Re: Kobiety w islamie.

61
lecz sie sabra
Ostatnio zmieniony 26 wrz 2011, 13:49 przez asmaani, łącznie zmieniany 1 raz.
"Biada ci, o Dhil'ib. Gdyż oczy Go nie widzą; ale serca postrzegają Go dzięki wierze. Jest znany dzięki dowodom wskazującym na Niego. Nie można doświadczyć Go poprzez zmysły. O Dhil'ib. Mój Pan jest bliski wszystkim rzeczom bez dotykania ich." Ali ibn Abu Talib

Re: Kobiety w islamie.

62
asmaani, szkoda slow. W sumie czym roznia sie gorliwi wyznawcy jakiejs religii od tych fanatycznie z nimi walczajacych? Niczym.
Sabro droga, moja przyjaciolka, i najblizsza sasiadka jest bardzo inteligentna, sliczna mloda mezatka i mama dwoch urwisow. Przy tym-pracuje zawodowo, to ona, a nie jej maz rzadzi domem. Chusta badz szal ktorym okrywa wlosy wychodzac z domu w niczym jej nie ujmuje, ani przeszkadza. Nie jest wyjatkiem. Nie wiem skad wzielas te swoje bzdurne rewelacje, sa wyssane z palca. Pewnie ze zdarzaja sie rozne historie, smutne, tragiczne nieraz, ale ponawiam pytanie: czy chrzescijanie byli lepsi? Nie rozumiem dlaczego utozsamiaz religie z jej wyznawcami?
Ostatnio zmieniony 26 wrz 2011, 15:51 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Kobiety w islamie.

63
I to wszystkimi.
To, że bywają(tak, też czytałem i pokazywali zdjęcia) takie sytuacje nie znaczy, że każdy to robi. Równie dobrze można by na podstawie artykułów o bitych kobietach uznać, ż ekażdy chrześcijanin bije do nieprzytommności.
A bije? Nie popadajmy w paranoję.
Poza tym jak by wyglądał pewien bardzo bogaty muzułmanin w świecie biznesu gdyby wszystkie pracownice były okaleczone i to widocznie?
On jest tak postępowy, że nawet wątpię by nawet o tym pomyślał.
Jego samolot pilotują kobiety, jak również pracują w jego biurze.
Wyobrażasz sobie reakcję klientów jakby przychodzili do biura i widzieli to co zobaczyłaś w necie?
Poza tym media szukają sensacji i na pewno znajdziesz więcej o wypadkach, morderstwach itp., itd. niż np. o weselach czy ślubach.
Czy zatem zaczniesz twierdzić, że każdy morduje i powoduje wypadek?
Litości..Sabra.
Ostatnio zmieniony 26 wrz 2011, 15:59 przez Nebogipfel, łącznie zmieniany 2 razy.
Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.

Re: Kobiety w islamie.

64
a po leczeniu -czyli praniu osobowsci polubie kłamstwa obłude , przemoc w rodzinie , pedofilie , polubie widok ...
Pytałąm o sure mówiącą o miłości .... znacie ...podacie .... ?
Ostatnio zmieniony 26 wrz 2011, 16:26 przez sabra, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Kobiety w islamie.

65
Jeśli chodzi o kobiety to powtórzę:
4:19 O wy, którzy wierzycie! Nie jest wam dozwolone, abyście dziedziczyli kobiety wbrew ich woli. I nie przeszkadzajcie im zabrać część tego, co im daliście, chyba że dopuszczą się jakiegoś wszeteczeństwa oczywistego. Obchodźcie się z nimi w sposób przyzwoity. A jeśli czujecie względem nich wstręt, to, być może, czujecie wstręt do czegoś, w czym Bóg umieścił wielkie dobro.

24:4 A tym, którzy oskarżają kobiety godne, a nie mogą przyprowadzić czterech świadków, wymierzcie osiemdziesiąt batów i nie przyjmujcie od nich nigdy świadectwa. To są ludzie szerzący zgorszenie.



Jeśli o miłość i dobro to..


