Re: Świat Islamu wczoraj i dziś - Islam a chrzescijaństwo.

92
No sorry ale to jest forum wieloświatopoglądowe. Jeślibyś chciał tylko ze swoimi gadać to pisałbyś na forum adwentystów a ja na forum różowych magnesów. Jesteśmy jednak na Imladis a więc zakładamy iż nasi rozmówcy są kimś zupełnie innym niż my i mają zupełnie inne światopoglądy.

Akurat w tym wątku mamy dodatkowo wspólny temat bo wg. mnie Mahomet i Jezus są Nephillim. Co to oznacza? Oznacza to iż Nephillim tworzą otaczającą nas rzeczywistość po to byśmy mogli rozwijać się w kierunku miłości bliźniego. Stawiają nas przed wyzwaniami które zmuszają nas do decyzji sumienia - czy jesteśmy z bogiem czy przeciw niemu.

I dotyczy to każdej sytuacji jaka nas spotyka - czy mucha na przedniej szybie samochodu, czy szef krzyczący na nas w pracy czy wieczorne piwo z kolegami. To wszystko jest nam dane przez Nepillim by nas przenieść wyżej, ku Najwyższemu. Każda chwila jest okazją by podjąć decyzję. Ta decyzja jest z początku nieśmiała lecz z czasem staje się delikatnie wyczuwalnym ruchem serca, poczuciem ciepła gdzieś z głębi, pochyleniem kącika warg. Niby udajemy iż to nas nie dotyczy ale to jednak nas pociąga. I potem ogarnia. Poczucie absolutnej akceptacji i swobody. To jest duch boży nadające tchnienie świadomości naszym duszą. To jest nasz cel. Bycie tchnieniem świadomości dla innych. Rozwój w kierunku możliwości poświęcenia się dla wszystkich czujących istot na zawsze.

Tego uczą Nephillim. I to samo ja znajduje w nauczaniu Mahometa i w nauczaniu Jezusa. Tym jest raj jednych i drugich. Dlatego jestem w tym wątku i mówię: poznajcie się, zrozumcie się, pokochajcie się, radujcie się.

Tako rzecze wiara Świątyni Różowego Magnesu a jam jej Najwyższy Kapłan.

CM
Ostatnio zmieniony 22 sty 2014, 0:13 przez civilmonk, łącznie zmieniany 1 raz.
Happiness is peace in motion, peace is happiness at rest

Re: Świat Islamu wczoraj i dziś - Islam a chrzescijaństwo.

94
Tomasz G pisze:Są tu roże działały i tematy ja np prowadzę dział ADS a więc i możesz mieć własny dział to proste a tu jest dział islam
Mam swoje działy i inne wątki. Tu jest wątek o konflikcie chrześcijaństwa i islamu. Jestem przekonany iż Świątynia Różowego Magnesu może pomoc go rozwiązywać. Czy to coś złego i nie na temat?

CM
Ostatnio zmieniony 22 sty 2014, 12:55 przez civilmonk, łącznie zmieniany 1 raz.
Happiness is peace in motion, peace is happiness at rest

Re: Świat Islamu wczoraj i dziś - Islam a chrzescijaństwo.

96
Hmmm...Ani judaizm ani islam nie uznaja świętej Trójcy...Baaa....wręcz jako obelgę trakują iz Boga można dzielić ,mnożyc i nadawać różną płeć..
Czemu więc miałoby chrześcijaństwo rozsądzać konflikt religijny..?? Islam przecież uznaje Tore i Ewangelię za święte księgi ..Jezus jest w islamie prorokiem..Maria jest najczęściej wymieniana kobietą w Koranie ...Czemu więc nie islam ??
Albo judaizm jako powrót do korzeni Abrahama..?? Albo jeszcze wczesniej ...dawne religie Egipcjan, Hindusów, ludów w rejonie basenu Morza Śródziemnomorskiego, nawet jeszcze dalej. Wszyscy oni oczekują, rozpaczliwie tęsknią do wybrańca, wyzwoliciela, zbawcy. Kogoś takiego, kto ich uratuje, wyzwoli, obroni, uszczęśliwi, a przynajmniej poprawi im humor – czyli przytępi ich straszliwy i ogłupiający strach przed nieuchronną śmiercią.....Idea Zbawiciela..Ta idea istniała długo zanim pojawiły się wierzenia żydowskie. A i później, czasem nawet niezależnie od chrześcijaństwa, pojawiały się podobne postacie. Niemal każda z religii uznała za stosowne przyjąć ideę nadchodzącego w bliżej nieokreślonej przyszłości Zbawiciela (Wyzwoliciela). To absolutnie normalne.
Czemu jednak nie islam a chrzescijaństwo ma coś rozstrzygac i decydować o ponad polowie ludzkości która weń nie wierzy...??
Ostatnio zmieniony 22 sty 2014, 16:26 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Świat Islamu wczoraj i dziś - Islam a chrzescijaństwo.

