Re: Mity na temat żydów - skąd się wzięły

211
Egoisto, a do glupoty maja prawo jedynie wybrancy narodu? A glupota jest glupota, publiczna czy prywatna. Choc nie jestem pewna co jest glupsze: popelnianie glupot czy reagowanie na to glupota. Nienawisc jest zaslepieniem, wiec jesli Ty chcesz udowodnic ze slepy jest slepy to gratuluje madrosci.
Ostatnio zmieniony 07 sie 2012, 20:23 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Mity na temat żydów - skąd się wzięły

212
Nie Andro ...do głupoty kazdy ma prawo...ale parlamentarzysta wyraza swoje uczucia religijne równiez w imieniu ludzi którzy go wybrali
A jezeli robi to publicznie w świetle fleszy i kamer ,to daj również wyraz nienawiści religijnej. Nie od parady cyt..dostojnicy katoliccy ze Zgromadzenia Biskupów Ziemi Świętej potępili w swym komunikacie częste pogwałcenie, podpalanie i profanację świętych miejsc, określając te czyny jako zbrodnicze akty, które nie są izolowanymi incydentami, lecz rozpowszechniły się na Galileę i Jaffę.
Biskupi przypominają władzom Izraela, że ich obowiązkiem jest zapewnianie ochrony wszystkim, a zwłaszcza miejscom kultu religijnego....
Wiec nie chodzi o prywatne poglądy religijne pana X,Y,Z ale o bezkarość czynów rodzących szowinizm ,rasizm i nienawiść religijna ktora jest tolerowana w Izraelu
Ostatnio zmieniony 07 sie 2012, 20:50 przez egoista99, łącznie zmieniany 2 razy.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Mity na temat żydów - skąd się wzięły

213
Tylko tam? Najpierw musi zrodzic sie w glowie, oslepic, by szerzyc sie jak zaraza. A teraz powiedz mi co i komu usilujesz udowodnic w ten sposob, i co powoduje Twoimi poczynaniami? Ludzkie dobro? To je szerzysz w ten sposob? Jakos watpi mi sie w to
Ostatnio zmieniony 07 sie 2012, 21:00 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Mity na temat żydów - skąd się wzięły

214
Nie tylko ..to oczywiste ! Ale głośne krzyki o antysemityzm sa wyrazem cynizmu jesli samemu się jest winnym szerzeżnia nienawiści religijnej

http://kosciol.wiara.pl/doc/1090449.Kos ... sca-swiete

Pytasz co chce udowodnić ?? A to ze pokazuje się skutki rozdzierając w rejtanowskim gescie szaty ...a unika pokazywania przyczyn
Ostatnio zmieniony 07 sie 2012, 21:44 przez egoista99, łącznie zmieniany 2 razy.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Mity na temat żydów - skąd się wzięły

216
Tolerujemy wyskoki rodzimych 'bohaterów' niszczących cmentarze, bezczeszczących nagrobki, malujących obelżywe hasła na murach polskich świątyń i miejsc pochówku byleby nie były katolickie. I tylko od czasu do czasu wieszamy psy na tych, którym się to nie podoba. U nas takie zachowanie jest w porządku. Nam wolno. Im nie ;) To jest przyczyna nienawiści Andro ;)
Ostatnio zmieniony 07 sie 2012, 22:57 przez Artur, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
Artur ♆

Żyjemy w czasach, gdzie wytwory schorowanej wyobraźni mają większe prawo obywatelstwa niż rzetelne myślenie.

Re: Mity na temat żydów - skąd się wzięły

217
Nie Artur, to jest jej efekt. Rodzacy jej nowa fale. Wiesz, ja widzialabym przyczyne w odpowiedzi na pytanie: jaki jest ten ktos kto nie jest taki sam jak ja? Inny. To juz jest oddzielenie siebie od tego co jest inne, a wiec moze stanowic zagrozenie. Wiec trzeba niszczyc to co inne by nie zniszczylo nas. A co z pytaniem: kim jest ten ktory jest inny niz ja? Ano tym samym czlowiekiem...tu chyba jest pies pogrzebany, jak myslisz?
Ostatnio zmieniony 08 sie 2012, 0:00 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Mity na temat żydów - skąd się wzięły

