Re: Mity na temat żydów - skąd się wzięły

271
Hmmm....To znaczy ,ze holocaust zrobiony przez Niemców należy pamiętac i uświęcać...a bezmiar czynów żydowski pozbawionych jakiejkolwiek moralności ,nie wahające sie popełnic najohydniejsze zbrodnie mają byc osłonięte zapomnieniem i milczeniem ???
Mamy zapomnieć ze to Zydzi by przypodobać się okupantowi wlekli na wozach dzieci i kobiety, starców i chorych, wiedząc, że wszyscy idą na rzeź..??
...Pozostaje przecież faktem, że w czasie wysiedlenia policja żydowska przeważnie przekraczała wyznaczone dzienne kontyngenty wyłapanych ludzi(...). Na twarzach policjantów prowadzących tę akcję nie znać było smutku i bólu z powodu tej ohydnej roboty. Odwrotnie, widziało się (ich) zadowolonych, wesołych, obżartych, objuczonych łupami, zrabowanymi wespół z Ukraińcami. Okrucieństwo policji żydowskiej było bardzo często większe niż Niemców, Ukraińców, Łotyszy...
Byli policjanci, którzy ofiarowywali swych własnych wiekowych rodziców z usprawiedliwieniem, że ci i tak szybko umrą
Emanuel Ringelblum „Kronika getta warszawskiego wrzesień 1939 – styczeń 1943”, Warszawa 1988, s. 426, 427, 428.

Z poczuciem bólu i wstrętu wspominam żydowską policję, tę hańbę dla pół miliona nieszczęśliwych Żydów w warszawskim getcie (...). Żydowska policja, kierowana przez ludzi z SS i żandarmów, spadała na getto jak banda dzikich zwierząt ..

Baruch Goldstein The Star bear Witness”, New York 1949, s. 66, 106, 129.

„Widziałem żydowskiego milicjanta, który perswadował swojej matce, że nie ma dla niej ratunku. „Mamo, prędzej się to wszystko skończy”. I prowadził za rękę po schodach do wagonów
W. Bartoszewski „Na drodze do niepodległości”, Paryż 1987, s. 457

...Syn przewodniczącego Judenratu jednego z gett został skazany przez Niemców na śmierć. Przyprowadził go na egzekucję jego ojciec. On miał go powiesić w ciągu kilku minut. Gdyby tego nie uczynił, miał sam zostać powieszony. Taki niesamowity żart wymyślili Niemcy. Ojciec, któremu chęć pozostania przy życiu przysłoniła wszelkie uczucia miłości rodzicielskiej, zaczął poganiać syna. Czynił to na oczach rozbawionych Niemców i stojących w milczeniu przy tej scenie Żydów: No, prędko rozbieraj buty! No, pospiesz się, i tak ci nic nie pomoże”.


C. Perechodnik „Czy ja jestem mordercą?”, oprac. P. Szapiro, Warszawa 1993,

To przeciez nie byli odosobnieni dewiańci lecz system składający się z kilkdziesięciu tysiecy Zydów zatrudnionych w Policji Zydowskiej i Judenratach.W samej Lodzi w Policji Zydowskiej słuzyło 1300 Zydów, w Warszawie 2700 Zydów..Wiec jesli kazdego dnia mieli dostarczy 7
pobratymców to bez cienia moralnego zahamowania wlekli na śmierć 28 tysiecy ludzi !!!
Ocenia się ze w tej machinie wspomogającej hitlerowców pracowało 10% Zydów czyli ok 200 -300tys pozbawionych jakichkolwiek skrupułów w wydawaniu innych Zydów w rece katów !!!!!

O tym chcesz zapomnieć ???
Ostatnio zmieniony 11 sie 2012, 12:06 przez egoista99, łącznie zmieniany 2 razy.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Mity na temat żydów - skąd się wzięły

272
Ty mowisz to do mnie? A czy wiedza lub pamiec o tym co zrobili ludzie ludziom kaze opluwac caly narod? Bo ja mowie o tym- Ty dostrzegasz jednostkowe dobro, zlo widzac w calosci. Jakos pogubiles proporcje. Uwazam ze cos Cie zaslepia, i w tym stanie nie widze sposobu by Ci pokazac ze zlo jak i dobro dotyczy jednostek. Widzisz co chcesz widziec, wiec Twoja wola, pamiec tego co bylo nie powinna przeslaniac tego co jest.
Ostatnio zmieniony 11 sie 2012, 12:51 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Mity na temat żydów - skąd się wzięły

273
Jeszcze tylko dodam ze Twoja historia, wedle Ciebie najwyrazniej nie uwzglednia ze zlo jak i dobro nie jest przypisane jednemu narodowi a raczej czlowiekowi niezaleznie od nacji. No ale, w Twoim pojeciu zapewne skoro Zyd wywolal wojne a nastepnie mordowal Zydow rekoma Zydow to i zapewne te myszy ktore zjadly Popiela tez mialy zydowskie korzenie. Juz o Popielu nie mowiac. Jakby to nie bylo straszne to byloby nawet smieszne. I nie wal argumentami, na kazdy mozna znalezc kontrargument, a kazdy mozna naciagnac do swojego widzenia. Pamietajac zle Zydom, czy aby nie zapominasz o kims?
Ostatnio zmieniony 11 sie 2012, 13:01 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Mity na temat żydów - skąd się wzięły