97
Co do Trojcy a raczej wiary w Jednego Boga w trzech osobach , to temat jest
bardzo trudny i czlowiek nie jest go wstanie calkiem wyjasnic ani
zdefiniowac tylko rozumem bez pomocy wiary ( a to dotyczy tez wielu innych
prawd Biblijnych np. zmartwychwstanie itp. ) oczywiscie w Biblii jest wiecej
tekstow trynitarnych niz antytrynitarnych ( tu wazna jest wykladnia i
rozumienie Biblii ) podobnie jest z historia tej prawdy w chrzescijanstwie
Moze po prostu zrobiono blad poruszajac ten temat w chrzescijanstwie ,
zamiast zostawic go w formie pierwotniej to jest na poziomie prostej wiary
ze jest Bog Ojciec i Syn Bozy oraz Duch Swiety a reszte zostawiaja sprawa
sumienia ( podobnie jest z nauka o naturze Jezusa ) niestety tak czy inaczej
puszka Pandory jest juz otwarta i nic juz sie nie da zrobic , spory sa i
beda do konca swiata . Co do antytrynitarzy ( to nie wedlug mnie ) ten ruch nie ma stalej
ciaglosci w chrzescijanstwie ani korzeni apostolskich bo do IV wieku
wystepuje sporadycznie potem odzywa za sprawa Ariusza i arian a pozniej
prawie calkiem zamiera i odradza sie dopiero w czasach reformacjach
chrzescijanstwa w XVI wieku czy XIX wieku ale obecny antytrynitaryzm ma nie
wiele wspolnego z naukami np. samego Ariusza ( On wierzył np. w osobowosc
Ducha Sw ) jest raczej stworzonych przez XVI wiecznych antytrynitarzy w
oparci o Biblie i Judaizm rabinistyczny oraz islam ktore powstaly w opozycji
do chrzescijanstwa i jego nauk w tym wiary w Jednego Boga w trzech osobach
choc zydzi wierzacy dzis w Jezusa jako mesjasza czesto tez wierza w Trojce
a islam przyznaje ze Jezus urodzi sie z Marii i ducha Allaha a Machomet mial ludzich rodzicow
ale o tym wie niewielu nawet duchownych poza tym ja jestem chrzescijaninem i
dla mnie Jezus jedyny zbawicie a Biblia jest najwazniejsza nie mam innych mistrzow i nie uznaje innych nauk
Ostatnio zmieniony 22 sty 2014, 17:25 przez Tomasz G, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Świat Islamu wczoraj i dziś - Islam a chrzescijaństwo.

98
Tomasz G pisze:Dla mnie konfilikt miedzy tymi trzema religiami Abrahama moze rozwiazac tylko Jezus jedyny Syn Bozy i ewangelia ....
A dla mnie tylko Nephillim jako że stoją ponad tymi trzema religiami - sami je utworzyli. Nie możesz bowiem oczekiwać iż pozostałe dwie dostosują się od jednej. To absurd. Wszystkie trzy muszą zrozumieć sedno swego przesłania i je wyabstraktować z narzutu kulturowego, z tradycji, z historii, z miejsca na mapie.
Tomasz G pisze:dla mnie Jezus jedyny zbawicie a Biblia jest najwazniejsza nie mam innych mistrzow i nie uznaje innych nauk
A to bardzo dobrze, nikt Ci nie broni. Nie możesz jednak oczekiwać iż inni będą się zmieniać tylko dlatego iż Ty wierzysz iż masz monopol na prawdę.

Z drugiej strony, jeśli bowiem wczytać się w słowa Jezusa i trochę nad tym podumać to on mówił to co ja mówię. W sensie istoty przekazu, nie formy.

Zadałem Ci wcześniej dwa pytania w kontekście ewangelii - dlaczego na nie nie odpowiedziałeś?

CM
Ostatnio zmieniony 22 sty 2014, 20:13 przez civilmonk, łącznie zmieniany 2 razy.
Happiness is peace in motion, peace is happiness at rest

Re: Świat Islamu wczoraj i dziś - Islam a chrzescijaństwo.