41:34 Dobry czyn i zły czyn nie są równe. Odsuwaj więc gorszy czyn tym, co jest lepsze. Wtedy ten, który jest tobie wrogiem, będzie jak bliski przyjaciel.
2:43 Odprawiajcie modlitwę i dawajcie jałmużnę; skłaniajcie się z tymi, którzy się skłaniają!
2:83 Oto zawarliśmy przymierze z synami Izraela: "Nie będziecie czcić nikogo innego, jak tylko Boga; rodzicom okazujcie dobroć i bliskim krewnym, i sierotom, i biednym. Przemawiajcie do ludzi uprzejmie! Odprawiajcie modlitwę i dawajcie jałmużnę!" Potem jednak wyście się odwrócili oprócz nielicznych spośród was, i wy się sprzeciwiacie.
2:110 Odprawiajcie modlitwę i dawajcie jałmużnę! A cokolwiek dobrego przygotujecie pierwej dla siebie samych, znajdziecie to u Boga. Zaprawdę, Bóg widzi jasno to, co wy czynicie!
2:177 Nie jest pobożnością, że zwracacie twarze ku wschodowi i ku zachodowi. Lecz prawdziwie pobożny jest: kto wierzy w Boga i w Dzień Ostatni; w aniołów, w Księgę i w proroków; i ten, kto rozdaje majątek - mimo umiłowania go - bliskim krewnym, sierotom i biedakom, podróżnemu i żebrzącym, i na wykup niewolników; i ten, kto odprawia modlitwę; i ten, kto daje jałmużnę; i ci, którzy wypełniają swoje zobowiązania, kiedy się zobowiązali; i ci, którzy są cierpliwi w nieszczęściu i przeciwności, i w czasie niebezpieczeństwa; oto ci, którzy są szczerzy w wierze. Oni są prawdziwie bogobojni!
2:190 Zwalczajcie na drodze Boga tych, którzy was zwalczają, lecz nie bądźcie najeźdźcami. Zaprawdę; Bóg nie miłuje najeźdźców!
2:215 Będą ciebie pytać o to, co oni mają rozdawać. Powiedz: "To, co wy rozdajecie z dóbr, powinno być dla rodziców i bliskich krewnych, dla sierot, biednych i podróżnego. A cokolwiek czynicie dobrego, zaprawdę, Bóg o tym wie wszystko!
2:220 Nad życiem tego świata i życiem ostatecznym! Oni będą ciebie pytać też o sieroty. Powiedz: "Ulepszenie ich losu jest dobrem. A jeśli się mieszacie z nimi - to one są waszymi braćmi." A Bóg odróżnia tego, który szerzy zgorszenie, od tego, który czyni dobro. A gdyby Bóg zechciał, to z pewnością mógłby was udręczyć. Zaprawdę Bóg jest potężny, mądry
2:277 Zaprawdę, ci, którzy wierzą i czynią dobre dzieła; ci, którzy odprawiają modlitwę i dają jałmużnę - będą mieli nagrodę u swego Pana; nie doznają strachu! I nie będą się smucić
3:130 O wy, którzy wierzycie! Nie zdzierajcie lichwy podwójnie podwojonej. I bójcie się Boga! Być może, wy będziecie szczęśliwi!
4:2 Dawajcie sierotom ich mienie i nie zamieniajcie tego, co dobre, na to, co złe; i nie zjadajcie ich majątku, dołączając go do waszego majątku! Zaprawdę, to jest wielki grzech!
4:10 Zaprawdę, ci, którzy zjadają dobra sierot, popełniając niesprawiedliwość, zjadają to, co w ich trzewiach będzie ogniem; i będą wystawieni na ogień płonący.
4:29 O wy, którzy wierzycie! Nie zjadajcie waszych dóbr między sobą nadaremnie, chyba że to jest handel, za wzajemną zgodą między wami. Nie zabijajcie się! Zaprawdę, Bóg jest dla was litościwy!
4:36 Czcijcie Boga i nie dodawajcie współtowarzyszy! Okazujcie dobroć rodzicom i bliskim krewnym, i sierotom, i biednym, sąsiadowi bliskiemu krewnemu i sąsiadowi, który jest wam obcy, i towarzyszowi będącemu u boku, i podróżnemu, i temu, którym zawładnęły wasze prawice. Zaprawdę, Bóg nie kocha tych, którzy są zuchwali i pełni pychy!
4:85 Kto wstawia się w dobrej sprawie, ten będzie miał w niej udział; a kto wstawia się w złej sprawie, ten będzie miał jej podwójne obciążenie. Bóg czuwa nad każdą rzeczą!
4:110 A kto uczyni zło lub wyrządzi krzywdę swojej duszy, a potem prosi Boga o przebaczenie, ten znajdzie Boga przebaczającym, litościwym!
4:135 O wy, którzy wierzycie! Trzymajcie się stale sprawiedliwości - zaświadczając to przed Bogiem - również względem was samych albo względem waszych dzieci i krewnych, czy to będzie bogaty, czy biedny! - bo Bóg jest im bliższy. Przeto nie idźcie za namiętnością, abyście nie naruszyli sprawiedliwości. Jeśli lawirujecie i odwracacie się, to, zaprawdę, Bóg jest w pełni świadomy tego, co czynicie!
5:8 O wy, którzy wierzycie! Trzymajcie się prosto przed Bogiem, dając świadectwo sprawiedliwości. I niech nienawiść do jakiegokolwiek ludu nie skłania was do grzechu, abyście nie popełnili niesprawiedliwości. Bądźcie sprawiedliwi! To jest najbliższe bogobojności. Bójcie się Boga! Zaprawdę, Bóg jest w pełni świadomy tego, co czynicie!
5:32 Z tego to powodu przepisaliśmy synom Izraela: "Ten, kto zabił człowieka, który nie popełnił zabójstwa i nie szerzył zgorszenia na ziemi, czyni tak, jakby zabił wszystkich ludzi. A ten, kto przywraca do życia człowieka, czyni tak, jakby przywracał do życia wszystkich ludzi." Przyszli do nich Nasi posłańcy z jasnymi dowodami, potem jednak wielu z nich popełniało przestępstwa na ziemi.
5:55 Waszym opiekunem jest Bóg, Jego Posłaniec i ci, którzy uwierzyli; którzy odprawiają modlitwę, którzy dają jałmużnę, skłaniając się pokornie.
5:89 Bóg nie będzie was karał za wasze lekkomyślne przysięgi, lecz będzie was karał za przysięgi złożone rozważnie. Możecie się za to okupić żywieniem dziesięciu biedaków - co będzie średnią tego, czym żywicie waszą rodzinę - albo ubieraniem ich, albo też wyzwoleniem niewolnika. A kto nie ma takiej możliwości, to przez trzy dni obowiązuje go post. Taki jest okup za wasze przysięgi, jeśli przysięgliście. Zachowujcie więc wasze przysięgi! W ten sposób wyjaśnia wam Bóg Swoje znaki! Być może, będziecie wdzięczni!
6:151 "Pozwólcie! Ja wam wyrecytuję to, czego zakazał wam wasz Pan: Nie dodawajcie Jemu niczego za współtowarzyszy; bądźcie dobrzy względem swoich rodziców; nie zabijajcie swoich dzieci z biedy - My damy zaopatrzenie i wam, i im i nie przybliżajcie się do czynów szpetnych, ani do jawnych spośród nich, ani do ukrytych; nie zabijajcie nikogo - tego zakazał Bóg inaczej jak zgodnie z prawem. Oto co wam nakazał Bóg! Być może, będziecie rozumni!
6:152 I zbliżajcie się do majątku sieroty jedynie z tym, co jest lepsze, dopóki nie osiągnie wieku dojrzałego. I dawajcie pełną miarę i wagę, według słuszności. My nie nakładamy niczego na żadną duszę, jak tylko według jej możliwości. A kiedy mówicie, to bądźcie sprawiedliwi, nawet jeśliby to był krewny. I wypełniajcie przymierze Boga! Oto co On wam nakazał! Być może, wy się zastanowicie!
7:156 Zapisz nam to, co jest piękne w życiu na tym świecie i w życiu ostatecznym ! Oto nawróciliśmy się ku Tobie!" Powiedział: "Ja dosięgam Moją karą, kogo chcę, a Moje miłosierdzie obejmuje każdą rzecz. Ja zapiszę to tym, którzy są bogobojni, tym, którzy dają jałmużnę, tym, którzy wierzą w Nasze znaki"
7:199 Trzymaj się przebaczenia! Nakazuj dobro, a odsuwaj się od nieświadomych!
9:18 I będzie odwiedzać świątynie Boga tylko: ten, kto wierzy w Boga i w Dzień Ostatni; ten, kto odprawia modlitwę; ten, kto daje jałmużnę; ten, kto obawia się tylko Boga: Być może tacy będą w liczbie prowadzonych drogą prostą!