274
Andra pisze:Ty mowisz to do mnie? A czy wiedza lub pamiec o tym co zrobili ludzie ludziom kaze opluwac caly narod? Bo ja mowie o tym- Ty dostrzegasz jednostkowe dobro, zlo widzac w calosci. Jakos pogubiles proporcje. Uwazam ze cos Cie zaslepia, i w tym stanie nie widze sposobu by Ci pokazac ze zlo jak i dobro dotyczy jednostek. Widzisz co chcesz widziec, wiec Twoja wola, pamiec tego co bylo nie powinna przeslaniac tego co jest.
Hmmm...jakoś to nie przeszkodzilo opluwac naród polski w ksiązkach Grassa i jakoś Zydzi nie protestowali na jego kalumnie .
Jakoś brakuje elementarnej uczciwości intelektualnej by przyznac ,to co wielu intelektualistow żydowskich i pisarzy żydowskich wrecz stwierdza
... Naziści są usatysfakcjonowani robotą żydowskiej policji, tej plagi żydowskiego organizmu (…). Wczoraj, trzeciego sierpnia, oni wyrżnęli ulice Zamenhofa i Pawią (…).SS-owscy mordercy stali na straży, podczas gdy żydowska policja pracowała na dziedzińcach.To była rzez w odpowiednim stylu – oni nie mieli litości nawet dla dzieci i niemowląt. Wszystkich z nich, bez wyjątku, zabrano do wrót śmierci” ( The Warsaw Diary of Chaim A. Kaplan”, New York 1973, s. 384, 386, 389, 399)

...O ile jednak członkowie rządów typu quislingowskiego pochodzili zazwyczaj z partii opozycyjnych, członkami rad żydowskich byli z reguły cieszący się uznaniem miejscowi przywódcy żydowscy, którym naziści nadawali ogromną władzę....

Hannah Arend

...Judenrat stał się narzędziem w rękach Gestapo do niszczenia Żydów, a jak sami członkowie później się wyrażali, są „Gestapo na żydowskiej ulicy”...
...Sami Żydzi musieli łapać i wydawać braci i siostry w ręce katów, którzy stali na placu folwarku, obok naszego mieszkania, i przyprowadzonych przyjęli pałkami albo nahajkami, a później wywieźli na rzeź do Bełżca (...).

Baruch Milch Milch: "Testament", Warszawa 2001, s. 106-107).

Wiec wniosek jest jeden : CALY ZYDOWSKI NAROD BYL SPLAMIONY ( za The Warsaw Diary of Chaim A. Kaplan”, New York 1973 )
nie pojedyńczy jego przedstawiciele byli czarnymi owcami!!! Ogromna jego cześć zhańbiła sie współpraca z hitlerowcami
Ostatnio zmieniony 11 sie 2012, 15:23 przez egoista99, łącznie zmieniany 2 razy.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Mity na temat żydów - skąd się wzięły

275
Andra pisze:Jeszcze tylko dodam ze Twoja historia, wedle Ciebie najwyrazniej nie uwzglednia ze zlo jak i dobro nie jest przypisane jednemu narodowi a raczej czlowiekowi niezaleznie od nacji. No ale, w Twoim pojeciu zapewne skoro Zyd wywolal wojne a nastepnie mordowal Zydow rekoma Zydow to i zapewne te myszy ktore zjadly Popiela tez mialy zydowskie korzenie. Juz o Popielu nie mowiac. Jakby to nie bylo straszne to byloby nawet smieszne. I nie wal argumentami, na kazdy mozna znalezc kontrargument, a kazdy mozna naciagnac do swojego widzenia. Pamietajac zle Zydom, czy aby nie zapominasz o kims?
Mylisz pojęcia ! Gdyz najwyzszy czas ujawnić to co dla mnie jest przerazającym odkryciem !!!

PS Zawsze myslałem ze za holocaust odpowiedzialni są NIEMCY jako cały naród..Teraz zgodnie z twoimi słowami to tylko pojedycze osobniki niemieckie...wiec nie caly naród niemiecki
Ciekawe !!!
PSII Czemu wiec Grass oskarza cały naród polski o to ze hieny cmentarne przesiewały cmentarze żydowskie..??? Gdy czynilo to kilkudziesięciu maks kilkuset zdziczałych osobników...I jak porównac to z kilkusettysiacami Zydów kolaborujacymi z hitlerowcami
w Judenratach,Policji Zydowskiej etc,etc,etc...To co...? tu odpowiadac ma cały naród polski za kilkuset odczłowieczonych bestii... a
za to co uczyniła ogromna czesc Zydów z getta nie ma odpowiedzialności ?? I nalezy spuścić nad tym zasłonę milczenia ???
Ostatnio zmieniony 11 sie 2012, 15:39 przez egoista99, łącznie zmieniany 2 razy.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Mity na temat żydów - skąd się wzięły

276
Nie, dlaczego kurtyne milczenia. A przepraszam, jak caly to caly narod, wiec i Ci ktorzy gineli w komorach gazowych takze sa odpowiedzialni za swoja smierc? Ty widzisz co mowisz? Do jakich absurdow dochodzisz?
Ostatnio zmieniony 11 sie 2012, 16:36 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Mity na temat żydów - skąd się wzięły

277
nie rozumie dlaczego czepiacie się Żydów,są takimi samymi Ludźmi jak my.Takie bzdury jakie tu wypisujecie tez można napisać o Polakach,są Ludzie i Ludziska.Moi Rodzice przekazali mi same dobre rzeczy o Żydach,nigdy w Domu nie słyszałem żeby mówili źle o nich.
Ostatnio zmieniony 11 sie 2012, 17:58 przez toja, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Mity na temat żydów - skąd się wzięły