218
wmawianie innym, że są tacy sami - agresja

wmów sobie, że jesteś taka jak ja - oszalałam? pokazuję tylko co robisz wmawiając, że wiesz najlepiej jak ma być

ja wolę by ludzie różnili się i to jest piękne

nie ważne z czym przychodzą i w którą idą stronę jeśli nie niszczą innych nie niosą nienawiści to warto ich spotykać
Ostatnio zmieniony 08 sie 2012, 7:20 przez baabcia, łącznie zmieniany 1 raz.
przechadzam się pomiędzy [email protected]

Re: Mity na temat żydów - skąd się wzięły

219
Agresja nazywasz dostrzeganie w innym czlowieku czlowieka? Nie TAKIM samym a TYM samym? Nie jestes w stanie dostrzec ze to inne jest naszym ludzkim bogactwem, ta roznorodnosc tworzy dopelnienie koloru a nie rozdzielenie? Inny to ten sam ale nie taki sam. Co jeszcze wydumasz tym swoim pokretnym rozumem? Nie przypisuj mi tego z czym sobie najwyrazniej sama nie radzisz.
Ostatnio zmieniony 08 sie 2012, 7:51 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Mity na temat żydów - skąd się wzięły

220
Agresja nazywasz dostrzeganie w innym czlowieku czlowieka? Nie TAKIM samym a TYM samym? Nie jestes w stanie dostrzec ze to inne jest naszym ludzkim bogactwem, ta roznorodnosc tworzy dopelnienie koloru a nie rozdzielenie? Inny to ten sam ale nie taki sam. Co jeszcze wydumasz tym swoim pokretnym rozumem? Nie przypisuj mi tego z czym sobie najwyrazniej sama nie radzisz.
Ostatnio zmieniony 08 sie 2012, 7:57 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Mity na temat żydów - skąd się wzięły

221
Agresja nazywasz dostrzeganie w innym czlowieku czlowieka? Nie TAKIM samym a TYM samym? Nie jestes w stanie dostrzec ze to inne jest naszym ludzkim bogactwem, ta roznorodnosc tworzy dopelnienie koloru a nie rozdzielenie? Inny to ten sam ale nie taki sam. Co jeszcze wydumasz tym swoim pokretnym rozumem? Nie przypisuj mi tego z czym sobie najwyrazniej sama nie radzisz.
Ostatnio zmieniony 08 sie 2012, 8:01 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Mity na temat żydów - skąd się wzięły

222
Agresja nazywasz dostrzeganie w innym czlowieku czlowieka? Nie TAKIM samym a TYM samym? Nie jestes w stanie dostrzec ze to inne jest naszym ludzkim bogactwem, ta roznorodnosc tworzy dopelnienie koloru a nie rozdzielenie? Inny to ten sam ale nie taki sam, i doprawdy jak trzeba byc zaslepionym soba zeby tego nie widziec. A wmawianie- co jeszcze wydumasz tym swoim pokretnym rozumem? Nie przypisuj mi tego z czym sobie najwyrazniej sama nie radzisz.
Ostatnio zmieniony 08 sie 2012, 8:02 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Mity na temat żydów - skąd się wzięły

223
Andra pisze:A co jest przyczyna nienawisci miedzy ludzmi?
To co zawsze : wspólna historia ,zazdrość i 7 grzechów głównych.....Tyle tylko ,ze jakoś to wszyscy inni zawsze byli winni ...a Zydzi jakoś nigdy nie powiedzieli mea culpa....Aaaaaa nie znają łaciny...Zawsze pokazywali skutki skrywając przyczyny. Wszyscy znają hasło Jedwabne...nikt nie wie o współpracy Zydów z caratem i przejmowaniu przez nich majatków powstańcow za donosicielstwo I nie był to odosobniony przypadek ,lecz przekazano ok 6 tys majątkó polskich w rece Zydów jako dowód wdzięczności caratu za współpracę..Kto wie o współpracy z Zydów z NKWD w 39 ,wywiezieniu ok MILIONA Polaków na Sybir ,kolaboracji Zydów z komunistami w 1918,że były próby utworzenia rządu polskiego mówiącego ...w idisz..( nawet sam Marchlewski był zdziwiony ), o kolaboracji z Armią czerwoną
w czasie wojny 1920 zdradzie stanu i starciach Zydów z Armią Polską np w Grodnie , o budowaniu bram tyumfalnych i przypadkach witania Wermahtu chlebem i solą.O zbrodni w Koniuchach i Nalibokach popełnionych przez Zydów , o tym ze AK nie chciała współpracowac z Zydami bo...ci odrzucali pomoc do 1941 woląc współpracę z hitlerowcami...O masowych dezercjach Zydów z armii Andersa w Palestynie Nikt nie wie ze były próby Zydów nawiązania współpracy z hitlerowcami i stworzenia ...korpusu żydowskiego
itd,itd...Co wiemy o roli Zydów w UB i popełnionych przez nich zbrodniach we wspólpracy z rezimem stalinowskim..??
Kto mi wytłumaczy przyczyny dla których WSZYSTKIE NARODY EUROPY wygnały Zydów ze swych krajów...?? A kto ich przyjmował..??
kraje muzułmańskie, gdzie zyli spokojnie.
Wiec moze najpierw odsłońmy historię bo to przezyta historia i doznane krzywdy oraz nie rozliczone zbrodnie budza chec rewanżu
Ostatnio zmieniony 08 sie 2012, 9:30 przez egoista99, łącznie zmieniany 2 razy.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Mity na temat żydów - skąd się wzięły

