Re: Mity na temat żydów - skąd się wzięły

185
I juz? Tylko tyle? Jak widzisz te narodowosc w naszym kraju? Mezamir, nie pytam zlosliwie, probuje zrozumiec Twoj stosunek do nie Slowian. Jezeli chcesz- odpowiedz, jesli nie, ta kwestia wyplynie w innym temacie. Zreszta, i tak zaraz Artur nas stad przegoni:)
Ostatnio zmieniony 13 maja 2012, 20:56 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Mity na temat żydów - skąd się wzięły

186
Zreszta, i tak zaraz Artur nas stad przegoni:)
No właśnie :D
probuje zrozumiec Twoj stosunek do nie Slowian.
Szanuję tylko tych którzy szanują mnie.
Jak widzisz te narodowosc w naszym kraju?
Dopóki zachowują się jak na gości przystało,ja mogę zachowywać się jak na gospodarza przystało :D a kiedy gospodarz staje się gościem we własnym domu to już jest patologia.
Ostatnio zmieniony 13 maja 2012, 21:05 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Mity na temat żydów - skąd się wzięły

190
cygan - narodowość urwana z kontynentu indyjskiego czyli hindus lekko zmodyfikowany obcymi kulturami.
Miałem szefa cygana, wporzo gość, całkiem sie wtopił w polske. Są też cyganie którzy wolą żebrać na ulicy ale chyba mają niewielki wybór opcji skoro nie mają szkół lub sie do tego nie nadają z racji nieuczenia sie języka polskiego.
Ostatnio zmieniony 14 maja 2012, 9:19 przez Ja?!, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Mity na temat żydów - skąd się wzięły

191
Ja:) cii...czekajmy na odpowiedz Mezamira.
A znasz Polakow ktorzy nawet znajac jezyk i mogac pracowac- wola krasc?
A skad przywedrowali Slowianie...i skad do licha przywedrowali na Ziemie ludzie, ci ktorzy Ja niszcza?
I- dlaczego pamietamy wybiorczo, majac innym cos za zle, a nie dostrzegajac siebie?
Ostatnio zmieniony 14 maja 2012, 10:08 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Mity na temat żydów - skąd się wzięły

192
Andra pisze:I- dlaczego pamietamy wybiorczo, majac innym cos za zle, a nie dostrzegajac siebie?
A to akurat bardzo prostę, bo ja to ja a ktoś to ktoś, mozna zapomnieć wszystko komuś kogo się kocha(i wzajemnie), tym bardziej ze samemu tez się świętym nie jest, potrzebą miłości jest honor, wypominanie więc było by niegodne i w sumie głupie, ale to nie działa wobec kogoś kogo nawet niestać na szacunek, odpowiedzią na brutalną siłe jest brutalna siła.
Ostatnio zmieniony 14 maja 2012, 10:22 przez Conan Barbarzynca, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Mity na temat żydów - skąd się wzięły

194
Andra pisze:Nasza na ich czy ich na nasza?
Nie rozumiem ;)
Andra pisze:I- jak mozna oczekiwac szacunku nie czujac go nawet wobec siebie? Szacunek plynie z pokory a nie z dumy. Szkoda ze tak wielu zapomina o tym
Nie jest żle być dumnym, oczywiście jakaś pokora wobec innych tez jest bardzo dobra, zresztą to nie jest kwestia oczekiwania szacunku, jeśli ktoś nie szanuje to nie jest powód do płaczu, to się wiąze z pewnymi konsekwencjami.
Ostatnio zmieniony 14 maja 2012, 11:37 przez Conan Barbarzynca, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Mity na temat żydów - skąd się wzięły

195
Pytalam o te brutalna sile- zgodnie z ta zasada: brutalna sila jest odpowiedzia...pytamkto zadal pytanie? Na ktore teraz wszyscy odpowiadaja brutalna sila.
Conan, szacunek...ktos kto nie szanuje siebie- nie jest w stanie szanowac innych. Im bardziej jestem dumna ze swych zalet, tym bardziej jestem pokorna wobec mych slabosci. Ani pierwsze nie uniosa mnie do gory, ani drugie nie wbija w ziemie. Wiec pomiedzy tym istnieje szacunek.
Ostatnio zmieniony 14 maja 2012, 11:50 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Mity na temat żydów - skąd się wzięły