279
Andra pisze:Nie, dlaczego kurtyne milczenia. A przepraszam, jak caly to caly narod, wiec i Ci ktorzy gineli w komorach gazowych takze sa odpowiedzialni za swoja smierc? Ty widzisz co mowisz? Do jakich absurdow dochodzisz?
Hmmm...Niejaki Gross w książce Zlote żniwa oskarza wszystkich Polaków o współudział w zbrodniach hitlerowskich..Nie rozróznia tych co walczyli w AK od hien
Rabini żydowscy tez nie są lepsi : "Polska to nie jest miejsce dla nas. Polacy to antysemici." to słowa rabina Shlomo Avinera dla gazety "Jerusalem Post"

Po wizycie Sikorskiego w Izraelu ukazało sie kilkadziesiąt antypolskich wypowiedzi w Haaretz..
typu :Nie zapominajmy, że Polacy byli największymi “pomocnikami” Niemców w mordowaniu Żydów. Nie zapominajmy, że Polacy mordowali Żydów po wojnie (niech zwrócą te skradzione rzeczy Żydom)
...Polacy chętnie mordowali Żydów kiedy hitlerowcy dali im zielone światło i zaraz po Holokauście były dziesiątki pogromów wobec ocalałych! Polacy to chory naród!....

Tego jakoś nie potępiasz...Tak jak słowo potepienia nie padło pod adresem Judenratów,Policji Zydowskiej ...
Nie rozumiem dlaczego mają byc obchody pomordowanych w Jedwabnem a wymordowani przez Zydów chłopi z Konuchów czy Naliboków mają byc zapomniani a zbrodnie żydowskie maja popaść w niepamięć. Wiec my tze nie zapomijmy ze Zydzi mordowali bezkarnie Zydów w gettach ,ze ich ograbiali i wysyłali świadomie na rzeż Tysiące Zydów z Judenratów, Policji Zydowskiej ich rodziny były świadome popełnianych czynów. Są za nie odpowiedzialni...ale pokuty nie bedzie ..bo Zydzi nie chcą przyznac ze oni tez mordowali w imię
wiernopoddańczego wypełnienia przykazan hitlerowców
Ostatnio zmieniony 11 sie 2012, 20:37 przez egoista99, łącznie zmieniany 2 razy.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Mity na temat żydów - skąd się wzięły

280
Nie oni jedni ani jedyni. A powiedz: jak ktos jest slepy to Ty tez musisz?
A dla Ciebie Niemiec rowna sie hitlerowiec ? Kazdy Niemiec to hitlerowiec? Bo w sumie stosujac sie do Twojej zasady na to wychodzi?
Ostatnio zmieniony 11 sie 2012, 21:09 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Mity na temat żydów - skąd się wzięły

281
Hmmm...jestem buddystą ,więc nie nadstawiam drugiego policzka...
Róznica między nami jest taka ,ze ja szukam tego co uderzył w policzek a TY udajesz ze nikt nie bił po twarzy..
Hipokryzja ?? udawanie ,że nie ma norm moralnych ??
Eichmanna skazano na śmierć tylko za to ze wymyslił system koordynacji i wywożenia Zydów z gett ...On przeciez nie zabił ani jednego Zyda...Tych co zaganiali Zydów do wagonów,upychali ich w nie ludzki sposób ...omija wszelkie potępienie ..mamy udawac ze oni TEZ byli ofiarami..Nie kolaborantami,s..synami gotowymi poświęcić cały naród ,wszystkich....,byleby tylko uratowac włąsny tyłek...Ich hańba i potępienie ma omijac..bo to Zydzi...
To podłość

PS Ciekawe co by było gdyby w polskiej gazecie kształtujacej opinie ukazałyby się opinie Polaków dotyczacych ludobójstwa Palestyńczyków i zrównujących oprawców z hitlerowcami...Ale byłby krzyk o antysemityzm...My mamy zapominac o czynach Zydów..??
Mamy zapomnieć o kolaboracji z komunistami ...o kolaboracji z hitlerowcami...?? Bo uczyniło to kilkadziesiąt procent narodu a nie 100%
Ze oprawcami nie były niemowlaki i niedołęzni starcy a wiec nie caly naród...tylko jego dorosła silna cześć..a wiec nie caly naród...
Ale dowód....
To raczej dowód na zanik jakiejkolwiek moralności i unikania potępienia braku norm moralnych narodu wybranego

PS wydawało mi się ze nalezy mówić ze białe jest białe a czarne to czarne ...Ze należy chwalić to co wielkie ,szlachetne i piękne...
a potepiac to co zbrodnicze ohydne i karygodne...Widac się myliłem...Zydów należy tylko chwalić...ewentualną reszte przemilczac..
Ostatnio zmieniony 13 sie 2012, 10:02 przez egoista99, łącznie zmieniany 2 razy.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Mity na temat żydów - skąd się wzięły