9:60 Jałmużny są tylko dla ubogich i biedaków, i tych, którzy przy nich pracują, i dla tych, których serca zostały pozyskane, i na wykup niewolników, i dla dłużników, i dla drogi Boga, i dla podróżnego. To jest obowiązek nałożony przez Boga! Bóg jest wszechwiedzący, mądry!
9:71 A wierzący mężczyźni i wierzące kobiety są dla siebie nawzajem przyjaciółmi. Oni nakazują sobie to, co uznane, a zakazują sobie tego, co naganne. Oni odprawiają modlitwę i dają jałmużnę, są posłuszni Bogu i Jego Posłańcowi. Tym Bóg okaże miłosierdzie. Zaprawdę, Bóg jest potężny, mądry!
16:90 Zaprawdę, Bóg nakazuje: sprawiedliwość, dobroczynność i szczodrobliwość względem bliskich krewnych! On zabrania tego, co bezecne, naganne i występne. On was napomina - być może, wy się opamiętacie!
17:23 I postanowił twój Pan, abyście nie czcili nikogo innego, jak tylko Jego; i dla rodziców - dobroć! A jeśli jedno z nich lub oboje osiągną przy tobie starość, to nie mów im: "precz!" i nie popychaj ich, lecz mów do nich słowami pełnymi szacunku!
17:26 I dawaj krewnemu, co mu się należy, i biednemu, i podróżnemu; lecz nie rozrzucaj nadmiernie!
17:31 I nie zabijajcie waszych dzieci z obawy przed niedostatkiem. My im damy zaopatrzenie, podobnie jak wam. Zaiste, zabijanie ich jest wielkim grzechem!
22:28 Aby świadczyć o doznanych dobrodziejstwach, aby wspominać imię Boga w dni oznaczone, nad tym zwierzęciem spośród trzód, jakim ich obdarzyliśmy: Jedzcie i nakarmcie nimi nieszczęśliwych, biednych!
22:41 I tym, którzy - jeśli umocnimy ich na ziemi - odprawiają modlitwę, dają jałmużnę, nakazują to, co jest dobre, a zakazują tego, co jest naganne. Do Boga należy ostateczny wynik wszystkich spraw!
22:78 I bądźcie gorliwi w walce za sprawę Boga gorliwością, na jaką On zasługuje! On was wybrał i nie uczynił żadnej trudności w waszej religii, religii waszego ojca Abrahama. On nazwał was muzułmanami, niegdyś i obecnie, aby Posłaniec był świadkiem dla was i abyście wy byli świadkami dla ludzi. Odprawiajcie więc modlitwę! Dawajcie jałmużnę! I trzymajcie się mocno Boga! On jest waszym Panem! Jakże to wspaniały Pan! Jakże to wspaniały Pomocnik!
23:1 Szczęśliwi są wierzący,
23:2 Którzy są pokorni w swoich modlitwach,
23:3 Którzy się odwracają od pustej gadaniny,
23:4 Którzy dają jałmużnę,
24:56 Odprawiajcie modlitwę, dawajcie jałmużnę i słuchajcie Posłańca! Być może, doznacie miłosierdzia!
28:52 Ci, którym daliśmy Księgę przed tą oto - w nią wierzą.
28:53 A kiedy jest im recytowana, "My w nią wierzymy. To jest prawda od naszego Pana! My jeszcze przed nią byliśmy całkowicie poddani."
28:54 Tacy otrzymają nagrodę dwukrotnie, ponieważ byli cierpliwi. Oni odpowiadają dobrem za zło i rozdają z tego, w co ich zaopatrzyliśmy.
29:8 Nakazaliśmy człowiekowi dobro względem jego rodziców. Ale jeśli oni będą usilnie walczyć o to, żebyś Mi dodawał za współtowarzyszy to, czego ty nie znasz - to ich nie słuchaj! Do Mnie powrócicie i wtedy Ja wam obwieszczę, co czyniliście.
30:21 I z Jego znaków jest to, iż On stworzył dla was żony z was samych, abyście mogli odpocząć przy nich; i ustanowił między wami miłość i miłosierdzie.
30:38 Daj więc krewnemu, co mu się należy, i biednemu, i podróżnemu! To jest dobro dla tych, którzy chcą oblicza Boga. I tacy będą szczęśliwi.
31:3 Przewodnictwo po drodze prostej i miłosierdzie dla czyniących dobro;
31:4 Tych, którzy odprawiają modlitwę, którzy dają jałmużnę i którzy mają pewność życia ostatecznego.
31:5 Ci są na drodze prostej od ich Pana, oni są szczęśliwi.
42:23 To obwieszcza Bóg Swoim sługom, którzy wierzą i czynią dobre dzieła. Powiedz: "Ja nie żądam od was za to żadnej zapłaty, tylko miłości dla bliskich." A ktokolwiek spełni dobry czyn, to My jemu damy jeszcze większe dobro. Zaprawdę, Bóg jest przebaczający, wdzięczny!
46:15 I poleciliśmy człowiekowi dobroć względem jego rodziców. Matka nosiła go w trudzie i urodziła go w trudzie. Noszenie go i jego odstawienie od piersi winno trwać trzydzieści miesięcy. Kiedy w końcu osiągnie on dojrzałość i dojdzie do czterdziestego roku, mówi: "Panie mój! Natchnij mnie, abym podziękował za Twoją dobroć, którą okazałeś mnie i moim rodzicom; i abym czynił dobro, które by się Tobie podobało. Uczyń dla mnie dobro w moim potomstwie. Oto ja nawróciłem się do Ciebie i oto jestem wśród tych, którzy się całkowicie poddali!"
49:11 O wy, którzy wierzycie! Niech jedni ludzie nie szydzą z drugich; być może, tamci są lepsi od nich. Ani też kobiety - z kobiet; być może, tamte są lepsze od nich. I nie zniesławiajcie siebie samych; i nie obrzucajcie się wyzwiskami. Jakże złe jest słowo "zepsucie" - po przyjęciu wiary! A ten, kto się nie nawróci - to ci - oni są niesprawiedliwi.
49:12 O wy, którzy wierzycie! Unikajcie wielce podejrzeń. Zaprawdę, niektóre podejrzenia są grzechem! Nie szpiegujcie się wzajemnie! Nie obmawiajcie jedni drugich w ich nieobecności! Czy chciałby któryś z was jeść ciało swego brata, kiedy on umarł? Przecież czulibyście wstręt do tego. Bójcie się Boga! Zaprawdę, Bóg jest przebaczający, litościwy!
51:15 Zaprawdę, bogobojni będą przebywać wśród ogrodów i źródeł,
51:16 Przyjmując to, co dał im Pan. Oni byli przedtem wśród czyniących dobro.
51:17 Oni mało sypiali nocą.
51:18 I o świcie prosili Boga o przebaczenie.
51:19 W ich majątku mieli odpowiedni udział żebrak i nędzarz.
58:13 Czy wy się lękacie dać naprzód jałmużnę, przed waszą tajną naradą? Jeśli tego nie uczyniliście i Bóg zwrócił się ku Wam, to odprawiajcie modlitwę, dawajcie jałmużnę, słuchajcie Boga i Jego Posłańca! Bóg jest w pełni świadomy tego, co czynicie!
73:20 Zaprawdę, Twój Pan wie, że ty i ci, którzy są z tobą, trwacie na modlitwie, stojąc blisko dwie trzecie, połowę lub jedną trzecią nocy. Bóg wymierza noc i dzień. On wie, że wy nie policzycie tego, i On wam to przebaczy. Przeto recytujcie głośno to, co jest łatwe z Koranu! On wie, że niektórzy spośród was będą chorzy, a inni będą wędrować po ziemi, poszukując dobroci Boga, a inni będą walczyć na drodze Boga. Przeto recytujcie, co z niego dla was jest łatwe! Odprawiajcie modlitwę i dawajcie jałmużnę! Użyczajcie Bogu pożyczki pięknej! Co wy przygotujecie pierwej dobrego dla waszych dusz, znajdziecie to u Boga - lepszym i większym jako nagrodę. Proście Boga o przebaczenie! Zaprawdę, Bóg jest przebaczający, miłosierny!
90:12 A co pouczy cię, co to jest droga stroma?
90:13 To uwolnienie niewolnika
90:14 Albo nakarmienie w dniu głodu
90:15 Sieroty spośród krewnych
90:16 Albo biedaka znajdującego się w nędzy.
90:17 A także - być spośród tych, którzy wierzą, zachęcają się wzajemnie do cierpliwości, zachęcają się wzajemnie do miłosierdzia.
93:9 Przeto sieroty - nie uciskaj!
93:10 A żebraka - nie odpychaj!
98:5 Zostało im nakazane tylko, aby czcili Boga, wyznając szczerze Jego religię - tak jak hanifowie odprawiali modlitwę i dawali jałmużnę. To jest religia prawdziwa.