225
Rewanz nie oznacza TYLKO zemsty, oznacza również chęć wyrównania np doznanych krzywd lub powtórnej dyskusji
PS Nie jestem Zydem ale mam wielu żydowskich przyjaciół z którymi otwarcie dyskutujemy To nie tylko Zydzi mieszkajacy w Polsce ,lecz równiez w UK, RFN,Rosji i w Izraelu. A w związku z tym ze moja pasja jest historia i religioznawstwo oraz biegle mówie w trzech językach to mogę wiele powiedziec na ten temat
PS Znam podstawy hebrajskiego oraz kulture tradycje i zwyczaje zydowskie,wiec dość swobodnie poruszam się po tym temacie nie robiąc większych błędów Bo przeciez oprócz ciemnej strony ich historii są piękne karty oraz moja fascynacja tym narodem.Zal tylko ze
to co złe jest tak skrzętnie zamiatane pod dywan i udawanie ze tego nie było...ze się nie zdarzyło ...a jesli juz to zrobili to inni...A to wynka z kolei z ich religii ,przekonaniu o tym ze sa narodem wybranym,ktoremu więcej wolno...oraz z kasy ...za ktora mozna kupic milczenie lub przemiczanie niewygodnych spraw..
Ostatnio zmieniony 08 sie 2012, 9:57 przez egoista99, łącznie zmieniany 2 razy.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Mity na temat żydów - skąd się wzięły

226
Coz, gratuluje wiedzy i znajomosci tematu, ja jednak nie o tym mowie, a o Twoim stosunku do tematu- dlaczego Twoja uwaga ogniskuje sie nie na tym co najblizej: na sobie i swoim kraju. Jak rozumiem winy rozliczone, odkupione i sumienie czyste- bo tylko takie ma prawo sadzic innych, nieczyste lubi swoje brudy przerzucac na innych...interesuje mnie takze dlaczego czyny ludzi utozsamiasz z narodem? Narod tworza ludzie, i to oni popelniaja niegodziwosci. Wiesz- mowilismy o wybrancach narodu- jesli bedziesz glosowal na kogos, kto zasiadzie w senackiej lawie, i potem w trakcie debaty kamera zlapie go dlubiacego w nosie to Ty bedziesz winny niedostatkom jego kultury? Przyklad smieszny ale zasada ta sama.
Wiec co uprawnia Ciebie Polaka do sadzenia Zydow? Jakiez to prawo? Gdyby bylo prawem ludzkim, widzialbys ludzi, roznych, dobrych, zlych. Madrych i glupich, szlachetnych i podlych. Jak w kazdym narodzie, w kazdej grupie. A w tej powszechnej nienawisci, wrogosci i obwinianiu Zydow o cale zlo tego swiata widze jedynie nieczyste sumienia tych ktorzy mienia sie sedziami. We wlasnych oczach Egoisto...belki nie widzac. Smutne to, wiesz.
Ostatnio zmieniony 08 sie 2012, 10:27 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Mity na temat żydów - skąd się wzięły