282
Egoisto, nie szukam bijacego ani bitego, to Tobie swiat dzieli sie na policjantow i zlodziei, ja usiluje Ci przypomniec tylko ze oprocz nich istnieje swiat normalnych ludzi. A roznica pomiedzy nami polega na tym iz Ty postrzegasz czlowieka jako dobrego albo zlego, a nastepnie utozsamiasz narod z czlowiekiem, a ja widze dobre lub zle czyny tegoz czlowieka ktory jest tak samo dobry jak i zly, to jest potencjal ktory w zaleznosci od tego czym ow czlowiek kieruje sie- powoduje dobro lub zlo. A narod tworza ludzie, rozni, wdzieczna jestem dozgonnie za wykluczenie z grona zlych noworodkow i starcow, to juz postep. Proponuje dopisac dzieci i baby w zaawansowanej ciazy jak rowniez inwalidow.:).
Tak wiec nie neguje faktow ani je potwierdzam, to rola historykow. Ale badz laskaw zauwazyc ze fakty tworza ludzie tym co czynia. Wiec obiektywny fakt jest efektem zlego lub dobrego uczynku- co juz jest subiektywna ocena- ktory to jest dzialaniem czlowieka zaleznym od stopnia swiadomosci siebie lub ego. A Tobie czyn utozsamil sie z czlowiekiem. Wiesz, nie jestem dobra. Nie jestem tez zla. Czasami robie cos dobrze czasami zle. W tej drodze od obiektu/ czlowieka do obiektywnego czynu istnieje ocean subiektywnych przyczyn i skutkow ktorych zdajesz sie nie widziec. Dlaczego? A to co okreslasz jako zlo nie tkwi w narodzie a w pojedynczym czlowieku Egoisto. Ten potencjal ktory nigdy nie wiadomo jak sie rozwinie i czym zakonczy, potencjal ktory wychodzac z czlowieka ani dobrego ani zlego- wedrujac przez subiektywna, czesto mylna lub zaslepiona ego ocene sytuacji poprzez dzialania wedle tej oceny doprowadza do faktow potwierdzajacych dobre lub zle czyny. Jedynie obiektywne w tym rownaniu sa podmiot/ czlowiek i przedmiot/fakt. A co w srodku? Tego nie widzisz?
Ostatnio zmieniony 13 sie 2012, 12:33 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Mity na temat żydów - skąd się wzięły

283
Hmmm....a to droga Andro wyjaśnij mi czy hitlerowski oprawca pracujacy w Oświęcimiu ,słuchajacy Wagnera po "pracy" i szlochający nad wierszami Heinricha Heine...to dobry człowiek czy zły...??? Czy kilkaset tysięcy takich "ludzi" wiernych takim ideą to juz naród czy tylko pojedyńczy ludzie ??
A jesli to tylko pojedyńczy ludzie to czemu potępiamy nazizm ...??przecież powinnismy potępiac pojedyńczych ludzi a nie idee ich łączącą...Wyjasnij mi czemu potępia się zbrodnie hitlerowskich Niemiec, Kambodzę Pol Pota ...Czemu potępia się Północną Koreę a nie wujaszka I Sekretarza ???
Droga Andro ...chyba się zapędziłaś w obronie...Tym bardziej ze nie zamierzasz potępic tych złych Zydów i nazwac rzeczy po imieniu...
Nie wierzę w bajki ze 500 SS-manów mogloby zagnac do bydlecych wagonów pół miliona Zydów...ale ci którzy podjeli się tej straszliwej roboty mają zostac bezkarni...Czemu ???
Ostatnio zmieniony 13 sie 2012, 18:43 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Mity na temat żydów - skąd się wzięły

285
O drogi Egoisto, widze dalsze postepy:D. Reasumujac: z calego pierwotnie narodu wyodrebniles grupe tych zlych- tym samym przyznajac ze nie calosc jest zla. Kim zatem byli ci zli Zydzi?
Przypominam ze w ramach odpowiedzialnosci grupowej hitlerowcy profilaktycznid rozstrzeliwali mezczyzn i mlodziez plci meskiej.
A dalsza czesc Twojego postu: a czym rozni sie hitlerowiec od Niemca?
Ostatnio zmieniony 13 sie 2012, 20:05 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Mity na temat żydów - skąd się wzięły

286
toja pisze:egoista99 chopie skończ wypisywać te brednie,za chwile napiszesz ze Druga Wojna Światowa to kłamstwo,ze wymyślili ją Żydzi.
Hmm...Jesli nie istniały Judenraty,Policja Zydowska...jesli bredniami są wspomnienia :
......Syn przewodniczącego Judenratu jednego z gett został skazany przez Niemców na śmierć. Przyprowadził go na egzekucję jego ojciec. On miał go powiesić w ciągu kilku minut. Gdyby tego nie uczynił, miał sam zostać powieszony. Taki niesamowity żart wymyślili Niemcy. Ojciec, któremu chęć pozostania przy życiu przysłoniła wszelkie uczucia miłości rodzicielskiej, zaczął poganiać syna. Czynił to na oczach rozbawionych Niemców i stojących w milczeniu przy tej scenie Żydów: No, prędko rozbieraj buty! No, pospiesz się, i tak ci nic nie pomoże”.
C. Perechodnik „Czy ja jestem mordercą?”, oprac. P. Szapiro, Warszawa 1993,

......Sami Żydzi musieli łapać i wydawać braci i siostry w ręce katów, którzy stali na placu folwarku, obok naszego mieszkania, i przyprowadzonych przyjęli pałkami albo nahajkami, a później wywieźli na rzeź do Bełżca (...).