196
Andra pisze:Pytalam o te brutalna sile- zgodnie z ta zasada: brutalna sila jest odpowiedzia...pytamkto zadal pytanie? Na ktore teraz wszyscy odpowiadaja brutalna sila.
Conan, szacunek...ktos kto nie szanuje siebie- nie jest w stanie szanowac innych. Im bardziej jestem dumna ze swych zalet, tym bardziej jestem pokorna wobec mych slabosci. Ani pierwsze nie uniosa mnie do gory, ani drugie nie wbija w ziemie. Wiec pomiedzy tym istnieje szacunek.
Ja z tą brutalną siłą to pisałem tak ogólnie Andra, jeśli ktoś stosuje takie metody to albo się im ulega albo się odpowiada tym samym, oczywiście przewarznie bo nie chodzi mi tu o wykładanie jakiś rzekomo bezwzględnych praw, to jest uproszczenie. Nie chodzi tez o zwalanie odpowiedzialności czy szukanie winowajców, poprostu jeśli juz taka sytuacja zaistniała a w przeciwnym obozie nie widać woli do zgody(chipotetycznie), to niema sensu naciskać na swoich rodaków w imię swojego samodoskonalenia.
Ostatnio zmieniony 14 maja 2012, 12:10 przez Conan Barbarzynca, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Mity na temat żydów - skąd się wzięły

198
Andra pisze:Szeptem, sorry;>...prosto do mnie mow....zakreciles sie w slowach Conan, wobec czego zdurnialam do cna i nie wiem o co Ci chodzi. Ide na (po) kawe.
Nieistotne kto co i dlaczego ani kto jest winien jeśli niema zgody, jęśli dochodzi do konfliktu to obie strony dopuszczają się złych czynów, dlatego niema sensu szukać w sobię winy.
Ostatnio zmieniony 14 maja 2012, 12:23 przez Conan Barbarzynca, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Mity na temat żydów - skąd się wzięły

199
A moze jednak warto odsuplac te platanine. Zapytac siebie- czy ta brutalna sila ktora dostajesz- nie wyplynela od Ciebie? Wszystko Conan ma koniec, wiec i poczatek, prawda? Skoro widzisz skutek, rozejrzyj sie za przyczyna, czasami faktycznie najciemniej pod latarnia
Ostatnio zmieniony 14 maja 2012, 13:10 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Mity na temat żydów - skąd się wzięły

200
Dodam jeszcze- wygodniej jest przerzucac odpowiedzialnosc za to co dzieje sie wokol- na innych, bo to nie ja, ja przeciez nic nie robie...ano wlasnie. Dlatego jest tak jak jest.
Poofftopuje troche...Ty popatrz co pokretny ludzki rozum zrobil z usmiechem. Ludzie usmiechaja sie do siebie choc mieliby ochote ugryzc. W ich oczach nie ma usmiechu, nie slychac go w glosie. Maski, kryjace pustke...zyja a jakby byli martwi, nie czujac zycia, wiec szukaja surogatow tej radosci ktora jest zycie- w przedmiotach, w innych. Zapominaja o sobie...
Ostatnio zmieniony 14 maja 2012, 13:22 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Mity na temat żydów - skąd się wzięły