30:21 I z Jego znaków jest to, iż On stworzył dla was żony z was samych, abyście mogli odpocząć przy nich; i ustanowił między wami miłość i miłosierdzie.

76:27 Zaprawdę, oni kochają to, co przemijające, nie zwracają uwagi na ciężki Dzień.



Życie przemija..czyli kochają życie.
Ostatnio zmieniony 26 wrz 2011, 16:39 przez Nebogipfel, łącznie zmieniany 2 razy.
Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.

Re: Kobiety w islamie.

67
30:21 I z Jego znaków jest to, iż On stworzył dla was żony z was samych, abyście mogli odpocząć przy nich; i ustanowił między wami miłość i miłosierdzie.


Tylko, że miłość to nie tylko słowo a też to co opisuje cała reszta.
Na zawołanie mogę znaleźć Ci też wszelkie wersety ze słowem miłość a z samą miłością niekoniecznie mmające coś wspólnego.
Ale mówisz masz:

12:30 I mówiły kobiety w mieście: "Żona możnego kusi swego sługę, on rozpalił w niej miłość. Widzimy ją w jawnym błędzie!"
19:96 Zaprawdę, tym, którzy uwierzyli i którzy pełnili dobre dzieła - Miłosierny przygotuje miłość.
20:39 Wrzuć go do skrzyni, potem wrzuć go w morze i niech morze wyrzuci go na brzeg. Niech zabierze go Mój i jego wróg! I skierowałem na ciebie Moją miłość, abyś został ukształtowany na Moich oczach.
30:21 I z Jego znaków jest to, iż On stworzył dla was żony z was samych, abyście mogli odpocząć przy nich; i ustanowił między wami miłość i miłosierdzie.
38:32 On powiedział: "Zaprawdę, postawiłem wyżej miłość tego dobra aniżeli wspomnienie mego Pana; dopóki ono nie skryło się za zasłoną.
100:8 Zaprawdę, jego miłość do dóbr jest ogromna!
Ostatnio zmieniony 26 wrz 2011, 17:00 przez Nebogipfel, łącznie zmieniany 1 raz.
Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.