227
Oj Andro....Czemu usiłujesz szukac winy w innych..??
Po pierwsze : czy zostały rozliczone winy za donosiciestwo i kolaborację Zydów z caratem ??
Po drugie : czy zostały rozliczone winy Zydów za kolaborację z komunistami w 1918-19 i popełnione zbrodnie zdrady stanu w 1920
Po trzecie : czy zostały rozliczone winy Zydów za kolaborację z hitlerowacami ? Jedna z najsłynniejszych żydowskich myślicielek XX wieku Hannah Arendt w 1963 roku "Dla Żydów rola, jaką przywódcy żydowscy odegrali w unicestwieniu własnego narodu, stanowi niewątpliwie najczarniejszy rozdział całej historii."
Po czwarte : czemu Izrael zaniechał ścigania Zydów winnych zbrodni ludobójstwa ( Zydowska policja, żydowscy wspólpracownicy gestapo Judenratyetc etc )
Po piąte : czemu w historii Polski znane są losy TYLKO Polski pod okupacją niemiecka ...a całkowitą białą plamą jest historia okupacji sowieckiej oraz losy Polaków na kresach ??
Po szóste : czemu do dziś Izrael odmawia wydania winnych zbrodni stalinowskiego ludobójstwa Ludzi pełniących kierownicze funkcje w UB
Po siódme : czemu rozliczyliśmy się MY jako Polacy za zbrodnie popełnione w Jedwabnym..a głucha cisza panuje nad popełnionymi zbrodniami w Nalibokach i Koniuchach..??
Więc Polacy wiele uczynili by wyjasnic i ukarac winnych polskich zbrodni na Zydach ( dla ułatwienia w latach 45-55 toczyło się około 18 tys
procesów przeciwko Polakom ) ale nie bylo ze strony zydowkiej ani jednego przypadku chęci wytoczenia procesu winnych zbrodni ludobójstwa,zwyklych zbrodni lub gwałtów popełnionych przez Zydów na Polakach ( archiwum Hoovera w Warszawie ,akta i meldunki AK do Komendy Głownej )
Więc moze pora odbrązowić to co zostało zaklamane przez PRL i powiedziec cała prawdę o ty co było..?Powszechnie znany jest hocaust Zydów....całkowicie przemilczany jest holocaust Polaków na kresach Z winy bądz czesciwej winy Zydów zgineło przeciez MILION POLAKÓW !!! A co z zadreczonymi AK-owcami z katowni stalinowskich ??? Mamy przemilczec,zapomnieć ??? Mamy pamiętac Pawiak a zapomiec o tych zbrodniach ???
Czemu gen Sikorski domagał się od Zydów zadośćuczynienia za zbrodnie ???
Ostatnio zmieniony 08 sie 2012, 10:55 przez egoista99, łącznie zmieniany 2 razy.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Mity na temat żydów - skąd się wzięły

228
Ja szukam winy? Ja??? To ja przedstawiam rejestry uczynkow? Ja zadam zeby ktos kleczac przede mna bil sie w piersi wolajac moja wina? To mnie spala niespelniona potrzeba przebaczenia tych ktorych uznaje za winnych? Egoisto drogi, serce pomylilo Ci sie z rozumem, milosc nie oskarza i nie szuka winnych, to i przebaczac nie ma komu i nie ma czego. Wie ze bladzic rozumem jest rzecza ludzka.
Ostatnio zmieniony 08 sie 2012, 11:11 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Mity na temat żydów - skąd się wzięły

229
Hmmm....To czemu Zydzi domagali się rozliczenia czynów za Jedwabne...??? Czemu ciagle słychac ze Polacy sa winni zbrodni ,ze polskie obozy zagłady...To przeciez nie nieznajomość faktów lecz chec ciąglej antypolskiej propagandy gazet bedacych calkowicie w rekach zydowskich ...Wiec jesli chcesz miłości ..to ja okaz...A jesli taka wielka jest miłość narodu żydowskiego do Polaków to czym wyjaśnic ksiązki Grassa bedace calkowitym klamstwem historycznym ?? Czym wyjasnic antypolską kampanię w prasie Izraela ? Czy wyjasnic
opinię Zyda R.Maxwela potentata prasowego wygloszoną na konferencji dotyczacej zagałdy Zydów "Polacy byli i nadal w pewnej mierze sa najwścieklejszymi antysemitami - jest faktem, ze byli obecni wokól owych obozów, widzieli i aprobowali wszystko, co się w nich dzialo, zyli w ich poblizu i nie uczynili nic, badz doslownie nic, aby to powstrzymac"
Czemu nawet izraelski dziennik Haaretz pisał o polskich obozach smierci...Czemu New York Times blisko 20 krotnie pisał opolskich obozach zagłady.Czemu bezkarnie rabin H.M. Shonfeld moze pisac "U Żydów w Polsce przyjęlo się powiedzenie: jeśli Polak spotka mnie na brzegu drogi i nie zabije, to zrobi tak tylko przez lenistwo" (...)
Ostatnio zmieniony 08 sie 2012, 11:49 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Mity na temat żydów - skąd się wzięły