100
Tomasz G pisze:Na Twoje odp ja jestem chrześcijaninem i mam jednego Boga i jedną ewangelie dla innych którą glosze wszystkim nikogo nie zmuszam do mojej drogi ale wiem że wieke dróg prawdzi do Rzymu a tylko jedną do Jerózolimy :-) dobrej nocy
Wybacz ale to uniki intelektu a nie odpowiedzi z serca. Interesuje mnie co czujesz głębiej. Ale jeśli nie chcesz to nie będę naciskał.

CM
Ostatnio zmieniony 23 sty 2014, 3:07 przez civilmonk, łącznie zmieniany 1 raz.
Happiness is peace in motion, peace is happiness at rest

Re: Świat Islamu wczoraj i dziś - Islam a chrzescijaństwo.

102
Z percepcji z poziomu wysokoenergetycznej Merkaby dostrzegam iż nie jest do końca prawdą co mówisz. Dostrzegam iż bardziej jest to potrzeba zyskania poczucia bezpieczeństwa i tożsamości. Takie mam przeczucie a moje przeczucia, szczególnie te uzyskane w trakcie wizualizacji wysokoenergetycznej Merkaby, zazwyczaj się sprawdzają.

CM
Ostatnio zmieniony 23 sty 2014, 16:31 przez civilmonk, łącznie zmieniany 1 raz.
Happiness is peace in motion, peace is happiness at rest

Re: Świat Islamu wczoraj i dziś - Islam a chrzescijaństwo.

105
Poznałem Tomaszu, uwierzyłem. Jezus mnie wyzwolił. Czułem jego obecność przy sobie dzień w dzień. A potem uznał iż czas iść dalej i wskazał mi kierunek. Czy czujesz Jezusa przy sobie jak i ja czułem? Czujesz Jego rękę na ramieniu w każdej chwili dnia?

CM
Ostatnio zmieniony 23 sty 2014, 20:40 przez civilmonk, łącznie zmieniany 1 raz.
Happiness is peace in motion, peace is happiness at rest

Re: Świat Islamu wczoraj i dziś - Islam a chrzescijaństwo.

109
Tomasz G pisze:Co do Trojcy a raczej wiary w Jednego Boga w trzech osobach , to temat jest
bardzo trudny i czlowiek nie jest go wstanie calkiem wyjasnic ani
zdefiniowac tylko rozumem bez pomocy wiary ( a to dotyczy tez wielu innych
prawd Biblijnych np. zmartwychwstanie itp. ) oczywiscie w Biblii jest wiecej
tekstow trynitarnych niz antytrynitarnych ( tu wazna jest wykladnia i
rozumienie Biblii ) podobnie jest z historia tej prawdy w chrzescijanstwie
Moze po prostu zrobiono blad poruszajac ten temat w chrzescijanstwie ,
zamiast zostawic go w formie pierwotniej to jest na poziomie prostej wiary
ze jest Bog Ojciec i Syn Bozy oraz Duch Swiety a reszte zostawiaja sprawa
sumienia ( podobnie jest z nauka o naturze Jezusa ) niestety tak czy inaczej
puszka Pandory jest juz otwarta i nic juz sie nie da zrobic , spory sa i
beda do konca swiata . Co do antytrynitarzy ( to nie wedlug mnie ) ten ruch nie ma stalej
ciaglosci w chrzescijanstwie ani korzeni apostolskich bo do IV wieku
wystepuje sporadycznie potem odzywa za sprawa Ariusza i arian a pozniej
prawie calkiem zamiera i odradza sie dopiero w czasach reformacjach
chrzescijanstwa w XVI wieku czy XIX wieku ale obecny antytrynitaryzm ma nie
wiele wspolnego z naukami np. samego Ariusza ( On wierzył np. w osobowosc
Ducha Sw ) jest raczej stworzonych przez XVI wiecznych antytrynitarzy w
oparci o Biblie i Judaizm rabinistyczny oraz islam ktore powstaly w opozycji
do chrzescijanstwa i jego nauk w tym wiary w Jednego Boga w trzech osobach
choc zydzi wierzacy dzis w Jezusa jako mesjasza czesto tez wierza w Trojce
a islam przyznaje ze Jezus urodzi sie z Marii i ducha Allaha a Machomet mial ludzich rodzicow
ale o tym wie niewielu nawet duchownych poza tym ja jestem chrzescijaninem i
dla mnie Jezus jedyny zbawicie a Biblia jest najwazniejsza nie mam innych mistrzow i nie uznaje innych nauk
Hmmm...ale to nie jest odpowiedz na postawioną tezę..Raczej manifest wiary...
Ponawiam więc pytanie : Niby czemu chrzescijaństwo miałoby rozstrzygac konflikty religijne jesli powstało z mysli judaizmu a nie stało się islamem...Ani judaizm ani islam nie uznaja rozmnożonego BOGA ( albo raczej w formie przepotwarzania ) oraz nie dopuszczaja możliwości zmiany płci BOGA W obu tych religiach Bóg jest wszechmocny i jedyny...i nigdy nie przybrał innych form typu roślina ,ryby czy ssaka...
Czemu więc chrzescijaństwo miałoby coś rozstrzygac w kwestiach religii jesli nie jest ani religia korzeni ani rozwinięciem mysli Ewangelii do postaci Koranu w islamie
Ostatnio zmieniony 23 sty 2014, 21:49 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Świat Islamu wczoraj i dziś - Islam a chrzescijaństwo.