Re: Kobiety w islamie.

69
Gdy Batool powiedziała, o czym myśli, mama kazała wywieźć ją z Kairu.

By zmądrzała. – Trafiłam do szkoły koranicznej dla kobiet.
Pilnowała mnie tam moja ciotka.

Tam otwarły mi się oczy. Pierwszy raz naprawdę przeczytałam Koran.
To był szok.
Wyobraź sobie przez całe życie mieć fałszywy obraz tego, w co wierzysz.
Zobaczyłam co w islamie mi się tak nie podoba.
Koran zawiera 144 sury, 6236 wersów, ale nie ma ani jednego, który mówiłby o miłości.

Allah ma sto imion, ale żadnym nie jest miłość, a to w niej zawierają się wszystkie te określenia.

Bóg jest miłością, ale wiem to dzięki Dobrej Nowinie głoszonej przez Jezusa, nie przez Mahometa.
o to pytałam - czy ona nie wie co mówi ?
Ostatnio zmieniony 26 wrz 2011, 17:43 przez sabra, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Kobiety w islamie.

70
Nie wie co mówi.
Jezus głosi dobrą nowinę - że wszyscy będą zbawieni a potem jego ojciec sprowadza na ziemię wrzucajac jednych do piekła na męki a drugich do nieba..
Jakby wierzyć Biblii.
W "piekle" znów otworzą jej się oczy.
;)

Co do imienia boga odsyłam..
http://katolikos.republika.pl/jehowa.htm

A tymczasem może wrócimy do Islamu?
Ewentualnie możemy zastanowić się czy w Biblii nie ma czegoś co może się nie spodobać np. muzułmaninowi..
Gdyż mi na przykład wiele rzeczy się tam nie podoba.
Ostatnio zmieniony 26 wrz 2011, 17:48 przez Nebogipfel, łącznie zmieniany 2 razy.
Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.

Re: Kobiety w islamie.

71
Nebo, wiesz, gdy tu przyjechalam, dawno, dawno temu, majac blado-zielone pojecie o islamie;krajowa przecietna czyli poplatanie z pomieszaniem, ktos zadal mi pytanie: dlaczego chrzescijanie kpia z islamu, demonizuja, boja sie. Oni tutaj autentycznie szanuja nas,uznaja chrzescijan za rownych sobie, ba-uznaja ,,wyzszosc Jezusa nad ich Prorokiem, imie Jezus- tutaj Issa jest bardzo popularne, przez tyle lat nie zauwazylam ani niecheci, ani dyskryminacji. Mam nieodparte wrazenie ze raczej chrzescijanie celuja w tym, przynajmniej po czesci. Pozostaje ekstrema, ale jak juz mowilam-wariatow ci u nas dostatek. W kazdym kregu kulturowym.
Ostatnio zmieniony 26 wrz 2011, 18:04 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Kobiety w islamie.

72
No proszę.
;)
Ciekaw jestem jak jest z niewierzącymi bo mnie straszono, że szanują tylko wierzących..
Ostatnio zmieniony 26 wrz 2011, 18:10 przez Nebogipfel, łącznie zmieniany 1 raz.
Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.

Re: Kobiety w islamie.

73
Ci normalni, a wiec nie nawiedzeni zwyczajnie szanuja ludzi dla ludzi, bez zaglebiania sie w sprawy czyjejs wiary. Ci zaangazowani takoz nie pluja na innowiercow. Generalnie szanuja religie monoteistyczne, po linii,,religijnej" nie lubia Hindusow, ale nie przeszkadza to we wspolnej pracy ani przyjazni. Ludzie zawsze i wszedzie sa ludzmi, o ile nie zidiocieja na punkcie jedynej slusznej...i tak dalej.
Ostatnio zmieniony 26 wrz 2011, 18:19 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Kobiety w islamie.

74
W razie czego będę się bronił, że wierzęw miłość i siebie oraz innych ludzi.
To też jakaś wiara.
:D
Ostatnio zmieniony 26 wrz 2011, 18:51 przez Nebogipfel, łącznie zmieniany 1 raz.
Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.

Re: Kobiety w islamie.

75
A w to i wierzyc nawet nie trzeba, masz wiedze z pierwszej reki, od samego siebie. Wiara, coz...odpryski tej wiedzy, tak czesto znieksztalcone
Ostatnio zmieniony 26 wrz 2011, 18:59 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Kobiety w islamie.

76
Snajper pisze:
Lizawieta pisze:
asmaani pisze: jak sadze, we wspolczesnym swiecie wszyscy jestesmy chyba zgodni co do tego, ze po akcie seksualnym wskazane jest wziac prysznic?
oczywiscie jesli ktos nie jest muzulmanka, nie stanowi to dla tej osoby obowiazku religijnego, ale zawsze pozostaja wzgledy higieniczne i estetyczne...
czy wspolzycie z kobieta ktora nie umyla sie po poprzednim seksie jest grzechem? nie wiem, musialabym sprawdzic, nigdy sie nad tym nie zastanawialam. ale ze wzgledow wlasnie higieniczno-estetycznych byloby to ech... no nieprzyjemne.
Asma, jeśli kochamy się i w określonym czasie wiele razy występuje kontakt płciowy zakończony orgazmem, to myslisz, że wiele razy mam lecieć i brać prysznic...no nie, chyba, ze tam (pod prysznicem) wystepują kolejne stosunki. A jeśli współżycie jest na łonie natury, to mam szukać sadzawki, by się opłukać...nie Asma higiena owszem, ale ona nie może zakłócać kolejnych zbliżeń, jesli jest na to ochota.
No właśnie, a co wtedy muzułmanin...nie odwarzy się na sex na łonie natury?