201
Andra pisze:A moze jednak warto odsuplac te platanine. Zapytac siebie- czy ta brutalna sila ktora dostajesz- nie wyplynela od Ciebie? Wszystko Conan ma koniec, wiec i poczatek, prawda? Skoro widzisz skutek, rozejrzyj sie za przyczyna, czasami faktycznie najciemniej pod latarnia
Napewno warto, to daje większe zrozumienie, ja się trochę żle wyraziłem, moze nie tyle nie nalerzy szukać w sobię winy co się nią zadręczać. To wszystko zalerzy od sytuacji, jeśli oponent nie jest skłonny do refleksji to takie podejście przynosi tylko porazke, nic nieda kłanianie się przed złą wolą, musi być dobra wola, wtedy mozna uszanować nawet czyjąś dumę czy nawet bute, inaczej dupa ;) I teraz jeśi chodzi o jakieś walki między róznymi większymi grupami(jak choćby narody), czy ktoś kto dokonuje podboju ma dobrą wolę? Oczywiście sam o sobię moze tak mniemać, i łatwo znależć na to wytłumaczenie np "muszę posiąść tą ziemię bo jej mieszkańcy to dzikusy a ja ich ucywilizuje" to szczytny cel :) Dzikusy bronią się zawzięcie i popisują się który zabił więcej wrogów, a tu nagle któryś z rodaków wyskakuje z tekstem-"a moze oni mają racje? My naprawdę jesteśmy dzikusami i oni mają słuszność ze chcą nas podbić, musimy się zmienić, jeśli przestaniemy być dzikusami to oni juz nic do nas nie będą mieli" :D Coś takiego osłabia morale, nie jest to działanie na rzecz pokoju tylko podboju.
Andra pisze:Dodam jeszcze- wygodniej jest przerzucac odpowiedzialnosc za to co dzieje sie wokol- na innych, bo to nie ja, ja przeciez nic nie robie...ano wlasnie. Dlatego jest tak jak jest.
Poofftopuje troche...Ty popatrz co pokretny ludzki rozum zrobil z usmiechem. Ludzie usmiechaja sie do siebie choc mieliby ochote ugryzc. W ich oczach nie ma usmiechu, nie slychac go w glosie. Maski, kryjace pustke...zyja a jakby byli martwi, nie czujac zycia, wiec szukaja surogatow tej radosci ktora jest zycie- w przedmiotach, w innych. Zapominaja o sobie...
Najlepiej wogóle za bardzo się nie uzalać. Niema wtedy winnych i niewinnych, porostu robimy co chcemy.
Ostatnio zmieniony 14 maja 2012, 13:40 przez Conan Barbarzynca, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Mity na temat żydów - skąd się wzięły

202
Conan, ale to rodzi glowa. I masz wiele racji w tym co mowisz, tym niemniej wlasnie zrozumienie pobudek, motywow, rozumienie tego skad plyna- pozwala reagowac wlasciwie. Bez gniewu. Nigdy nie mowilam ze nie nalezy karac zloczyncy czy tez ulegac atakowi, ale niech odpowiedz plynie z serca. A ono nie czuje gniewu a jedynie smutek. Zlo boli, wiesz...pewnie dlatego Jezus tak rzadko sie smial. Ale sercu musi towarzyszyc rozumienie przyczyny zla, jesli chcemy reagowac zgodnie z sercem i rozwaznie...samo serce wysyla impulsy do dzialania:)
Ostatnio zmieniony 14 maja 2012, 13:57 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Mity na temat żydów - skąd się wzięły

203
“Izraelska ekonomia jest w stanie rozkwitu. Izraelscy biznesmeni inwestują wszędzie na świecie. Izrael może poszczycić się niespotykanym sukcesem. Na dzień dzisiejszy, wygraliśmy ekonomiczną niezależność i wykupujemy Manhattan, Polskę i Węgry. [...] Dla naszego małego kraju jak nasz, to jest naprawdę zadziwiające. Widzę, że wykupujemy Manhattan i wykupujemy Węgry i wykupujemy Rumunię i wykupujemy Polskę. To co widzę [pokazuje], że nie mamy z tym problemów. Dzięki naszemu talentowi, naszym kontaktom i naszemu dynamizmowi, [mamy] własności prawie wszędzie.” – Sim Peres

http://www.sfora.pl/UNICEF-W-Polsce-glo ... a43950-120


Kolejna teoria spiskowa i mit.
Ostatnio zmieniony 30 maja 2012, 8:29 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Mity na temat żydów - skąd się wzięły

204
Mity...??? A moze prawdy..jak to zachowanie ..
cyt Członek izraelskiej radykalnej partii Unia Narodowa podarł Biblię nazywając księgę "obrzydliwą prowokacją Kościoła".
http://www.sfora.pl/Skandal-w-Izraelu-Z ... lie-a45921
Ostatnio zmieniony 29 lip 2012, 19:56 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Mity na temat żydów - skąd się wzięły