110
Tomasz G pisze:A więc nie poznales prawdziwego Jezusa i ewangelii ale może jeszcz poznasz :-)
To do mnie? No nie wiem. Książka w której była ta ewangelia i ten Jezus był opisany to była Biblia Tysiąclecia, katolicka. To jakąś inna jest niż Twoja? Dziwne. To jest więcej Biblii i Jezusów? O matko. Nie wiedziałem.

Zaraz...

A skąd wiesz że ta moja nie była prawdziwa - może ta Twoja to jakaś lewa i Twój Jezus to nie ten prawdziwy Jezus bo prawdziwy to mój?

CM
Ostatnio zmieniony 23 sty 2014, 21:58 przez civilmonk, łącznie zmieniany 2 razy.
Happiness is peace in motion, peace is happiness at rest

Re: Świat Islamu wczoraj i dziś - Islam a chrzescijaństwo.

113
Tomasz G pisze:Jezus według chrześcijan to Syn Bozy mesjasz król Izraela gdy nastanie królestwo Boze po powrocię Jezusa wtedy nastanie pokój i raj na ziemi zresztą podobnie uczą żydzi o swoim mesjaszu czy muzułmanie o powrocie proroka Jezusa:
No tak. W mojej Bibli też to pisało. Ja nie wątpię iż Jezus, jako Nephillim jest Synem Bożym - jest bowiem Synem Drakonów. Nie wątpię też iż jest mesjaszem przepowiedzianym w starym testamencie - to raczej nie problem spełnić znane wszystkim proroctwa jak się ma jaja to się robi to co spisali przodkowie i gotowe. Nie wątpię iż jest królem narodu wybranego, nie wątpie iż wróci i zrobi tu porządek oraz raj. Nie za bardzo rozumiem zatem dlaczego zarzucasz mi iż ja jakaś nieprawdę znam i głoszę,

CM
Ostatnio zmieniony 23 sty 2014, 22:16 przez civilmonk, łącznie zmieniany 1 raz.
Happiness is peace in motion, peace is happiness at rest

Re: Świat Islamu wczoraj i dziś - Islam a chrzescijaństwo.

116
Spoko. Wiesz, to był eksperyment i zabawa - ta cała gadka o Nephellim. Już to kończę, to były wymysły na poczekaniu :) Początek i koniec tej zabawy jest opisany tu: http://imladis.p2a.pl/viewtopic.php?pid=291736#p291736

Co do Jezusa od dziecka... jakoś nie słyszałem by niemowlęta miały przekonania religijne. A to oznacza iż religia została Ci zaszczepiona. Gdybyś się urodził w Iraku byłbyś muzułmaninem. Proste.

CM
Ostatnio zmieniony 24 sty 2014, 9:32 przez civilmonk, łącznie zmieniany 2 razy.
Happiness is peace in motion, peace is happiness at rest

Re: Świat Islamu wczoraj i dziś - Islam a chrzescijaństwo.

117
Tomasz Grzesikowski - spotkanie z cyklu "Swiadectwa wiary" (zdjecia: 6)

Tomasz Grzesikowski, wczesniak z porazeniem mozgowym, od urodzenia przykuty do wozka inwalidzkiego. Ale rozmowa z nim, ktora prowadzil Michal Rakowski, wcale pesymistyczna nie byla: Tomek o swoim ciezkim zyciu opowiadal z duzym wdziekiem i poczuciem humoru. Tak duzych oklaskow po sobotnim spotkaniu jescze nie bylo , sam zobacz nagranie ! FOT. ZENON SKORUPSKI — adwentysci.krakow.pl.


Czesc Tomku,
dzieki Bogu udalo sie zmontowac nasza rozmowe oraz dodac podpisy!
Materialy beda publikowane sukcesywnie na profilu
www.facebook.com/krakowPL

(zachecam do polubienia i udostepniania filmikow).