Mnie interesują właśnie względy religijne, gdzie jedna osoba jest muzułmanką/ninem, a druga innego wyznania lub ateistą.
Muzułmanin ma obowiązek natychmiast się umyć (tak rozumiem), natomist ten drugi niekoniecznie...co wtedy muzułmanin.
Jeśli mam być szczery lubię prysznic przed. Po wszystkim nie chciałbym aby moja kobieta biegła natychmiast pod natrysk. Może jestem fetyszystą, ale nie ma dla mnie nic przyjemniejszego jak zapach jej ciała i świadomość, że jest całkowicie moja. Gdyby z przyczyn religijnych biegła obmyć z siebie nieczystość delikatnie to ujmując czułbym dyskomfort :)
Jak zwał, tak zwał, ale też uważam, że kąpiel jest wskazana bardziej przed niz po współżyciu.
Nie wyobrażam sobie by facet (muzułmanin )po stosunku ze mną wskakiwał pod prysznic, amnie zostawił w łóżku)...cała przyjemność by być ze sobą, by rozkoszować się tym co przezyte było wspólnie.
Ostatnio zmieniony 26 wrz 2011, 20:48 przez Lizawieta, łącznie zmieniany 1 raz.
Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz. One przyjdą same. -Phil Bosmans-

Re: Kobiety w islamie.

77
Ba, to by zakrawało na to, że tak cuchniemy, iż trzeba zmyć wręcz od razu nasz zapach by się potem nie wstydzić..
Tak to by można było odbierać.
A wyobrażacie sobie co by się dizało jakby być na takim swingewrs party?
Chyba musieliby uruchomić alarm pożarowy by ciągle leciała woda.
:black2:
Ostatnio zmieniony 26 wrz 2011, 21:04 przez Nebogipfel, łącznie zmieniany 1 raz.
Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.

Re: Kobiety w islamie.

78
Temat jest kontrowersyjny i nie tylko mam na myśli nasze forum, ale tyczy wielu środowisk, bo z jednej strony sądzi się, że kobiety muzułmańskie są szykanowane, nawet prześladowane, a z drugiej twiedzi się, że kobiety są wolne (same stanowią o sobie), ale inaczej niż kobiety niemuzułmańskie.
Należy wspomnieć, że honor rodziny, a przede wszystkim dla społecznej i publicznej tożsamości mężczyzny jest związany kontrolowaną seksualnością kobiety (np.Liban), ale wiemy, że Prorok islamu uwielbiał kobiety i radość płynącą z sexu. Jego wigor pozwolił mu na spółkowanie z 9-ma żonami jednej nocy.
Koran zezwala na poligynię, tradycjonaliści mówią o równości wobec kobiet/żon, również Asma wspominała, że mężczyna ma traktować jednakowo żony, co dla modernistów (dla mnie też) jest to bzdurą, bo od żadnego faceta nie można wymagać by miał jednakowy stosunek do wszystkich kobiet, nawet gdyby udało mu się zachować równość w dobrach materialnych.

Koran jest nie tylko Księgą, ale zbiorem praw funkcjonującym w państwie.
Małżeństwo w islamie: Z punktu szariatu kontrakt małżeński jest kontraktem prawnym i opiekun kobiety (ojciec) zawiera małżeństwo w jej imieniu, a nawet może ją zmusić do poślubienia wybranego partnera.

Ciekawą sprawą jest ożenek muzułzmanina z kobietami innego wyznania, ... mogą być to kobiety tylko chrześcijańskie i żydówki,
natomiast kobietom muzułmankom wolno poślubić tylko mężczyznę tego samego wyznania.

No...tak wygląda "inna" wolność kobiety muzułmańskiej.
Ostatnio zmieniony 26 wrz 2011, 21:18 przez Lizawieta, łącznie zmieniany 1 raz.
Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz. One przyjdą same. -Phil Bosmans-

Re: Kobiety w islamie.

79
Lizko, wiesz, wielozenstwo zanika, a jak sadze mialo korzenie w sytuacji spolecznej-tu sa klany, wiec im liczniejszy klan, tym silniejszy-mowie o potomkach plci meskiej. Ponadto, jako ze proporcjonalnie rodzi sie dwaj razy wiecej dziewczynek-gdyby nie wielozenstwo, bylby straszny niz, jezeli nie depresja demograficzna.
A wolnosc-a powiedzcie od kiedy to Europejki nie nakrywaja glowy wystepujac publicznie, wychodza same w domu, i tak dalej...czy od tak dawna?
Malzenstwa-podobnie jak i u nas bywalo, sa kontraktem zawieranym przez rodziny, ale coraz rzadziej zdarza sie by mezczyzna dostawal,,kota w worku", to takze normalnieje, mlodzi spotykaja sie, jest okres narzeczensta. I takoz kobieta moze zazadac rozwodu. Problem stanowily malzensta w rodzinach, od pewnego czasu prawo reguluje to , jak rowniez nie zezwala na malzenstwo z osoba nieletnia. Tyle z obserwacji, i jak sadze rozwoj spoleczenstw, pomimo roznic kulturowych, obyczajowych, religijnych, nie rozni sie az tak bardzo jak przyjelo sie uwazac.
Ostatnio zmieniony 26 wrz 2011, 22:18 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Kobiety w islamie.

80
Aha, i jeszcze: roztrzasanie czy ktos myje sie przed czy po ...dobrze ze w ogole sie myje.Oni nie sa az tak zapatrzeni w religie jak nam sie wydaje.
Ostatnio zmieniony 26 wrz 2011, 22:22 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Kobiety w islamie.