230
A ja czytalam ze Usowie mowi sie ze Polak jest tak leniwy jak Arab i tylko nieco mniej niz Murzyn. A co o Polakach w Niemczech mowi sie, to pewnie sam wiesz. Ta moja rodzine Ruscy wywiezli na Sybir. Ruscy a nie Zydzi. I wcale nie przeprosili. A Obama ktory powiedzial o polskich obozach tez Zyd? Jakos malo pejsaty? Paranoja jest gola. Lubisz Tuwima? Tez ponoc Zyd. No i co? Jeszcze raz mowie ze to ludzie tworza narod a nie narod ludzi. Po co to utozsamiasz? Fajnie jak na podstawie tych rodakow ktorzy za granica kradna zamiast pracowac mowi sie o Polakach jako narodzie zlodziei, utozsamiajac te dwa slowa? Jak narod to narod, klekaj i przepraszaj za to zlodziejstwo. To normalne? Wez ze Ty sie ockni i zobacz ze jestesmy narodowosci Ziemskiej. Takie roznokolorowe ziemskie ufoludki. Jedne pracuja, drugie kradna a trzecie...ano wlasnie.
Ostatnio zmieniony 08 sie 2012, 12:42 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Mity na temat żydów - skąd się wzięły

231
To ze inni śladem Zydów posponuja nas ..cóż stereotyp...który juz żyje włąsnym życiem tak jak słowo żydokomuna powstałe po 1918...a utrwalone po 1945..
Lubie nie tylko Tuwima ..Lubię Heinego ,Mozarta, Beethoven i innych ...co nie znaczy ze mam zapomniec o Oswięcimiu i gestapo...
O tym ze Polska jako jedyny kraj miała niemieckie prawa karajace śmiercią za pomoc Zydom...a mimo to odznaczonych zostało medalem Sprawiedliwy wsród Narodów Swiata przez Instytut Yad Vashem ok 6300 Polaków a tylko 3300 Francuzów...
Wiec nie mylmy pojęć..Nie neguje blisko 20 noblistow zydowskiego pochodzenia ,nie neguję Marka Chagala tylko dla tego ze był Zydem
Neguje tylko to co złe ,podłe i okrutne ...
Neguję zgodę Zydów na wielką szpere (Allgemeine Gehsperre ) ,haniebną role Chaima Rumkowskiego na wymordowanie blisko 17tys Zydów
Neguję działalność Abrahama Gancwajcha i jego Grupy 13 ( kolaboracyjna formacja policjantów żydowskich z warszawskiego getta -ktora wykonywała wyłącznie polecenia Gestapo ) winnych smierci tysiecy Zydów
Neguję - Żydowska Gwardię Wolności – kolaboracyjną organizację żydowska w getcie warszawskim, powołana pod koniec 1940 r. przez żydowski referat Gestapo ..
Neguję - Jüdischer Ordnungsdienst (dosł. Żydowska Służba Porządkowa, potocznie policja żydowska albo tzw. odmani) w okresie II wojny światowej podległe częściowo Judenratom, kolaborujące z nazistowskimi Niemcami, żydowskie jednostki policyjne wewnątrz gett, obozów pracy oraz obozów koncentracyjnych odpowiedzialnych za śmierc dzisiatków tysiecy Zydów
Neguję to że cyt .. Żydzi masowo kolaborowali z sowieckim okupantem. Po wkroczeniu Armii Czerwonej stawiali im bramy tryumfalne i całowali pancerze sowieckich czołgów. Na tym nie koniec. Atakowali żołnierzy WP, tworzyli milicję, szydzili z klęsk państwa polskiego. I co najgorsze - czego Polacy najbardziej nie mogli im wybaczyć - denuncjowali naszych oraz zasilali administrację i aparat represji
okupanta. Trzeba to nazwać po imieniu - była to zdrada stanu.
No dobrze - spyta dociekliwy - ale przecież potem Żydzi padali ofiarą pogromów. To fakt niezaprzeczalny - potwierdzi historyk, ale zaraz doda, że jednak wytłumaczalny i to w bardzo prosty sposób: pogromy były odwetem za ową kolaborację....
To mozesz przeczytac w "Rzeczywistość sowiecka 1939 - 1941 w świadectwach polskich Żydów".prof Jasiewicza oraz publikacjach
prof Strzebosza ,dr Marka Wierzbickiego..Mozna zapoznac sie z dokumentami Instytutu Hoovera Są dostępne w Warszawie ...
Neguję powszechną opinię o wrodzonym antysmityzmie Polaków podgrzewanym przez zaściankowy kościół i endecka filozofię gdyż
nienawiść do Zydów kolaborantów i współpracowników NKWD spowodowała pogromy tej nacji w Finlandii,Liwie,Estonii,Łotwie polskich kresach,Ukrainie i Rumunii,Węgrzech To nie pojedyńcze akcje dewiantów lecz masowa żądza odwetu za krzywdy doznane od Zydów we wszystkich tych kajach..
Neguję wiec zatajanie historii, jej fałszowanie i pokazywanie skutków bez podania przyczyn ktore je spowodowały
Ostatnio zmieniony 08 sie 2012, 15:10 przez egoista99, łącznie zmieniany 2 razy.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Mity na temat żydów - skąd się wzięły

