Wiemy O Islamie?

809
drogie panie tu nie chodzi o polskie czy ichniejsze sklepy...polak jak głodny to pójdzie nawet do murzyna aby mu sprzedał cokolwiek do jedzienia ale te wszystkie pakistańce i inne popaprańce stołują się i kupują tylko u swoich,,,jak nie ma w pobliżu to głoduje a gówna nie będzie jadł jak mi kiedyś powiedział jeden brudas..
Ostatnio zmieniony 16 sty 2012, 9:46 przez cayman, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Islam”

cron