81
Liza..a ja w Koranie czytałem właśnie, że neiprawdopodobnym jest równo traktować żony.
Nie wiem.
Seksualnie to mnie mogłyby podniecać raczej po równo.
Jak same zgrabne itp., to wątpię bym zauważył jakąś róznicę.
Co do traktowania pozaseksualnego..
Mam mammę i babcię i żadna mi się nie skarży, że którąś lepiej traktuję.
A jeśli więc się da traktować p równo?
Ostatnio zmieniony 26 wrz 2011, 22:47 przez Nebogipfel, łącznie zmieniany 2 razy.
Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.

Re: Kobiety w islamie.

82
o tych 9 zonach to jakis mit, bo Prorok /PzN/ spedzal noc z jedna, potem kolejna noc z nastepna itd. a przez znakomita wiekszosc swojego zycia byl monogamista.

co do seksu to prawda- w islamie seks nie jest niczym zlym. czerpianie przyjemnosci nie jest niczym zlym, cialo nie jest niczym zlym. o ile w malzenstwie.

a poligamia ma tez swoje zrodlo w zagwarantowaniu kobietom satysfakcji seksualnej- tj w czasie wojen kiedy gineli mezczyzni, powstawala 'nadwyzka' kobiet singielek- i w sumie w trosce o ich potrzeby, rowniez seksualne, zezwolono na poligamie.
kobieta nie pozostajaca w zwiazku malzenskim albo praktykuje celibat /i cierpi/ albo zostaje czyjas kochanka.
z tego zalozenia wynika, ze lepiej zeby ona zostala legalna zona, z wszelkimi prawami jej przyslugujacymi, i w trosce o jej przyszle dzieci, niz zyla w cierpieniu czy ponizeniu.

powyzszy poglad nie odzwierciedla moich w 100% jednakowoz :)
Ostatnio zmieniony 27 wrz 2011, 11:42 przez asmaani, łącznie zmieniany 1 raz.
"Biada ci, o Dhil'ib. Gdyż oczy Go nie widzą; ale serca postrzegają Go dzięki wierze. Jest znany dzięki dowodom wskazującym na Niego. Nie można doświadczyć Go poprzez zmysły. O Dhil'ib. Mój Pan jest bliski wszystkim rzeczom bez dotykania ich." Ali ibn Abu Talib

Re: Kobiety w islamie.

84
asmaani pisze:o tych 9 zonach to jakis mit, bo Prorok /PzN/ spedzal noc z jedna, potem kolejna noc z nastepna itd. a przez znakomita wiekszosc swojego zycia byl monogamista.
Asma w przeciwieństwie do innych ja baśni tutaj nie piszę lecz natychmiast podaję źródło, a jest nim w tym przypadku Malise Ruthven wykładowca religioznawstwa porównawczego, który specjalizuje się w problematyce islamu, dla mnie jest autorytem, a jesli Ty uznajesz, że pisze i bada mity, to bardzo Cię przepraszam...ale ja wniosków wyciągać nie będę/chcę, zastanawia mnie tylko Twoje zdanie o ludziach nauki.
Mówi się nawet, ze Muhammad miał 13 żon, a o spółkowaniu z 9-ma jednej nocy donoszą hadisy (a konkretnie w zbiorze Al-Buchariego).
Ostatnio zmieniony 27 wrz 2011, 15:45 przez Lizawieta, łącznie zmieniany 1 raz.
Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz. One przyjdą same. -Phil Bosmans-

Re: Kobiety w islamie.

85
Nebogipfel pisze:Liza..a ja w Koranie czytałem właśnie, że neiprawdopodobnym jest równo traktować żony.
Nie wiem.
Seksualnie to mnie mogłyby podniecać raczej po równo.
Jak same zgrabne itp., to wątpię bym zauważył jakąś róznicę.
Co do traktowania pozaseksualnego..
Mam mammę i babcię i żadna mi się nie skarży, że którąś lepiej traktuję.
A jeśli więc się da traktować p równo?
Koran ma w sobie sprzeczności np. głosi...Nie wolno zabijać-życie jest św, ale zamachowiec samobójca otrzyma nagrodę w raju.

Masz inteligentne kobiety i nie są pazerne na Twoje uczucia...prawdopodobnie otrzymujesz od nich więcej niż im dajesz.
Psycholodzy twierdzą, że się nie da, ale możesz być wyjątkiem. :)
Ostatnio zmieniony 27 wrz 2011, 15:56 przez Lizawieta, łącznie zmieniany 1 raz.
Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz. One przyjdą same. -Phil Bosmans-

Re: Kobiety w islamie.

86
Autorytetom też zdarza się mylić.
Choć może warto skonfrontować źródła.
Co do małżeństw to się tym interesowałem swego czasu i wynika, że muzułmanin może wziąć właśnie ślub z każą kobietą(nawet jeśli nie wierzy), z kolei ja już mółbym mieć problem nie będąc wyznawcą Islamu.
Aby wziąć legalny muzułmanski ślub musiałbym przejść na Islam.
Chrześcijastwo akurat w wypadku małżeństw wcale nie jest lepsze.
W ślubie obydwoje muszą być chcrześcijanami niezależnie tym razem od płvi.
Pozostaje tylko ślub cywilny jako alternatywa.
;)

Choć nie rozumiem czy ślub na coś się przydaje oprócz oficjalnej wiadomości do wszystkich - jesteśmy razem.
:D

Ci psycholodzy tak twierdzą, gdyż im się nie udaje.
:tonk:

Biblia też ma sprzeczności.
:zozol4:

ps. chyba będę musiał się osobiście pofatygować do jakichś świątyni, gdyż ani papież ani Imamowie mi nie odpisali na pytanie czemu religia miłości tak tą miłość utrudnia.. (zakazy ślubów z innowiercami i dzieciak musi koniecznie wychowywać się w danej wierze)
Ostatnio zmieniony 27 wrz 2011, 15:58 przez Nebogipfel, łącznie zmieniany 2 razy.
Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.