Baruch Milch Milch: "Testament", Warszawa 2001, s. 106-107).
.... Naziści są usatysfakcjonowani robotą żydowskiej policji, tej plagi żydowskiego organizmu (…). Wczoraj, trzeciego sierpnia, oni wyrżnęli ulice Zamenhofa i Pawią (…).SS-owscy mordercy stali na straży, podczas gdy żydowska policja pracowała na dziedzińcach.To była rzez w odpowiednim stylu – oni nie mieli litości nawet dla dzieci i niemowląt. Wszystkich z nich, bez wyjątku, zabrano do wrót śmierci” ( The Warsaw Diary of Chaim A. Kaplan”, New York 1973, s. 384, 386, 389, 399)

To masz rację ...Ale może jesli nawet nie interesuje cie zaklamanie historii ,to chociaz przeczytaj encyklopedyczne notatki dotyczącej
Judenratów, Grupy 13 opinii Hannah Arend, notaki AK do KOmendy Głónej...

A jesli zainteresuje Cie podłość znacznego odsetka narodu żydowskiego..to może przeczytaj prof Jasińskiego jak to Zydzi całowali
czołgi radzieckie w ramach paktu Ribbentrop-Mołotów...jak stawiali bramy tyumfalne komunistom...Może wtedy przetrzesz oczy ze zdumienia tak jak ja do tej pory robię...Bo nie moge zrozumiec czemu wiemy wszystko o okupacji hitlerowskiej i NIC o tym co sie działo pod okupacją radziecką
Ostatnio zmieniony 14 sie 2012, 9:45 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Mity na temat żydów - skąd się wzięły

287
Andra pisze:O drogi Egoisto, widze dalsze postepy:D. Reasumujac: z calego pierwotnie narodu wyodrebniles grupe tych zlych- tym samym przyznajac ze nie calosc jest zla. Kim zatem byli ci zli Zydzi?
Przypominam ze w ramach odpowiedzialnosci grupowej hitlerowcy profilaktycznid rozstrzeliwali mezczyzn i mlodziez plci meskiej.
A dalsza czesc Twojego postu: a czym rozni sie hitlerowiec od Niemca?
Andro dalej nie odpowiadasz na pytania :

Kiedy należy oskarzac naród za zbrodnie a kiedy pojedyńcze osoby ??
Kiedy należy pod pręgierzem moralnym postawic pojedyńcze jednostki a kiedy naród ??
Jakie czyny i jaki procent populacji musi złamac wszelkie zachamowania moralne by oskarzany o zbrodnie był naród ??
Póki co nawet pojedyńczych Zydów -przywódców typu Chaim Rumkowski -calej społeczności nie potępiasz za to ze odpowiadali za zbrodnie Czynem ,organizacją,kolaboracją z hitleryzmem i gorliwym wypełnianiem każdego polecenia SS
Ostatnio zmieniony 14 sie 2012, 9:52 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Mity na temat żydów - skąd się wzięły

288
Egoisto, najpierw dowiedz sie czym rozni sie obiektywne stwierdzenie faktu od subiektywnej oceny tegoz faktu. Nastepnie sprawdz kto odpowiada za to ze ow fakt zaistnial. A nastepnie rozloz go na czynniki pierwsze by wiedziec co go spowodowalo. By byc w stanie zrozumiec ze nic nie dzieje sie bez powodu. Nie usprawiedliwiam podlosci, ani tez nie zamykam na nia oczu. Szukam jej zrodla w czlowieku a nie pluje na na czlowieka jako zrodla zla. Ty wolisz to utozsamic, z jednego czyniac stu, ze stu tysiac a z tysiecy miliony. Miliony ludzi z ktorych kazdy jeden jest potencjalnym zrodlem zarowno tego co subiektywnie oceniasz jako dobre lub zle. Po ktorej stronie stoisz nie dostrzegajac ludzi?
Nie bronie zbirow, zadnej nacji. Bronie potencjalnego czlowieka w zbirze, szukajac przyczyn ktore spowodowaly ze rozwinely ten niepozadany potencjal. Bo nie ma innej drogi usuniecia zla z korzeniami. Zrozum ze to o czym mowisz to sa efekty. Czego Egoisto? Co jest przyczyna, jak sadzisz?
Ostatnio zmieniony 14 sie 2012, 10:32 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Mity na temat żydów - skąd się wzięły

289
Jesli jesteś myslącym człowiekiem to sama stwierdzisz ,ze nie ma obiektywnej oceny...ZAWSZE jest subiektywna ocena bo ..to twoja ocena sytuacji...I to zawsze bedzie zależała od tego jakie aspekty bierzesz pod uwagę ..To tak jak z tym hilerowskim oprawcą pracującym w KZ Auschwitz, który był czułym mężem,kochającym ojcem,wielbicielem Schuberta oraz miłośnikiem poezji..
Tyle tylko że w godzinach "pracy " wymordował bez skrupułów tysiące ludzi wrzucając świadomie CyklonB do bunkrów, podając do sercowo zastrzyki z fenolem ....
Eichmann został skazany na kare śmierci za zbrodniczą organizację transportów ludzi do gazu, a nie za to ze kochał rodzinę ...bo tego nikt nie kwestionował...Ja tez nie kwestionuję ze Chaim Rumkowski czy Abraham Gancwajch lub tez Jakub Lejkin nie kochali rodzin, nie doznawali uniesień patrząc na sztukę czy czytając poezję ..Alfred Nossig rzeźbiarz, dramatopisarz napisał przeciez libretto do Manru Paderewskiego co zupełnie nie przeszkadzało mu kolaborowac z faszystami i po walkach, które miały miejsce w getcie w styczniu 1943 przesłać do władz niemieckich informacje dotyczące ruchu oporu w getcie oraz rozmieszczenia na terenie dzielnicy żydowskiej bunkrów...
Kwestionuję więc podłe czyny ktore przeważają na szli ocen kazedego człowieka oceniajacego czy ma do czynienia z kanalią i zbrodniarzem czy człowiekiem..
Ponownie zadaje ci pytania na które nie odpowiadasz :