232
egoista99 pisze:No dobrze - spyta dociekliwy - ale przecież potem Żydzi padali ofiarą pogromów. To fakt niezaprzeczalny - potwierdzi historyk, ale zaraz doda, że jednak wytłumaczalny i to w bardzo prosty sposób: pogromy były odwetem za ową kolaborację....
Będę dociekliwy i zapytam co było przyczyna wspomnianej kolaboracji i poproszę o odpowiedź historyka ;)

Ps. Skoro jak twierdzisz, negujesz zatajanie historii, jej fałszowanie i pokazywanie skutków bez podania przyczyn, ktore je spowodowały to ... musisz uzupełnić własną wypowiedź.
Ostatnio zmieniony 08 sie 2012, 15:23 przez Artur, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
Artur ♆

Żyjemy w czasach, gdzie wytwory schorowanej wyobraźni mają większe prawo obywatelstwa niż rzetelne myślenie.

Re: Mity na temat żydów - skąd się wzięły

233
O tak. Utozsamiajac jednostkowe czy nawet grupowe czyny ludzkie z narodem. Zastanawiajce ze dobro rozdzielasz indywidualnie, zlem obciazajac calosc. Hitlerowcy takze stosowali zasade odpowiedzialnosci zbiorowej, za jednego ginelo stu. Ty jestes lepszy, za stu caly narod? Zbednym wydaje sie pytanie czy wsrod rdzennych Twych rodakow nie bylo kolaborantow, zdrajcow, mordercow. Na pewno nie, wszak wszystkiemu winni sa oni. Nie my. Milej zabawy we wlasnym sosie.
Ostatnio zmieniony 08 sie 2012, 15:27 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Mity na temat żydów - skąd się wzięły

234
Jedyne co Ci mogę polecic to wizyte w Instytucie Hoovera w Warszawie bys sam zobaczył świadectwa
Mozesz tez poszukac przyczyn w popularności w srodowisku żydowskim w latach 1918-40 Zydowskiej partii BUND
cyt... W 1920 miała miejsce kolejna konferencja krajowa, podczas której doszło do zjednoczenia z Żydowską Partią Socjal-Demokratyczną. W tym czasie w łonie organizacji zaczęły rysować się silne podziały ideologiczne. Przedmiotem sporu był stosunek żydostwa do takich kwestii jak np. dyktatura proletariatu, demokracja parlamentarna, II Międzynarodówka. Z tego powodu na początku lat 20. oderwała się od partii tzw. grupa kombundowska, która następnie wstąpiła w szeregi Komunistycznej Partii Polski. Pomimo tego spory programowe miały miejsce także później, w latach 30.
Bund należał do Paryskiego Biura Rewolucyjnych Socjalistycznych Partii, jednak w czerwcu 1930 roku, na zjeździe partyjnym w Łodzi zadecydowano, iż przystąpi on do II Międzynarodówki Socjalistycznej. 14 lutego to data uchwalenie rezolucji ideowej, będącej programem partii. "Bund uznawał się w niej za socjalistyczną partię żydowskiej klasy robotniczej i organiczną część ruchu socjalistycznego w Polsce i na świecie. Krytykowano Związek Radziecki i politykę komunistów, równocześnie wzywając do współpracy z nimi. Bund uznawał, że narodowe i społeczne wyzwolenie mas żydowskich nastąpi wraz z upadkiem kapitalizmu. Syjonizm postrzegano jako utopię
Inna odpowiedzią jest fakt ze we wschodnich województwach Polski odsetek Zydów siegał nawet 49%
(w województwie poleskim – 49,2%, wołyńskim – 49,1%, lubelskim – 42,9%, nowogrodzkim – 42,6%, białostockim – 38,7%, stanisławowskim – 34,8% ) a na 3 mln Zydów w Polsce w 1939r tylko ok 200-250 tys władało językiem polskim.Wiec
wpływ idei komunistycznych w biednych środowiskach żydowskich był ogromny, a brak łączności Zydów z krajem w ktory mieszkali
powodował ich izolację
Ostatnio zmieniony 08 sie 2012, 15:33 przez egoista99, łącznie zmieniany 2 razy.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Mity na temat żydów - skąd się wzięły

