Re: o Bogu- islam szyicki

1
[youtube][/youtube]
Ostatnio zmieniony 07 gru 2010, 21:07 przez asmaani, łącznie zmieniany 1 raz.
"Biada ci, o Dhil'ib. Gdyż oczy Go nie widzą; ale serca postrzegają Go dzięki wierze. Jest znany dzięki dowodom wskazującym na Niego. Nie można doświadczyć Go poprzez zmysły. O Dhil'ib. Mój Pan jest bliski wszystkim rzeczom bez dotykania ich." Ali ibn Abu Talib

Re: o Bogu- islam szyicki

3
awatar jest muharramowy. w meisiacu muharram szyici obchodza zalobe po smierci wnuka Proroka Mohammada, Imama Husseina, w bitwie pod Karbala.
widac na nim tzw 'reke Fatimy' i flage Imama Husseina.
Ostatnio zmieniony 08 gru 2010, 10:37 przez asmaani, łącznie zmieniany 1 raz.
"Biada ci, o Dhil'ib. Gdyż oczy Go nie widzą; ale serca postrzegają Go dzięki wierze. Jest znany dzięki dowodom wskazującym na Niego. Nie można doświadczyć Go poprzez zmysły. O Dhil'ib. Mój Pan jest bliski wszystkim rzeczom bez dotykania ich." Ali ibn Abu Talib

Re: o Bogu- islam szyicki

9
pielgrzymuja.
maja tez swoje miejsca pielgrzymek, ale hajj, pielgrzymka do Mekki jest obowiazkiem religijnym i kazdy muzulmanin/muzulmanka, jesli pozwala zdrowie i finanse, powinien ja odbyc przynajmniej raz w zyciu.

reka Fatimy, khamsa, to amulet ochronny. podobno Zydzi poslugiwali sie tym symbolem jeszcze przed islamem. jest to po prostu dlon, z wyprostowanymi wszystkimi palcami. Zydowska khamsa nazywana jest reka Miriam, czasem wpisana w nia jest gwiazda Dawida /PzN/. khamsa muzulmanska zwiazana jest z osoba Fatimy Zahry, corki Proroka Mohammada /PzN/.
symbolika i ukryte znaczenia khamsy sa rozliczne, np z tych najbardziej podstawowych, mowi sie ze 5 palcow symbolizuje 5 filarow islamu.

khamsa widnieje w godle Algierii, domy szyitow w Pakistanie ozdobione sa khamsa, na szczycie dachu. khamsa symbolizuje ochrone przed zlem, zlymi silami.

Obrazek
"Biada ci, o Dhil'ib. Gdyż oczy Go nie widzą; ale serca postrzegają Go dzięki wierze. Jest znany dzięki dowodom wskazującym na Niego. Nie można doświadczyć Go poprzez zmysły. O Dhil'ib. Mój Pan jest bliski wszystkim rzeczom bez dotykania ich." Ali ibn Abu Talib
ODPOWIEDZ

Wróć do „Islam”

cron