Kiedy należy oskarzac naród za zbrodnie a kiedy pojedyńcze osoby ??
Kiedy należy pod pręgierzem moralnym postawic pojedyńcze jednostki a kiedy cały naród ??
Jakie czyny i jaki procent populacji musi złamac wszelkie zachamowania moralne by oskarzany o zbrodnie był cały naród ??
Ostatnio zmieniony 14 sie 2012, 11:22 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Mity na temat żydów - skąd się wzięły

290
Nigdy nie smialabym oskarzac narodu za to co robia ludzie ktorzy go tworza, to jest oskarzanie ludzkosci za czyn jednego czlowieka.
A obiektywne, subiektywne- jesli chcesz byc sedzia, nie oceniaj zatem subiektywnie, a bezstronnie stwierdzajac fakt- rownie bezstronnie sprawdz jego motywy, rozwazajac za i przeciw. Bo jak na razie na podstawie subiektywnych opinii, uwarunkowanych Twoim ustawieniem sie w roli policjanta, dokonujesz egzekucji zbiorowej, nie zwazajac na podstawowe pytanie: dlaczego?
W przytoczonym przykladzie- czyn przeciwko ludziom bezsprzecznie polega osadowi i karze. A nie zastanawia Cie dlaczego ow zbir- kochajac rodzine- ludzi takich jak on, innym odmawial czlowieczenstwa?
Ostatnio zmieniony 14 sie 2012, 11:49 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Mity na temat żydów - skąd się wzięły

292
Hmm...To kto jest winny śmierci 3-5 mln ludzi w Auschwitz ??? Kto jest winny śmierci ok miliona Zydów w gettach ???

PS Mylisz pojęcia ..Naród – to wspólnota o podłożu etnicznym, społecznym i kulturowym wytworzona w procesie dziejowym, przejawiająca się w świadomości swych członków jako wspólna zbiorowość zamieszkująca okreslony obszar..To nie wszyscy ludzie ,ktorzy
przypadkowo pojawiają się na danym terenie jak np Cyganie gdyz stanowią wtedy odrębność ..Inny naród..Zydzi zresztą tez stanowili
odrębność i dla tego byli innym narodem
Dzisiaj Polacy ( podkreslam jako naród ) stanowią jedność mimo róznic etnicznych i budzacych się róznic kulturowych Ale w dalszym ciagu
mamy wspolny jezyk,zamieszkujemy wspolnie pewien obszar i nie tworza się dzielnice chińskie czy wietnamskie czy żydowkie o innej od naszej odrębności kulturowej i językowej

PS II Czemu sądzisz ze odmawiał( ów zbir ) innym człowieczeństwa ??? Ci inni ludzie byli tylko traktowani przedmiotowo...do odstrzału..
Czy zastanawiasz się jedząc kiełbasę lub schabowego nad tym czy rzeznik mysli o zarzynanej krowie jako miłym zwirzęciu..? Nie !!!wykonuje tylko skrupulatnie swoją pracę mysląc ze do 16 jeszcze musi zamordowac np 2 tys ( w Auschwitz zagazowywano lub w inny sposób mordowano ok 8 tys ludzi dziennie , a ok tysiąca gineło z głodu,bicia i chorób )
Ostatnio zmieniony 14 sie 2012, 16:13 przez egoista99, łącznie zmieniany 2 razy.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Mity na temat żydów - skąd się wzięły

293
Andra pisze:A widzisz, ja nie slyszalam o nich do czasu gdy nauczylam sie slyszec, a nie tylko sluchac. I to co slysze jest porazajace. Jakby nie byli ludzmi. Jakby byli inna rasa...ludzi?
PS A czemuż uważacie ,ze ktoś się ich czepia..??? Zadziwiające...
Ja zadaję tylko pytania o odpowiedzialność za popełnione czyny...I czemu te czyny osłonięte są całkowitym przemilczaniem...
Przeciez Zydzi wyraznie wskazywali na odpowiedzialność innych Zydów za te czyny...Wiec nawet przytaczanie opinii Zydów jest czepianiem się ??? Może ci co pisali wspomnienia ...są inną rasą ludzi ??? Byc moze ..bo nie milczeli....
Na Kresach przeciez dokonano eksterminacj Polaków ...wybito przeciez ok miliona naszych rodaków...Czy jest jakikolwiek pomnik
upamietniajacy tych ludzi ?? Czy jest jakakolwiek data upamiętniająca