206
Pierwszy to : czy za swój czyn ten parlamentarzysta został ukarany ?? Bo jakoś nie słychac w naszych mediach o tym postępku i jego konsekwecjach
Drugi to : jaką artylerię propagandowa by wyciągnięto gdyby ktoś poważył się publicznie znieważyc Torę
Trzeci to : Nie pierwszy raz bezczeszczono w Izraelu to co święte dla chrześcijan ,bez konsekwencji...Więc
wniosek jest jeden : Izrael chroni ortodoksyjnych wyznawców i popiera nietolerancję

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title, ... omosc.html

cyt ..Ben-Ari nie jest zresztą pionierem, jeśli chodzi o profanowanie Biblii w Ziemi Świętej. 20 maja 2008 roku izraelski dziennik "Maariv" prezentował zdjęcia, na których ówczesny wicemer Or Yehudy, niewielkiej miejscowości pod Tel Awiwem, publicznie palił Nowy Testament. Jak relacjonował dziennik, "do zdarzenia doszło na placu przed synagogą w obecności setek uczniów religijnej szkoły żydowskiej".

Jak dotąd żaden rabin nie potępił tamtej profanacji. Podobnie, akt jakiego dopuścił się Ben-Ari nie został przez nikogo z tamtego środowiska skrytykowany. Głos w tej sprawie zabrał jedynie dr Efraim Zuroff, dyrektor Centrum Szymona Wiesenthala w Jerozolimie, który stwierdził, że "publiczne palenie Nowego Testamentu ma negatywne konotacje", i że "trzeba było znaleźć jakiś inny sposób na pozbycie się tej literatury".

Wniosek : cyznizmem jest rejtanowskie rozdzieranie szat nad antysemityzmem przy jednoczesnym profanowaniu miejsc kultu i świętych ksiag chrzecijan i muzułmanów
Wniosek drugi : tam gdzie palą publicznie księgi tam tez palić będą ludzi inaczej myslacych i wyznajacych. Chyba w Izraelu zapomniano o hitleryzmie i jest tylko przykrywką dla przedsiębiorstwa holocaust..
Ostatnio zmieniony 07 sie 2012, 15:54 przez egoista99, łącznie zmieniany 2 razy.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Mity na temat żydów - skąd się wzięły

210
cyt..Dostojnicy katoliccy ze Zgromadzenia Biskupów Ziemi Świętej potępili w swym komunikacie częste pogwałcenie, podpalanie i profanację świętych miejsc, określając te czyny jako zbrodnicze akty, które nie są izolowanymi incydentami, lecz rozpowszechniły się na Galileę i Jaffę.
Biskupi przypominają władzom Izraela, że ich obowiązkiem jest zapewnianie ochrony wszystkim, a zwłaszcza miejscom kultu religijnego.
2011-10-10 PAP



cyt..Na klasztorze w Jerozolimie, zbudowanym na miejscu, gdzie – jak głosi tradycja – rosło drzewo, z którego zrobiono krzyż Jezusa, ktoś napisał po hebrajsku “śmierć chrześcijanom”.
Akt wandalizmu nosi znamiona radykalnych osadników żydowskich – pisze Reuters. 2012-02-7

cyt..O pomoc w sprawie zakończenia aktów wandalizmu w chrześcijańskich miejscach kultu w Ziemi Świętej zwrócił się do prezydenta Izraela Szimona Peresa katolicki kustosz Ziemi Świętej, ojciec Pierbattista Pizzaballa.
W liście wysłanym w niedzielę o. Pizzaballa wskazał na niedawne incydenty w Jerozolimie, kiedy wandale napisali antychrześcijańskie hasła na ścianach kościoła baptystów, greckiej cerkwi oraz na cmentarzu chrześcijańskim.
„Przekroczono granice, które nie mogą być przekraczane i nie możemy milczeć” – ocenił kustosz Ziemi Świętej, prosząc Peresa o pomoc w wykorzenieniu „tego niebezpiecznego wzorca działania”.