Przesylam Ci bezposredni link do filmow (rozmowa podzielona jest na 7
czesci). Jest to tzw. playlista, czyli po zakonczeniu jednego klipu
wlacza sie nastepny:


Mam nadzieje, ze to bedzie dobry material ewangelizacyjny oraz zacheta
do usmiechu dla wielu osob! Jeszcze raz dzieki, ze byles w Krakowie,
wiele osob to spotkanie wspomina jako najlepsze!

Pozdrawiam i do zobaczenia na adwentowym szlaku! -:)
Michal rakowski
Ostatnio zmieniony 24 sty 2014, 12:37 przez Tomasz G, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Świat Islamu wczoraj i dziś - Islam a chrzescijaństwo.

118
Efez. 6:11-17
11. Przywdziejcie całą zbroję Bożą, abyście mogli ostać się przed zasadzkami diabelskimi.
12. Gdyż bój toczymy nie z krwią i z ciałem, lecz z nadziemskimi władzami, ze zwierzchnościami, z władcami tego świata ciemności, ze złymi duchami w okręgach niebieskich.
13. Dlatego weźcie całą zbroję Bożą, abyście mogli stawić opór w dniu złym i, dokonawszy wszystkiego, ostać się,
14. Stójcie tedy, opasawszy biodra swoje prawdą, przywdziawszy pancerz sprawiedliwości
15. I obuwszy nogi, by być gotowymi do zwiastowania ewangelii pokoju,
16. A przede wszystkim, weźcie tarczę wiary, którą będziecie mogli zgasić wszystkie ogniste pociski złego;
17. Weźcie też przyłbicę zbawienia i miecz Ducha, którym jest Słowo Boże.
(BW)
Ostatnio zmieniony 24 sty 2014, 18:48 przez Tomasz G, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Świat Islamu wczoraj i dziś - Islam a chrzescijaństwo.

120
Wielu niedouczonych chrześcijan wierzy w to, że tylko ich Zbawiciel poniósł męczeńską śmierć na krzyżu, nie mając pojęcia o tym, że co najmniej szesnastu innych zmarło w taki właśnie sposób.
Oto ich lista:
Jezus — Nazaret
Kryszna — India
Sakia — India
Iva — Nepal
Indra — Tybet
Mitra — Persja (bardzo popularny w czasach początków chrześcijaństwa był głównym konkurentem „naszego" Zbawiciela, miał się urodzić 25 grudnia! — przyp.)
Tammuz — Babilonia
Criti — Chaldea
Attis — Frygia
Baili — Orissa
Thules — Egipt
Orontes — Egipt
Zbawiciel z Witoba — Telingonese
Odin — Skandynawia
Hesus — zbawiciel Druidów celtyckich (ukrzyżowany jako baranek, który miał zgładzić grzechy świata — przyp.)
Quetzalcoatl(Quexalcote) — Meksyk (ukrzyżowany w 587 r. przed Chr., został przybity razem z dwoma innymi złoczyńcami do krzyża, zmartwychwstały drugiego dnia — przyp.)
Zatem krzyż nie jest symbolem chrześcijańskiego pochodzenia. Jest on znakiem uniwersalnym. Można go spotkać często na ścianach starożytnych budowli — pogańskich świątyń, na dawnych tablicach i dziełach sztuki.
Nie mówiac juz o podobieństwach Jezusa do ...Horusa -Boga w którego wierzono juz 3000 lat wcześniej....
Horus narodził się z dziewicy (Isis-Marii) 25-go grudnia Jego narodzinom towarzyszyła gwiazda na wschodzie za którą szło 3 królów by oddać cześć nowo narodzonemu zbawcy.
W wieku 12 lat był nauczycielem syna marnotrawnego, a w wieku lat 30 został ochrzczony przez postać zwaną ANUP i tak zaczął się jego stan duchowny. Horus miał 12 uczniów, z którymi podróżował, czyniąc cuda takie jak uzdrawianie i chodzenie po wodzie. Horus był znany pod wieloma imionami: Prawda, Światło, Pomazaniec Boży, Dobry Pasterz, Baranek Boży i wiele innych.

Po tym jak został zdradzony przez TYPHONA, Horus został ukrzyżowany, pochowany na 3 dni, a potem zmartwychwstał. Te atrybuty Horusa, oryginalne czy nie, wydają się przenikać wiele światowych kultur, a dla wielu innych bogów mitologiczna struktura jest taka sama. ATTIS z Frygii - urodzony 25 grudnia przez dziewicę NANA; ukrzyżowany; złożony w grobie, po 3 dniach zmartwychwstał....itd itd
Ostatnio zmieniony 19 lut 2014, 10:23 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego
ODPOWIEDZ

Wróć do „Islam”

cron