Re: Kobiety w islamie.

88
Andra pisze:Lizko, wiesz, wielozenstwo zanika, a jak sadze mialo korzenie w sytuacji spolecznej-tu sa klany, wiec im liczniejszy klan, tym silniejszy-mowie o potomkach plci meskiej. Ponadto, jako ze proporcjonalnie rodzi sie dwaj razy wiecej dziewczynek-gdyby nie wielozenstwo, bylby straszny niz, jezeli nie depresja demograficzna.
A wolnosc-a powiedzcie od kiedy to Europejki nie nakrywaja glowy wystepujac publicznie, wychodza same w domu, i tak dalej...czy od tak dawna?
Malzenstwa-podobnie jak i u nas bywalo, sa kontraktem zawieranym przez rodziny, ale coraz rzadziej zdarza sie by mezczyzna dostawal,,kota w worku", to takze normalnieje, mlodzi spotykaja sie, jest okres narzeczensta. I takoz kobieta moze zazadac rozwodu. Problem stanowily malzensta w rodzinach, od pewnego czasu prawo reguluje to , jak rowniez nie zezwala na malzenstwo z osoba nieletnia. Tyle z obserwacji, i jak sadze rozwoj spoleczenstw, pomimo roznic kulturowych, obyczajowych, religijnych, nie rozni sie az tak bardzo jak przyjelo sie uwazac.
Tak Andro...wszystko ewaluuje, zmienia się w zależności od środowiska...mówiąc najogólniej.
W okresie kolonialnym np. rodzina dla muzułmanina była najwyższą wartością, azylem muzułmańskiej tożsamości...nawet jesli byli ośmieszani przez rządy kolonialne. Niektóre kobiety w tym okresie przyjęły/przyswoiły sobie europejski styl uznając zasłanianie twarzy jako symbol tyrani, to jednak większość tego nie uznała i dalej zasłaniała twarz uważając to za oznakę tożsamości kulturowej.
Przyjęto działania na rzecz poprawy sytuacji prawnej kobiet...zniesono prawo do jednostronnego...teraz żona musi sądownie pozwolić męzowi na posiadanie innej żony. Kobieta tez może wnieść sprawę p/mężczyźnie o gwałt.
Zmiany zachodzą i mimo, że jest jedno pismo, to interpretacje są różne w róznych państwach...m.in. wiek zawarcia małżeństwa, bo minimu jest przesunięte...dla dziewczynek 9 l. a dla chłopców 15 l., to tłumaczy się pragnieniem wzmocnienia patriarchalnej pozycji rodziny, bowiem wtedy rodzice mogą wywierać większy wpływ przy dokonywaniu wyboru na partnera.
Takie ustanowienia powzięto w 1979 r. po rewolucji w Iranie.
Ostatnio zmieniony 27 wrz 2011, 16:30 przez Lizawieta, łącznie zmieniany 1 raz.
Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz. One przyjdą same. -Phil Bosmans-

Re: Kobiety w islamie.

89
Nebogipfel pisze:Autorytetom też zdarza się mylić.
Choć może warto skonfrontować źródła.
Nebo, jeśli sie pomylą, to zaraz przeciwnicy wychwycą i przekabaca na swoje podwórko.
No to co? Idziesz na stykę i konfrontację źródeł?
Przemyśl...zanim podejmiesz decyzję.
Co do małżeństw to się tym interesowałem swego czasu i wynika, że muzułmanin może wziąć właśnie ślub z każą kobietą(nawet jeśli nie wierzy), z kolei ja już mółbym mieć problem nie będąc wyznawcą Islamu.
Aby wziąć legalny muzułmanski ślub musiałbym przejść na Islam.
Chrześcijastwo akurat w wypadku małżeństw wcale nie jest lepsze.
W ślubie obydwoje muszą być chcrześcijanami niezależnie tym razem od płvi.
Pozostaje tylko ślub cywilny jako alternatywa.
Choć nie rozumiem czy ślub na coś się przydaje oprócz oficjalnej wiadomości do wszystkich - jesteśmy razem.
:D
I dwa słowa o związku...ale najpierw takie pytanie: Dlaczego w każdej wypowiedzi odwołujesz się do chrześcijaństwa, przecież islam ma korzenie chrześcijańskie, więc jak to kochanieńki mam rozumieć?
Jesteśmy razem, to fajna sprawa, ale jak sie rozmyślimy i nie chcemy być razem i nie mamy świadków, że z kimś tworzyliśmy konkubinat, to prawo ogoli jedną stronę na zero by drugiej dać wszystko...lepie być tą ze wszystkim. :taniec:

A reszta co napisałeś, to przekorność...może snu trzeba CI więcej, a może za duzo piwka było i tak Ci nie na raczkę. :zozol4:
Ostatnio zmieniony 27 wrz 2011, 16:49 przez Lizawieta, łącznie zmieniany 1 raz.
Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz. One przyjdą same. -Phil Bosmans-

Re: Kobiety w islamie.

90
Kochanie, na temat Iranu nie bede sie wypowiadac, przezuje w zebach...mysle o krajach normalnych- Egipt, moja Libia, Tunezja, Maroko, Algieria, itd. W ciagu 16 lat nie zetknelam sie z malzenstwem w ktorym jedna z osob w chwili zawierania go mialaby ponizej 16 lat-a i wowczas obowiazuje specjalne zezwolenie.
A ubior kobiecy...takze moda, rodem z Arabii Saudyjskiej na przyklad.
Nie wiem czy panowie wiedza ze malzonek zadajacy rozwodu- ma obowiazek zapewnienia bylej zonie lokum i srodkow finansowych do konca jej dni, o ile byla nie wyjdzie powtornie za maz. Najczesciej pozostawia jej dom w ktorym zyli dotychczas. Totez i rozwodow jest stosunkowo niewiele
Ostatnio zmieniony 27 wrz 2011, 17:07 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Islam”

cron