2012-02-28 AP


cyt ..Młode pokolenia ortodoksyjnych Żydów w Izraelu są wychowywane w lęku i nienawiści do chrześcijan. Stąd np. nagminne spluwanie przed krzyżem czy księdzem – uważa abp Fouad Twal łaciński patriarcha Jerozolimy. Zaznacza on, że ataki na chrześcijan są w Izraelu coraz częstsze. Świadczy to o tym, że takiej postawy Żydzi uczą się w szkole. Wpaja się w nich totalny lęk, który obejmuje myślenie zarówno o historii, jak o teraźniejszości i przyszłości. Patriarcha Jerozolimy przyznaje, że dzieje narodu żydowskiego były dramatyczne i naznaczone cierpieniem. Ale cierpieli też chrześcijanie. „Nie można zapominać, że pierwszymi ofiarami antychrześcijańskiego nazizmu byli polscy katolicy” – podkreśla abp Twal w wywiadzie dla niemieckiego dziennika Die Tagespost.
Zwierzchnik katolików w Ziemi Świętej ujawnił, że o nasileniu antychrześcijańskich incydentów rozmawiał już z głównymi rabinami Izraela. „Przyznali mi rację i potępili takie zachowania, ale w praktyce nic się nie zmieniło. Księża nadal są opluwani, spluwa się również na krzyż, kiedy procesyjnie niesiemy go ulicami Jerozolimy” – opowiada patriarcha....

...cyt.Śmierć chrześcijaństwu”, “Ukrzyżujemy was” – to tylko niektóre z antychrześcijańskich haseł, które izraelska policja znalazła dziś na kościele baptystów w Jerozolimie. Zniszczono też zaparkowane przy nim samochody. Jest to już drugi taki przypadek w tym miesiącu. Poprzednio ofiarą wandali padł klasztor Św. Krzyża w zachodniej Jerozolimie. Policja nie ujęła sprawców. Przypuszcza jednak, że za profanację odpowiedzialni są żydowscy ultranacjonaliści.
Reuter, the jerusalem post, afp, ap, 2012-02-20

cyt..Izraelscy listonosze w Ramat Gan – miejscowości należącej do dystryktu Tel Awiwu – odmówili roznoszenia przesyłek zawierających materiały o tematyce chrześcijańskiej, tłumacząc, że jest to sprzeczne z prawem żydowskim (halacha).enawiść żydów zilustrowana jest dziesiątkami wpisów internautów pod informacją agencji YNet, w których przeważają oceny typu: “Pracownicy poczty powinni otrzymać bonusy!” oraz “Stop rozprowadzaniu tego gów…
2012-03-6 Radio Watykan

cyt..Osadnicy izraelscy próbowali podpalić meczet w mieście Kusra w północnej części okupowanego Zachodniego Brzegu Jordanu, uszkadzając wnętrze budynku – poinformowali miejscowi mieszkańcy.
Wandale wybili szybę w meczecie i podpalili jedno z pięter. Na murach namalowali gwiazdy Dawida, symbole państwa izraelskiego oraz slogany antyislamskie – twierdzą świadkowie
2011-09-5 Afp

cyt..Burmistrz Nazaretu Górnego (Illit) nie zgodził się, by na ulicach i placach miasta pojawiły się choinki. Shimon Gapso uznał, że ten symbol Bożego Narodzenia jest zbyt „prowokujący”. Podkreślił, że Nazaret Illit to miasto żydowskie. 2010-12-23 : KAI


cyt Policja izraelska zakomunikowała w czwartek o aresztowaniu podejrzanego o spalenie meczetu w arabskiej miejscowości Tuba-Zangrije na północy "właściwego Izraela", które wywołało potępienie ze strony opinii międzynarodowej
AP 06.10.2011

cyt..Izraelska policja aresztowała czterech studentów żydowskiej szkoły religijnej podejrzanych o włamanie do meczetu w miejscowości Jasuf na Zachodnim Brzegu Jordanu. W świątyni spalono m.in. dywany i egzemplarze Koranu, a w jej wnętrzach namalowano obraźliwe graffiti.
Wyborcza 2010-01-19


cyt..Spalenie meczetu jest szokujące i niezgodne z wartościami państwa Izrael - powiedział w poniedziałek premier tego kraju Benjamin Netanjahu w odpowiedzi na podłożenie ognia w świątyni muzułmańskiej w Galilei w nocy z niedzieli na poniedziałek.

Wyborcza 03.10.2011
Ostatnio zmieniony 07 sie 2012, 20:09 przez egoista99, łącznie zmieniany 2 razy.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Wróć do „Judaizm”

cron