PSII Narodowość nie jest kategorią moralną. Nie wolno czynić nikomu wyrzutów z racji koloru ,krwi, pochodzenia, ponieważ jest przejaw barbarzyństwa i odpowiedzialności zbiorowej .Ale język dąży do uproszczeń, przeto nikt nie będzie sobie łamał krtani niezręcznymi zwrotami„złożona z komunistów narodowości żydowskiej i polskiej organizacja przestępcza o nazwie PZPR ”
Używanie wymiennie np „nazistów” z „Niemcami” utrwala stan równowagi, nie pozwala z jednej strony zapomnieć, skąd ci naziści się wzięli, a z drugiej unika bezwzględnej odpowiedzialności zbiorowej. Problem może pojawić się dopiero wówczas, gdy komuś przyjdzie do głowy postawienie sprawy na ostrzu noża: albo-abo. To nierozsądne i niebezpieczne.Bo co ??? Wytępić do ostatniej kobiety, ostatniego trzęsącego się staruszka, do ostatniego niemowlaka. Niemowlak wszak jest też „winny” przynależności do narodu odpowiedzialnego za te zbrodnie ..
Tyle tylko ,ze jezeli unika się postawienia zarzutów konkretnym osobom ,to szybko znajdą się uogólnienia...Tym bardziej ze nie był to jeden czy stu...Lecz kilkaset tysięcy bezimiennych kolaborantów i zbrodniarzy..I nikt im nie stawia aktu oskarzenia..
Ostatnio zmieniony 14 sie 2012, 16:40 przez egoista99, łącznie zmieniany 2 razy.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Mity na temat żydów - skąd się wzięły

294
No dobrze. Troche przewialo.:). Mowisz o pomordowanych rodakach na kresach- gdzie jest pomnik ku czci pomordowanych przez rodakow? Jego brak nie przeszkadza Ci?
Narod to wspolnota ludzka. Ludzka czyli czlowiecza. Skladajaca sie z czlowiekow, czesto przedkladajacych swoj osobisty interes nad dobro grupy. Dobro swojej grupy nad dobro ludzi...To dotyczy nie tylko Zydow. Dlaczego tak sie dzieje? Ano, tego pytania brak w tym co mowisz. A widzisz, dostrzegasz fakty, mowisz o ludziach odpowiedzialnych za nie, zadasz ukarania winnych zla ktore wyrzadzili ludziom. Bez tego pytania o ktorym mowie, Twoje slowa wydaja sie byc powodowane checia zemsty. Zydzi mordowali Zydow, Polacy mordowali Polakow. Niemcy - Niemcow. Obojetnie w jaki sposob to skrzyzujesz, faktem pozostanie ze to nie wspolnota morduje wspolnote czy ideologia ideologie. To zawsze jest czlowiek kontra czlowiek, pojedynczy lub powielony. I ilu bys nie osadzil, nie skazal- w tej samej chwili na miejsce jednego urodzi sie nastepny z tym samym potencjalem dobra i zla. Wiesz, mowisz o historii. Historii wciaz zywej, historii ludzkiego upadku. Dlatego wlasnie ze pozwolono wzrastac temu co jest zlem, likwidujac jego nosiciela. A to jest hydra, i wciaz odrasta, za Twoja zgoda Egoisto. Takze za Twoja, bo dopoki nie dostrzezez ze zrodlo kazdego zla istnieje w kazdym czlowieku, pozwalasz mu istniec, likwidujac czlowieka ktory je nosi w sobie. Nie podwazam Twoich slow opisujacych fakty, podwazam Twoj stosunek do ludzi.
Ostatnio zmieniony 14 sie 2012, 19:01 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Mity na temat żydów - skąd się wzięły

295
Piękne ...ale teoretyczne i absolutnie nie przystające ani do rzeczywistości ani do historii..
Aby nie byc gołosłownym...W 1939r społeczność żydowska w Polsce liczyła sobie 3 miliony ...Z tego niecałe 10% władało językiem polskim..Baaa...absolutnie nie uznawalo Polski jako wspólnoty... Sprawy Polaków i Polski były im absolutnie obojętne, a wojna w 39 była
sprawą Polaków bo Zydzi bardziej byli związani z Niemcami poprzez interesy i ideowo z komunistami ( popatrz na idee Bund i dąrzenie do
faktycznego separatyzmu i autonomii Zydów w Polsce )
Faktycznie ...To człowiek morduje człowieka, ale ...w imię idei : nacjonalizmu,faszyzmu ,komunizmu..bądz z zemsty ..w odwecie..
A naród spaja własnie idea nacjonalizmu..Bez nacjonalizmu nie byłoby państw i narodów...byłyby luzne zbiorowiska ludzi..Bylibysmy na poziomie neandertalczyków, bez kraju,tradycji i wspólnej kultury ,gdyz bez nacjonalizmu sprawy narodu nie byłyby nadrzędne w stosunku do jednostki..
Jesli wiec domagasz się absolutnej wolności jednostki..to przeczy ona idei narodu i kraju i ojczyzny...

PS Gdyzby nie istniało zło nie mogłabys powiedzieć czym jest dobro...Tym bardziej ,ze pojęcie zła lub dobra jest sprawa dość idywidualną...bo to co dla ciebie jest dobre ..dla innego moze byc złem..Więc nie wymachuj tymi hasłami...bo to tylko slogany
ladnie wyglądajace ...ale bez wartości

PS Niezależnie od wszystkiego ...Czemu czyny Zydów nie zostały osądzone i pokryte są całkowitym milczeniem..?? Skazane na zapomnienie ???