235
Andra pisze:O tak. Utozsamiajac jednostkowe czy nawet grupowe czyny ludzkie z narodem. Zastanawiajce ze dobro rozdzielasz indywidualnie, zlem obciazajac calosc. Hitlerowcy takze stosowali zasade odpowiedzialnosci zbiorowej, za jednego ginelo stu. Ty jestes lepszy, za stu caly narod? Zbednym wydaje sie pytanie czy wsrod rdzennych Twych rodakow nie bylo kolaborantow, zdrajcow, mordercow. Na pewno nie, wszak wszystkiemu winni sa oni. Nie my. Milej zabawy we wlasnym sosie.
To Andro jest uwłaszczajca obelga tak samo jak ewentualne pytanie czy był w pani rodzinie pracownik Zydowskiej Policji albo kapo
Zamiast siły argumentu argument siły...
Cóz zamiast uznac fakty staramy sie dalej je fałszowac
Zadaj sobie trud i sprawdz ili Zydów zgineło za sprawą Judenratów,Policji Zydowskiej ,Grupy 13 i kolaborantów żydowskich
Zadaj sobie trud i sprawdz ilu Zydów zabili żydowscy kapo...Ilu Zydów zgineło za sprawą Zydów gdy ewakuowano getto w łodzi wtedy gdy pilowało ich 5 essmanów...i kilkuset policjantów zydowskich...
Ostatnio zmieniony 08 sie 2012, 15:39 przez egoista99, łącznie zmieniany 2 razy.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Mity na temat żydów - skąd się wzięły

236
egoista99 pisze:Cóz zamiast uznac fakty staramy sie dalej je fałszowac
Zadaj sobie trud i sprawdz ili Zydów zgineło za sprawą Judenratów,Policji Zydowskiej ,Grupy 13 i kolaborantów żydowskich
Zadaj sobie trud i sprawdz ilu Zydów zabili żydowscy kapo...Ilu Zydów zgineło za sprawą Zydów gdy ewakuowano getto w łodzi wtedy gdy pilowało ich 5 essmanów...i kilkuset policjantów zydowskich...
Nie znam tematu jakoś bardzo dobrze ale wiem ze sam Marek Edelman się tym przechwalał, była policja Zydowska i oni tłukli się nawzajem ;)
Ostatnio zmieniony 08 sie 2012, 17:42 przez Conan Barbarzynca, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Mity na temat żydów - skąd się wzięły

237
A co uwazasz za obelge? Jestes Polakiem, i chcesz mi powiedziec ze uwlaczam Ci stwierdzajac iz posrod Polakow nie bylo kanalii? Obelzywe jest zauwazenie ze Polacy mordowali Polakow, donosili, wspolpracowali. Wiele mowilo sie o bandach UPA. Mniej lub wcale o tym co Polacy robili rdzennym mieszkancom tamtych ziem. To Cie nie interesuje. Wiec Twemu honorowi uwlaczaja fakty czy to ze mowie o nich? Nie twierdze ze nie masz racji. I nie twierdze ze mieszkancy Izraela to swieci. Ale Ty obwiniasz nie ludzi, i nie panstwo. Ty obciazasz wina caly narod. Wiec bedac w zgodzie z faktami, mow o tym czego dopuscili sie ludzie narodowosci zydowskiej, i pytaj dlaczego panstwo ich chroni. Ale nie opluwaj narodu bo kapie na Twoj. Zapytaj takze Czechow, Litwinow dlaczego do dzis nie lubia Polakow...ludzi tworzacych narod.
Ostatnio zmieniony 08 sie 2012, 18:06 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Mity na temat żydów - skąd się wzięły