PS A co sądzisz o takim stanowisku :hebrajski musi byc językiem urzędowym obok polskiego w Polsce....
By było śmieszniej Zydzi w przedwojennej POlsce mówili w jidisz...Moze to tylko paranoja..?? Ale wymaga napewno leczenia szpitalnego...Oprócz tego czemu Zydzi w Izrealu nie chca przyznac rolę arabskiego jako jezyka urzędowego..?? I czemu blisko 5 mln Arabów urodzonych i mieszkających w Izraelu nie ma obywatelstwa Izraela ??
file:///C:/Users/grabol99/Desktop/%C5%BBydzi%20%20Hebrajski%20musi%20by%C4%87%20j%C4%99zykiem%20urz%C4%99dowym%20obok%20polskiego%20-%20Polska.htm
Ostatnio zmieniony 15 sie 2012, 9:44 przez egoista99, łącznie zmieniany 2 razy.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Mity na temat żydów - skąd się wzięły

296
No coz Egoisto , widocznie marna ze mnie nacjonalistka, skoro dostrzegam najpierw czlowieka a potem Polaka, Zyda czy Niemca:). I nigdy dobro z etykietka nie bedzie wazniejsze od dobra czlowieka. Bo o nim mowie, jesli to jest dla Ciebie bezwartosciowe, jakaz wartosc ma narod zlozony z tych ludzi?
A pytanie - zloz petycje do wladz panstwowych Izraela, wyjasniajac powody dla ktorych to czynisz. Ja nie odpowiem Ci dlaczego czesci Zydow blizej bylo do Niemcow niz Polakow wsrod ktorych zyli i dlaczego w Niemcach widzieli wybawienie przed...jak sadzisz, przed kim? Wiesz, granica dzielaca ludzi od nieludzkich czynow jest granica ich czlowieczenstwa a nie narodowosci. To tylko efekt wtorny. Czlowiek dzieli sie na czlowieka i tego ktory nie wie co to znaczy, dlatego w innych nie widzi czlowieka. A wszelkie podzialy. To tak jak z Bogiem- narodowosc laczy ludzi, a nie- ludzi dzieli, oddziela narod z ktorym sie identyfikuja od innego narodu. Najpierw jest sie czlowiekiem, i dlatego ze zbyt wielu zapomina o tym, ten ludzki narod we wspolnym ziemskim domu sam sobie zgotowal piekielko. Tez wina Zydow? Nie Egoisto, to ludzie kloca sie z ludzmi o wspolne dobro, o to czyja nazwa lepsza, to ludzie atakuja ludzi ze strachu przed atakiem. To ludzie oddaja zycie za ludzi i morduja ludzi. Ci sami, pomimo roznych nazw. Dlatego ze uwazaja siebie za te nazwy nie dostrzegajac ludzi pod nimi.
Ostatnio zmieniony 15 sie 2012, 14:35 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Mity na temat żydów - skąd się wzięły

297
Hmmm....To jesli dobro czlowieka jest tak wazne...to czemu nic nie mowisz o wyrównaniu krzywd Polaków na Kresach..
Wyzwieziono i wymordowano blisko milion ludzi..Czemu przemilczasz krzywdę Polaków oskarzanych przez Zydów o pomoc
w holocauscie gdy prawda jest calkowicie inna..Czemu nie walczysz o godnośći prawde tych ktorych dzis calkowicie zapomniano..Czemu zgadzasz sie na tolerowanie kłamstwa ??
Coś wyglada na to ze robisz szpagat miedzy chęcią ucieczki przed obarczenie Zydów współodpowiadzialnoscia z a krzywdy i zbrodnie ,a walka o dobro człowieka...
PS Jak mozna walczyc o czyjes dobro jesli chce się zapomniec o tym ze został skrzywdzony..??
Ostatnio zmieniony 16 sie 2012, 10:29 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Mity na temat żydów - skąd się wzięły

298
Egoisto, ja nie walcze, nie umiem walczyc z czlowiekiem nawet tym ktory zapomnial o sobie. Walcze o czlowieka. To nas rozni. Dlatego mowie o tym co Ty robisz- walczac z czlowiekie ktorym i Ty jestes. Walczysz ze soba.
Twoje pytania pozostawie bez odpowiedzi, sam sobie odpowiedz dlaczego ludzie zamykaja oczy na siebie.
Ostatnio zmieniony 16 sie 2012, 11:29 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Mity na temat żydów - skąd się wzięły

299
Czemu masz walczyć ?? Kto cię do tego zmusza ?
Wystarczy dokonać oceny : to i to było złe ,ci ludzie dokonali zbrodni a inni popełnili czyny niegodne...Walczysz przeciez o dobro człowieka...Wiec nie mozesz mówic tylko ,ze dobrzy ludzie..Musisz powiedziec ze byli tez zli i po imieniu powiedziec kto to
był..Bez tej oceny trudno mówic o ty ze ktoś jest dobry a tym bradziej wybrany przez Boga
Ostatnio zmieniony 16 sie 2012, 11:40 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Mity na temat żydów - skąd się wzięły

300
Egoisto, zachowanie polegajace na zamykaniu oczu by byc takim samym slepcem jak ten ktory nie widzac siebie nie jest w stanie zobaczyc i Ciebie jest rozwiazaniem najgorszym z mozliwych. Dzielisz ludzi na dobrych i zlych. Ten podzial wynika z Ciebie- w Tobie tak jak w kazdym istnieje potencjal z ktorego bierze sie dobro i zlo. Dlaczego zatem Ty nie jestes taki jak oni? Oni tacy jak Ty. Stwierdziles fakt. W porzadku, i co dalej? Jaki wyrok wydasz, w koncu osad prowadzi do wyroku, chyba ze ma na celu zaspokojenie proznej checi bycia tym dobrym, co niewiele jest warte.
A wybrani przez Boga...coz, jesli ktos mysli ze jest nim nie oznacza to ze ja musze tak myslec. Dla mnie kazdy jest wybranym. Wszyscy jestesmy wybrani do zycia. I sam widzisz co wielu z tym robi...
Ostatnio zmieniony 16 sie 2012, 12:30 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Judaizm”

cron