238
Chcesz powaznie dyskutowac czy odwracac kota ogonem...? Równie dobrze mozesz stwierdzac ,ze jesli statystycznie 98% populacji ma
jedną lub kilka odchyłek od normy psychiatrycznej to WSZYSCY ZYDZI są nienormalni bo pozostałe 2% leży w kołyskach
Wiec albo odnosisz się do FAKTÓW i argumentami starasz sie je obalic albo posługujesz sie obelgami i inwektywami bo brakuje ci argumentów. Czekam kiedy nazwiesz mnie antysemitą
Ostatnio zmieniony 08 sie 2012, 22:27 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Mity na temat żydów - skąd się wzięły

240
Conan Barbarzynca pisze:
egoista99 pisze:Cóz zamiast uznac fakty staramy sie dalej je fałszowac
Zadaj sobie trud i sprawdz ili Zydów zgineło za sprawą Judenratów,Policji Zydowskiej ,Grupy 13 i kolaborantów żydowskich
Zadaj sobie trud i sprawdz ilu Zydów zabili żydowscy kapo...Ilu Zydów zgineło za sprawą Zydów gdy ewakuowano getto w łodzi wtedy gdy pilowało ich 5 essmanów...i kilkuset policjantów zydowskich...
Nie znam tematu jakoś bardzo dobrze ale wiem ze sam Marek Edelman się tym przechwalał, była policja Zydowska i oni tłukli się nawzajem ;)
Fakty są niestety przerazające !!! Za zgodą Judenratów oraz pod nadzorem Policji Zydowskiej WSZYSCY ZYDZI z gett zostali wywiezieni do obozów śmierci. To Judenraty pilnowały rejestracji Żydów, koncentracji ich w gettach, a potem aktywnej pomocy w skierowaniu do obozów zagłady.Gdyby nie to ukryłoby sie więcej Żydów i zginęłoby dużo mniej Żydów ponieważ Niemcy mieliby więcej kłopotów z ich spisaniem i wyszukiwaniem. W okupowanej Europie naziści zlecali funkcjonariuszom żydowskim sporządzenie imiennych wykazów wraz z informacjami o majątku. Judenraty nakazywały tez żydowskiej policji chwytanie i ładowaniu Żydów do pociągów transportujących ich do obozów koncentracyjnych.Osłąwionym tego przykładem jest likwidacja getta w Łodzi gdzie pod nadzorem 5 ( PIĘCIU !!! ) essesmanów
kilkuset policjantów żydowskich od 9 do 29 sierpnia załadowało około 70 tys. Żydów wywiezionych do Auschwitz-Birkenau. Ostatni transport, i zarazem likwidacja getta, nastąpiły 29 sierpnia 1944 roku..
W 1942 Niemcy zaczęli żądać od Judenratu ludzi do deportacji. Od września 1942 wiadomym było, że deportacja oznacza śmierć w obozie koncentracyjnym 4 września 1942 r. Chaim Rumkowskina "Placu Strażackim" przy ul. Lutomierskiej 13 wygłosił haniebne przemówienie do mieszkańców wzywające do oddania swoich dzieci (do dziesiątego roku życia), starców oraz chorych Przy brutalnej postawie policji żydowskiej i całkowitej bierności innych wywieziono 15 681 dzieci,chorych i starców do obozów śmierci.
Innym przykładem służalczości był Mojżesz Merim odpowiedzialny za organizację zarządów wszystkich Judenratów w rejencji katowickiej, z wyjątkiem Bytomia, Zabrza i Gliwic oraz w rejencji opolskiej – Zawierciu i Blachowni. Od grudnia 1939 r., pełnił, z nominacji Hansa Dreiera, kierownika referatu do spraw żydowskich katowickiego gestapo, funkcję leitera (przełożonego nad wszystkimi Żydami zarządzanego obszaru).Merin wyznawał zasadę, że tylko współpraca z Niemcami daje szansę przetrwania...

przypisy

M. Miller, op. cit., s. 132, s157 s.242,s293,
Byłam sekretarką Rumkowskiego. Dzienniki Etki Daum
Ostatnio zmieniony 08 sie 2012, 22:52 przez egoista99, łącznie zmieniany 2 razy.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Wróć do „Judaizm”

cron